Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia
woyteq Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 320
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Religia
Rozmawiamy tutaj na tematy związane z przekonaniami religijnymi. Od razu zaznaczam, żeby toczyła się tutaj merytoryczna dyskusja, bez obrażania innych. Wiadomo, że temat jest drażliwy. // Pejter

A jako katolik jestem zbulwersowany tym co wyczynia dzisiejsza mlodziez.Zamiast kochac nienawidzi, zamiast pomagac rzuca klody pod nogi, zamiast wielbic Pana, wielbi mecze i komputer ktore promuja przemoc i agresje. Jako wyznawca Chrystusa Krola i Matki Bozej zawsze dziewicy mam obowiazek wykorzenic zlo i siac dobra nowine i tak tez czynie.

Nie spróbujesz tego to sie o tym nie przekonasz.Prawda le¿y na ulicy nie w sieci na jakich¶ forach,leszcze dostaj± kurwicy szczekaj± zamkniêci w domach.
Do odbiorców prawdziwych na stadionach dozoba
06-02-2008 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
woyteq napisał(a):zamiast wielbic Pana, wielbi mecze i komputer ktore promuja przemoc i agresje

Żyjemy w wolnym kraju,w którym każdy człowiek ma prawo sam o sobie decydować.Jak ktoś chce wielbić pana jak to napisałeś to proszę bardzo nikt mu tego nie broni,ale przypadkiem są ludzie,którzy mają inne przekonania.
Zawsze do śmiechu mnie doprowadza takie gadanie "Ta dzisiejsza młodzież..." Wszystkich młodych ludzi wrzuca się do jednego worka i mówi,że są ogłupieni przez TV i komputer.

woyteq napisał(a):Jako wyznawca Chrystusa Krola i Matki Bozej zawsze dziewicy mam obowiazek wykorzenic zlo i siac dobra nowine i tak tez czynie.
A ja myślałem,że inkwizycja skończyła swoją działalność...

[Obrazek: sorryvk6.gif]
06-02-2008 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
WoLaK napisał(a):Taa ma i to duży.Chodzi o to,że wydaje się niemałe pieniądze na tę świątynię,a można by je przeznaczyć na jakaś inwestycję związaną z Euro...
No a powiedz mi, zamiast przyczepiać się do budynków sakralnych, gdyby Tusk, Kaczory i wszystkie inne tałatajstwo rządowe zrezygnowało z tzw. "trzynastek" i obniżyło swoje wypłaty do 1/10 (jakieś 10 tys na mc) to ile byś wtedy stadionów wybudował? Czepiacie się kościołów, a ile rocznie wydają z naszych (katolików praktykujących, niepraktykujących, ateistów, satanstów i innych grup) pieniędzy na samochody, komórki i rozmowy telefoniczne, posiadłości i inne zbędne zupełnie rzeczy. Za pieniądze z 4 lat oszczędzone wybudowałbyś z 20 Alianz Aren a i Old Trafford mogłoby się schować wtedy.
Maciek napisał(a):jak we wszystkich krajach gdzie ciemnota ma dużo do powiedzenia
Ciemnota czyli wierzący praktykujący? Bo tak to rozumiem, jak co to mnie popraw.
Maciek napisał(a):Jakby na 1000 kościołów w Polsce przypadał jeden stadion, to jutro możemy bez wahania przejmować już w tym roku IO od Pekinu i ME od Szwajcarii i Austrii
Ale Kościół chyba nie jest budowany "dla jaj" tylko tam, gdzie ludzie wyraża taką potrzebę. Skoro więc większość uważa sie za katolików (90% chyba) to czemu ma być mniej kościołów niż stadionów? Nie chce żebyś mnie źle zrozumiał, ale nie możemy do tego samego wora wrzucać kościołą ze stadionem, bo jedno wynika z wiary, potrzeby modlitwy, a drugie z potrzeby oglądania jakiegoś widowiska - rozrywki, tak samo jak bary, dyskoteki itp.
Maro11 napisał(a):Ja powiem jak jest u mnie w miescie, nie ma normalnego boiska trawiastego zeby szło pokopac za to tam gdzie kiedys szło pierdolli kosciol choc nie daleko jest kolejny. Boisko u mnie za blokiem ktore jest w swetnym polozeniu i na ktorym mogła by gra mldziec stou w tragicznym stanie od.....
Za stan boiska możesz winić władze miasta, a kościół tak mi sie wydaje powstał z funduszy ludzi wierzących, i to tak samo może stanąć w tamtym miejscu kościół jak i hipermarket...
Maro11 napisał(a):Jestesmy krajem katolickiem ktory kleczy i lize po stopach czarych, marzy mi sie zebysmy byli pod tym wzgledem tacy jak Czesi.
Tradycje Chrześcijańskie w naszym kraju są bardzo stare o czym pewnie wiesz i napewno kraj który przez 1000 lat był i jest Chrześcijański nim nie przestanie być w ciągu dekady kolejnej. Uważam, że to dobrze ze w Polsce jest tak silna wiara i przywiązanie do Kościoła. Wystarczy popatrzeć co się dzieje w USA (Wystarczy pooglądac trochę MTV...) Tam wiara przestała kogokolwiek obchodzić, nie ma zasad żadnych prócz tych ktyóre sami sobie wyznaczają ludzie i prawo lokalne nie mówiąc już o zasadach moralnych.

Może i młodzi Polacy dążą teraz do Liberalności w Polsce, ale nie tędy droga, żeby atakowac Kościół. Nie uważam tego, by Kościół który głosi otwarcie przywiązanie do praw moralnych miałbyć kontrolowany czy zniszczony. Nie wiem jak wy, ale ja chciałbym mieć dziewczynę, która chodzi do Kościoła, bo przynajmniej wiem, że zna podstawowe prawdy wiary, wie co jest złem a co dobrem w myśli religii Katolickiej (I nie mówię tutaj o tym, żeby ślepo być moherem czy dewotką chodzącą codziennie na 6 do kościoła i słuchajacą RM). Nie sądze by ciemnotą było 90% które deklarują, że wierzą w Boga. Zasady "nie kradnij, nie códzołóż, nie zabijaj" czy to jest coś co zasługuje na miano "ideologii ciemnoty"? Każdy popełnia grzechy i nie ma ludzi idealnych, więc lepiej mieć dziewczynę która te prawdy wyznaje, niż taką co ma to gdzieś (albo chłopaka).


WoLaK napisał(a):Żyjemy w wolnym kraju,w którym każdy człowiek ma prawo sam o sobie decydować.Jak ktoś chce wielbić pana jak to napisałeś to proszę bardzo nikt mu tego nie broni,ale przypadkiem są ludzie,którzy mają inne przekonania.
No własnie tak samo ja mam prawo chcieć Koscioła, jak Maro boiska. To chyba jest jakaś sprawiedliwość, że katolicy mają prawo wybudować kościół, a Zielonoświątkowcy swój Zbór.

Dlatego kończąc swojego posta myślę, że nie ma co szukać pieniędzy w Kościele, jak okradaja nas z nich politycy i nieuczciwe urzędy.

[Obrazek: Ole201.jpg]
06-02-2008 15:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maro11 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
STojko,Wolak Wy wasze posty pisaliscie na powaznie czy w formie zartu? bo czuje ze głowkarz henry bedzie szybko pobity.

Jak zwykle trafne argumenty. Mi wiara nie jest potrzebna zeby byd dobym i uczciwym człowiekiem. Przypomnij sobie ile ofiar maja na sumieniu w Am południowej Chrzescijanie gdy wbijali im tabliczki z przykazaniami bozymi. Przypomnij sobie okres sredniowiecza kiedys cnoliwi zachamowali rozoj nauki i wpierdalali ludzia racje ze ziemia jest płaska .
Polska jest krajem gdzie jest najwiecej wierzacych ktorzy słuchaja kazan itp i najciekawsze jest to ze polsce jest najmniejszy procent zaufania społecznego. Dlaczego nie ma jak w czechach ze kosciołow jest malo a jak sa to male i skormne a kasa zamiast pompowana w kosioły idzie na sport dlatego masz tyle boisk do piłki noznej do mini hokeja itp W kazdym kraju europejskim sa stadiony procz naszego, a to kosciołow na jednego mieszkanca jak grzybow po deszczu.
Jak sobie znajdziesz taka dziewczyne to pamietajcie ze tylko mozecie to robic po chrzescijansku i pamietaj ze kosciol zabrania gumek, albo jestes katolikiem albo nie. albo wierzysz w co kosicoł mowi albo nie.

Polecam film o miescie Jezusa w Rio, to taki argument bo cos pisałes o stanach.

Stara gwardia, by³y moderator i felietonista tej stronki
06-02-2008 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Maro11 napisał(a):Mi wiara nie jest potrzebna zeby byd dobym i uczciwym człowiekiem.
Może tobie nie, a może innym tak i mają do tego prawo.
Maro11 napisał(a):Przypomnij sobie ile ofiar maja na sumieniu w Am południowej Chrzescijanie gdy wbijali im tabliczki z przykazaniami bozymi. Przypomnij sobie okres sredniowiecza kiedys cnoliwi zachamowali rozoj nauki i wpierdalali ludzia racje ze ziemia jest płaska .
Albo mówimy o tym co teraz albo o tym co było. Przypomnij sobie ile ludzi wytłukl;i Barbarzyńcy za upadku Cesarstwa. Taki sam argument.
Maro11 napisał(a):. Dlaczego nie ma jak w czechach ze kosciołow jest malo a jak sa to male i skormne a kasa zamiast pompowana w kosioły idzie na sport dlatego masz tyle boisk do piłki noznej do mini hokeja itp
Tłumaczyłem ci, że na obiekty sportowe w naszym kraju kasę rozdzielają samorządy i Prezydentowie poszczególnych miast. ?Tłumaczyłem ci już też wyżej dlaczego nie ma u nas Stadionów, a są przekręty w rządzie.
Maro11 napisał(a):W kazdym kraju europejskim sa stadiony procz naszego, a to kosciołow na jednego mieszkanca jak grzybow po deszczu.
Ale w innych krajach Europejskich jest znacznie mniejszy procent ludzi wierzących i praktykujących np. Francja.
Maro11 napisał(a):Jak sobie znajdziesz taka dziewczyne to pamietajcie ze tylko mozecie to robic po chrzescijansku i pamietaj ze kosciol zabrania gumek, albo jestes katolikiem albo nie. albo wierzysz w co kosicoł mowi albo nie.
Wierzyć a praktykować dwie różne sprawy. Zresztą nie jest to istotne w tej dyskusji. To kwestia dogadania się obojga ludzi.
Maro11 napisał(a):Polecam film o miescie Jezusa w Rio, to taki argument bo cos pisałes o stanach.
No przestępczość jest tam naprawde sporym problemem, ale spowodowane jest to bieda panującą w niektórych rejonach tego miasta (Slumsy, dzielnice nędzy). USA napewno krajem Biednym nie jest i jak bardzo są tam ludzie zdemoralizowani (A przynajmniej spora część ) możesz zobaczyć oglądajać Springera chociażby.

[Obrazek: Ole201.jpg]
06-02-2008 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
woyteq napisał(a):A jako katolik jestem zbulwersowany tym co wyczynia dzisiejsza mlodziez
Jako ateista jestem nieziemsko rozbawiony gdy widze młodzież stojącą przed albo za kościołem, słuchającą na komórkach mptrójek, w której co drugie słowo to "k" i "ch" Smile

woyteq napisał(a):mam obowiazek wykorzenic zlo i siac dobra nowine i tak tez czynie
Mimo humorystycznego i niedoslownego tonu twojego posta, przypomniało mi się, że wczoraj w Iranie skazano 22 latka na karę śmierci, za to, że napił się alkoholu

Stojkovic napisał(a):Skoro więc większość uważa sie za katolików (90% chyba) to czemu ma być mniej kościołów niż stadionów?
Matematyka się kłania, dam przyklad analogiczny.
Jeśli na jednego policjanta w trakcie imprezy sportowej przypada 20 kibiców, to kogo na tym meczu jest więcej? Kibiców czy policjantów?
Jeśli napisalem, że dobrze by było, żeby na 1000 kościołów przypadał jeden stadion, to czego w tym "dobrym świecie" byłoby więcej?


Stojkovic napisał(a):wszystkie inne tałatajstwo rządowe zrezygnowało
Mógłbyś nie obrażać prezydenta i premiera mojego kraju? Dziękuję

Stojkovic napisał(a):Skoro więc większość uważa sie za katolików (90% chyba)
Gdyby tak faktycznie było, bo deklarować to każdy może wszystko, to tym bardziej uzbierano by na świątynie w ciągu 15 minut

Jest w kościołach takie coś jak liczenie wiernych, z tego co wiem, w ostatnim liczeniu wyszło, że jedynie 38% bodajże (moge sie mylic) z tych, którzy deklarują przynależność do kościoła do niego uczęszcza

Twierdząc, że premierowi czy prezydentowi niepotrzebny jest telefon ani wypłata, piszesz coś tak absurdalnego, że żal to komentować. Ważne, żeby ksiądz miał fajne autko i kasiorkę na koncie :lol:

Ja powiem inaczej, jakby opodatkować kościół - nawet symbolicznie - to wszyscy by na tym zyskali. W Niemczech kościół jest opodatkowany i w wielu wielu krajach na świecie.


Stojkovic napisał(a):popatrzeć co się dzieje w USA (Wystarczy pooglądac trochę MTV...) Tam wiara przestała kogokolwiek obchodzić, nie ma zasad żadnych prócz tych ktyóre sami sobie wyznaczają ludzie i prawo lokalne nie mówiąc już o zasadach moralnych
Muszę złamać swoją zasadę i powiedzieć coś w twoim stylu - zupełnie nic nie wiesz o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, to co napisałeś, jest zupełnie niezgodne z prawdą, wszelkimi badaniami. Twój tekst napisany jest w krzywym zwierciadle

Stojkovic napisał(a):Nie wiem jak wy, ale ja chciałbym mieć dziewczynę, która chodzi do Kościoła
Twoje poglądy są jakieś totalnie oderwane od rzeczywistości. Co ma jedno z drugim?
Uwazasz, że źrodłem moralności jest religia? Bzdura
Uważasz, że dziewczyna która chodzi do kościoła jest cnotliwa i super? Nie żartuj.

Stojkovic napisał(a):Zasady "nie kradnij, nie códzołóż, nie zabijaj" czy to jest coś co zasługuje na miano "ideologii ciemnoty"?
Sugerujesz, że szympansy czytały pismo święte, i dlatego jeden szympans z drugim trzymają się razem?
Albo surykatki? Może surykatki znają koran? Dlatego przynoszą sobie jedzenie, alarmują o niebezpieczeństwie, żyją w stadach, pomagają sobie itd. ?

Stojkovic napisał(a):Każdy popełnia grzechy i nie ma ludzi idealnych, więc lepiej mieć dziewczynę która te prawdy wyznaje, niż taką co ma to gdzieś (albo chłopaka
Znam takie, które do kościółka chodza, obrazki święte mają na ścianach (wbrew woli Boga zawartej w piśmie świętym, gdzie jasno Bóg mówi, że to potępia - no ale skąd katolik ma to wiedzieć?), a kurwią się na każdym kroku będąc jednocześnie w związku z chłopakiem Smile


Stojkovic napisał(a):To chyba jest jakaś sprawiedliwość, że katolicy mają prawo wybudować kościół, a Zielonoświątkowcy swój Zbór
I właśnie dlatego państwo, które reprezentuje i katolików i np. mnie, nie ma prawa wspierać finansowo którejkolwiek z religii. Po to jest rozdzielność państwa od kościoła.
Chyba nie wyobrażasz sobie, żeby z publicznych pieniędzy w Polsce zbudowano cerkiew?


Stojkovic napisał(a):Dlatego kończąc swojego posta myślę, że nie ma co szukać pieniędzy w Kościele, jak okradaja nas z nich politycy i nieuczciwe urzędy
bla blabla


Pejter jakbyś mógł wydzielić osobny temat do tej dyskusji to byłbym wdzięczny

Proszę bardzo, też o tym myślałem, ale miałem nadzieję, że dyskusja zostanie jednak skierowana na właściwy tor. // P.
06-02-2008 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Meciek,chyba mnie wcześniej nie zrozumiałeś za dobrze,bo poglądy na temat religii widzę mamy bardzo podobne.
Stojkovic napisał(a):Dlatego kończąc swojego posta myślę, że nie ma co szukać pieniędzy w Kościele, jak okradaja nas z nich politycy i nieuczciwe urzędy
Jak każda inna instytucja,kościół także powinien być opodatkowany.
Maciek napisał(a):I właśnie dlatego państwo, które reprezentuje i katolików i np. mnie, nie ma prawa wspierać finansowo którejkolwiek z religii. Po to jest rozdzielność państwa od kościoła.
Chyba nie wyobrażasz sobie, żeby z publicznych pieniędzy w Polsce zbudowano cerkiew?

Przede wszystkim jest to niezgodnie z konstytucją.

Stojkovic napisał(a):No a powiedz mi, zamiast przyczepiać się do budynków sakralnych, gdyby Tusk, Kaczory i wszystkie inne tałatajstwo rządowe zrezygnowało z tzw. "trzynastek" i obniżyło swoje wypłaty do 1/10 (jakieś 10 tys na mc) to ile byś wtedy stadionów wybudował?

No to najlepiej zacznijmy od Ciebie.Żeby dać innym przykład odbieraj co drugą wypłatę.

A jakby każdy Polak dał złotówkę to byśmy mieli ponad 38 milionów złotych ...

[Obrazek: sorryvk6.gif]
06-02-2008 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Wiary nie da się przeliczyć na pieniądze i ilość kościołów Smile Tyle z mojej strony.

Ponadto podzielam zdanie Stojko w kwestii wiary jako wiary, a wiary jako instytucji czyli kościoła Smile

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
06-02-2008 20:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Maciek napisał(a):Jako ateista jestem nieziemsko rozbawiony gdy widze młodzież stojącą przed albo za kościołem, słuchającą na komórkach mptrójek, w której co drugie słowo to "k" i "ch"
Też nad tym ubolewam, ale nie znaczy to, że wszyscy młodzi ludzie którzy chodzą do kościołą są tacy.
Maciek napisał(a):Mógłbyś nie obrażać prezydenta i premiera mojego kraju? Dziękuję
Mam do tego prawo, ale mogę specjalnie dla ciebie generalizowac tylko do "tałatajstwa rządowego".
Maciek napisał(a):Gdyby tak faktycznie było, bo deklarować to każdy może wszystko, to tym bardziej uzbierano by na świątynie w ciągu 15 minut
Gdyby zebrać w jednym miejscu wszystkich Chrześcijan to byłoby to mozliwe.
Maciek napisał(a):Jest w kościołach takie coś jak liczenie wiernych, z tego co wiem, w ostatnim liczeniu wyszło, że jedynie 38% bodajże (moge sie mylic) z tych, którzy deklarują przynależność do kościoła do niego uczęszcza
No zależy czy liczymy regularne uczęszczanie, czy tylko od święta.
Maciek napisał(a):Twierdząc, że premierowi czy prezydentowi niepotrzebny jest telefon ani wypłata, piszesz coś tak absurdalnego, że żal to komentować. Ważne, żeby ksiądz miał fajne autko i kasiorkę na koncie
Po pierwsze, to nigdzie nie napisałem, że chcę zabrać politykom wogóle telefony i samochody, ale że znacznie bym to ograniczył. Masz Prawo Maćku by mieć konto i samochód? Więc Ksiądz katolicki ma takie samo prawo do tego jak ty.
Maciek napisał(a):Ja powiem inaczej, jakby opodatkować kościół - nawet symbolicznie - to wszyscy by na tym zyskali. W Niemczech kościół jest opodatkowany i w wielu wielu krajach na świecie.
Nie rozwiąże to żadnego problemu, ale to moje zdanie i tyle.
Maciek napisał(a):Muszę złamać swoją zasadę i powiedzieć coś w twoim stylu - zupełnie nic nie wiesz o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, to co napisałeś, jest zupełnie niezgodne z prawdą, wszelkimi badaniami. Twój tekst napisany jest w krzywym zwierciadle
Ok jakimi badaniami? Ja pisze o tym co obserwuje, a nie na tym co mówią badania. Rzeczywiście nie byłem nigdy w USA, ale rozmawiałem ze sporą liczbą Amerykanów i Kanadyjczyków i jest tam naprawdę dość niski poziom moralny, albo powinienem powiedzieć inaczej, za baqrdzo Liberalnie jest.
Maciek napisał(a):Twoje poglądy są jakieś totalnie oderwane od rzeczywistości. Co ma jedno z drugim?
Uwazasz, że źrodłem moralności jest religia? Bzdura
Uważam, ze to bardzo dobre źródło moralności, nie wiem czemu ty mówisz że nie.
Maciek napisał(a):Uważasz, że dziewczyna która chodzi do kościoła jest cnotliwa i super? Nie żartuj.
Uważam, że że moralnie napewno więcej zyskała niż ta która nigdy nie chodziła.
Maciek napisał(a):Sugerujesz, że szympansy czytały pismo święte, i dlatego jeden szympans z drugim trzymają się razem?
Albo surykatki? Może surykatki znają koran? Dlatego przynoszą sobie jedzenie, alarmują o niebezpieczeństwie, żyją w stadach, pomagają sobie itd. ?
Maciek kpisz sobie?
Maciek napisał(a):Znam takie, które do kościółka chodza, obrazki święte mają na ścianach (wbrew woli Boga zawartej w piśmie świętym, gdzie jasno Bóg mówi, że to potępia - no ale skąd katolik ma to wiedzieć?), a kurwią się na każdym kroku będąc jednocześnie w związku z chłopakiem
Nie mówimy tutaj o skrajnościach, ja znam bardzo wielu ludzi którzy chodzą do koscioła i tego nie robią własnie dlatego, że wiara wpojona od najmłodszych lat im tego zabrania.
Maciek napisał(a):I właśnie dlatego państwo, które reprezentuje i katolików i np. mnie, nie ma prawa wspierać finansowo którejkolwiek z religii. Po to jest rozdzielność państwa od kościoła.
Ale gdzie ja tu piszę o wspieraniu finansowym przez państwo?
Maciek napisał(a):bla blabla
Prosze cie, abyś pisał coś konkretnego, albo ugryzł się w język albo w palce w tym wypadku zanim napiszesz coś takiego, bo nie wiem czy sobie ze mnie tutaj kpisz czy masz jakiś nagły napad czegoś... Mi takie twoje komentarze niczego nie mówią i chyba nikomu innemu prócz ciebie też, więc proszę cię byś nie pisał wcale jak masz takie coś odstawiać.
WoLaK napisał(a):No to najlepiej zacznijmy od Ciebie.Żeby dać innym przykład odbieraj co drugą wypłatę.

Tylko ja biorę swoją wypłatę za konkretną pracę, a oni za siedzenia na stołkach.

[Obrazek: Ole201.jpg]
06-02-2008 20:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maro11 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nie nie nie , jesli bzykales sie z dziewczyna z gumka to masz grzech ciezki bo robiles to ze swiadomoscia, jesli robiliscie to w roznych pozycjach to masz rowniez grzech ciezki, to nie jest kwestia dogadania tylko to jest wiara i to glosi kosciol do ktorego chodzisz. Dzieki nauką kosciola coraz wiercej dzieci znajduje sie na smietnikach,wpieprzaja sie w zycie polityczne,opływaja w luksusie.
Dlatego jestsmy krajem gdzie nie ma drog, nie ma stadionow nie ma niczego tylko kosciol za kosciolem, czekam na ekipe ktora wkoncu weznie te sprawy w swoje ręce.

Stara gwardia, by³y moderator i felietonista tej stronki
06-02-2008 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
Co do kościołów to zgadzam sie z tymi co twierdzą że jest ich za dużo... mam podobną sytuacje co Maro ,było boisko i postawili na nim (a raczej stawiają) nowy kościół,mimo tego że w pobliżu 1-2 km jest ze 3-4 inne :?

Jestem osobą wierzącą ,ale nie chodze do kościoła bo uważam to za zbędne i nieczuje sie przez to gorszy, fakt brak spowiedzi czy komunii świetej ,ale modlitwa ta sama! Nie lubie jak ktos mnie nazywa bez bożnym tylko dlatego że wole sie pomodlic np w domu... Mam przykre doświadczenia jeśli chodzi o kapłanów ,dlatego nie praktykuje.

Co do USA to Stojko ma racje,(wiem bo mam tam wielu znajomych,a i moja girl była ),bardzo często kościoły są puste , religia albo nie jest ważna sprawą w ich życiu ,albo zwyczajnie modlą sie ww swoich domach :roll:
06-02-2008 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Maro11 napisał(a):Nie nie nie , jesli bzykales sie z dziewczyna z gumka to masz grzech ciezki bo robiles to ze swiadomoscia, jesli robiliscie to w roznych pozycjach to masz rowniez grzech ciezki, to nie jest kwestia dogadania tylko to jest wiara i to glosi kosciol do ktorego chodzisz.
Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś, albo wcale. Widzisz tylko negatywne tego strony. Nie zapominaj, że Kościół nie trzyma się tego dlatego, by czegoś zabraniać bo tak, tylko by uniknąć rozwiązłości. Ja nie potępie nigdy kogoś tylko dlatego, że nie poczekał z tym do ślubu. Ale jeśli człowiek robi to majac "gdzieś " wszelkie nauki i Kościół, to jego sprawa. Ja nie wnikam w życie intymne innych ludzi, no i chyba zapomniałeś o czymś takij jak spowiedx. Kościół wprowadził to, by rodzina była rodziną a nie by ograniczać młodych ludzi.
Maro11 napisał(a):Dzieki nauką kosciola coraz wiercej dzieci znajduje sie na smietnikach,wpieprzaja sie w zycie polityczne,opływaja w luksusie.
Chyba masz jakąś obsesje, jak możesz winić Kościół za to, że matki wyrzucają dzieci na śmietnik? To niedorzeczne! Tak samo, jak byś winił murzynów za to, że nastaje noc i istnieje grawitacja... Kościół nie naucza o wyrzucaniu dzieci na śmietnik, potępia aborcję, homoseksualizm i eutanazję. Kościół w Luksusie? Popatrz na Polityków...
Maro11 napisał(a):Dlatego jestsmy krajem gdzie nie ma drog, nie ma stadionow nie ma niczego tylko kosciol za kosciolem, czekam na ekipe ktora wkoncu weznie te sprawy w swoje ręce.
Wiesz co, naprawdę masz bardzo duże uprzedzenia do Kościoła, ale naprawdę twoje oskarżenia są absurdalne! Nie ma dróg bo własnie tacy ludzie rządzą naszym krajem a nie inni. Nie ma stadionów, bo prezydent miasta jednego czy drugiego woli sobie drogę dojazdową do posesji za to ufundować. No a ekipą na któą tak czekasz było SS, Gestapo i NKWD. No i pamiętaj przy wyborach na raz kolejny abyś tak głosował jak uwarzasz, tylko potem nie zdziw się jak ci dzieci siekierą potną, bo stwierdzą że tak im się podoba. Będziesz pracował 350 dni w roku (no bo wszystkie święta kościelne zostaną zlikwidowane).

W USA też tak do tego podchodzili, jak zniewolenie itp. Wiem o czym mówię, bo tam nie ma ani wstydu, ani żadnych zasad konkretnych. A możliwe jest to, bo to państwo bardzo bogate, wszystkim się kojarzy z biznesmenami w wielkich wieżowcach.
Popatrz na mase teledysków utworów muzycznych z USA, myślisz że szanują tam ludzikie ciało? Powiem ci, że może to i fajne na poczatku, bo fajnie na ładne kobiety opatrzeć... ale po czasie chce się żygać od tego ciągłego schematu: Murzyn ze złotym łańcuchem na klacie w samochodzie rapuje a obok zwykłe (....) sprzedające swoje ciało. Ja nie chce tego w moim kraju. Halloween zamiast święta zmasłych (no bo to kościelne w końcu) no i kupowanie prezentów pod choinkę jako wielkie święto kupowania a nie wigilia (no bo to też Chrześcijańskie). Zero chrztów, komunii św, bierzmowań i ślubów Kościelnych. Aha no i ja uważam, że jeśli ktoś jest ateistą, to chyba nie chce być pochowany po śmierci na cmentarzu KATOLICKIM.
Skull napisał(a):Jestem osobą wierzącą ,ale nie chodze do kościoła bo uważam to za zbędne i nieczuje sie przez to gorszy, fakt brak spowiedzi czy komunii świetej ,ale modlitwa ta sama! Nie lubie jak ktos mnie nazywa bez bożnym tylko dlatego że wole sie pomodlic np w domu... Mam przykre doświadczenia jeśli chodzi o kapłanów ,dlatego nie praktykuje.
Powiem ci tak Skull, uważam, że jeśli masz chodzić na siłę, to nie ma sensu. Lepiej bądź szczery wobec siebie i jeśli nie czujesz chodzenia do koscioła i wspólnej modlitwy, to ok i ja uważam że w takim wypadku modlitwa w domu jest jak najbardziej wpozrądku wobec Boga i ciebie.

[Obrazek: Ole201.jpg]
06-02-2008 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Stojkovic napisał(a):Powiem ci tak Skull, uważam, że jeśli masz chodzić na siłę, to nie ma sensu. Lepiej bądź szczery wobec siebie i jeśli nie czujesz chodzenia do koscioła i wspólnej modlitwy, to ok i ja uważam że w takim wypadku modlitwa w domu jest jak najbardziej wpozrądku wobec Boga i ciebie.

Ja ostatni raz bylem w kosciele 3 lata temu na swoim bierzmowaniu, albo i 4 i od tamtego momentu do kosciola nie chodze, na spowiedź nie chodze bo nie widze potrzeby, nie modle sie, nie wpuszczam kolędy Tongue Typowy bezbożnik, szczerze ? Dobrze mi z tym i nie narzekam Wink

Boje sie, ze jakbym poszedl teraz na spowiedz to ksiadz by sie w konfesjonale przewrocil..

Under The Boardwalk - United Warriors
06-02-2008 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
Wojtek3 napisał(a):Boje sie, ze jakbym poszedl teraz na spowiedz to ksiadz by sie w konfesjonale przewrocil..

Co ja mam powiedziec :lol: ostatni raz byłem u spowiedzi w podstawówce 8) Chociaż jest jeszcze spowiedz ogólna ,ale to co innego, przed wyjazdem tutaj byłem Chrzestnym no i tzw ksiądz wołał koperte za msze i chrzest dla dziecka :shock:
Rozumiem że ktos z radosci np po ślubie czy innych ceremoniach coś podrzuci za niby pięknie odprawioną msze ,ale żeby samemu ręke wystawiac :?
06-02-2008 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ludzie są rózni, znam takich, którzy ręki nie wyciągają.
Wszędzie są ludzi łasi na kasę i tacy co nie liczą się z materialnymi dobrami.

[Obrazek: Ole201.jpg]
06-02-2008 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości