Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Euro2008 wirtualne - składy i zapowiedzi spotka&amp
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Euro2008 wirtualne - składy i zapowiedzi spotka&amp
Proponuję przeprowadzenie (co biorę na siebie) symulacji turnieju Euro2008, celem zabawy i zobaczenia, czy komputerowa symulacja opierająca się na wielu czynnikach da podobnym efekt do tego boiskowego, który zobaczmy dopiero latem.


Symulacje przeprowadzane byłyby na najaktualniejszych składach reprezentacji biorących udział w turnieju. Wstępnie przewidywałem mecze 8-10 minut połowa (to jeszce do ustalenia) na bazie Fifa08

Przed każdym meczem (dniem meczowym) podawałbym składy drużyn, które wybiegną naprzeciw siebie, mogłoby być jakieś typowanie wyników tego wirtualnego turnieju itd.
Po każdym meczu oprócz sprawdzenia, kto trafił wynik/zwycięzcę, podawałbym statystyki itd.
Wszystkie kartki byłby liczone, podobnie jak i ewentualne kontuzje co skutkowałoby niemożnością gry w następnym meczu
Szczegóły jeszcze można obgadać więc przedstawiłem tylko zarys pomysłu
Jeśli idea się spodoba, to ruszamy, jeśli nie, to nie Smile
26-02-2008 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
ja jestem jak najbardziej za,tylko trzebaby dokładniej to wszystko omówić :wink:
26-02-2008 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #3
 
Maciek napisał(a):na bazie Fifa08


Taa... Wyniki na pewno będą odpowiadać rzeczywistosci. Przeciez w Fifie mozesz dac Oldham i Barcelone, a jest duzo szansa, ze wygra angielska druzyna. Nie lepiej robić to na FM08? Tylko co gdzie i jak trzebaby zrobić.

amor patriae nostra lex
26-02-2008 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Zashi napisał(a):Przeciez w Fifie mozesz dac Oldham i Barcelone, a jest duzo szansa, ze wygra angielska druzyna
Nie ma takiej możliwości.
FM08 na xbox360 z tego co wiem się nie ukazał, a jeśli się ukazał, to nic o tym nie wiem a co za tym idzie go nie posiadam. Na starym forum robiłem symulacje jak mi się czasem zachciało i trudno było oprzeć się wrażeniu, że były ok.

Cieszy mnie, że póki co wszyscy są za, jeszcze poczekam i wtedy zapadnie decyzja
26-02-2008 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Jestem za, powinno byc ciekawie.

PS. Dla jasnosci moze liczmy glosy z postow just only.

Under The Boardwalk - United Warriors
27-02-2008 00:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Pomysl bardzo fajny. Cos sie bedzie dzialo. Jestem za

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
27-02-2008 09:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
Zrobiłem Wojtek sonde tak, żeby na pierwszy rzut oka było widać, czy pomysł się przyjmie czy nie. Jak widać zawsze ktoś z "przyczajki" zagłosuje na nie Tongue

Poczekam jeszcze kilka godzin i jak coś to startujemy od jutra.
Mam dwie prośby do życzliwej osoby, ewentualnie osób:
- przydałoby się rozpisanie terminarza w sensie kolejności w jakiej mecze będą się odbywały podczas Euro2008 (prawdziwego), bo tak chyba byłoby lepiej to zrobić, wedle prawdziwego terminarza
- drabinke po fazie grupowej jak ktoś zna to z góry dzięki
27-02-2008 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Mi to w sumie obojętne,chociaz można sie pobawic i zobaczyc jak to sie potoczy :wink:

Mimo wszystko ta symulacja jest zabawą i temat powinien byc w tym dziale co np Miss Women :wink:
27-02-2008 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #9
 
Grupa A
07/06 Szwajcaria - Czechy
07/06 Portugalia - Turcja
11/06 Czechy - Portugalia
11/06 Szwajcaria - Turcja
15/06 Szwajcaria - Portugalia
15/06 Turcja - Czechy

Grupa B
08/06 Austria - Chorwacja
08/06 Niemcy - Polska
12/06 Chorwacja - Niemcy
12/06 Austria - Polska
16/06 Polska - Chorwacja
16/06 Austria - Niemcy

Grupa C
09/06 Rumunia - Francja
09/06 Holandia - Włochy
13/06 Włochy - Rumunia
13/06 Holandia - Francja
17/06 Holandia - Rumunia
17/06 Francja - Włochy

Grupa D
10/06 Hiszpania - Rosja
10/06 Grecja - Szwecja
14/06 Szwecja - Hiszpania
14/06 Grecja - Rosja
18/06 Grecja - Hiszpania
18/06 Rosja - Szwecja

1/4
19/06 1. team z gr. A - 2. team z gr. B
20/06 1. team z gr. B - 2. team z gr. A
21/06 1. team z gr. C - 2. team z gr. D
22/06 1. team z gr. D - 2. team z gr. C

1/2
25/06 Zwycięzca 1. ćwierćfinału - Zwycięzca 2. ćwierćfinału
26/06 Zwycięzca 3. ćwierćfinału - Zwycięzca 4. ćwierćfinału


Prosze - oryginalny terminarz :wink:

Składy kto ustala i jak?

amor patriae nostra lex
27-02-2008 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ja również jestem za. Skoro samym wykonaniem zajmie się Maciek, to chyba fuszerkę można sobie wybić z głowy 8)

capo di tutti capi

MUSC PL
27-02-2008 17:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ok ruszamy jutro albo w piątek, nie wiem jak jutro z czasem będę stał. Może nawet lepiej byłoby w piątek ruszyć, jutro jeszcze bym pomyślał i obmyślił kilka kwestii, jak właśnie składy itd. Wink

No chyba, że jeszcze kilka dni sobie damy i ruszymy od poniedziałku, codziennie mecze, a przez kilka dni może większe zainteresowanie i jakieś bajery można dopracować czyli jakieś typowania wyników, zwycięzca turnieju, król strzelców etc.
Zashi napisał(a):Składy kto ustala i jak?
Najkrócej mówiąc - ja i wedle uznania Smile Oczywiście, każdej reprezentacji będę starał się wystawić jak najmocniejszy możliwie skład, a także dopasować taktykę. Oczywiście tylko przed turniejem, bo potem to już pies pogrzebany i na symulacje wpływu miał nie będę.
Wyjątek planowałem zrobić w przypadku reprezentacji Polski, ale nie wiem jak to w praktyce zrobić. Myślałem o jakichś konsultacjach, wysluchaniu propozycji, ale każdy podał by inną jedenastkę więc może po prostu wciele się w Beenhakkera i postawie na tych, na których postawi on
27-02-2008 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ja mam FM08 i chętnie posprawdzam wyniki u siebie i porównam z tymi które w zabawie wyjdą. No i jedna sprawa też dośc ważna, skoro Silva z Arsenalu ma złamana nogę, to na turnieju się nie pokaże co za tym idzie nie uwzględnimy go w symulacji chyba? No bo teoretycznie wybierając najsilniejszy skład powinien się w drużynie Chorwackiej znaleźć, ale wiemy ze przez kotuzje to nerealne.

[Obrazek: Ole201.jpg]
28-02-2008 08:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Maciek napisał(a):jakieś bajery można dopracować czyli jakieś typowania wyników, zwycięzca turnieju, król strzelców etc.

Moim zdaniem sama symulacja + prowadzenie statystyk wystarczy ,a takie typowanie jest zbędne raczej :wink:

Stojkovic napisał(a):skoro Silva z Arsenalu ma złamana nogę

Oczywiscie nie weźmie udzialu? :roll:
28-02-2008 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
Jutrzejsze mecze!

Mecz otwarcia:
Szwajcaria - Czechy:

Składy:
Szwajcaria:
Benaglio - P. Degen, Senderos, Djorou, Magnin - Behrami, Margairaz, Gelson Fernandes, Gokhan Inler, T. Barnetta - A. Frei

Czechy:
Cech - Grygera, Ujfalusi, Rozehnal, Jankulovski - Rosicky, Matejovski, Jarolim, Plasil - Fenin, Koller


Jak na załączonym obrazku widać, gospodarze turnieju będą grali z zagęszczonym środkiem pola. Jedyny wysunięty napastnik tej drużyny może wskazywać na bardziej defensywny i ostrożny wariant gry, ale jest to dość złudne, ze względu na ofensywnie grające boki obrony i skrzydła, na których walczyć do upadłego będą szybcy Barnetta i Behrami. Zestawienie mocnej linii obronnej reprezentacji Czech może napsuć sporo krwi Szwajcarom, aczkolwiek Frei będzie stanowił od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty ogromne zagrożenie.


Portugalia - Turcja:
Składy:
Portugalia:
Ricardo - Miguel, Pepe, R. Carvalho, Bosingwa - Maniche, M. Veloso, Deco - Quaresma, C.Ronaldo, Nani

Turcja:
Recber - Toraman, Cetin, Yaman, Sonkaya - Arda Turan, Mehmet Aurelio, Emre, Tuncay - Sukur, Nihat


Zestawienie ekipy Portugalii nieco eksperymentalne, bez klasycznego środkowego napastnika, a z markującym takiego Cristiano Ronaldo i Quaresmą, między którymi zachodzić będzie wiele wymian na pozycjach. Czy średnio doświadczona obrona Turcji sobie z nimi poradzi? Faworyt wydaje się być tylko jeden, o ile tak zestawiona linia ataku nie zawiedzie - tak jak zawodził ostatnio zespół z Nuno Gomesem czy Almeidą. Środek pomocy ekipy Portugalii i Turcji doświadczony i tam rozegra się największy bój w tym meczu. Łączący obronę z pomocą Veloso, będzie pierwszym wyprowadzającym akcje i podającym piłki czy to do Deco czy Maniche, z których każdy potrafi mocno uderzyć na bramkę rywala. Ciekawie zapowiada się również pojedynek Turana z Bosingwą, czy bardzo doświadczonego Sukura z portugalskimi stoperami.
04-03-2008 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
Dzień otwierający wirutalne ME za nami 8)

Jutrzejsze mecze
Austria - Chorwacja:
Składy:
Austria:
Manninger - Garics, Prodl, Stranzl, Pogatetz - Aufhauser, Fuchs, Standfest, Leitgeb - Ivanschitz - Linz

Chorwacja:
Pletikosa - Corluka, R. Kovac, Simic, Simunic - N. Kovac - Srna, Kranjcar, Modric - Olić, Petrić



Niemcy - Polska
Składy:
Niemcy:
Hildebrand - Lahm, Mertesacker, Metzelder, Jansen - Frings - Schneider, Ballack, Hitzlsperger - Klose, Kuranyi

Polska:
Boruc - Wasilewski, Bąk, Dudka, Żewłakow - Lewandowski, Garguła - Błaszczykowski, Krzynówek - Jeleń - Smolarek



Holandia - Włochy
Składy:
Holandia:
van der Sar - N. de Jong, Mathijsen, Boulahrouz, Bouma - van der Vaart, Sneijder, Seedorf - van Persie, van Nistelrooy, Robben

Włochy:
Buffon - Oddo, Cannavaro, Barzagli, Zambrotta - Gattuso, Pirlo, De Rossi - Camoranesi, Perrotta - Toni



Ustawiłem Polskę tak, by miała jak największe szanse co najmniej ten mecz zremisować. W innych parach bez rewelacji. Jak ktoś ma jakieś sugestie, uwagi co do taktyki naszej reprezentacji to pisać we właściwym temacie - może wezmę pod uwagę, jeśli ma to być dobre dla wyniku 8)
Spadam bo czas nagli Smile
05-03-2008 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości