Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne zagraniczne ligi piłkarskie
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #54
Re: Inne zagraniczne ligi piłkarskie
Foster napisał(a):Czyli skoro nie oglądałem tego spotkania to nie mogę o sobie mówić jako o fan futbolu?

Nie wiem, to od ciebie zależy, kim jesteś i jak możesz o sobie mówić. Jeśli nie możesz o sobie mówić jako o fanie futbolu, to twoja sprawa.

W każdym razie, czepiasz się, bo:
- "powinien", a "musi" to dwa różne słowa,
- będąc fanem futbolu, niekoniecznie musisz się szanować,
- to jednak finał ważnych rozgrywek i jeśli je olewasz, upodabniasz się do zwykłego, niedzielnego kibica.

Wielu słów nie można odczytywać wprost. Mógłbym to przekazać dokładniej i znacznie dłużej, np. "każdy fan futbolu, który chce jak najwięcej wiedzieć o swojej pasji, powinien oglądać najważniejsze mecze imprez o wysokiej randze, by nie wypaść z obiegu, a finał Złotego Pucharu CONCACAF, czyli Mistrzostw Ameryki Północnej, Ameryki Środkowej i Karaibów pomiędzy Meksykiem a USA, które prezentują wysoki poziom piłkarski z pewnością do takich meczów się zalicza".

I na tym kończę moją dyskusję na ten temat (przynajmniej w tym dziale), bo nie dość, że jest to totalny OT, to dodatkowo można poczytać to jako konflikt.

E: Po poście Vikinga stwierdziłem, że muszę doprecyzować swoje zdanie.

Ja obejrzałem dwa pełne spotkania Gold Cup, z pozostałych meczów Meksyku i fazy pucharowej jedynie skróty. Ale, oglądając skrót meczu, także się go nie olewa, tym bardziej, że pora spotkań zbyt ciekawa nie była.

Poza tym, jeszcze naszła mnie taka myśl, że przecież żeby interesować się piłką, kibicować jakiemuś klubowi nie trzeba być fanem futbolu. Można sprawdzić wyniki, pooglądać jakieś magazyny piłkarskie, poczytać jakieś gazety, obejrzeć mecze swojej ulubionej drużyny, ale nie rzucać dla piłki wszystkiego w kąt. Fan futbolu to coś innego - ani nie niedzielny kibic, ani nie kibol, ani nie zwykły obserwator, ani też nie chodząca encyklopedia.

I żeby nie było, nie mówię, że jestem fanem futbolu - dążę do tego, a cóż jest lepszym sposobem na poszerzenie swojej wiedzy o piłce niż oglądanie meczu? Nawet, jeśli znów jest to spotkanie USA z Meksykiem, nawet, jeśli to znów spotkanie tych samych drużyn, to przecież sam przebieg meczu zawsze będzie inny.

Foster napisał(a):Czepiam się czy nie, po prostu wpienia mnie takie gadanie Pawełku, także na przyszłość uważaj z takimi tekstami, bo jak widzę nie tylko ja nie przeszedłem obok niego obojętnie. To po pierwsze. A po drugie nie Ty decydujesz o tym, kto się może uznać za szanującego się fana futbolu, a kto nie, także wygłaszanie taki opinii jest co najmniej nie na miejscu.

A mnie wpienia, Patryczku, branie dosłownie i do siebie wszystkiego, co powiem/napiszę. Może to wina takiej mojej maniery, ale Twoja interpretacja = to co napisałem + kilka słów dopowiedzianych/domyślanych przez Ciebie, czy kogokolwiek innego, kto tak to odebrał. Gdybym napisał "kto jest fanem futbolu, ogląda takie spotkania" - wtedy mógłbyś czuć się urażony. To, co ja napisałem, można w ten sposób zinterpretować, ale nie trzeba.

W każdym razie, postaram się następny raz napisać wszystko jasno i wyraźnie, by wskutek nieporozumienia nie odebrano tego inaczej, niż chciałem.

A teraz cicho-sza, bo zaraz przyjdzie moderator i skończy tą off-topową dyskusję.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
26-06-2011 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Re: Inne zagraniczne ligi piłkarskie - Intel - 26-06-2011 15:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości