Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serie A
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #46
Re: Serie A
Juventus przegrał pięć z ostatnich sześciu spotkań w Serie A! Wczoraj Stara Dama poniosła porażkę na własnym stadionie z AS Romą 1:2. A zapowiadało się pozytywnie, bo pierwszą bramkę strzelił Del Piero. Później wyrównał Totti z karnego, a Buffon dostał czerwień za faul na Riise. Właśnie Norweg rozstrzygnął losy tego spotkania, zdobywając gola w doliczonym czasie gry. Ze stanowiskiem trenera Juve najprawdopodobniej pożegna się Ciro Ferrara. Jego podopieczni zajmują 5. miejsce w tabeli.

Dziś o godzinie 20:45 Inter Mediolan zmierzy się z Milanem.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
24-01-2010 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #47
Re: Serie A
Cytat:władze Juventusu Turyn postanowiły zwolnić Ciro Ferrarę. Legendarny piłkarz "Starej Damy" jako trener radził sobie bardzo słabo. Na ławce ekipy z Turynu zastąpi go Alberto Zaccheroni.

Ferrara nie jest już trenerem Juve. Zanosiło się na to już od bardzo długiego czasu, bo Stara Dama rozczarowała we wszystkich rozgrywkach, choć oczekiwania były zdecydowanie większe. Raczej nic już nie uratuje sezonu dla Juve, jedyne co im teraz chyba pozostaje to walka o miejsce gwarantujące grę w LM.
30-01-2010 11:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #48
Re: Serie A
Musiało to w końcu nastąpić. Dramat w wykonaniu Juventusu zaczął się od spotkania z Palermo i przetrwał aż do spotkania z Interem. Zaccheroni z tego co wiem ma kontrakt podpisany tylko do końca sezonu. Tak patrzę na jego trenerską karierę i widzę, że dłużej niż trzy lata w klubie nie wytrzymał. W Juve może być podobnie, aczkolwiek materiał ludzki ma w miarę dobry. Jak mając taki zespół można tak spaść na dno ? Wprawdzie wywalono słabego Molinaro, ale coś trzeba zrobić chociażby ze słabiutkim Grygerą.

Nikt nie wspomniał o derbach, więc ja to zrobię. Inter wygrał 2-0.
30-01-2010 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #49
Re: Serie A
Kwas napisał(a):Nikt nie wspomniał o derbach, więc ja to zrobię. Inter wygrał 2-0.

Grając 3/4 meczu w dziesiątkę a końcówkę nawet w dziewiątkę Wink

Co do Juve. Czy ja wiem czy mają taką mocną kadrę? Owszem nazwiska robią wrażenia ale nie grają. Dla mnie najlepszym ich zawodnikiem z pola ciągle jest, prawie 35-letni już, Del Piero. A to jest bardzo symptomatyczne.

W obronie nie zawodzi właściwie tylko Chiellini. Kompletnie nie wypalił transfer Diego, który miał być liderem Juve a jest Andersonem. Zawodzi także Melo a tacy zawodnicy jak Iaquinta, Cannavaro, Grosso, Camoranesi najlepsze lata mają już za sobą. Dla mnie to właśnie kadra Juve jest jednym z powodów ich słabej dyspozycji. Owszem Ferrara miał słabe wyniki nawet jak na tą kadrę ale imho jeśli chcą poważnie zagrozić Interowi (nie mówiąc już o sukcesach w Europie) to muszą przebudować zespół.

Podoba mi się za to to co robi z Milanem Leonardo. Owszem w derbach zaprezentowali się słabo ale ogółem zespół pod jego wodzą zmienił się nie do poznania. Grają mocno ofensywny, skuteczny futbol i ich gra (co we Włoszech jest rzadkością) naprawdę może się podobać. Grają zapożyczonym od Barcy ustawieniem, zmodyfikowanym lekko na modle włoską (znaczy środkowi pomocnicy są jednak bardziej cofnięci niż w wersji Katalońskiej) i wychodzi im to nawet, nawet. Do tego pod skrzydłami Leonardo odżył Ronaldinho, którego gra stała się bardziej dojrzała niż za czasów Barcelońskich ale to nie znaczy gorsza (mniej jest już chyba dryblingów, więcej rozgrywania - to pewnie tez kwestia wieku). Bardzo ładnie wprowadził się Beckham, liderem w ataku został o dziwo Boriello a nie Pato. Szkoda, ze przegrali derby bo inaczej mieliby dużą szansę dogonić Inter.

Ciekawe jak im pójdzie w meczu przeciw nam - oby nie za dobrze. Na szczęście tu minusem jest zerowe doświadczenie Leonardo w europejskich pucharach. A to jednak ma znaczenie, bo taktyka odgrywa w LM większą rolę niż w lidze.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
30-01-2010 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #50
Re: Serie A
Oczywiście, że nie mają zespołu na miarę skutecznej walki o mistrzostwo, ale uważam tak jak ty:
fidain napisał(a):Owszem Ferrara miał słabe wyniki nawet jak na tą kadrę ale imho jeśli chcą poważnie zagrozić Interowi (nie mówiąc już o sukcesach w Europie) to muszą przebudować zespół.
Przebudowa powinna mieć miejsce. To nie ulega wątpliwości. Nie mówię tu o pozbyciu się połowy drużyny, ale taka obrona powinna być gruntownie przebudowana. Cannavaro to nie to samo, a jeśli dalej Juve będzie sprowadzać grajków typu Knezević, to przyszłość na pewno nie rysuje się w różowych barwach. Mellberg z tego co się orientuję radził sobie przyzwoicie i na pewno mógłby być solidnym rezerwowym. Jak widać Ferrara go nie chciał. Ściągnięcie wspomnianego Cannavaro jako lidera obrony nie okazało się strzałem w 10. Boki także do wymiany.

Diego i Melo rzeczywiście sobie nie radzą, ale poczekajmy. Słabi piłkarze to nie są. Marchisio rozwija się w dobrym kierunku, jest jeszcze Sissoko. Camoranesiego męczą urazy, lecz wątpię aby odszedł po sezonie. Nie udało mu się uciec w 2006, także zostanie w Turynie do końca.

Napastnicy to już inna kwestia. Tu by się przydał bramkostrzelny piłkarz.

Poczekamy zobaczymy. Kij go tam wie kto będzie coachem Juventusu w nowym sezonie. Każdy ma inny plan, inny pomyśl na drużynę.
31-01-2010 00:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #51
Re: Serie A
A może Benitez? :>

http://sport.onet.pl/74327.1,1248702,21 ... omosc.html

Wiem, że to tylko onet ale ponoć pisało o tym kilka gazet w Anglii w tym The Independent (może nie jest to Times ale brukowiec też nie)

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
31-01-2010 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #52
Re: Serie A
[flash=425,344]http://www.youtube.com/watch/v/BcprxTOq2YM[/flash]

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
01-02-2010 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #53
Re: Serie A
Hahahaha... komentarz mnie zabił :lol: :lol:

Ga! Ga! Ga! Ga! Ga! ...

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
01-02-2010 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #54
Re: Serie A
Bramka piękna, a komentarz jeden z lepszych jakie ostatnio słyszałem Smile


Fan United od 1992 roku
02-02-2010 08:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #55
Re: Serie A
W Serie A w końcu zaczyna się coś dziać, Inter w trzecim meczu z rzędu nie potrafi zdobyć kompletu punktów i jeśli Milan dziś pokona 9. Napoli to przeskoczy lokalnego rywala w tabeli. Kontakt z zespołami z Mediolanu utrzymuje Roma, która po zwycięstwie 4-2 nad Udinese ma 56 punktów, czyli 4 mniej niż Inter.

W końcu jest szansa na interesujący finisz Wink
21-03-2010 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #56
Re: Serie A
Milan koncentrujący się na lidze, co się porobiło.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
21-03-2010 13:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #57
Re: Serie A
Kolejna szansa na zmianę lidera i kolejna niewykorzystana. Milan przegrywał mecz 0-1 i gdyby nie Ronaldinho, który robił wszystko co w jego mocy, to ten mecz byłby przegraną batalią dla Rosso-Nerich. Trzeba powiedzieć, że przy tak słabej formie oby dwóch drużyn z Mediolanu cichym faworytem w drodze do tytułu wydaje się być Roma, w której znów błyszczy Vucinic.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
21-03-2010 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #58
Re: Serie A
Fani Juventusu przeżywają ostatnio niespotykane nerwy i załamania. Ich piłkarze od przegranej z Fullam w LE 4:1 zaliczają prawie same ośmieszające porażki. Wczoraj z 17 w tabeli serie A Udinese przegrali 3:0. Obrońcy Juve grali jakby mieli kamienie w kieszeni. Gubili się, biegali nie wiadomo za czym,a napastnicy Udinese dobijali sobie swobodnie piłki po obronie bramkarza Juve. Napastnicy Juve mieli multum sytuacji, ale ich skuteczność była równa 0. Jakoś dziwnie skojarzyło mi się z nasza ligą...hmm :?

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
04-04-2010 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #59
Re: Serie A
Janczar napisał(a):Ich piłkarze od przegranej z Fullam w LE 4:1 zaliczają prawie same ośmieszające porażki.

Oni od początku sezonu przegrywają ze słabymi rywalami, a mecz z Fulham jedynie potwierdził ich słabość w tym sezonie.
05-04-2010 09:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #60
Re: Serie A
W sumie wszystko posypało się w Turynie wraz z odpadnięciem z LM. NIe mogli przegrać ostatniego meczu u siebie z ...Bayernem, a dostali niezły łomot. A dalej jak wspomnieliście, to równia pochyła. Juve to taki włoski tegoroczny odpowiednik lolerpoolu

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
05-04-2010 09:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości