Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ligue 1
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #61
RE: Ligue 1
Nie miałem wczoraj co z sobą zrobić toteż obejrzałem sobie mecz Lyon - Bordeaux.
Ciekawa historia związana z jednym z piłkarzy, mianowicie nasz stary znajomy, Steed Malbranque zagrał bardzo dobry mecz w barwach Lyonu. Ciekawostką jest fakt, że po odejściu z Tottenhamu Francuz, który jest wychowankiem swojego obecnego klubu podpisał konrakt z AS. Saint - Etienne czyli największym rywalem Lyonu. Po zagraniu tam jednego spotkania odechciało mu się grać i bez pobrania ani jednej pensji rozwiązał konrakt z "Zielonymi" i zawiesił karierę. Nie pamiętam z komentarza dokładnie kiedy zaczął trenować z Lyonem ale po jakimś czasie bez piłki zaczął właśnie treningi wśród rezerw Lyonu, później został przesunięty do 1 drużyny, i prezentował się dobrze na treningach a potem w meczach i teraz gra pierwsze skrzypce w środku pola Olympique. Fajnie było go dziś zobaczyć, bo trzeba oddać, że potrafił stosunkowo dużo i dobrze oglądało się go w koszulce Kogutów. Wczoraj wyglądał naprawdę dobrze.

Co do samego meczu to dość ciekawy, szkoda, że Bordeaux postawiło tylko na obronę i Lyonowi ciężko było przebić się przez zasieki bo tak to grała tylko jedna drużyna, ale taktycznie świetny mecz Żyrondystów zwłaszcza w obronie. Obraniak miał udział przy obu golach, najpierw zaliczył bezpośrednią asystę do Tremoulinasa, a potem piętką otworzył korytarz dla tego samego piłkarza, którego wrzutka przyniosła zamieszanie w polu karnym Lyonu i padł drugi gol. Ogólnie było paru piłkarzy, na których fajnie się patrzyło. Lyon zagrał 5 wychowankami, 4 w podstawowym składzie, 5 wszedł za jednego z nich. Ten właśnie, który zszedł Clement Grenier to taki fajny, ciekawy chłopak. No i miałem okazję przyjrzeć się dłużej Gomisowi. Napastnik o niecodziennym imieniu Bafetimbi zwany jako "najczarniejszy z czarnych" dziś nie wpisał się na listę strzelców ale miał parę okazji i bardzo ciekawy to jest napastnik. Naprawdę polecam obejrzeć któryś z meczów Lyonu choćby ze względu na tego piłkarza.

Ogólnie to w przyszłym tygodniu jest bardzo ciekawy mecz, Marsylia - PSG, pierwsza połowa będzie jak znalazł jako rozgrzewka przed Gran Derbi. A jeżeli komuś się spodoba to nie jest powiedziane, że to druga połowa GD może być deserem do meczu w Ligue 1.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2012 23:37 przez Hubson.)
30-09-2012 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #62
RE: Ligue 1
To były dla mnie bardzo udane piłkarsko dni. Wczoraj tytuł United, a w sobotę pierwsze od 32 lat trofeum dla ASSE - Puchar Ligi Francuskiej. Cieszy mnie to, bo mieszkałem przez pewien czas w okolicach Saint- Etienne i dobrze pamiętam jak kibice są zakochani w tym klubie. Jaka fantastyczna atmosfera panuje na Stade Geoffroy - Guichard.
Fajnie, bo jeszcze niedawno ten niezwykle utytułowany klub pałętał się po otchłani drugiej ligi.

Podobały mi się słowa Tomasza Smokowskiego:
Cytat:Poza Bretanią - co oczywiste, poza Lyonem, bo to wielki, lokalny rywal Saint - Etienne i Korsyką, skąd pochodzi trener Frederic Antonetti, cieszy się cała Francja, bo Zieloni to coś więcej niż klub - to stan umysłu.

---------------------

A już w niedzielę o 14 wielkie derby: OL - ASSE, tym bardziej ciekawe, że obie drużyny bezpośrednio walczą o awans do Champions League Smile


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2013 10:24 przez sebos_krk.)
23-04-2013 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #63
RE: Ligue 1
W przyszłym sezonie do ligi wracają 7-krotny mistrz z Monaco, 8-krotny z Nantes i dobrze znane kibicom Guingamp.

Walka o tytuł zapowiada się ultrapasjonująco. Monaco pewnie wykupi wszystkich piłkarzy z nazwiskami, którzy tylko skuszą się na pieniądze i raj na ziemi. PSG opromienione championatem poszuka wzmocnień chcąc podbić Europę. Dawną potęgę spróbują odbudować w Lyonie. Czwarta do brydża Marsylia również nie odpuści w walce o mistrzostwo.
W przerwie wakacyjnej spodziewam się grubego wyścigu zbrojeń nad Sekwaną. Okno transferowe może być równie ciekawe co w Anglii.


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2013 21:26 przez sebos_krk.)
21-05-2013 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #64
RE: Ligue 1
Sky Italia poinformowała, że za ok. 70 milionów euro do Monaco przechodzi Joao Moutinho oraz James Rodriguez, wielokrotnie z nami łączony. Jeśli okaże się to prawdą, to po prostu brak słów...

Valdes, Falcao, Moutinho, Rodriguez... Kogo jeszcze kupią w tym okienku?! I gdzie jest to pieprzone FFP?!

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
21-05-2013 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #65
RE: Ligue 1
James zaprzeczył doniesieniom mediów. Potwierdził także, że ma inne oferty jednak dobrze czuje się w Porto i nie chce odchodzić.



Mój Blog: Pod presją czasu
21-05-2013 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
brayoz Offline
brayoz.pro
***

Liczba postów: 113
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #66
RE: Ligue 1
A gdzie są jakiekolwiek potwierdzenia transferów Valdesa, Falcao? :>
22-05-2013 18:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #67
RE: Ligue 1
Nie ma. Tak samo nie ma potwierdzenia kontraktu Bale'a, ale media napisaly wiec tak jest, nie? :/
22-05-2013 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #68
RE: Ligue 1
Według mnie transfery Falcao, Moutinho oraz Jamesa to kwestia dni. Za dużo się pisze o nich w kontekście gry w ASM.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
23-05-2013 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #69
RE: Ligue 1
Moutinho i James przeszli do ASM. Wszystkich kupią. Jeszcze się po Evre zgłoszą. Big Grin
24-05-2013 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #70
RE: Ligue 1
Tak jak myślałem, transfery ww. piłkarzy to tylko kwestia dni i tak też się stało. Teraz czas na Falcao i Valdesa, a i zarzucają sieci po kolejnych piłkarzy. W kręgu ich bliskich obserwacji jest ponoć Lemoine czy N'Zogbia.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
24-05-2013 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #71
RE: Ligue 1
Tym bardziej spektakularny będzie ich pieprznięcie o ziemię, którego im szczerze życzę Smile

Gdzie jest Groszek?
24-05-2013 20:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #72
RE: Ligue 1
Fajny klub z fajna tradycją, szkoda że tak skończył. Mi tam jest żal kibiców.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
24-05-2013 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #73
RE: Ligue 1
A parę lat temu w finale z Porto to im kibicowała większość głównie pewnie za pokonanie Realu Madryt.
Kto teraz pamięta takiego piłkarza jak Shabani Nonda Big Grin?
Rothen, Giuly, Evra, Flavio Roma w bramce, o ile dobrze pamiętam, to Squillacci, Gael Givet, Fernando Morientes. Taki fajny skład mieli wtedy, tylko za kij nie pamiętam jaki trener ich wtedy prowadził.
24-05-2013 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #74
RE: Ligue 1
Deschamps?

Gdzie jest Groszek?
24-05-2013 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #75
RE: Ligue 1
Didier Deschamps.

A Nonde to znam np. ja. A ekipka fajna. Plasil + Bernardi [mega się tym typem jarałem]. Jeszcze Dado Prso. Heart
24-05-2013 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości