Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bundesliga
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #76
Re: Bundesliga
Jaroldz napisał(a):chciałbym, aby ekipa z Dortmundu zdobyła w końcu mistrzostwo. Zasługują na to.

Powiew patriotyzmu. Wink Chociaż nie powiem, też jestem za Borussią ze względu na trzech Polaków w kadrze.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
18-10-2010 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #77
Re: Bundesliga
paolo napisał(a):
Jaroldz napisał(a):chciałbym, aby ekipa z Dortmundu zdobyła w końcu mistrzostwo. Zasługują na to.

Powiew patriotyzmu. Wink Chociaż nie powiem, też jestem za Borussią ze względu na trzech Polaków w kadrze.

Chciałbym, aby Borussia zdobyła mistrzostwo nie tylko ze względu na to, że gra tam teraz trzech Polaków. Dla mnie równie dobrze mogłoby w tym klubie nie być żadnego. Klub z Dortmundu po raz ostatni zdobył mistrzostwo w sezonie 2001/2002. Od tamtej pory mistrzem zostawał Bayern, Werder Brema, Stuttgart czy też VFL Wolfsburg. Czas, aby w końcu Borussia wróciła na tron Wink

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
18-10-2010 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #78
Re: Bundesliga
W ramach ciekawostki. Mainz w pierwszych siedmiu kolejkach zdobyło komplet punktów. W historii Bundesligi zdarzyło się to po raz trzeci. Poprzednio ta sztuka udawała się w roku 1995 Bayernowi i w roku 2001 Kaiserslautern. Ciekawostką natomiast jest, że w obu przypadkach mistrzostwo zdobywała ta sama drużyna - Borussia Dortmund Wink Czy historia zatoczy koło? Dużo na to wskazuje Smile

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
18-10-2010 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matheo7 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #79
Re: Bundesliga
Z tego względu, że jestem nowy na tym forum i za bardzo jeszcze nie jestem w temacie, to pozwolę sobie tylko wyrazić moje krótkie zdanie na temat Bundesligi w sezonie 2010/11.
Otóż ten sezon w Niemczech zaczyna się bardzo ciekawie, a drużyna przeze mnie lubiana jest pierwsza w tabeli, chodzi mi tutaj o "polską" Borusie Dortmund. Jej styl może się podobać, a szczególnie te różnorodne koncepcje gry w ofensywie. Mam nadzieję, że właśnie ta drużyna zdobędzie jakże oczekiwane w Dortmundzie Mistrzostwo Kraju.
18-10-2010 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lisu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 289
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2
Post: #80
Re: Bundesliga
Warto też dodać, że Borussia to bardzo młody zespół. O sile stanowią Barrios (25), Sahin (22), rewelacyjny nowy nabytek Kagawa (21), Grosskreutz (22), Błaszczyk (24), Subotic (21), Hummels (21). Klub budowany jest głównie z myślą o przyszłości, dlatego wielkie brawa dla Kloppa za to, że już teraz Borussia walczy o Mistrzostwo i może też namieszać w Lidze Europa Smile

Bycie fanem United to nie przyjemność, to zaszczyt
19-10-2010 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matheo7 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #81
Re: Bundesliga
Właśnie, Borussia jest budowana na młodych gwiazdach, którzy mają duży polot w tworzeniu akcji, przez co na ich grę można z przyjemnością patrzeć. Oprócz Kagawy, Lewandowskiego, Barriosa, Grosskreutza są jeszcze kontuzjowani napastnicy, którzy w tamtym sezonie przesądzali o zwycięstwach Borussii.
19-10-2010 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #82
Re: Bundesliga
Cytat:są jeszcze kontuzjowani napastnicy, którzy w tamtym sezonie przesądzali o zwycięstwach Borussii.

Przecież Barrioza gra, a to od niego zależała w tamtym sezonie siła ofensywna Borussi.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
19-10-2010 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #83
Re: Bundesliga
Cytat:Peruwiańczyk Paolo Guerrero z Hamburgera SV musi zapłacić 10 tys. euro kary za grę w dwóch meczach Bundesligi w butach firmy Nike zamiast Adidasa.

Klub z Hamburga ma podpisaną umowę z firmą Adidas. Tymczasem Guerrero dwukrotnie wystąpił w obuwiu Nike. - Przypadek spowodował, że jestem nieszczęśliwy, a ja chcę skoncentrować się głównie na grze w piłkę - powiedział w wywiadzie dla gazety "Sport Bild" 26-letni piłkarz, mający prywatny kontrakt z Nike.

To nie pierwsza kara finansowa wymierzona ostatnio Peruwiańczykowi. W tym roku zapłacił już prawie 200 tys. euro grzywny, m.in. za rzucenie butelką w jednego z kibiców. Przed dwoma tygodniami, wyrażając wściekłość po zmianie w meczu z Bayernem Monachium, kopnął w baner reklamowy. Potem przeprosinami "udobruchał" trenera Armina Veha.


"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
03-11-2010 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #84
Re: Bundesliga
A nie ma racji Bastian? Bayern jest zdziesiątkowany przez kontuzje, a Borussia wkroczyła na szczyt, a na niego łatwiej wejść niż się na nim utrzymać. Najpierw niech wygrają to mistrzostwo (tego im życzę), a później ugrają coś w Europie i znów powalczą o mistrza, a wtedy będzie można mówić o tym że Borussia jest lepsza.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
07-12-2010 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #85
Re: Bundesliga
Kontuzje kontuzjami, ale na chwilę obecną Bayern jest po prostu słabszy od BVB. Poza tym główną przyczyną słabej postawy Monachijczyków jest fatalna obrona. Demichelis i van Buyten są strasznie słabi, aż nie chce mi się wierzyć, że klub z taką renomą trzyma u siebie zawodników, którzy na dobrą sprawę nadają się do zespołów z końca stawki.



Mój Blog: Pod presją czasu
07-12-2010 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #86
Re: Bundesliga
Zabrakło Robbena i Bayern zipie
07-12-2010 18:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lisu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 289
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2
Post: #87
Re: Bundesliga
Cytat:Trener Hoffenheim Ralf Rangnick zrezygnował z posady po czterech i pół roku pracy z klubem, który przeobraził z wiejskiego, trzecioligowego zespołu w ekipę z Bundesligi. Zrobił to po tym, jak klub bez jego wiedzy sprzedał brazylijskiego obrońcę Luiza Gustavo.

W sobotę na oficjalnej stronie klubu pojawiła się informacja o sprzedaży Gustavo do mistrza Niemiec, Bayernu Monachium. Wkrótce potem doszło do rezygnacji Rangnicka.

Kino. Robi się niemiecki Real Madryt gdzie transferów dokonuje prezes, a nie menedżer...

Bycie fanem United to nie przyjemność, to zaszczyt
02-01-2011 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #88
Re: Bundesliga
Lisu napisał(a):obrońcę Luiza Gustavo
Defensywnego pomocnika;P Na obronie zagrał może z 5 razy jak wyczytują.

A Trener postąpił honorowo. Szef jak Wojciechowski z Polonii
02-01-2011 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #89
Re: Bundesliga
[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/ZeBNxTmVt08&feature=related[/flash]

Cytat:Dede, co to było dla Ciebie po końcowym gwizdku?

Znów byłem na boisku, mogłem grać po prostu nie wierzyłem że znów wybiegam na boisko. Jestem od dawna zdrowy, nie miałem poważniejszych urazów. Po ostatnim urazie byłem gotowy gry, niestety siedziałem na ławce. To bolało, było przykre. W miłości bywają ciężkie momenty i to był taki. Uczymy się pokory w trudnych sytuacjach, jednak dzisiaj gdy wszedłem na boisko i kibice skandowali moje nazwisko, mogłem znów się uśmiechnąć, bowiem ostatnie czasy były dla mnie bardzo smutne. Za parę godzin będę świętował swoje urodziny, jednak teraz świętowałem je z kibicami, którzy byli jak rodzina. Z drużyną rozumiemy się bardzo dobrze, ludzie ci wywołują we mnie wiele emocji. Chcę podziękować trenerowi, drużynie, wszystkim ludziom. To jest czas dla wszystkich by się cieszyć, bo na to zasłużyli. Wszyscy dokładnie wiedzą jak ciężko było kilka lat temu, ale dzisiaj cieszymy się z pozytywnych rzeczy.

Czy można słowami opisać to co Ci dali kibicie? To myślę, rzeczywiście jest miłość

Muszę powiedzieć, że dla mnie to było jak miłość matki do dzieci, a matka kocha swoje dzieci mimo wszystko. To co ci kibice wyprawiają... przez osiem miesięcy nie grałem, ale każdego dnia kiedy byłem tu czy w mieście, nie ważne gdzie, kibice zawsze prosili o autograf i to jest piękne. Tak długo tu grałem i nie jest w stanie podziękować za to wszystko, nawet nie jestem w stanie tego powiedzieć jak wiele ci ludzie dla mnie zrobili. Muszę po prostu podziękować każdemu kibicowi, klubowi, drużynie. Wszystko zdobyliśmy zasłużenie.

Ciężko mi sobie wyobrazić BVB bez Dede. Od kiedy śledzę ich poczynania od zawsze był tam Dede. Zawsze było tak, że myślałem Borussia i zaraz przed oczyma stawał Dede. Przykro, że nie będzie on do końca swej kariery prezentował żółto czarnych barw.
Z pewnością, niektóre rzeczy przekręciłem, jednak nie jestem w stanie tego na spokojnie przetłumaczyć, bowiem za każdym razem wzruszam się gdy słucham tego wywiadu. A gdy go tłumaczyłem i słucham zdanie po zdaniu poryczałem się jak małe dziecko....



Mój Blog: Pod presją czasu
30-04-2011 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #90
Re: Bundesliga
Mistrzostwo dla BVB jak najbardziej zasłużone. Może w drugiej części sezonu już nie grali tak dobrze i równo, ale utrzymali pierwsze miejsce i za to składam im gratulacje. Fajnie, że po tylu latach Borussia w końcu zdobyła mistrzostwo. Należało im się to.

Budowali skład mozolnie, nie kupowali gwiazd, postawili na młodych chłopaków, wykreowali nowe gwiazdy jak np. Goetze, Hummels, Subotić, Sahin, Grosskreuz. Widać, że jak się chce to można i nie trzeba od razu szastać milionami, aby stworzyć świetny zespół.

Borussia z sezonu na sezon była coraz mocniejsza, stabilniejsza finansowo, dług został już prawie zlikwidowany, ten klub stanął na bogi.

Jest to duża zasługa trenera- Jurgena Kloppa. Jemu należą się wielkie gratulacje. Stworzył ten zespół, to on wybierał tych piłkarzy, postawił na nich. Oglądając dzisiaj Borussię, widać, że jest to zespół stworzony przez niego i grający tak, jak on tego ich nauczył.

Przed nimi teraz wielka próba. Będą grać w Lidze Mistrzów, zapewne wiele klubów będzie chciało im wyszarpać najlepszych piłkarzy. Oni sami muszą wzmocnić skład przed nowym sezonem. Nie mogą zniszczyć tego, na co pracowali przez ostatnie kilka lat.

Brawo Borussia :!:

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
01-05-2011 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości