Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka
ring0 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #31
Re: Polityka
Janczar napisał(a):Wiesz tych informacji akurat o nim nie czytałem, ale nie to jest tu ważne, Palikot zapłacił te 300tys zł. i tu to jest istotne, piekarz jak piekarz z polityką ma mało wspólnego, więc w tym temacie postawa piekarza jest mało ważna. Palikot zapłacił ten hajs, a czy wiedział cała prawdę o piekarzu to już nie wiem

Czyli jakby ten przychlast z PO zapłacił kaucję za seryjnego mordercę i pedofila, bo taki kaprys miałby sąd, który by na to pozwolił - hipotetycznie - to też byłoby dobrze?

Zakładam, że w artykule który przytoczył panopticum jest po prostu za dużo danych nad którymi nie chce ci się siąść i które łatwiej olać, bo w końcu czarnobiałe postrzeganie świata jest zdecydowanie łatwiejsze : ) .
01-02-2009 01:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #32
Re: Polityka
ring0 napisał(a):Zakładam, że w artykule który przytoczył panopticum jest po prostu za dużo danych nad którymi nie chce ci się siąść i które łatwiej olać, bo w końcu czarnobiałe postrzeganie świata jest zdecydowanie łatwiejsze : ) .

No to bardzo mylnie zakładasz, bo przeczytałem ten artykuł, uważam, że Palikot płacąc za tego piekarza myślał, że płaci za uczciwego człowieka, zarzuty moredercy i petofila które ty podałeś są daleko biegnące od zarzutów stawianych temu piekarzowi w tym artykule, więc widze, że to chyba tobie się nie chciało tego artykułu przeczytac :?: :!:

Nie jestem zwolennikiem Palikota, ale też nie jestem jego przeciwnikiem. W swoim pierwszym poście chciałem tylko zaznaczyć pozytywne działanie tego posła, bo to kontrowersyjne jest znane większej publiczności

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
01-02-2009 08:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pawlak Offline
Member
***

Liczba postów: 249
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #33
Re: Polityka
Homoseksualiści żądają premii małżeńskiej 110 euro miesięcznie

Chcesz dostawać w Niemczech 110 euro miesięcznie za nic? Załóż z kumplem „związek partnerski”. Taki pomysł na politykę społeczną ma niemiecki urzędnik miejski. Jeden z burmistrzów Heidelbergu pozwał własne miasto do sądu administracyjnego za dyskryminację ze względu na orientację seksualną. Wolfgang Erichson uważa, iż urząd miejski bezprawnie odmówił mu prawa do dodatku małżeńskiego w wysokości 108,14 euro miesięcznie, należnego urzędnikom. Magistrat uważa, że tylko normalne małżeństwa mogą je otrzymywać. Erichson poprzez swoją inicjatywę chce pokazać, jak bardzo osoby o odmiennej orientacji seksualnej są w Niemczech prześladowane. - Czuję się dyskryminowany – żali się Erichson. - Związki homoseksualne są traktowane na równi z małżeństwami pod względem obowiązków, ale praw nie mają już takich samych – dodaje burmistrz Heidelbergu, odpowiedzialny w magistracie za równoupawnienie. Wedle przepisów landu Badenia-Wirtembergia, w którym leży Heidelberg, dodatek małżeński należy się jedynie heteroseksualnym małżonkom. Zrównanie w prawach związków partnerskich i małżeństw leży w Niemczech w gestii krajów związkowych. Landy takie jak Hamburg, Berlin, Brema czy Brandenburgia wypłacają homoseksualnym związkom partnerskim dodatek małżeński. Powołują się przy tym na dyrektywę UE z 2003 r., która zabrania dyskryminacji zarobkowej
04-02-2009 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #34
Re: Polityka
Pawlak napisał(a):Homoseksualiści żądają premii małżeńskiej 110 euro miesięcznie
Nie homoseksualiści, tylko jeden i nie premii, tylko dodatku urzędniczego.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
04-02-2009 17:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mlody_unw Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 323
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #35
Re: Polityka
Dlatego ja nie lubię Niemców :shock:
04-02-2009 17:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pawlak Offline
Member
***

Liczba postów: 249
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #36
Re: Polityka
pan_opticum napisał(a):Nie homoseksualiści, tylko jeden i nie premii, tylko dodatku urzędniczego.

Jeszcze powiedz, że byś im to dał :lol:

mlody_unw napisał(a):Dlatego ja nie lubię Niemców :shock:

A ja pedałów.
04-02-2009 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #37
Re: Polityka
Pawlak napisał(a):Jeszcze powiedz, że byś im to dał
Powiedz że polerujesz gałę.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
04-02-2009 19:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #38
Re: Polityka
Przecież to są Niemcy, a nie Polska.

Koniec offtopa. //paolo
04-02-2009 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #39
Re: Polityka
Jak tam Wasze opinie/wyroki/przewidywania/prognozy przed wyborami do Europarlamentu?Jakies typy/faworyci? Ja osobiście będę za UPR i na nia też zagłosuje w moich pierwszych wyborach. Dlaczego? Dwie odpowiedzi:
1.Antylizbońscy, czyli przeciwko unifikacji i stworzenia państwa o nazwie "Europa" i co za tym idzie wszystkie tego konsekwencje.
2.Skupienie sie przede wszystkim na kwestiach gospodarki, a nie wszystkich,innych pokrewnych, często mylonych w Polsce z polityką.
A jak Wy typujecie?

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
11-05-2009 01:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #40
Re: Polityka
Jak zwykle na mniejsze zło, bo prawdziwej socjaldemokracji w Polsce nie ma. Wojciech "Łelkam Ewrybady" Olejniczak się na taką lansował, ale to nawet nie jest lewica na miarę naszych możliwości.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
11-05-2009 09:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #41
Re: Polityka
No tak,czyli wysyłać SLD do Brukseli to jak wysłać fana United do Liverpool Megastore. Nie dość,że nic nie przywiezie to jeszcze bedzie marudził.

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
11-05-2009 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #42
Re: Polityka
Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 43
więcej od 71.7% uczestników testu
Tradycjonalizm:51
więcej od 91% uczestników testu
Wolności obywatelskie:1
więcej od 30.5% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm

Konserwatyzm jest ideologią, w której założeniach na pierwszym miejscu znajduje się obrona obecnego ładu i poszanowanie dla tradycji. Konserwatyści w swoich działaniach wykazują dążenia do umacniania wartości tradycyjnych, takich jak religia, naród, państwo, rodzina czy własność prywatna. Co istotne, konserwatyzm nie uznaje "jedynych słusznych założeń" - dla konserwatystów to, co może być dobre dla jednego społeczeństwa, nie musi sprawdzić się w drugim.
Partie posiadające frakcje konserwatywne: Prawica Rzeczpospolitej, Liga Polskich Rodzin, Prawo i Sprawiedliwośc, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe

http://www.testpolityczny.pl/

a jak u Was?
28-05-2009 18:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #43
Re: Polityka
A u mnie tak:

Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 47

więcej od 75.3% uczestników testu
Tradycjonalizm:20
więcej od 66.2% uczestników testu
Wolności obywatelskie:4
więcej od 33.4% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatywny liberalizm

Konserwatywny liberalizm jest ideologią łączącą wolnorynkowe podejście do zagadnień gospodarczych oraz konserwatyzm w kwestiach obyczajowych. Konserwatywni liberałowie są typową prawicą, często jednak opowiadają się przeciwko wiązaniu państwa z Kościołem. Przedstawiciele tej doktryny sprzeciwiają się wszelkim przejawom socjalizmu i etatyzmu, są zwolennikami własności prywatnej środków produkcji.

Partie posiadające frakcje konserwatywno-liberalne: Unia Polityki Realnej, Prawica Rzeczpospolitej, Platforma Obywatelska

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
28-05-2009 19:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #44
Re: Polityka
Cytat:Wolność gospodarcza: 75
więcej od 90.1% uczestników testu

Tradycjonalizm:0
więcej od 33.8% uczestników testu

Wolności obywatelskie:43
więcej od 82% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm

Liberalizm to ideologia, odwołująca się do indywidualizmu. Głosi ona wolność jako wartość najwyższą, stawia prawa jednostki powyżej praw wspólnoty. Poglądy liberalne są często uważane za najbardziej tolerancyjne wobec poglądów i czynów innych ludzi. Współcześni europejscy liberałowie opowiadają się przede wszystkim za rozszerzeniem swobód obywatelskich oraz zmniejszeniem (lecz nie likwidacją) ingerencji państwa w rynek.
Partie posiadające frakcje liberalne:Unia Polityki Realnej, Partia Demokratyczna, Platforma Obywatelska

Jestem zdania, że ludzie mogą robić co sobie chcą, pod warunkiem, że nie narażają przez to innych na niebezpieczeństwo. Tylko geje niech się pochowają w domach i niech się zaruchają na śmierć.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
28-05-2009 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #45
Re: Polityka
Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: -18
więcej od 10.9% uczestników testu
Tradycjonalizm:-31
więcej od 8.8% uczestników testu
Wolności obywatelskie:55
więcej od 91.6% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja

Socjaldemokracja jest lewicową ideologią, dążącą do uspołecznienia gospodarki rynkowej poprzez silny interwencjonizm. Socjaldemokraci - w przeciwieństwie do komunistów - nie negują prywatnej własności środków produkcji, przy czym dążą do zmniejszenia nierówności społecznych poprzez prowadzenie silnej progresji podatkowej i polityki socjalnej. W kwestiach obyczajowych socjaldemokraci zazwyczaj prezentują poglądy liberalne.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
28-05-2009 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości