Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sędziowie piłkarscy
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #1
Sędziowie piłkarscy
Parę miesięcy głośno było o Howardzie Webbie, teraz w mediach aż huczy od "uzdrawianiu" polskich arbitrów poprzez sławne już weksle. Co zrobić z korupcją? Którzy sędziowie są prawdziwymi profesjonalistami? Którzy z nich są "legendami" wśród arbitrów?

Zapraszam do dyskusji.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
29-08-2008 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mlody_unw Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 323
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Sędziowie piłkarscy...
radzio napisał(a):Którzy z nich są "legendami" wśród arbitrów?

Dla mnie i pewnie dla wielu z Was Legendą sędziowską jest Pierluigi Collina.
To on prowadził jakże ważny mecz w historii naszego kochanego klubu- mecz z Bayernem na Camp Nou w 99r.

Ma tylko jedną wadę - jest już za stary, by mógł sędziować :/
29-08-2008 11:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Sędziowie piłkarscy...
mlody_unw napisał(a):Ma tylko jedną wadę - jest już za stary, by mógł sędziować :/

Mógł jeszcze sędziować we Włoszech ale wolał reklamować sponsora m.in Milanu a to jest zabronione w prawach sędziego. W Polsce ceniony jest Grzegorz Gilewski oraz Granat. Sporo się zmieniło w środowisku sędziów w naszej lidze. Nawet Japończyki nam gwiżdżą :shock: O Webbie nie wspominać. Dla mnie bdb sędzią jest Lubos Michel.
29-08-2008 11:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Sędziowie piłkarscy...
Collina miał szósty zmysł, oglądanie każdego innego sędziego jest tą rzeczą, która zawsze psuje mi radość z oglądania meczu. Nie ma do tych ludzi pretensji bo piłka dziś jest tak szybka, że nie sposób zauważyć wszystko, niestety przy częstych wynikach 1:0 czy 0:0 jedna błędna decyzja może wypaczyć cały mecz.

Nie mogę się doczekać dnia w którym sędzia główny będzie siedział poza boiskiem z 3 asystentami i 10 komputerami i będzie przekazywał swoje decyzje temu biegającemu po murawie. Mam nadzieję, że pierwsi zrobią to Anglicy.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
29-08-2008 11:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #5
Re: Sędziowie piłkarscy...
A nie macie wrażenia, że w Anglii poziom sędziowania się obniżył? Jakby kilka lat temu to lepiej wyglądało. Jeszcze za czasów Davida Elleray'a, Dermota Gallagher'a czy Jeffa Wintera. Później każdy ważny mecz prowadził Graham Poll (końcówka kariery troszkę słabsza).
Teraz coś z tym gorzej jest. Których z obecnych angielskich arbitrów najlepiej oceniacie?


Fan United od 1992 roku
29-08-2008 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #6
Re: Sędziowie piłkarscy...
Pamiętacie Byrona Moreno i Gamala Ghandoura z Mundialu 2002? Korea - Włochy i Korea - Hiszpania. Mistrzowie świata w sędziowaniu dla gospodarzy...

Oto link do ich wspaniałych wyczynów...


http://pl.youtube.com/watch?v=NTnPb1PkS7M

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
29-08-2008 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #7
Re: Sędziowie piłkarscy...
Aż się tego oglądać nie chce. :|

Co do Moreno, to:
Cytat:Spotkanie w lidze ekwadorskiej, które przedłużył o 14 minut przyczyniło się do zakończenia kariery tego arbitra.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
29-08-2008 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #8
Re: Sędziowie piłkarscy...
Miko napisał(a):Dla mnie bdb sędzią jest Lubos Michel.

Michel miał przyjemność sędziowania gościnie w Polsce bodajże tylko jednego meczu ligowego . Legia vs Wisła . Gospodarze rozgromili Krakowian wtedy 5;1 Smile

Taką legendą utożsamianą z sędziowaniem jest oczywiście Pierluigi Collina , chyba każdy słyszał o tym panu i bez większego trudu rozpozna go. Charakterystyczny to on jest ;-)

Kibice też potrafią umilić życie sędziom, weźmy Szweda Andreasa Friska wielki szlagier w LM pomiędzy Barcą a Chelsea doprowadził do zakończenia kariery a poszło o pogawędkę w przerwie meczu z Rajkardem :?

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
30-08-2008 14:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #9
Re: Sędziowie piłkarscy...
Mata napisał(a):Kibice też potrafią umilić życie sędziom, weźmy Szweda Andreasa Friska wielki szlagier w LM pomiędzy Barcą a Chelsea doprowadził do zakończenia kariery a poszło o pogawędkę w przerwie meczu z Rajkardem :?

Warto też wspomnieć o meczu Romy, gdzie ten sędzia został czymś rzucony, skończyło się rozciętą głową i bodajże zamkniętym stadionem Romy (?)

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
30-08-2008 14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #10
Re: Sędziowie piłkarscy
Trochę nie wiedziałem gdzie to dać, ale to jest za dobre, żeby tylko wrzucić na shoutboxa. Co zobaczył arbiter dyktując karnego?
[flash=425,344]http://www.youtube.com/watch/v/RZjvFdPGFfg[/flash]


Fan United od 1992 roku
03-12-2008 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #11
Re: Sędziowie piłkarscy
Przekupiony. Nie chce mi się wierzyć, żeby był takim tępakiem, żeby tego nie zauważyć, tym bardziej, że nikt mu nie zasłonił akcji. W krajach południowoamerykańskich korupcja jest na porządku dziennym Wink No może trochę przesadziłem, ale na pewno mamy do czynienia z tym zjawiskiem w tych krajach.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
03-12-2008 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Sędziowie piłkarscy
Cytat:Szok! Jeden z najbardziej znanych polskich arbitrów, ba sędzia międzynarodowy (!), Jarosław Ż. z Bydgoszczy został zatrzymany w związku z podejrzeniem o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za korzystne rozstrzygnięcia wyników meczów.

:shock:

Za niedługo to i Gilewskiego zamkną.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
08-12-2008 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Carlito Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Sędziowie piłkarscy
Gilewski to nie powinien się w ogóle przyznawać, że jest Polakiem. Popatrzą w dane osobowe: -Polak? W takim razie dziękujemy.

Jak na razie tylko on trzyma wysoki poziom. Podobno ma jechać ma MŚ do RPA Smile
08-12-2008 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Sędziowie piłkarscy
Wysoki poziom oraz jest zawodowym sędzią. No jest już w ścisłej grupie kandydatów na MŚ 10'. Jak będzie dalej dobrze sędziował w Champions League i PU to pewnie się załapie na jakże globalną imprezę piłkarską.
08-12-2008 19:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #15
Re: Sędziowie piłkarscy
Była mowa o Gilewskim? Proszę bardzo:
Cytat:Grzegorz G., międzynarodowy sędzia z Radomia, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - poinformowała TVN24.
Uznawany za najlepszego polskiego sędziego G. był kandydatem do prowadzenia spotkań w finałach piłkarskich mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki. Od kilku lat sędziował mecze międzypaństwowe oraz w europejskich pucharach.

Wraz z Grzegorzem G. CBA zatrzymało jego asystenta Tomasza S.
Jak powiedział PAP szef oddziału Prokuratury Krajowej we Wrocławiu Edward Zalewski, mężczyźni jeszcze we wtorek mają zostać przewiezieni do Wrocławia.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 170 osobom: działaczom sportowym, sędziom, obserwatorom PZPN, m.in. dwóm członkom zarządu PZPN Witowi Ż. i Kazimierzowi F.

W grudniu ub. roku przed wrocławskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, w tym Ryszard F., pseud. Fryzjer - domniemany organizator całego procederu.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
09-12-2008 10:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości