Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PZPN
DonCarlos Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #1
PZPN
A więc... Próba micka... raz, raz... chyba działa także lecimy...

Dziś jest niedziela, koniec tygodnia. Tygodnia który wszystkim polskim fanom piłki przyniósł wiele bólu głowy... Zaczęło się sam już nie wiem kiedy, czy w poniedziałek, czy we wtorek... Mianowicie do Naszego ulubionego związku wpadł kurator, wpadł zawiesił zarząd, odwołał wybory zaplanowane na koniec tego miesiąca i ogólnie zrobił niezłe zamieszanie... Tymczasem zawieszony zarząd wcale nie czuje się zawieszony tylko dalej przygotowuje się do wyborów... W tym momencie wielu z Nas zada sobie pytanie "Ministrze Why?", była szansa żeby wreszcie wymienić przyspawanego do swojego stołka Prezesa Michała L., a tu nagle z polecenia Ministra kurator wybory odwołuje... For Money? Nie sądzę... Ale nie o tym, to że w Polsce nic nie jest normalne wiedzieliśmy już dawno... Największe zaskoczenie przyszło w czwartek... Otóż władze Uefy ogłosiły że jeśli kurator nie wycofa się z PZPN, to Nasza kadra jak i drużyny w pucharach europejskich zostaną wyrzucone... I tu się zaczęło... Przed Nami mecze z Czechami i Słowacją, Naszego rodzynka Lecha czeka puchar Uefa, a tu chcą Nas wyrzucić... Do tego jeszcze nie widać światełka w tunelu, PZPN i Ministerstwo obraziły się na siebie i jeśli tak dalej pójdzie to jutro w samo południe(jak w westernie) Uefa odstrzeli Nas z rozgrywek...

I co wtedy będzie? Co się stanie z kadrą, co z Lechem?
I najważniejsze kto w tym sporze ma rację? PZPN czy Ministerstwo?

Oddaję Wam głos...
05-10-2008 13:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #2
Re: PZPN vs. UEFA
Kurator do PZPN zawitał już po raz drugi. Wcześniej bodajże Lipiec go wprowadził ale co myśleć o tym panu jak za jakiś czas skuty w kajdankach został doprowadzony do aresztu za łapówkę , eh Polska. Wtedy groziły nam identyczne sankcje , wydalenie Polski ze struktur Fifa oraz polskich klubów z Uefa. Dobrze wiemy jak się to skończyło ... Kurator wrócił skąd przyszedł , czyli tak naprawdę zrobiono wiele szumu i nic więcej. Teraz jest podobnie , tylko że konsekwencje Polska może ponieść znacznie większe. Chodzi głównie o ME 2012 . Jak stracimy ten turniej to przepaść pomiędzy Polską a murzynami ze 100 lat wydłuży się przynajmniej do 150.

Od dawien dawna każdy wiedział że w PZPN dzieje się źle , po "spowiedzi" Piotra Dziurowskiego (mam nadzieję że nie pomyliłem się ) i rozpoczęcia zawirowań korupcyjnych wydawało się oczywiste że Listek i spóła podadzą się do dymisji , ale nic z tego. Twardo bronili stołków ^^

Myślę że jednak w ostatniej chwili kurator zostanie wycofany i unikniemy sankcji , a wybory odbędą się i wreszcie doczekamy się nowego prezesa PZPN.
Nie ma co ukrywać, wycofanie kuratora będzie kompromitacją władz ale za dużo jest na szali ;|

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
05-10-2008 14:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: PZPN vs. UEFA
Ja to mam teorię spiskową. Bo w dobre intencje którejś ze stron nie wierze. Nie wierze, że PO sie obudziło po pół roku w tak dziwnym momencie robić porządek z umiłowania do prawa. Pewnie z polecenia ITI próbują obsiąść PZPN.

Chciałbym mieć możliwość podłączenia min. Drzewieckiego do wariografu i zadania jednego pytania "czy gdyby Legia przeszła do dalszej fazy p. UEFA to czy zdecydował by się na tą kompletnie nieudolną próbę wprowadzenia kuratora ? "

Bardzo bym był ciekaw odpowiedzi. I oczywiście wykresu urządzenia Smile

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
05-10-2008 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: PZPN vs. UEFA
A mój post w tym temacie został usunięty... Nad tym nie ubolewam, ale czemu nikt mi nie powiedział czemu?
Bo w całej wypowiedzi nie było ani jednego słowa na właściwy temat. Jak chcesz się wypowiedzieć o słuszności utworzenia tematu to zawsze można wysłać priva do moderatora- sebos

No ale do powiedzenia coś na ten temat mam:

Kula napisał(a):Bardzo bym był ciekaw odpowiedzi. I oczywiście wykresu urządzenia
podobnie, jak i ja. Big Grin A jeżeli można zapytać: Komu Kula kibicuje (jeśli chodzi o kluby, nei o strony w rywalizacji PZPN vs UEFA)?

tymczasem:
Cytat:Rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński poinformował, że dokumenty z propozycją rozwiązania konfliktu wokół związku zostały wysłane do Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). "Czekamy na odpowiedź" - powiedział Koźmiński.

"Wymieniliśmy się z ministerstwem sportu dokumentami na temat propozycji zakończenia konfliktu wokół PZPN. Zostały one już także przetłumaczone na język angielski i przesłane do FIFA. Czekamy na odpowiedź" - poinformował rzecznik PZPN.

Koźmiński zaapelował o cierpliwość, gdyż "sprawa jest tak wielkiej wagi, by ją zepsuć zbyt wczesnym komentarzem".

W poniedziałek w południe minął termin ultimatum FIFA, która groziła, że jeżeli nie zostanie uchylona decyzja o wprowadzeniu kuratora do PZPN, to reprezentacja Polski nie rozegra najbliższych meczów w eliminacjach MŚ-2010.

Prof. Michał Kleiber z Niezależnej Komisji Wyborczej poinformował, że stronom udało się osiągnąć kompromis, a jego warunki jeszcze w poniedziałek powinny zaakceptować ministerstwo sportu i władze światowego futbolu.
wp.pl

a także:
Cytat:Według kierującego Niezależną Komisją Wyborczą prof. Michała Kleibera, osiągnięto porozumienie w sprawie sporu wokół Polskiego Związku Piłki Nożnej. W poniedziałek jego akceptację mają ogłosić zarówno Ministerstwo Sportu i Turystyki, jak władze światowego futbolu.
- Osiągnięto pewien konsensus w sprawie sporu wokół PZPN. Szansę na jego realizację oceniam na 90 procent - powiedział prowadzący negocjacje Michał Kleiber, który jako przedstawiciel prezydenta RP kieruje pracami Niezależnej Komisji Wyborczej.
onet.pl, dalszy ciąg

Jak się na to zaopatrujecie? Jeszcze jeden news:
Polsce grozi odebranie UERO
A miało nie grozić...

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
06-10-2008 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #5
Re: PZPN vs. UEFA
Cytat:Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki potwierdził, że złoży wniosek do Trybunału Arbitrażowego o wycofanie z Polskiego Związku Piłki Nożnej kuratora. Ma to nastąpić we wtorek po rozpoczęciu pracy specjalnej Niezależnej Komisji Wyborczej.

To się pytam po ch!#@ w ogóle ten kurator wkroczył do PZPNu ;/
Istny cyrk na kółkach <świr>

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
06-10-2008 15:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #6
Re: PZPN vs. UEFA
Mata napisał(a):Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki potwierdził, że złoży wniosek do Trybunału Arbitrażowego o wycofanie z Polskiego Związku Piłki Nożnej kuratora. Ma to nastąpić we wtorek po rozpoczęciu pracy specjalnej Niezależnej Komisji Wyborczej.

To się pytam po ch!#@ w ogóle ten kurator wkroczył do PZPNu ;/
Istny cyrk na kółkach <świr>

Jeśli to prawda to pan Drzewiecki i PO się ośmieszyło, tak samo jak zrobił to pan Lipiec....

Więc jeśli PZPN będzie działał od jutra normalnie to trzeba jak najlepiej przygotować wybory na prezesa no i co najważniejsze wybrać tego odpowiedniego Wink



Mój Blog: Pod presją czasu
06-10-2008 16:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #7
Re: PZPN vs. UEFA
A tam to co Lipiec odwalił to przerasta wszelkie granice , tym razem Drzewicki ... Ultimatum było postawione do godziny 12;00 dnia dzisiejszego . Niby jakieś super tajne pomysły PZPN miał i przekazał je dalej . Podobnież to uratowało to Euro dla nas i brak zawieszenia ale co z tego , co z tego kochany ministrze jak i tak KURATOR musi wrócić skąd przyszedł ;/ To już druga próba wyjścia z tego bagna i druga nie udana , takie rzeczy to tylko w Polsce . Teraz wprowadzenie kuratora był pomysłem chorym wręcz idiotycznym. Każdy dobrze wiem czym to groziło dla nas fanów tego najwspanialszego sportu . Każdy kibic dostał by w policzek przez nie udolność naszych władz, tych z PZPNu jak i całego rządu.

Gdyby podczas pierwszego pojawienia się kuratora Polska została zawieszona TYMCZASOWO przez fifa i uefa nic wielkiego by się nie stało . Jedno jest pewno: nie siedzielibyśmy w tym bagnie po dzień obecny. Włosi sobie poradzili , więc chyba i my możemy!
Najprawdopodobniej jutro bądź w najbliższych dniach PZPN zacznie normalnie funkcjonować i dojdzie do wyborów . Ciekawi mnie tylko jeden fakt jakie poparcie uzyska Listek bo nie chce mi się wierzyć że nie wziął by on udziału w wyborach.

Ciekawe co jeszcze wydarzy się w polskiej piłce do końca 2008 roku , a trochę go jeszcze nam zostało :|

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
06-10-2008 19:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olle Offline
Member
***

Liczba postów: 159
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: PZPN vs. UEFA
Mata napisał(a):Ciekawe co jeszcze wydarzy się w polskiej piłce do końca 2008 roku , a trochę go jeszcze nam zostało :|
Obstawiam, że Listkiewicz jednak wystartuje w wyborach i oczywiście wygra Smile

A Włosi poradzili sobie, bo szefostwo ich związku miało tyle honoru, że samo poprosiło o kuratora. W Rosji wystarzyło krzywe spojrzenie Putina i wałkonie sami czmychnęli.

A u nas ciągle beton.
06-10-2008 19:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: PZPN vs. UEFA
maju napisał(a):
Kula napisał(a):Bardzo bym był ciekaw odpowiedzi. I oczywiście wykresu urządzenia
podobnie, jak i ja. Big Grin A jeżeli można zapytać: Komu Kula kibicuje (jeśli chodzi o kluby, nei o strony w rywalizacji PZPN vs UEFA)?

Tak naprawdę to każdemu, nie śledzę uważnie ligi ale nie ma wśród niej klubów, których nie lubię. Czy to Wisła, Lech czy Dolcan osiągają sukcesy to się cieszę. Trochę bliżej mam do Lechii Gdańsk, bo moja dziewczyna jest z Gdańska, lubię to miasto i podziwiam fajne zachowanie kibiców, którzy po meczu rozchodzą się po starówce. Gdybym tam mieszkał to pewnie byłbym stałym gościem na meczach. Ale i po meczu Lecha się cieszyłem z awansu.

Niestety jest jeden wyjątek jeśli chodzi o kluby, złodziejska próba wyciągnięcia pieniędzy z kieszeni Warszawiaków przez ITI i ostatnie machlojki na linii rada miasta (PO) - HGW - koncern, powoduje, że nigdy nie będę wspierał drużyny budowanej w taki sposób. Gdy budowa stadionu przejdzie, będę tej drużynie życzył gry w 5 lidze. A najlepiej bankructwa i zniknięcia. Choć to nierealne, POwiaki znowu podwyższą podatek od nieruchomości i ITI dostanie zastrzyk pieniędzy.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
06-10-2008 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #10
Re: PZPN vs. UEFA
Kula, Walter wezwał Tuska na dywanik. O!

Nazwa tematu trochę bez sensu jest. To nie jest starcie PZPN-u z UEFA, FIFA czy NSDAP. PZPN mogło zaakceptować kuratora, tak jak Włosi i wtedy gra gitara. Nikt tego nie zrobił. Jakiś kmiot nawet tłumaczył się że nie mogą zaakceptować kuratora, bo nie akceptuje go FIFA :lol: . W "sporze" z tytułu tematu rola PZPN-u pewnie ograniczała się do wzywania FIFA na pomoc.

Przy okazji: pamięta ktoś ewentualne sankcje FIFA nałożone na Irak po tym jak torturowano piłkarzy, którzy przerżnęli na mistrzostwach? Bo ja nie pamiętam. Pewnie tam wszystko było cacy.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
06-10-2008 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #11
Re: PZPN vs. UEFA
Olle napisał(a):A Włosi poradzili sobie, bo szefostwo ich związku miało tyle honoru, że samo poprosiło o kuratora.
Nasi nie chcą stracić kasy...

Olle napisał(a):W Rosji wystarzyło krzywe spojrzenie Putina i wałkonie sami czmychnęli.
PZPN już się tak ustawił że się nie boi czy to rządu czy prezydenta.

Pan Drzewiecki za wszelką cenę stara się pokazać że to on wygrał, choć jest inaczej. Znów rząd musiał ustąpić PZPN-owi.

Przez ten cały cyrk, straciliśmy zaufanie jakim nas darzyli (chodzi mi tu o organizację EURO 2012) i doprowadziliśmy do tego że nasza piłka, a raczej to co się w niej dzieje będzie monitorowane.



Mój Blog: Pod presją czasu
07-10-2008 06:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: PZPN vs. UEFA
pan_opticum napisał(a):Kula, Walter wezwał Tuska na dywanik. O!

Nie wiem kto kogo wezwał, wiem że radna PO która policzyła straty miasta wynikające z budowy stadionu ( 400 mln budowa plus spłacane odsetki kredytu minus żałosne grosze z wynajmu stadionu ) podczas gdy szacunkowy zysk miasta z dzierżawy ( beż żadnej inwestycji ) niezależnemu podmiotowi wyniósłby około 10 mln rocznie. Czyli pokazała wybór między wybecelowaniem dziesiątków milionów z kieszeni Warszawiaków w błoto lub zyskowną dzierżawą terenu, została wykluczona z klubu radnych PO ... chyba nie trzeba być specjalnie dociekliwym żeby zauważyć, że PO spłaca dług za wypromowanie się w TVN.

Na razie na zrzutkę dla ITI płaci moja Babcia, która przy emeryturze około 1000 zł. dostała podwyższenie podatku od nieruchomości i opłat z około 150 zł. do ponad 1000. Ja póki co mieszkam na obrzeżach Warszawy ale i mnie nie ominie "korekta wartości gruntu" na którym zamieszkuje. Wtedy warszawski klub na pewno zagości na stałe w moim sercu. Bo czy nie tak się zdobywa kibiców i sympatyków ? Wink

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
07-10-2008 12:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: PZPN vs. UEFA
Foster26 napisał(a):doprowadziliśmy do tego że nasza piłka, a raczej to co się w niej dzieje będzie monitorowane.
Szkoda, że 9 lat temu nas nie monitorowali. Uniknęlibyśmy korupcji...

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
07-10-2008 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #14
Re: PZPN vs. UEFA
Cytat:Nie wiem kto kogo wezwał, wiem że radna PO która policzyła straty miasta wynikające z budowy stadionu
Co za chuja nie ma związku z całą tą chryją. Jesteś jak ten gość co pokaże mu się kleksa a on odpowiada że widzi dupę? Legia odpadła w sierpniu, pewnie Walter czekał żeby nie wzbudzać podejrzeń, ale znalazł się czujny Kula. Tylko kto teraz kazał się wycofać rządowi Tuska? O tym w następnym programie z serii "misja specjalnej troski".

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
07-10-2008 13:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: PZPN vs. UEFA
Na przykładzie tego co się odbywa w radzie Warszawy, widać, że jest powiązanie na linii ITI - PO.

A pytanie, co by się działo w PZPN gdy kuratora dałoby się utrzymać a organy PZPN odwołać ? Gdyby to PO poprzez ministra wprowadziło swojego człowieka do PZPN. Czy jak to ładnie ujął wczoraj redaktor z rzepy "wprowadzić swoich politycznych zwolenników na każdy szczebel związku". Mielibyśmy PZPN zarządzany przez ludzi zależnych bezpośrednio od PO/Tuska/rządu. Nazwij to jak chcesz. A tak by było gdyby kuratora udało się utrzymać.

I to pozwala się zastanawiać się czy w skali krajowej doszłoby do podobnego porozumienia jak w Warszawie ? Można czy nie można bo pan_opticum zabrania ?

Ja wiem, że ty masz swoją ukochaną i nietykalną Legię, której miasto w uznaniu zasług powinno postawić stadion. Ja akurat mam inne zdanie.

Cytat:Tylko kto teraz kazał się wycofać rządowi Tuska?

A to jest świetnie pytanie, zaczęli z grubej rury, sondaże wskazywały że opinia publiczna popiera te rozwiązania kosztem zawieszenia reprezentacji czy wręcz odebrania EUEO2012 i nagle... powietrze zeszło jak z dziurawego balonika. Najpierw Drzewiecki machał 40 stronami z przykładami łamania prawa przez PZPN, ciekawe co się teraz z tym stało. Bo to już jest kompletna paranoja. Łamano prawo czy nie ?

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
07-10-2008 17:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości