Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyszłość bramki w United
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #61
Re: Przyszłość bramki w United
Dziwna sytuacja z obsadą naszej bramki po odejściu Edvina się szykuje Wink Z jednej strony SAF stawia w ostatnich meczach pucharowych na Fostera, jednak to ponoć Kuszczak ma być numerem 1, więc czemu nie gra? Foster po genialnym debiucie, gdzie praktycznie uratował twarz całej jedenastce i uchronił United przed kompromitującą porażką z Derby- najsłabszą drużyną w historii Premiership, zachwycił mnie. Jednak z czasem czar prysł, Ben w meczach pucharowych nie zachwyca tak jak na Pride Park, może nie popełnia rażących błędów, ale też nie powala na kolana, a szkoda. Tomek zaś rozegrał w tym sezonie jedynie 5 spotkań, z czego w jednym zaczynał na ławce(dla porównania Foster rozegrał 4 w pełnych wymiarach czasowych) i ta liczba nie napawa optymizmem. W zeszłym sezonie rozegrał aż 12 spotkań. Do końca sezonu zostało przynajmniej 21 spotkań i wątpię, żeby Tomek grał dużo jeśli Edvin będzie zdrowy. Jego sytuacja wydaje się być lekko frustrująca, ponieważ nie gra w meczach o mniejszą stawkę, a gra kiedy Van der Sar grać nie może, co do częstych sytuacji w tym sezonie nie należy, wniosek? Tomek jest za słaby na pozycję nr1 w bramce, ale za dobry, żeby grać w meczach ze słabeuszami <świr> To gdzie się nadaje zapytam? Wink W Tomka wierzyłem mocno swojego czasu, że osiągnie swój wymarzony cel wysiłkiem, ale i cierpliwością, ale obecnie wydaje mi się, że postawił sobie zbyt wysoko poprzeczkę, ale od dawna wiadomo, że ma on niemałe ambicje, a to się ceni Wink

Mądrzejsi będziemy co do bramki United po tym, kiedy Holender w końcu postanowi skończyć z futbolem i możliwe, że szukanie jego następcy będzie podobne do szukania następcy Schmeichela, czyli może zdarzyć się kilka błędów, ale do tego jeszcze trochę czasu Wink
27-01-2009 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #62
Re: Przyszłość bramki w United
Tomek91 napisał(a):jednak to ponoć Kuszczak ma być numerem 1

Gdzie to wyczytałeś?
27-01-2009 11:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #63
Re: Przyszłość bramki w United
To po co Kuszczak dostawał w tym i w zeszłym sezonie okazje do gry w Lidze Mistrzów? Przecież z Dynamem nie wszedł na te kilka minut, bo Edvin się zmęczył. Ferguson nie sprowadzał go po to by był na zawsze numerem 2, jego występ jeszcze w barwach West Bromu na OT był decydującym o jego najbliższej przyszłości. Nietrudno zauważyć, że kilku byłych/obecnych graczy MU właśnie w meczach z United wpadło w oko Fergusonowi (np. Saha,Smith, Ronaldo ). SAF dotychczas ufał Kuszczakowi i jeśli nadarzała się okazja dawał mu pograć, ale nie tylko po to, żeby VDS sobie odpoczął, Fergie uważa(ł), że Kuszczaka stać na bycie pierwszym bramkarzem. Przynajmniej mi się tak wydaję, bo obecnie już nie wiem kogo Ferguson ceni bardziej. Wink Poza tym Kuszczak nieraz otwarcie przyznawał, że nie przychodzi do United by tylko siedzieć na ławce i będzie rywalizował o pierwsze miejsce w bramce Wink
27-01-2009 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #64
Re: Przyszłość bramki w United
Kuszczak jest ambitnym bramkarzem i jestem pewny, że nr 2 w bramce Manchester United go nie zadowala do końca, ma w sobie potencjał i umiejętności, musi tylko udowodnić SAF-owi, że jest potrzebny w składzie Manchester United

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
27-01-2009 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #65
Re: Przyszłość bramki w United
Kuszczak dostawał szansę, bo Foster był na wypożyczeniu, a VDS czasami też musiał odpocząć Wink Dla mnie ani jeden ani drugi nie są bramkarzami na miarę United. Kuszczak nie umie grać na przedpolu, nie umie grać nogami. Foster na przedpolu też słabo.

Bramkarze grający w United grają trochę inaczej niż w WBA. W największych klubach oczekuje się dobrej gry nogami, wyłapywania dośrodkowań i koncetracji przez cały mecz. Obrona w United jest bardzo mocna i bramkarz musi być skoncentrowany przez cały mecz, żeby jakiś farfocel nie wpadł w 90 minucie.
W takich klubach jak w WBA bramkarz ma 20 strzałów na mecz i łatwiej utrzymać koncetrację czy też popisać się dobrą interwencją vide Kuszczak parada sezonu.

Kupić pierwszego bramkarza a Kuszczak albo Foster jako drudzy. Nie chcę jeszcze raz takiego okresu w United jak z Carrolem i Howardem.
27-01-2009 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #66
Re: Przyszłość bramki w United
Tomek91 napisał(a):Przecież z Dynamem nie wszedł na te kilka minut, bo Edvin się zmęczył.
Manchester jechał ich wtedy jak ostatnie szmaty, z tego co pamiętam. Sam Kuszczak wspominał że tak pół-żartem pół-serio zapytał się Fergusona czy mógłby wejść. No i wszedł. Koniec historii.

A że teraz gra mniej, to jak słusznie zauważył Minh, między innymi efekt tego że wrócił Foster i on też coś musi pograć. Prezentuje się niepewnie, więc kiedy każde trzy punkty są cenne, a Van Der Sar może grać, sir Alex stawia na Holendra.
Minh napisał(a):W takich klubach jak w WBA bramkarz ma 20 strzałów na mecz i łatwiej utrzymać koncetrację czy też popisać się dobrą interwencją vide Kuszczak parada sezonu.
No, w zeszłym sezonie Tomek też zaliczył paradę sezonuWink.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
27-01-2009 15:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #67
Re: Przyszłość bramki w United
pan_opticum napisał(a):No, w zeszłym sezonie Tomek też zaliczył paradę sezonuWink.

Wolę Edwina, który nigdy takiej nagrody nie dostał niż Kuszczaka, który jest niepewny a wyjdzie mu jedna interwencja w sezonie Wink
27-01-2009 15:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Witoldo Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #68
Re: Przyszłość bramki w United
Kuszczak wg. mnie w złym momencie trafił na Old Trafford (ale to tylko moja opinia) Póki co nie ma jak wychylić się zza Edvina bo ten jeszcze trochę postoi między słupkami Czerwonych Diabłów, ale dajmy sobie trochę czasu ;] VDS nie będzie trwał wiecznie. A co do rzadkich występów Tomka, no Sir Alex Ferguson nie raz nas zaskakiwał tak? Myślę że on ma już ułożony scenariusz do tej sytuacji Wink

Po polsku, angielsku i niderlandzku imię VDS pisze się przez 'w'. Tak na przyszłość. //paolo.
02-02-2009 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sir_matt Offline
Member
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #69
Re: Przyszłość bramki w United
Kuszczak to najpierw niech przestanie byc takim bucem. Chlopak przeszedl do Manchesteru i w glowce mu sie poprzewracalo. Potrafi duzo gadac, ale jak przyjdzie co do czego to zbytnio nie blyszczy.Jego szczescie, ze Foster tez nie jest zbyt pewny miedzy slupkami. Na razie dobrze ze numerem 1jest Edwin Smile

What a friend we have in Jesus ?
He's a saviour from afar
What a friend we have in Jesus ?
And his name is Cantona
04-02-2009 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #70
Re: Przyszłość bramki w United
Podczas meczu z Tottenhamem na czacie nawiązała się dyskusja na temat Fostera, ja bym chciał ją kontynuować w tym temacie Wink Albowiem bodajże dwóch użytkowników (nie jestem w stanie przypomnieć sobie nicków Tongue) było zdania, że Foster powinien zostać następcą VDS. Ja bym jeszcze poczekał z takimi opiniami. Nie przeczę, Anglik w meczu Carling Cup zagrał doprawdy fantastycznie, ale póki co to tylko jeden taki mecz w jego wykonaniu. Osobiście będę czekał na kolejną szansę dla Fostera, ponieważ niezwykle mnie ciekawi, czy był to jednorazowy 'wybryk', czy też Foster rzeczywiście ma papiery na granie na najwyższym poziomie.

Na koniec odniosę się jeszcze do sytuacji Kuszczaka. Z przykrością muszę powiedzieć, że jak dla mnie jego czas na Old Trafford minął. Niestety, u Tomka nie widać praktycznie żadnych postępów, ciągle słabo gra nogami i przez tą swoja 'dzikość' popełnia coraz więcej błędów. Wydaję mi się, że Kuszczak odejdzie po tym sezonie, ponieważ powoli staje się bramkarzem numer 3, a wiadomo, że z tym na pewno się nie pogodzi...

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
03-03-2009 08:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #71
Re: Przyszłość bramki w United
To nie był taki jeden mecz. Na turnieju w Amsterdamie jakieś 2 lata temu również grał bardzo dobrze. To samo w jego debiucie w naszych barwach na boiskach PL z Derby.

Osobiście od czasu kiedy zobaczyłem Fostera w Watford to byłem pewien, że jest on bramkarzem lepszym niż Kuszczak, co niejeden raz podkreślałem. Trudno powiedzieć, czy sprosta wymaganiom United, bo tego nie może wiedzieć nikt dopóki Anglik na stałe nie zagości pomiędzy naszymi słupkami. Przecież po kilku tygodniach gry Howarda wydawało się, że mamy bramkarza na lata. Zaliczył znakomity sezon, by w następnym stracić pewność siebie. Barthez przychodził z reputacją jednego z najlepszych GK na świecie, a odszedł z mianem pajaca.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
03-03-2009 08:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #72
Re: Przyszłość bramki w United
Bardzo dobry występ Fostera w finale CC, nie był "wybrykiem" tak jak to pozwolił sobie nazwać RedLucas. Tak jak już wyżej wspomniał Michał, w swoim oficjalnym debiucie, w meczu z Derby również zaprezentował się bardzo dobrze. Na wypożyczeniu w Watford również prezentował się bardzo dobrze.
Miałem okazje oglądać niektóre mecze Watford z Benem w bramce. Foster prezentował się tam bardzo dobrze, nie raz ratując swój zespół przed porażką.

Początek sezonu nie był łatwy dla Fostera, dopiero co powrócił po ciężkiej kontuzji, a tu pech, znów złapał kontuzje, na szczęście nie była ona już tak poważna. Po powrocie do zdrowia i treningów, przyszedł czas na powrót na boisko. W pierwszych meczach po kontuzji nie prezentował się najlepiej, w sumie to nie ma się co dziwić, długo nie grał i nie trenował... Wielu go krytykowało, niektórzy już nawet skreślali go, twierdząc iż nie nadaje się on do United. Zarzucali mu, że w każdym meczu puszcza bramkę (absurd, jego wina że w meczach których grał, obrona nie prezentowała się nie najlepiej? ), że jet niepewny.
Foster z każdym następnym meczem wyglądał coraz pewniej, aż w końcu przyszedł ten finałowy mecz w CC, gdzie Ben zaprezentował nam swój optymalny poziom. Pewne wyjścia do dośrodkowań, dobra gra nogami, co najważniejsze potrafi grać lewą i prawą (nie to co Kuszczak), pewne obrony strzałów i bardzo dobry refleks. Pozostaje tylko życzy Anglikowi zdrowia.

michal85 napisał(a):Osobiście od czasu kiedy zobaczyłem Fostera w Watford to byłem pewien, że jest on bramkarzem lepszym niż Kuszczak, co niejeden raz podkreślałem. Trudno powiedzieć, czy sprosta wymaganiom United, bo tego nie może wiedzieć nikt dopóki Anglik na stałe nie zagości pomiędzy naszymi słupkami.
Dokładnie, póki nie zobaczymy Anglika grający co tydzień, bądź w miarę regularnie, tak jak to miało miejsce w przypadku Kuszczaka, niemożliwe jest stwierdzenie czy Ben jest tym odpowiedni. Nie ulega wątpliwości, że posiada odpowiednie umiejętności...

Jeszcze odniosę się do Kuszczaka.
Gdy Foster był kontuzjowany, za każdym razem gdy VDS odpoczywał, bądź był kontuzjowany grał Tomek. Dostał on wystarczająco dużo szans by móc go ocenić.
Jeśli by tak pokrótce scharakteryzować Polskiego bramkarz to:
Bramkarz posiadający bardzo dobry refleks, który nie jest pewnym bramkarzem. Strzały z daleka sprawiają mu sporo problemów, gdyż nie potrafi on złapać silniejszego uderzenia. Do tego wszystkiego dochodzi słaba gra nogami, a raczej jedną nogą, gdyż Tomek w ogóle nie potrafi grać słabszą nogą (lewą).
Moim zdaniem w następnym sezonie dla Kuszczaka najlepszym wyjściem będzie wypożyczenie do innego zespół, bądź transfer definitywny.

W następnym sezonie dalej nr 1 pozostanie VDS, jednak później, najprawdopodobniej zakończy on karierę. Wiem, że dziwnie to zabrzmi, ale jestem spokojny o to co będzie później, czuje że Foster, będzie godnym następcą Holendra. Kuszczak zaś... pozostanie nr 2, albo będzie musiał szukać innego klubu. Istnieje również opcja, że SAF kupi innego bramkarza, a Polak bądź Anglik zostaną nr 2.

Podsumowując, ja stawiam sprawę tak:
Tomasz Kuszczak w moim odczuciu jest za słaby na United
Ben Foster zapewne dostanie jeszcze sporo szans na zaprezentowanie swoich umiejętności, miejmy nadzieję iż zdrowie mu dopisze i że nadal będzie się dobrze rozwijał. Przed nim drzwi do brami United stoją otworem, dla Kuszczaka zaś są już zamknięte.



Mój Blog: Pod presją czasu
03-03-2009 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #73
Re: Przyszłość bramki w United
Foster w meczu ze Spurs potwierdził swoje umiejętności bramkarskie.
Foster26 napisał(a):Pewne wyjścia do dośrodkowań, dobra gra nogami, co najważniejsze potrafi grać lewą i prawą (nie to co Kuszczak), pewne obrony strzałów i bardzo dobry refleks.
To jest właśnie to co zaprezentował w tym spotkaniu. Do tego dochodzi fakt, że nasi obrońcy chyba czują się pewniej jak za plecami mają Anglika niż Polaka- Rio i spółka jeśli muszą to nie boją się podawać do Fostera, a z Kuszczakiem jest niestety zgoła inaczej.
Kuszczak mając swoje okazje nie prezentował się jak na bramkarza United przystało- niepewne wychodzenie do piłki, słaba gra nogami i gra na przedpolu:/ Po prostu nie przekonywał do tego aby stawiać dalej na niego. Dlatego nie będę zdziwiony jeśli teraz gdy już Ben jest w pełni sprawny to on będzie grywał więcej od Tomasza.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
03-03-2009 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #74
Re: Przyszłość bramki w United
Zawsze jak widzę Tomka w składzie to trzymam kciuki żeby dobrze zagrał, spodobał sie kolegom i trenerowi. Jednak prawie w każdym meczu nie spełnia moich oczekiwań bo gra niepewnie, tak jakby go trema zjadała, z ta grą nogami to już nie będe pisał bo wyżej było dość dużo napisane że słabiutko. Do tego zaufanie kolegów a praktycznie jego brak. Nie raz już np Rio mógł spokojnie odegrać do Polaka ale wolał kombinować bo wolał sam wybić niż żeby Kuszczak to zrobił w trybuny lub do przeciwnika. Refleks może ma ale jego poziom jest zbyt niski jak na częstą grę w United.

Z Fosterem jest inaczej bo jest pewniejszy od Tomka, dobrze gra nogami, koledzy nie boją sie do niego zagrać. Ogólnie lepiej sie spisuje od Polaka co potwierdził w ostatnim meczu, gdzie obronił kilka groźnych strzałów, do tego ten karny. I moim zdaniem jak na razie ma o wiele większe szanse na zastąpienie Edwina niż Tomek.
Do końca sezonu zostało jeszcze sporo meczy i mam nadzieję że obaj dostaną kilka szans i wtedy będzie można sie jeszcze bardziej im przyjrzeć.

Na DP jest sonda: Kto powinien zostać etatowym zmiennikiem Edwina? I jak na razie jest 60 - 40% dla Tomka i ci co głosuja to chyba sie sugerują tym że jest Polakiem bo pod wzgledem gry lepszy jest Foster. Wszystko sie jeszcze może zmienic ale na obecną chwilę według mnie Foster powinien być zmiennikiem Edwina.
04-03-2009 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
badyl_mufc Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #75
Re: Przyszłość bramki w United
sir_matt napisał(a):Kuszczak to najpierw niech przestanie byc takim bucem. Chlopak przeszedl do Manchesteru i w glowce mu sie poprzewracalo. Potrafi duzo gadac, ale jak przyjdzie co do czego to zbytnio nie blyszczy.Jego szczescie, ze Foster tez nie jest zbyt pewny miedzy slupkami. Na razie dobrze ze numerem 1jest Edwin Smile

O tak tu się zgodzę, niech pokaże własna klasę w występach w których dostaje szansę ale nie tak jak z Blackburn gdzie zamiast pod nogi Santa Cruza rzucił sie i ściął obrońcę (Ferdinanda chyba). Póki co Holender pełni tę robotę wyśmienicie.
04-06-2009 10:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości