Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyszłość bramki w United
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #159
Re: Przyszłość bramki w United
Dobra ale podyskutujmy o faktach - czego Kuszczakowi brakuje żeby być "top class"?

Imho brak mu porządnej gry nogami (w tym jest rzeczywiście słaby i chyba już się nie poprawi ale umówmy się, ze to najmniej ważny element bramkarskiego rzemiosła), może trochę więcej pewności w wyjściach (chociaż tragedii takiej jak u np. Fabiańskiego nie ma a i sam VdS miewa czasem problemy z wyjściami) i przede wszystkim, to o co najtrudniej większości bramkarzy po przejściu do zespołu z czołówki światowej: koncentracji przez cały mecz, żeby obronić te 2-3 sytuacje. Bo grę na linii jeśli wejdzie w swój rytm ma imho porównywalną do Casillasa z jego najlepszych czasów (no może lekka przesada bo Casillas był faktycznie jedyny w swoim rodzaju ze swoim refleksem ale nie uważam, żeby Tomek był tu znacząco gorszy).

Teraz tak: wykopów już pewnie nie poprawi chociaż jak wejdzie w rytm meczowy to może będzie chociaż kopał w miarę prosto Tongue Z wyjściami ostatnio jak grał było całkiem nieźle i myślę, że jak zacznie grać regularnie to nabierze pewności siebie. Co do trójki to myślę, że będzie ciężko ale tej umiejętności w zasadzie nie sposób sprawdzić u żadnego bramkarza przed sprowadzeniem go do klubu (no chyba, że właśnie sprowadzimy kogoś pokroju Julio Cesara), więc tak czy siak jest to ryzyko. Możemy albo zaryzykować, ze Kuszczak się tego nauczy a jeśli nie to nie będzie nas to nic kosztować albo że sprowadzimy kogoś za kupę forsy i również ryzykujemy, ze się tego nauczy albo nie.

Sprawa kolejna. Jeśli nie Kuszczak to kto? Bo fajnie się krytykuje ale trzeba też znaleźć jakąś realistyczna alternatywę. Argumenty dlaczego sprowadzanie młodej gwiazdy od razu na pozycje pierwszego bramkarza jest idiotyzmem przedstawiałem już wielokrotnie w tym temacie wiec tylko w skrócie: ryzyko, ze się nie zaaklimatyzuje, że nie dostosuje się do stylu gry w Anglii, że nie będzie umiał utrzymać koncentracji potrzebnej do gry w topowym klubie oraz że zwyczajnie się nie rozwinie tak jak tego się oczekuje. Innymi słowy same znaki zapytania, za cenę kilku-kilkunastu milionów gdzie na ławce mamy może trochę starszego bramkarza podobnej klasy, który również jest podobnym znakiem zapytania ale nic nie trzeba za niego płacić. Opcja drugą jest sprowadzenie goalkeepra tzw "klasy światowej". I wszystko byłoby fajnie tylko widać dwa problemy. Raz, że SAF raczej unika kupowania zawodników z wielkim nazwiskiem. Dwa że nawet jakby chciał to nie bardzo ma kogo. Reina ani Cech do nas nie przyjdą raczej (zresztą jak już pisałem wyżej tego drugiego nie uważam za jakiegoś fenomenalnego bramkarza). Casillas to już nie ten Casillas sprzed paru lat a po drugie też nie widzę jego transferu do United (nie wspominając już o cenie jaką by trzeba za niego zapłacić). Valdeza nawet nie rozważam - fakt, ze w ostatnich latach stal się naprawdę porządnym bramkarzem ale ciągle stanowi pewne ryzyko (szczególnie, ze w Hiszpanii gra się całkiem inaczej a VV zawsze miał duze problemy z wyjściami do piłek a na linii wcale nie jest lepszy niż Kuszczak). Zostaje Julio Cesar i to jest transfer za który oddałbym rękę ale sami odpowiedzcie czy realny? Jeśli Inter siadłby w ogóle do rozmów to pewnie negocjacje zaczynałyby się od kwoty 30 milionów funtów. Raczej nas na taki transfer nie stać. Jakbym więc tego równania nie rozwiązywał to wychodzi mi tylko jedno rozwiązanie: Shay Given. Koleś jest wybitnie niedoceniany imho. Rozegrał naprawdę fenomenalne kilka lat w Newcastle, dwukrotnie w dużej mierze dzięki niemu awansowali do LM, wtedy był przymierzany do najlepszych. Potem miał kontuzję, później Newcastle spadło z ligi, on poszedł do City gdzie po dobrym sezonie siadł na ławę ale imho wciąż jest w absolutnym top 5 EPL (VdS, Reina, Given, Hart i niech będzie od biedy ten Cech Wink ).

Ciekawy jestem jakie Wy widzicie realistyczne rozwiązania skoro każdy pomysł jest "be"? Tongue

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
22-11-2010 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Przyszłość bramki w United - Miko - 13-10-2008, 14:57
Kto powinien zastąpić VDS? - paolo - 15-10-2008, 14:07
Re: Przyszłość bramki w United - Lasq - 22-11-2010 15:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości