Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyszłość bramki w United
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #184
Re: Przyszłość bramki w United
To i ja włączę się do dyskusji. Nie ukrywam, że jestem zwolennikiem transferu De Gei. Hiszpańskiej ligi często nie oglądam, ale co go widzę w Atletico to zawsze gra znakomicie. I tu nie chodzi tylko o bronienie strzałów, a o grę nogami. Ktoś wspomniał wcześniej, że to najmniej ważna cecha u bramkarza. Zupełnie się z tym nie zgadzam, dla mnie to kluczowy element dla drużyny takiej jak United, która chcąc kontrolować przebieg meczów i nie tracić głupio piłek, musi mieć bramkarza dobrze grającego nogami. Van der Sar jest w tym świetny, a Kuszczak beznadziejny.

Nie widzę Polaka jako długoterminowego następcy van der Sara. Czuję, że może skończyć tak jak Howard, ogólnie dobrze, ale jeden babol i po ptokach. Jeśli chodzi o Lindegaarda to nie widziałem go w akcji i nie oceniam. Ale czuję, że to w nim Fergie widzi następcę van der Sara. Ogólnie jego kariera przypomina tę innego Duńczyka - Schmeichela, który na podobnym etapie kariery zawitał na Old Trafford. Trzeba jednak poczekać aż do nas dołączy i pokaże swoje umiejętności. Na razie nie ma co się martwić. Jest van der Sar - przynajmniej do końca sezonu.

Krótko mówiąc, nie wyobrażam sobie Kuszczaka jako naszego nr 1 w bramce. Wszystko fajnie, ale dyskwalifikuje go słaba gra nogami, a jak wspomniałem jest to dla mnie bardzo ważny element. Dlatego z chęcią powitałbym u nas De Geę, którego gra bardzo mi się podoba. Koleś ma dopiero 20 lat. Za kilka lat jego cena wzrośnie o kilkanaście milionów. Fajnie byłoby mieć bramkarza w tak młodym wieku, który przez jakieś 15 lat czujnie strzegłby naszej bramki. A chłopak potencjał ma niesamowity. Zupełnie nie docierają do mnie argumenty o tym, że liga hiszpańska jest inna. Wiadomo, że jeśli chodzi o dośrodkowania to w Anglii jest ciężej, bo i więcej 'byków' w polu karnym, ale akurat De Gea jest wysoki i nie sądzę, by były z tym jakieś problemy. Jest szczupły, ale van der Sar również i jakoś daje radę. De Gea ma wszystko, czego potrzeba. W Anglii trudniej grałoby się takiemu Valdesowi, który jest znakomitym bramkarzem i chyba nie znam innego golkipera, który tak znakomicie gra nogami. Jest tylko jedno 'ale' - jest niski, w przeciwieństwie do De Gei.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
26-11-2010 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Przyszłość bramki w United - Miko - 13-10-2008, 14:57
Kto powinien zastąpić VDS? - paolo - 15-10-2008, 14:07
Re: Przyszłość bramki w United - mucha - 26-11-2010 12:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości