Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga Polska
MU_fan Offline
Member
***

Liczba postów: 213
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #16
Re: Orange Ekstraklasa
TRSWS napisał(a):Klubów z tradycjami jest znacznie więcej

Co ma piernik do wiatraka (oprócz mąkiTongue). Tu przecież nie chodzi o tradycje, bo za to należy wyróżnić Widzew, ŁKS, Górnik, Ruch...Ale trzeba spojrzeć na to co te kluby sobą reprezentują...Choćby postawa Wisły, która ma podobno walczyć o LM, a oddaje rozwiązuje kontrakt z takim grajkiem jak Kosowski.

Dopóki myślenie prezesów polskich drużyn się nie zmieni, to nie ma co się łudzić, za sukces naszych drużyn w Europie będzie trzeba uznać wyeliminowanie ekip z Macedonii czy Islandii.
27-01-2008 19:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #17
Re: Orange Ekstraklasa
MU_fan napisał(a):Ale zauważ z jakimi 'potęgami' Legia grała na początku sezonu.

I nie interesuje mnie to jak drużyna gra w okresie przygotowawczym, bo w Europie osiąga dno, dno i jeszcze raz dno i to się liczy. Sparingi z Austrią, czy zwycięstwa w lidze z Widzewem czy jakim inną Polonią naprawdę już nikogo nie zachwycają.

Wychodząc z założenia, że polska liga jest równa II czeskiej, Legia miała tak łatwych przeciwników jak Wisła. Wątpię, aby miał pokrycie w sobie fakt, że grała ze słabymi. 1-0 na inaugurację z Cracovią, która finiszowała wyżej od Wisły. W drugiej kolejce ze średniakiem, ale zawsze ambitnym, Górnikiem Zabrze. W meczu z tym samym rywalem, Wiśle trzeba było podarować karnego z kapelusza, bo nie wiadomo jakby się skończył mecz na Reymonta. III kolejka to mecz z Groclinem, czołową polską drużyną. Znów bez starty gola i 1-0. 4 kolejka - dopiero mecz z cieniasami z ŁKS-u + 3pkt. 5 kolejka, jak kelnerzy, to jeszcze raz, ale z zaprzyjaźnionego Sosnowca: 5-0, 6 kolejka z mistrzem z Lubina i pewne 0-2 na wyjeździe. VII koleja, 3-1 z Widzewem, 8 kolejka z Koroną Kielce (porażka 1-0, Legia nadal liderem), 9 kolejka z Bełchatowem (aż 4-1 z WICEMISTRZEM Polski), 10 kolejka (porażka z Lechem, ale zespół nadal liderem).

Dopiero fatalna porażka 0-1 w 11. kolejce z Odrą na Łazienkowskiej pozbawiła zespół 1. miejsca w tabeli. Terminarz wcale nie był dla zespołu "fajny". Wisła do 11. kolejki grała z: Zagłębiem Lubin, Koroną, Górnikiem, Widzewem, Bełchatowem, Lechem, Odrą, Polonią Bytom, Ruchem Chorzów, Jagiellonią i Cracovią. Jeśli więc dla Ciebie Legia miała łatwiej to gratuluję, bo zespoły wszystkie się powtarzają w obu przypadkach, a Jaga i Polonia były na tym etapie jeszcze dostarczycielami punktów dla każdego. Ruch też grał padlinę.

P.S. Zwycięstwa z Polonią rzeczywiście nie zachwyciły, bo przez cały okres, kiedy zespół był liderem, nie zmierzył się z bytomską ekipą...
27-01-2008 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matx Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #18
Re: Orange Ekstraklasa
MU_fan napisał(a):zwycięstwa w lidze z Widzewem czy jakim inną Polonią naprawdę już nikogo nie zachwycają.

Hmmmm... wbrew pozorom zwycięstwo nad Widzewem zawsze będzie lepiej smakować niż nad chociazby aktualnym mistrzem Polski.
27-01-2008 19:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MU_fan Offline
Member
***

Liczba postów: 213
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #19
Re: Orange Ekstraklasa
Owszem, wygrana z RTS jest da kibiców bardzo ważna, ale ja spoglądam na poziom sportowy tej drużyny, który jest mierny.

McLaren napisał(a):1-0 na inaugurację z Cracovią,

Doprawdy, niezwykle trudny przeciwnik, którego należy się obawiać. A może i masz rację, z tą drużyną wcale nie jest tak łatwo wygrać, ale tylko wtedy jak się samemu także prezentuje mierny poziom.

McLaren napisał(a):Jaga i Polonia były na tym etapie jeszcze dostarczycielami punktów dla każdego. Ruch też grał padlinę.

Odta nic nie grała, ale jakoś z Legią wygrała.
27-01-2008 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #20
Re: Orange Ekstraklasa
Nie bądź śmieszny, jeśli zabierasz głos w temacie OE, powinieneś wiedzieć co nieco o przeciwnikach i Cracovia poprzedni sezon kończyła na najwyższej pozycji od 50 lat, więc kto by na początku sezonu mógł stwierdzić, że będą grali przez całą rundę bardzo słabo. Przede wszystkim, cały poprzedni sezon byli lepsi od Wisełeczeki koffanej.

Bredzisz o Odrze, ale dobra, w takim razie - Bełchatów przegrał 1-4 z Legią, zremisował z Wisłą 0:0. No i co z tego? Zamierzasz mnie urzekać takimi argumentami? Przekonujące.
27-01-2008 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ring0 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #21
Re: Orange Ekstraklasa
To samo pomyślałem, co mój przedmówca Wink Każdy sezon jest niewiadomą i nikt, żaden ekspert nie mógł być pewien tego, jak Cracovia sie spisze. Także pojedynki na inaugurację rządzą sie własnymi prawami, wojną psychologiczną itd. więc Ryjek, nasz ekspercie chill.
27-01-2008 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MU_fan Offline
Member
***

Liczba postów: 213
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #22
Re: Orange Ekstraklasa
McLaren napisał(a):Nie bądź śmieszny, jeśli zabierasz głos w temacie OE, powinieneś wiedzieć co nieco o przeciwnikach i Cracovia poprzedni sezon kończyła na najwyższej pozycji od 50 lat, więc kto by na początku sezonu mógł stwierdzić, że będą grali przez całą rundę bardzo słabo.

Ok, w poprzednim sezonie grali dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale teraz mamy nowy sezon i Cracovia spisuję się słabiutko.
28-01-2008 07:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #23
Re: Orange Ekstraklasa
He he, a Wy nadal sie przekonujecie kto jest lepszy sportowo jakby w orange ekstraklasie miało to znaczenie. Big Grin

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
28-01-2008 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #24
Re: Orange Ekstraklasa
Breakthru napisał(a):He he, a Wy nadal sie przekonujecie kto jest lepszy sportowo jakby w orange ekstraklasie miało to znaczenie. Big Grin
Jakby wszyscy mieli takie podejście to cały sens chodzenia na mecze i sportowej rywalizacji szlag trafi.
Trzeba jak najszybciej zrobić porządek z tym bagnem i zacząć wszystko od nowa. Budować nowy wizerunek polskiego futbolu.


Fan United od 1992 roku
28-01-2008 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #25
Re: Orange Ekstraklasa
sebos_krk napisał(a):
Breakthru napisał(a):He he, a Wy nadal sie przekonujecie kto jest lepszy sportowo jakby w orange ekstraklasie miało to znaczenie. Big Grin
Jakby wszyscy mieli takie podejście to cały sens chodzenia na mecze i sportowej rywalizacji szlag trafi.
Trzeba jak najszybciej zrobić porządek z tym bagnem i zacząć wszystko od nowa. Budować nowy wizerunek polskiego futbolu.

sebos ale właśnie przez tych panów z PZPN już dawno w Polsce cały sens chodzenia na mecze szlag trafił.

Co do robienia porządku jestem za, bo bez kar i odsunięcia paru osób definitywnie od piłki nowego wizerunku nie będzie.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
28-01-2008 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #26
Re: Orange Ekstraklasa
Breakthru napisał(a):sebos ale właśnie przez tych panów z PZPN już dawno w Polsce cały sens chodzenia na mecze szlag trafił.
Niby tak, ale są jeszcze ludzie z pasją, którzy chodzą na mecze dla samej przyjemności oglądania piłki... Szkoda tylko, że przez niektórych ludzi ta przyjemność jest nieco naciągana, jeśli ciągle ma się świadomość, że to, co widzimy na boisku to spektakl, wyreżyserowany przez kogoś, kto ma pieniądze :/

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
28-01-2008 16:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #27
Re: Orange Ekstraklasa
Ja tak się wypowiem bardziej ogólnie. Uważam, że jeśli Polska Ekstraklasa ma napawać nas kibiców dumą (mam tu na myśli pokazanie się z dobrej strony w LM/Pucharze UEFA - systematyczne wychodzenie z grupy etc..) to trzeba zrobić:

1) Zlikwidować PZPN - czy ostatnie okopy PZPR - jak widzę (sorry za słowa) mordy tych 'działaczy' to mnie kurwica bierze. Oni tylko wiążą ręce młodym ludziom, którzy na prawdę chcą, mogą, potrafią!

2) Wpompowanie miliardów złotych, a nawet euro w budowę stadionów i ogólnopolskiego rejestru kibiców (że jak ktoś zacznie burdy robić to nie ma szans, że wejdzie gdzieś na terenie polski na mecz).

3) Stworzenie/ułatwienie stworzenia systemu kształcenia młodych piłkarzy. Czyli co tu dużo mówić - boiska osiedlowe, sale gimnastyczne, żeby było gdzie sobie pograć w zimie. Ile to razy z kolegami chcieliśmy sobie pograć w zimie, ale na hali wszystko wykupione, albo coś...

Bo utalentowaną młodzież mamy, ale cóż z tego jak nie mają gdzie rozwinąć skrzydeł etc. Ale tak jak mówię bez nakładów finansowych nic z tego nie będzie... Popatrzmy na Ukrainę czy Rosję, tam znajdzie się jakiś miliarder co wyłoży kasę i taka drużyna momentalnie o wiele lepiej radzi sobie w rozgrywkach europejskich.

A ta cała OE ... to co odstawiają z transmisjami spotkań :|!? Ja na przykład nie mam możliwości obejrzenia żadnego meczu na żywo (nie mam C+, n, Polsatu Sport - Tongue takie życie studenta Tongue), jak dla mnie to w każdej kolejce Telewizja Publiczna czy inna telewizja, która ma prawa do transmisji powinna puszczać na żywo jeden mecz (najciekawszy), a nie kurde - liga jest, a ja jej nie widzę... A na magazyn oe do 23 czekać nie będę, i zamiast meczów obejrzę badziewne skróty + panów co zazwyczaj farmazony wygadują....

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
28-01-2008 18:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matx Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #28
Re: Orange Ekstraklasa
Futbolowa napisał(a):
Breakthru napisał(a):sebos ale właśnie przez tych panów z PZPN już dawno w Polsce cały sens chodzenia na mecze szlag trafił.
Niby tak, ale są jeszcze ludzie z pasją, którzy chodzą na mecze dla samej przyjemności oglądania piłki... Szkoda tylko, że przez niektórych ludzi ta przyjemność jest nieco naciągana, jeśli ciągle ma się świadomość, że to, co widzimy na boisku to spektakl, wyreżyserowany przez kogoś, kto ma pieniądze :/


Ludzie z pasją ? Jak najbadziej, choć oczywiście nie wszyscy.
Chodzą na mecze dla samej przyjemności oglądanie piłki ? Niekoniecznie..
Poziom polskiej ligi jest niestety tak niski, ze o jakiejkolwiek przyjemności z jej oglądania najczęsciej nie ma mowy.Owszem zdarzają się i w polskiej kopanej calkiem przyzwoite mecze, ale najczęściej są to wyjatki.
Zresztą nie chodzi tylko o korupcję i niski poziom rozgrywek. Spójrzcie, jakie mamy w Polsce stadiony, o ośrodkach szkolenia mlodzieży nawet nie wpominam, bo czegoś takiego u nas po prostu nie ma. Wstyd na calą Euopę. Do tego permanentna nagonka w prasie na "wstrętnych kiboli", czyli tak naprawdę tych, którzy najczęściej są z klubem na dobre i zle.
Jak my mamy dogonić Europę ?
28-01-2008 18:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jagusia92 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #29
Re: Orange Ekstraklasa
To ja też przedstawię swoje zdanie.

Polska piłka nożna być może nie stoi na najwyższym poziomie, ale przyciąga na stadion jak magnes. A to głównie za sprawą kibiców. Nigdzie nie ma takiej atmosfery jak na stadionie. Przyjdziesz raz i chcesz przychodzić zawsze. Zwycięstwo drużyny- euforia, porażka- ból i smutek. Kibicowanie swojemu klubowi uczy lokalnego patriotyzmu. Telewizja, szczególnie publiczna, nie lubi pokazywać radości na trybunach, ale jest pierwsza, żeby pokazać jakąś małą lub większą bójkę. To samo PZPN i zarząd OE. Co im przeszkadzają race? Jeszcze nie widziałam, aby komuś stała się przez nie krzywda, ich minusem jest tylko to, że strasznie śmierdzą i czasami brudzą. Tongue Klubom wlepia się za używanie ich mniejsze, większe kary. Śmieszne. To samo tyczy się znaków rasistowskich. Mało kto, tak naprawdę znał ich znaczenie (ot jakieś tam cyferki, obrazki), do czasu kiedy PZPN nie wprowadził tego swego katalogu. Wisła Kraków w bardzo udany sposób wyśmiała ich, przygotowując oprawę w rundzie jesiennej.

Przyznawanie licencji trenerom. :lol: Pan Engel jaja sobie robi za przeproszeniem. W "Cafe Futbol" powiedział, że jego ukochany synek ma o wiele większe szanse od Artua Płatka, żeby licencję zdobyć. Bo zrobił to i to, a Płatek miał czelność awansować z Jagą, która kiedy on ją obejmował była 5 bądź 6, i tak naprawdę mało kto dawał jej szanse na awans, a przypomnę, że przed sezonem tak od przynajmniej 3 lat była faworytem ekspertów do awansu. Mało tego! Po zwolnieniu Ryszarda Tarasiewicza, synuś Engela był kandydatem na trenera Jagiellonii, ale przyszedł "zły" Płatek i dostał fuchę, a Engel Junior został bez roboty. Tatuś teraz się mści.

W PZPN wszystko załatwia kolesiostwo. Główny wróg korupcji Eugeniusz Kolator, zwany potem Eugeniuszem K., okazał się być sam zamieszany w ten przykry proceder. Tak jak napisał radzio: zlikwidować cały PZPN i od razu zrobi się czyściej.. Jak z przedwyborczej reklamówki: "Mordo ty moja!" Tak można opisać sytuację w związku.
28-01-2008 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matx Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #30
Re: Orange Ekstraklasa
No jagusia92, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. To pocieszające, że osoba w tak mlodym wieku, w dodatku dziewczyna potrafi w taki sposób patrzeć na kibicowanie - mam tu na mysli zwłaszcza pierwszą część wypowiedzi.
Trzymaj tak dalej.
28-01-2008 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości