Ankieta: Kto był najlepszym piłkarzem spotkania z Southampton?
Ankieta jest zamknięta.
Darron Gibson 0% 0 0%
Rodrigo Possebon 0% 0 0%
Wayne Rooney 9.09% 1 9.09%
Dimitar Berbatow 81.82% 9 81.82%
Danny Welbeck 0% 0 0%
Nani 9.09% 1 9.09%
Michael Carrick 0% 0 0%
Ryan Giggs 0% 0 0%
Anderson 0% 0 0%
John O'Shea 0% 0 0%
Jonny Evans 0% 0 0%
Nemanja Vidic 0% 0 0%
Gary Neville 0% 0 0%
Edwin van der Sar 0% 0 0%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FA Cup: Southampton 0-3 Manchester United (04.01.2009)
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #1
FA Cup: Southampton 0-3 Manchester United (04.01.2009)
[Obrazek: 25j8huu.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 2dqvzbo.png]

4 stycznia 2009 roku o godzinie 17:00 w ramach III rundy FA Cup na St Mary's Stadium miejscowy Southampton podejmie Manchester United.

W poprzednim sezonie Czerwone Diabły odpadły dopiero w półfinale przegrywając z Portsmouth 0-1. Podopieczni Jana Poortvlieta pożegnały się z Pucharem Anglii w 5 rundzie przegrywając na wyjeździe z Bristol Rovers 0-1.

Święci w aktualnym sezonie zajmują 19 miejsce w The Championship z dorobkiem 21 punktów. Podopieczni Sir Alexa Fergusona w Premier League zajmują jak dotąd 3 lokatę, mając na koncie 28 punktów.

O wszystkim, co dotyczy tego spotkania piszemy w tym temacie. Zapraszam do dyskusji.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
30-11-2008 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #2
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Wydaje mi się że w tym meczu nie zagramy całkowitymi rezerwami. SAF na pewno nie będzie chciał odpaść już w III rundzie.
Wg mnie Ronaldo i Fletcher w ogóle nie powinni być brani pod uwagę w tym meczu. Oboje nie grają najlepiej, więc odpoczynek i spokojny trening na pewno dobrze im zrobi Wink
Jeśli zaś chodzi o skład, to widziałbym to tak:
W bramce oczywiście Kuszczak Smile Nie ma sensu męczyć VDS, niech ładuje akumulator na mecz z Chelsea Wink
Jeśli chodzi o obronę, to można dać znów zagrać od początku Gary'emu, w środku Vidic i Evans, a na lewej O'Shea. Nie widzę tu zbyt wielu możliwości.
W środku pomocy chciałbym ujrzeć Andersona i kogoś z dwójki Possebon, Gibson, a na skrzydłach to Nani i ... no właśnie i kto? Ronaldo ma odpoczywać, Parkowi odpoczynek też dobrze zrobi, Giggs na skrzydło się już nie nadaje, nie wiem może Welbeck?
W ataku z chęcią bym zobaczył duet Berbatov - Tevez, a na ławkę można by posadzić Manucho i wpuścić go na 20 - 30 min.

Kuszczak
Gary - Vidic - Evans - O'Shea
Nani - Anderson - Gibson/Possebon - Welbeck?
Berbatov - Tevez

Tak ja bym to widział. Rywal jest jaki jest, lecz patrząc na nasza formę i na naszą skuteczność, a raczej jej brak, myślę że 1-0 góra 2-0 jest w tym meczu możliwe....

Przypomniało mi się. że z wypożyczenia wraca Lee Martin, może dostanie szansę w tym meczu? Troszkę to jednak wątpliwe, po pierwsze nie trenował z zespołem przez pół roku, a po drugie poziom jaki prezentuje ...ale kto wie SAF lubi zaskakiwać Wink



Mój Blog: Pod presją czasu
30-12-2008 20:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #3
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Gramy z 22. drużyną Championship, więc ten mecz powinien skończyć cykl wygrywania 1-0, no bo co jak co, ale mecz ten ma jednego, murowanego faworyta. Nie ma sensu wypuszczać najsilniejszej jedenastki, ale też nie byłoby dobrym pomysłem wypuszczać samych rezerw.
Przed meczem z Chelsea mamy do rozegrania dwa mecze pucharowe z rywalami, którzy teoretycznie powinni dostać po kilka bramek, jednak obecna skuteczność nie zapewnia, że po trzydziestu minutach gry będzie można myśleć już o następnym spotkaniu, a nie daj Boże jakaś kontra rywalowi wyjdzie...
Jeśli chodzi o bramkę to też uważam, że Kuszczak powinien zagrać i z Southampton i z Derby. Z Vidicem United w obronie jest niesamowicie trudna do sforsowania.
Linia defensywy tak jak u poprzednika, nie ma co kombinować, bo dużego pola manewru nie mamy.
W pomocy chętnie zobaczyłbym Scholesa i Gibsona, jestem ciekaw jakby prezentowała się taka mieszanka rutyny z młodością Wink Skrzydła to Nani i Giggs, niech Park i Ronaldo odpoczywają (a ten drugi niech odbudowuje formę, bo wolę, żeby odpoczął kilka spotkań, a na koniec sezonu czarował Wink )
W ataku duet Rooney-Tevez i jeśli wszytko będzie układało się po naszej myśli to Anglika można zmienić i wstawić Welbecka.

Kuszczak
Neville-Evas-Vidic-O'Shea
Nani-Scholes-Gibson-Giggs
Rooney-Tevez
Chyba każdy z nas oczekuje zwycięstwa, a najlepiej w dobrym stylu i z większym dorobkiem bramkowym niż 1 Wink
01-01-2009 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #4
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Cytat:Kadra na mecz z Southampton
Bramkarze: Edwin van der Sar, Tomasz Kuszczak, Ben Foster;
Obrońcy: Gary Neville, Rafael da Silva, Nemanja Vidić, Jonathan Evans, John O’Shea;
Pomocnicy: Cristiano Ronaldo, Nani, Darren Fletcher, Michael Carrick, Paul Scholes, Ryan Giggs, Ji Sung Park, Rodrigo Possebon, Darron Gibson;
Napastnicy: Dymitr Berbatov, Wayne Rooney, Danny Welbeck.

Ferdinand - kontuzjowany
Tevez - krótkie wakacje
Anderson - ponoć coś nie tak jest z jego babcią, więc dostał wolne...

Dziwi mnie obecność w kadrze Ronaldo i Fletchera. No i kurwa czemu nie ma Manucho?! Najpierw SAF gada że Angolczyk jest w jego planach a tu co?!

Jest już Foster, co oznacza, że jest już zdrowy Smile także wygląda no to, że w tym meczu będzie bronił ktoś z dwójki Tomek Ben.
W obronie nie mamy zbyt dużego pola manewru.... Gary - Vidic - Evans - O'Shea
Jak w tym meczu zagra ktoś z dwójki Darren, Cristiano to się wkurwię! Ja bym to widział tak:
Nani - Scholes - Gibson - Park
a w ataku:
Rooney - Berbatov bo nie wierzę że SAF wystawi od początku Welbecka....
Można się też spodziewać że zagramy 4-5-1 coś w stylu
Gibson na skrzydle <świr> - Scholes - Giggs - Fletcher - Nani
Rooney



Mój Blog: Pod presją czasu
02-01-2009 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
A nie lepiej byłoby oszczędzić troche Rooneya? Moim zdaniem powinien zagrać do przerwy a potem wpuścić Welbecka niech chłopak pogra troche. Roo sie przyda troche odpoczynku bo gra w każdym meczu i w przeciwieństwie do Berbatova grał w Japonii. Niech ładuje akumulatory na Chelsea.

Co do bramkarzy to pewnie Edwin odpocznie bo też mu sie należy, więc Kuszczak i Foster niech sie szykują. W obronie to rzeczywiście nie ma za bardzo wyboru jedynie czy na prawej stronie zagra Gary czy Rafael. W pomocy to puściłbym Naniego bo już dawno nie grał a ten mecz jest świetną okazją żeby w końcu pokazał że potrafi grać.
Moim zdaniem powinniśmy zagrać tak:
Kuszczak/Foster
Gary/Rafael - Vidic - Evans - O'Shea
Park - Scholes - Giggs - Nani
Berbatov - Rooney(Welbeck po przerwie)
02-01-2009 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #6
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Niech wejdzie w drugiej, w pierwszej i tak nikomu nie chce się strzelaćWink.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
02-01-2009 18:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #7
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
A ja nie mogę zrozumieć dlaczego w kadrze nie ma Manucho :shock: Podczas meczu rezerw z Evertonem zagrał naprawdę dobre spotkanie, a w takim właśnie mecz jak z Southampton byłby znakomitą okazją na pokazanie się. W meczu można by było zacząć od ataku Berbatov- Welbeck a później, w zależności od wyniku, dać szansę Angolczykowi.
A w pomocy chętnie bym zobaczył zestawienie Park- Possebon- Scholes(Gibson)-Nani.
Myślę, że spotkanie będzie należeć do łatwych i przyjemnych gdzie worek z bramkami wreszcie się na dobre rozwinie Smile

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
02-01-2009 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Kuszczak powinien grać w ważniejszym z tych dwóch spotkań, bo Foster jest po kontuzji i ma mniejsze doswiadczenie w United - tylko który z meczy będzie prostrzy i mniej wazny? Oba sa ważne, w CC to już półfinał, ale Puchar Anglii to bardziej prestiżowe trofeum... Sama nie wiem, ale obaj powinni dostac szanse w najbliższych 2 meczach, Saar niech odpoczywa na Cheslea.

Brak Manucho też mnie dziwi - może ma jakiś uraz? Powinniśmy go wypożyczyć na druga połowe sezonu albo sprzedać, szkoda chłopaka!
Rooney powinien jutro odpocząć(ewentualnie w środę ), niech gra Berba, z nie wiem kim - Welbeckiem czy Giggsem, czy kimkolwiek. Mam nadzieję, że zagra ten nieszczęsny Nani, bo choć mnie wkurza, to potrzebuje chłopak gry. Scholes też może zagrać i może Possebon. Fletchu niech odpoczywa na ławce. W obronie Rafael i O'shea, środek obrony - wiadomo.
Takze licze na odpoczynek Roo, Caricka, Fletcha i Saara. Reszta może grać.
I mam nadzieję, że to spokojnie wygramy - bo ostatnio z koncentracją chłopaki mają problemy - jak tu sie nie skoncentrują, to będziemy miec np dodatkowy mecz, jak Chelsea - a tego nam nie potrzeba!!

W środe może Manucho będzie uwzględniony do składu? I pewnie Tevez już wróci do składu(i oby Anderson też! - i niech wreszcie strzeli gola, bo pomoc w tym roku w ogóle nie strzela i przez to mamy tak mało goli - bo co jak co, może napastnicy strzelają mało, ale jednak strzelają, a Park, Fletch, Anderson, Nani itp - goli praktycznie brak, a w MU pomocnicy zawsze dużo strzelali).

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
04-01-2009 00:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #9
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Jak zwykle trochę statystyk:

:arrow: Manchester United rozegrał do tej pory 108 spotkań przeciwko Southampton.
:arrow: 55 z nich wygrał, 28 zremisował i poniósł 25 porażek. (bilans spotkań wyjazdowych: 18-18-17)
:arrow: W Pucharze Anglii obie drużyny rozegrały między sobą 13 spotkań. Bilans na naszą korzyść: 7-5-1, (na wyjeździe 2-4-4)

ostatnie pięć spotkań obu zespołów:

PL: Southampton- MU 1:0
PL: MU- Southampton 3:2
PL: MU- Southampton 3:0
FA: Southampton- MU 0:4
PL: Southampton- MU 1:2


Fan United od 1992 roku
04-01-2009 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #10
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Man Utd: Van der Sar - Neville, Evans, Vidić, O'Shea - Nani, Carrick, Anderson, Giggs - Berbatov, Welbeck.
Ławka rezerwowych: Kuszczak, Rafael, Gibson, Possebon, Fletcher, Park, Rooney.

Wszystko ok, tylko czemu broni VDS?

E:
Mata napisał(a):Holender na dodatek nie zachwyca , a wciąż gra
:lol:



Mój Blog: Pod presją czasu
04-01-2009 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #11
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Nie rozumiem ostatnio w ogóle Fergiego. Nawija cały czas że pozycja VDS nie jest już tak pewna jak jeszcze przed rokiem , a jakie by nie były rozgrywki to broni właśnie Holender. Rozumiem kontuzje Polaka i Bena czy też ich katastrofalna forma. Holender na dodatek nie zachwyca , a wciąż gra . O co tu chodzi :roll:

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
04-01-2009 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Ferguson boi się, że Kuszczak zawali mecz :| Ale tak na serio, Kuszczak/Foster w takich meczach to powinni bronić, bo przecież w CL czy w PL szansy nie dostaną ot tak. Edwin to wiekowy gracz więc każdy odpoczynek to dla niego świeżość , ale widocznie Fergie chce zdobyć potrójną koronę.
04-01-2009 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Dobrze przynajmniej że Rooney odpoczywa bo musi byc w pełni sił na Chelsea.
A co do Edwina to też nie rozumiem Fergiego. Przecież to jest taki mecz w którym mógłby zagrać w końcu Kuszczak lub Foster jeżeli nie jest kontuzjowany. Bo w których meczach oni mają grać?
Edwin powinien odpocząć i zbierać siły na Chelsea.
04-01-2009 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Wie ktoś na jakim kanale na TVU będzie mecz?

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
04-01-2009 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #15
Re: FA Cup: Southampton - Manchester United (04.01.2009; 17:00)
Niby strzeliliśmy 3 bramki, ale na dobrą sprawę dwie z nich raczej nie powinny zostać uznane. Mowa oczywiście o golu Welbecka oraz Naniego z karnego. Ponownie raziliśmy nieskutecznością w polu karnym i jeśli szybko tego elementu nie poprawimy to skończymy sezon z pustymi rękoma.

VdS - nawet ja zachowałbym czyste konto [ 6 ]

Neville - solidnie [ 6,5 ]
Evans - przez większą część meczu pewny, kilka bardzo dobrych interwncji, ale jeden poważny błąd i raz się dał ograć w dziecinny sposób. Martwi to tym bardziej, że ze Stoke bodaj Fuller przeszedł go w identyczny sposób [ 6 ]
Vidić - najważniejsze, że jest po tym meczu cały [ 7,5 ]
O'Shea - ok [ 6 ]

Nani - dobre dryblingi, bez głupich strat i bardzo dobre crossy [ 7,5 ]
Carrick - powinien był to strzelić...Dobrze kierował naszą grą i chętnie podłączał się do akcji ofensywnych [ 7 ]
Anderson - o dziwo ze 2 ładne strzały. [ 7 ]
Giggs - często widziany w środku, ale nie był zbyt widoczny [ 6,5 ]

Berbatov - pierwsze 25 minut po prostu bajeczne. Świetne podania, genialna technika. Szkoda tylko, że dużo chętniej podaje niż strzela Wink [ 8 ]
Welbeck - gol wprawdzie ze spalonego, ale gra tego chłopaka ponownie mogła zaimponować. Szybki, świetny technicznie. Jeśli ominą go kontuzje, to będziemy mieli z niego wielką pociechę [ 7,5 ]

Gibson - jeden z jego gorszych występów w tym sezonie i...gol. [ 6 ]
Possebon - przeciętnie [ 6 ]
Roo - jak zawsze aktywny. Plus za asystę [ 6,5 ]

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
04-01-2009 19:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości