Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biathlon i biegi narciarskie
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Biathlon i biegi narciarskie
Są tu jacyś kibice biathlonu? Mnie dziś natchnął występ Tomka i ze zdziwieniem zauważyłam, że brak tu wątku o biathlonie. Dla mnie to zawsze będzie pierwsza dyscyplina. No...może na równi z piłką Smile
Dla mnie Sikora to prawdziwy sportowiec - taki, dla którego liczą się sukcesy, który trenuje ciężko przez całą karierę i po kolei zdobywa to, co sobie wymarzył. Zawsze był solidny, skoncentrowany na każdym występie, ale i bardzo sympatyczny i skromny. Dla mnie to wzór. Może nie jest to zawodnik klasy Bjoerndalena, nie wygrywa tyle, ale jest jednym z równiejszych zawodników - a obecnie jest liderem PŚ i to w pełni zasłużenie.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
10-01-2009 23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
garret9 Offline
Member
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Biathlon
Biathlon ;] no nieźle... interesting idea.
Ale wracając do Twojego tematu to ja jestem osobą która bardzo interesuje się sportami zimowymi prawie wszystkimi z tych najbardziej popularnych, nie za bardzo mam pojęcie na temat curlingu czy tych akrobacji snowboardowych, ale narciarstwo klasyczne i alpejskie jak najbardziej, sam jeżdżę od 18 lat na nartach a od niedawna na biegówkach się bawiłem trochę, ale z karabinem nie miałem do czynienia jeszcze ;]

a szkoda bo teraz sikora mocno natchnął swoją postawą, dzisiejsze zawody może niekoniecznie według jego marzeń, ale widać po nim zacięcie mobilizację i to że będzie sporo znaczył w końcowych klasyfikacjach, no tylko musi się wziąć za to strzelanie, bo w biegach nie ma sobie równych jest tak mocny! Pewniejszej ręki trochę i żółty trykot murowany przez wiele tygodni :mrgreen:

There is no Dark Side of the Moon really.. Matter of fact; it's all dark

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
11-01-2009 21:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Biathlon
A może ktośby chciał się wybrać za tydzień do Ruhpolding na biathlon? Ja jadę z bratem z Wrocławia w niedzielę na bieg pościgowy i będziemy miec 2-3 miejsca w aucie jakby ktoś chciałSmile

A dzisiaj Sikroa może był juz troche zmęczony. I obciążony stresem. Za tydzień powinno być lepiej. Dobrze, że walczył do końca o utrzymanie koszulki. Za to go najbardziej lubię - za taką walkę, nawet jak sie wydaje, że jest beznadziejnie(heh jak Diabełki).

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
11-01-2009 23:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
garret9 Offline
Member
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Biathlon
Hmm.. opcja Ciekawa bo zawody biathlonowe a szczególnie pościgowy i masowy są najciekawsze i najwięcej się dzieje Big Grin myślę, że skorzystałbym chętnie z możliwości ale niestety w najbliższy weekend 17-18.01 mam zawody Dolnośląskiej Ligi Uczelnianej w narciarstwie alpejskim Zieleniec, także nie da rady, no a potem sesja się zaczyna z bardzo nieciekawie poukładanymi terminami na mojej uczelni, także nie wiem czy zdołam się wybrać na jakąś impreze.. Choć miałem w planach ambitny trip do Gapa na Puchary narciarstwa alpejskiego i przy okazji trochę pojeździć w prawdziwych górach...

Z tego co widzę w terminarzu to najbliższy weekend to jedna z ostatnich realnych szans na kibicowanie bo potem już Włochy (kawałek dalej )Kanada, Norwegia Rosja... kawałek Świata, w każdym razie oby w Ruhpolding było konkretnie i oby Sikor nam tam wygrał :mrgreen: :mrgreen:

There is no Dark Side of the Moon really.. Matter of fact; it's all dark

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
12-01-2009 00:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Biathlon
Ano ode mnie z uczelni tez jadą ludzie na te narty - miałam jechac im kibicować, ale chyba wolę Sikorę Smile

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
12-01-2009 00:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
garret9 Offline
Member
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Biathlon
nie no jasne Big Grin alpejczyka nie mamy a w biathlonie jest Polak i wreszcie w końcu po latach Lider PŚSmile i to jeszcze jaki... niewiarygodnie waleczny i ambitny facet,
Biathlon jak i wszystkie konkurencje biegowe (może poza kombinacją norweską gdzie można być lepszym skoczkiem niż biegaczemTongue...) to chyba jedna z najbardziej morderczych dyscyplin zimowych, nie znam się na metodyce treningu ale z tego co słyszałem, to naprawdę nie ma zmiłuj, prawie cały rok trzeba harować na kondycję, formą, dieta, obozy, latem te "wrotki?" nie wiem jak się nazywa ten patent, i dodatkowo walczyć z celnością i koncentracją...
Jestem pod wielkim wrażeniem Tomka bo od paru lat widać było że nie mówi w przestrzeń tylko naprawdę ciężko pracuje i będą z tego profity teraz...

There is no Dark Side of the Moon really.. Matter of fact; it's all dark

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
12-01-2009 01:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
garret9 Offline
Member
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Biathlon
Kiepski Weekend Tomka w ruhpolding, zreszta wspominal ze nie przepada za tamtejszym torem, aczkolwiek w sprincie z tego co slyszalem wypadl niezle ale to rywale spisywali sie rewelacyjnie, szczegolnie Ci duzo nizej notowani z tamtejszych stron, dzisiejsza poscigowka juz nieco lepiej, ale bez rewelacji, Ole i Emil ramie w ramie...

Fajnie by bylo gdyby w Anterselvie wypadl lepiej, szczegolnie w biegu masowym w ktorym najwieksze szanse.. jako lider PŚ czułby się na pewno mocniej na MŚ.

There is no Dark Side of the Moon really.. Matter of fact; it's all dark

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
18-01-2009 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Biathlon i biegi narciarskie
Śledzi ktoś poczynania naszej wspaniałej Justyny Kowalczyk?

Dzisiaj wygrała Tour de Ski, mimo że po wczorajszym pechowym występie przed startem traciła aż 30 sekund do Petry Majdić. Pobiegła kapitalnie. Najpierw dogoniła Majdić, a około 1,5/2 km przed metą wyprzedziła ją i na końcu uzyskała 20 sekund przewagi.

Nasza największa nadzieja medalowa zbliżających się Igrzysk w Vancouver.


No i należy jeszcze wspomnieć o 3 miejscu Tomasza Sikory. Jest to jego najlepsze miejsce w tym sezonie. Oby jego forma zwyżkowała wraz ze zbliżającymi się Igrzyskami.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
10-01-2010 19:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #9
Re: Biathlon i biegi narciarskie
Brawo, szkoda tylko, że znów odnosimy sukcesy w niszowym sporcie. No ale lepsze to niż nic - pani Justynie się brawa należą na pewno. Ja nie śledzę bo biegi narciarskie zawsze były dla mnie nudne jak flaki z olejem Wink

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
10-01-2010 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Biathlon i biegi narciarskie
Ja oglądam zawsze Justyne jak jestem w domu. Jest niesamowita! Choć ten podbieg dziś to jakaś przesada, to wspinaczka dla cyborgów a nie ludzi.
Tomka oczywiście też oglądałam, nareszcie podiom w tym sezonie. Mam nadzieję, że to dobry znak przed Igrzyskami Smile

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
10-01-2010 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #11
Re: Biathlon i biegi narciarskie
Astma 2:0 Kowalczyk
Szkoda tylko, że w tym sporcie tak wiele odbywa się poza trasą...

Brawo Justyna. Bardzo dobry wyścig. Czekamy na kolejne medale.



Mój Blog: Pod presją czasu
26-02-2011 12:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #12
Re: Biathlon i biegi narciarskie
Wielkie brawa dla Justyny! Ja mam nadzieję i szczerze w to wierzę, że jeszcze w tych mistrzostwach Kowalczyk znajdzie się przed tą całą Bjoergen.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
26-02-2011 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #13
Re: Biathlon i biegi narciarskie
Warto odnotować fakt zakończenia kariery przez najwybitniejszego polskiego biatlonistę.

Rzeczpospolita napisał(a):"Uczciwy, normalny facet".
W Polsce nie miał konkurencji, nawet w ostatnich trzech sezonach, gdy bezskutecznie szukał formy, zmieniając trenerów, plany, sprzęt. Bez niego męski biathlon właściwie przestanie u nas istnieć. Tomasz Sikora był trzecim obok Adama Małysza i Justyny Kowalczyk, którzy wyciągnęli polski sport zimowy z wielkiej biedy, a Puchar Świata z marginesu ramówek telewizyjnych na honorowe miejsce.


Fan United od 1992 roku
26-03-2012 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Biathlon i biegi narciarskie
Mi jest bardzo smutno, że skończył karierę, Sikora był od lat jednym z moich ulubionych sportowców. Szkoda, że ostatni sezon mu nie wyszedł i można było się spodziewać, że skończy wobec tego karierę - ale i tak szkoda, że Tomek nie będzie już biegał Sad

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
26-03-2012 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości