Ankieta: Najlepszy piłkarz meczu przeciwko Derby?
Ankieta jest zamknięta.
Ben Foster 0% 0 0%
Rafael da Silva 0% 0 0%
Rio Ferdinand 0% 0 0%
Jonny Evans 0% 0 0%
Patrice Evra 0% 0 0%
Ji Sung Park 0% 0 0%
Darren Fletcher 0% 0 0%
Darron Gibson 21.05% 4 21.05%
Nani 15.79% 3 15.79%
Ryan Giggs 52.63% 10 52.63%
Cristiano Ronaldo 0% 0 0%
John O'Shea 0% 0 0%
Danny Welbeck 5.26% 1 5.26%
Rodrigo Possebon 5.26% 1 5.26%
Razem 19 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FA Cup: Derby County 1-4 Manchester United (15.02.2009)
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #1
FA Cup: Derby County 1-4 Manchester United (15.02.2009)
[Obrazek: 24wzdop.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 1zn0jye.png]


15 lutego dojdzie do kolejnego już w tym sezonie pojedynku pomiędzy Derby County, a Manchesterem United. Tym razem obie drużyny spotkają się w piątej rundzie najstarszych rozgrywek świata- Pucharu Anglii. Polem bitwy będzie Pride Park w Derby.

Aby znaleźć się na tym szczeblu rozgrywek zespół Fergusona musiał pokonać Tottenham 2-1. Zaś ekipa Nigela Clough dopiero w powtórzonym spotkaniu okazała się lepsza od Nottingham Forest. Barany zwyciężyły 3-2.

W styczniu tego roku Derby County pokonało u siebie Manchester United 1-0 w pierwszym spotkaniu półfinału Pucharu Ligi. Czy uda im się powtórzyć ten sukces? Czy może chłopcy Fergusona zmiażdżą rywali? Jaki typujecie skład Czerwonych Diabłów?
O tym i o wszystkim co związane z tym spotkaniem dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszam.


Fan United od 1992 roku
05-02-2009 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wakaru Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
Myślę, że czeka nas kolejne trudne (łatwo powiedzieć, wszystkie mecze w tej lidze są trudne), twarde, a być może nawet nieco mało wciągające spotkanie. Barany zawsze sprawiają sporo kłopotów, a strzelenie im czterech bramek w ostatnim meczu zostało okupione straceniem dwóch, więc trzeba uważać.

Choć jesteśmy zdecydowanymi faworytami i w obecnej formie powinniśmy sobie poradzić z przeciwnikiem z The Championship, myślę, że Barany znowu zafundują nam arcytrudną przeprawę.
10-02-2009 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #3
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
Wakaru napisał(a):wszystkie mecze w tej lidze są trudne

Ale to nie jest mecz ligowy Wink

Mecz już w niedzielę, a dziś czeka nas seria meczów towarzyskich, w których kilku graczy zagra na pewno, (ot na przykład Tevez w meczu z Francją) więc niektórych zawodników warto by było oszczędzić, jednak nie kosztem porażki bądź remisu, bo granie rewanżu na OT nie jest niczym czego nam teraz potrzeba, bo zaraz jeszcze Liga Mistrzów wróci i będzie trzeba grać dwa mecze w tygodniu.

Kibice Derby na pewno liczą na powtórkę z Carling Cup, ale moim zdaniem mecz niedzielny będzie się różnic nieco od tego styczniowego. Ferguson wiedział, że nawet ewentualna porażka nie przekreśla szans na awans, więc skład nie był najsilniejszy. W niedziele zagramy składem mocniejszym, ale czy ktoś będzie oszczędzany przekonamy się niedługo. Wink Wszystko zależy jak długo zagrają we wspomnianych meczach towarzyskich podstawowi gracze United.

Mecz należy wygrać, bo chyba nikt nie wyobraża sobie odpadnięcia z FA Cup tak szybko, a na dodatek z Derby Wink
11-02-2009 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kambo22 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
Trzeba przyznać ,że po ostatnich spotkaniach z baranami, nie będzie to wcale spacerek. Mają kim nas postraszyć. Wiadomo nie jest to mecz ligowy, ale i tak moim zdaniem Boss powienien wystawić najmocniejszy skład.
O dalszy awans powinniśmy być spokojni... Smile
12-02-2009 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #5
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
Znów nie przesadzajcie, owszem udało im się raz z nami wygrać, ale przecież to tylko Derby, zespół który w poprzednim sezonie był pośmiewiskiem Premier League.
Mecze ten, wg mnie jest szansą dla zawodników, którzy graja mniej tj. Nani, Fletcher, Kuszczak/Foster czy inni...

Kuszczak/Foster
Brown - Rio - Vidic - O'Shea/Fabio
Nani - Fletcher - Scholes - Ronaldo/Tosic
Tevez - Berbatov/Welbeck

Kuszczak bądź Foster - obojętnie który, mam nadzieję iż SAF da któremuś z nich zagrać.
Na prawej obronie Brown, to najlepszy mecz by wrócić do formy po kontuzji, w środku Rio i Vidic - nie mamy zbyt wiele możliwości, a na lewej można by dać szanse Fabio, a jak nie to O'Shea.
W pomocy na skrzydłach Nani i Ronaldo, w II połowie wpuścić Tosica, najlepszy mecz dla tego chłopaka, w takich spotkania spokojnie się może ogrywać. W środku Fletcher i dobrać mu kogoś z dwójki Giggs Scholes, Carrick grał wczoraj w meczu międzynarodowym, więc nie ma co go zbytnio męczyć.
Z przodu Tevez, niech sobie gra póki Rooney niezdolny do gry i można dać zagrać młodemu Welbeckowi Wink

Wygrać jak najmniejszym nakładem sił, zapomnieć i skupić się na zaległy meczu z Fulham Wink



Mój Blog: Pod presją czasu
12-02-2009 18:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #6
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
Foster26 napisał(a):Znów nie przesadzajcie, owszem udało im się raz z nami wygrać, ale przecież to tylko Derby, zespół który w poprzednim sezonie był pośmiewiskiem Premier League.
Trzeba jednak pamiętać, że na swoim boisku przy znakomitym dopingu kibiców Derby wzbija się na wyżyny swoich możliwości. Przecież jak graliśmy z nimi w PL to wygraliśmy skromnie 1:0 gdzie dopiero pod koniec Ronaldo uratował 3 pkt. Także uważam, że nie będzie to łatwe spotkanie.
W tym spotkaniu należy dać możliwość tym graczom, którzy nie mają takiej możliwości- tak jak pisał Foster: Nani, Fletcher, Evans czy chociażby Fabio, a dać odpocząć graczom ciągle eksploatowanym- Carrick czy VDS. Mam nadzieję, że pokażą się z dobrej strony i zapewnią nam awans do kolejnej rundy

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
13-02-2009 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #7
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
Jak podaje oficjalna strona United, w tym meczu będą mogli zagrać Evans i Evra, co bardzo cieszy. Także jeśli chodzi o obrone to:
Brown - Rio - Evans - Evra

Niestety nadal całkiem zdrów nie jest Rooney i co oczywiste nie zagra w tym meczu....

E:
Cytat:Kadra na mecz z Derby w FA Cup
Bramkarze: Edwin van der Sar, Ben Foster, Tomasz Kuszczak
Obrońcy: Gary Neville, Rafael da Silva, Rio Ferdinand, Nemanja Vidić, Jonny Evans, Patrice Evra, John O'Shea
Pomocnicy: Cristiano Ronaldo, Nani, Paul Scholes, Darren Fletcher, Michael Carrick, Ryan Giggs, Park Ji-Sung, Zoran Tošić
Napastnicy: Dymitr Berbatow Carlos Tévez, Danny Welbeck

Nie ma Browna, wie ktoś czemu?



Mój Blog: Pod presją czasu
13-02-2009 12:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
A z Garym co sie dzieje? Chory czy coś? Ale dobrze że Brown jest w pełni sił to może zagrać na prawej stronie. Reszta obrony to tak jak napisał Foster.

Co do meczu to bardziej sie go obawiam niż meczu z Fulham. Nam sie na stadionie Derby w ostatnim czasie nie gra najlepiej więc mecz myślę że będzie trudny. Z Fulham gramy u siebie a to już znacząca różnica.
W pomocy myślę że zobaczymy Ronaldo, Fletchera, Scholesa, Naniego. Najwyżej później za Naniego wpuścić Tosica niech chłopak troche pokopie piłkę.
W ataku postawiłbym na duet Tevez, Berbatov. Welbecka najwyżej później przy dość korzystnym wyniku. Bo tak jak pisałem, myslę że mecz będzie ciężki.
13-02-2009 12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Vego4 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 42
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #9
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
Witam serdecznie wszystkich fanów, jestem tutaj nowy więc prosze o wyrozumiałosc w niektórych sprawach 8-)

No cóż po raz kolejny idzie nam się mierzyć z ,,Baranami'' , po wyeliminowaniu ich z CC z pewnością będą chcieli się zrewanżować, a mecz będzie trudny bo gramy na ich terenie (w CC wówczas polegliśmy 1-0).
Jednak na nasze szczęście powracają obrońcy mianowicie Evans, Evra i Ferdinand.
Nie uwijając w bawełnę, to spotkanie należy wygrać i tyle. :twisted: :twisted:
14-02-2009 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
Właśnie wkraczamy w decydującą fazę sezonu, która pokarze co osiągniemy na końcu.
Nasz najbliższy terminarz prezentuje się następująco:
15.02. Derby (A) FAC
2 dni przerwy
18.02. Fulham (H) BPL - zaległe
2 dni przerwy
21.02. Blackburn (H) BPL
2 dni przerwy (lot do Mediolanu!)
24.02. Inter (A) UCL

Ze względu na dużą ilość meczy w krótkich odstępach czasu na potyczkę z Baranami powinniśmy spojrzeć przez pryzmat kolejnych spotkań.
Priorytetami są zaległe spotkanie z Fulham, drużyną która zajmuje wysokie jak na swoje możliwości kadrowe 10 miejsce (ja na początku sezonu tradycyjnie typowałem the Cottagers do spadku) oraz spotkanie Ligi Mistrzów z Interem o którego wadze chyba nie muszę się rozpisywać Wink
Dlatego też uważam że SAF nie powinien w tym meczu wystawiać mega mocnego składu, zwłaszcza że FA Cup pomimo wspaniałej tradycji, nie jest trofeum najbardziej prestiżowym trofeum o które walczymy.
Na początek przyjrzyjmy się kadrze meczowej:
Cytat:van der Sar, Foster, Kuszczak, Neville, Rafael, Ferdinand, Vidić, Evans, Evra, O'Shea, Ronaldo, Nani, Scholes, Fletcher, Carrick, Giggs, Park, Tošić, Berbatow, Tévez, Welbeck
Szkoda że nie znaleźli się w niej Brown, Gibson oraz Fabio, gdyż ja wszystkich trzech widziałbym w wyjściowej jedenastce.
No ale jak to mawiają, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, więc mój optymalny skład na ten mecz powinien wygląda następująco:
Tomasz Kuszczak - Tomek ostatni raz zagrał właśnie z Derby na wyjeździe w pierwszym meczu półfinałowym Carling Cup w którym Barany wygrały 1:0 po wspaniałej bramce z dystansu Krisa Commondsa. Tomek rozegrał dobre zawody, a przy strzale który ustalił wynik był bez szans. Ben natomiast od tego czasu w dwóch meczach pierwszej drużyny puścił trzy bramki w dwóch meczach - z Derby (drugi mecz półfinałowy Carling Cup, zakończony wynikiem 4:2) oraz z Tottenhamem (FA Cup, 2:1) - oba mecze na Old Trafford. Ponadto Ben zagrał w ostatnim meczu rezerw (12.02) w którym ponoć kilkakrotnie ratował drużynie tyłek. Jednakże, jeśli walka o pozycję bramkarza numer 2 w United nie została jeszcze rozstrzygnięta, między słupkami powinien stanąć Tomek.
Rafael da Silva - młody, szybki Brazylijczyk swoimi rajdami powinien skutecznie napsuć krwi Baranom. Niech jego problemy w odbiorze piłki środkowi obrońcy potraktują jako dobry trening przed meczami z bardziej wymagającymi rywalami. A jeśli w ogóle nie będzie sobie radził, może zostać zmieniony przez Garego.
Rio Ferdinand i Jonny Evans - najprawdopodobniej właśnie taki duet środkowych obrońców zobaczymy w meczu z Interem, dlatego dobrze by było aby obaj panowie się ze sobą zgrali, do czego ten mecz będzie idealny. Rio nie zagrał w ostatnim meczu reprezentacji z Hiszpanią ponieważ uskarżał się na ból brzucha, a Jonny wraca do gry po kontuzji. Jeśli w trakcie meczu (nie daj Bóg) pojawią się jakieś problemy, zmianę może dać również Gary.
John O'Shea - piszcie co chcecie, ale moim zdaniem w ostatnich meczach John spisuje się naprawdę przyzwoicie. Szkoda zdrowia Patrice'a na taki mecz, lepiej zachowajmy go na Fulham. Ewentualnie Patrice może wejść koło 60 minuty aby nabrać trochę ogrania na podmęczonych rywalach.
Cristiano Ronaldo - mógłby strzelić na Pride Park taką brameczkę jak rok temu. Wink
Paul Scholes i Darren Fletcher - podczas gdy Michael i Ryan będą zbierać siły na Fulham, w środku powinni zagrać właśnie ci panowie. Paul nadal potrafi uruchomić błyskotliwym podaniem napastnika, a Darrent to przodownik pracy w defensywie.
Nani - ostatnio na forum toczyła się zażarta dyskusja na temat przydatności tego zawodnika. Teraz Portugalczyk będzie miał szansę aby nas do siebie przekonać. Liczę na ładną brameczkę z dystansu. Wink
Danny Welbeck - jeśli miałby nie dostawać szansy w takich meczach to w jakich? Bardzo podobała mi się jego odważna gra w meczu z Tottenhamem (FA Cup), choć wtedy grał na prawym skrzydle. Jeśli teraz zagra podobne zawody to będę zadowolony.
Carlos Tevez - pod nieobecność Dymiara i Wayna będzie miał okazję pokazać że jest prawdziwym liderem napadu. Miejmy nadzieje że tym razem decyzje które będzie podejmował na boisku będą bardziej trafione. Wink
Ławka rezerwowych:
Ben Foster - niech siądzie wygodnie i podziwia wspaniały refleks Tomka.
Gary Neville, Patrice Evra - zmiennicy defensywni o których wcześniej pisałem.
Zoran Tosic - chciałbym go zobaczyć na boisku dłużej niż przez ostatnie 10 minut. Smile
Michael Carrick, Ryan Giggs, Dymitar Berbatov - siła ofensywna, na wypadek gdyby wynik nie układał się po naszej myśli (odpukać).
Mam nadzieję że od początku zagramy ofensywnie. Szybka bramka dałaby nam ogromną przewagę psychologiczną nad rywalem, który u siebie potrafi dobrze zagrać, co udowodnił nam całkiem niedawno. Zapowiada się ciekawe widowisko. :twisted:

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
14-02-2009 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #11
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
dsw_MUszyna napisał(a):John O'Shea - piszcie co chcecie, ale moim zdaniem w ostatnich meczach John spisuje się naprawdę przyzwoicie. S
Ja mam dużo sympatii do Johna. Pokazał że nie jest w składzie tylko za to że pokornie siedzi na rezerwie i można go rzucić na prawie każdą pozycję. Gość coś sobą reprezentuje, rozegrał się i nie boję się tego że Oszej gra na obronie. To solidny gracz i cześć mu i chwała.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
15-02-2009 04:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
metropolis Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #12
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
Kurde no zaczyna mnie wkurzać trochę ronaldo. Rozumiem nie trafić w bramkę z wolnego, ale 2 razy trafiać w murek to już lekka przesada. Może czas dać szansę Giggiemu albo komuś innemu?

PS: witam całą brać manchesterową jako nowy użytkownikBig Grin
15-02-2009 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Em000 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #13
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
Póki co jestem zadowolony z meczu. Gramy graczami, którzy powrócili po kontuzjach a także chłopakami z rezerw. Póki co podoba mi się gra Naniego. Ładna bramka i widać, że stara się powrócić do pierwszej 11 "Diabłów". Ronaldo miał pecha, bo pan Styles oczywiście go w tamtym momencie okradł z bramki, ale ważne, że już po rozpoczęciu to nadrobił i śliczną główką zdobywa bramkę, a przy okazji od jego strzału dobitka Gibsona, a więc można powiedzieć, że ma gola i asystę. Póki co gramy super mecz i bardzo mi się podoba gra rezerwowych diabłów i tych wracających po kontuzji jak Nani i Evra.
15-02-2009 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #14
Re: FA Cup: Derby County - Manchester United (15.02.2009; 17:30)
Oceny: [1-10]

Foster - 6
Rafael - 5
Evra - 6
Ferdinand - 6
Evans - 6
Park - 6
Fletcher - 6
Gibson - 6
Nani - 6,5
Giggs - 7,5
Ronaldo - 6

Czyli Rafael słabo, Nani lepiej niż solidnie, Giggs najlepszy.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
15-02-2009 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #15
Re: FA Cup: Derby County 1-4 Manchester United (15.02.2009)
Fatalne sędziowanie nie przeszkodziło nam w odniesieniu wysokiego zwycięstwa. Fajnie, że szanse dostali młodzi i spisali się świetnie.

Foster - mało pracy i jedna dobra interwencja [ 6.5 ]

Rafael - dobry występ bez większych błędów, ale również bez fajerwerków [ 6.5 ]
Rio - j.w.
Evans - j.w.
Evra - j.w.

Park - przyzwyczaił nas do lepszej gry. Był bliski strzelenia bramki, ale niezbyt aktywny w tym meczu [ 6 ]
Gibson - jak dla mnie MOTM. Świetnych kilka podań i ładna bramka. [ 7.5 ]
Fletch - zdecydowanie w cieniu Irlandczyka [ 6.5 ]
Nani - świetna bramka, ale zagrał tylko troszkę lepiej niż Park [ 7 ]

Ronaldo - gdyby nie ta bramka to powiedziałbym, że słabo. Dużo strat, mało efektywny [ 7 ]
Giggs - uwielbiam na niego patrzeć w ostatnich tygodniach. Geniusz. [ 7.5 ]

Welbeck - bramka ala Henry [ 7 ]
O'Shea & Rodrigo - ok

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
15-02-2009 19:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości