Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homework
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Homework
Problem z głupim zadaniem z matmy?

Nic prostszego, napisz tutaj, a inni użytkownicy postarają się ci pomóc.

Gwoli ścisłości, nie tylko matma, wszystko, z czym macie problem ;p /Tmssn

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
26-01-2008 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wiktor Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Homework
No to ja mam zadanie z chemii w dziale "Powietrze i inne gazy" Wink

Wyjaśnij, dlaczego zimą osobom, które wchodzą do ciepłego pomieszczenia zaparowują okulary. Istnienie którego ze składników powietrza można udowodnić w ten sposób?
26-01-2008 20:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #3
Re: Homework
Wiktor napisał(a):No to ja mam zadanie z chemii w dziale "Powietrze i inne gazy" Wink

Wyjaśnij, dlaczego zimą osobom, które wchodzą do ciepłego pomieszczenia zaparowują okulary. Istnienie którego ze składników powietrza można udowodnić w ten sposób?

Jak wchodzisz z zimnego do ciepłego okulary mają niższą temperaturę niż w ciepłym pomieszczeniu. W powietrzu jest 60 - 90% wilgotności, a więc jest para wodna, w pobliżu okularów jest niższa temperatura i para wodna zaczyna się kondensować co powoduje, że okulary zaparowują ;-). W ten sposób można udowodnić istnienie pary wodnej w powietrzu Tongue

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
26-01-2008 20:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wiktor Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Homework
Dziękuję ślicznie Radosławowi Wink Widać, że mądry człowiek, a w dodatku student Big Grin
26-01-2008 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #5
Re: Homework
Problem z matematyki. Pomoże ktoś? Smile

Znajdź wszystkie trójki liczb naturalnych (m, n, p) spełniających równanie 1/m + 1/n + 1/p = 1 . Uzasadnij dokładnie, że żadne inne trójki liczb (poza podanymi przez Ciebie) nie spełniają tego równania. Pamiętaj o tym, że liczby m, n, p nie muszą być różne. Pamiętaj też o tym, że te same liczby w innej kolejności dają inne rozwiązanie równania i musisz podać wszystkie rozwiązania (nawet jeśli różnią się tylko kolejnością liczb).

Proooszę Smile
26-01-2008 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #6
Re: Homework
Minh napisał(a):Problem z matematyki. Pomoże ktoś? Smile

Znajdź wszystkie trójki liczb naturalnych (m, n, p) spełniających równanie 1/m + 1/n + 1/p = 1 . Uzasadnij dokładnie, że żadne inne trójki liczb (poza podanymi przez Ciebie) nie spełniają tego równania. Pamiętaj o tym, że liczby m, n, p nie muszą być różne. Pamiętaj też o tym, że te same liczby w innej kolejności dają inne rozwiązanie równania i musisz podać wszystkie rozwiązania (nawet jeśli różnią się tylko kolejnością liczb).

Proooszę Smile

Lol Tongue - jaka klasa/profil rodzaj szkoły Big Grin?

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
26-01-2008 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #7
Re: Homework
To jest na dodatkową matematykę. Smile Zadanie z testów do liceum o profilu IB.
26-01-2008 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #8
Re: Homework
Minh napisał(a):To jest na dodatkową matematykę. Smile Zadanie z testów do liceum o profilu IB.

Heh dobra to za ciężkie działa wytoczyłem Big Grin

Minh napisał(a):Problem z matematyki. Pomoże ktoś? Smile

Znajdź wszystkie trójki liczb naturalnych (m, n, p) spełniających równanie 1/m + 1/n + 1/p = 1 . Uzasadnij dokładnie, że żadne inne trójki liczb (poza podanymi przez Ciebie) nie spełniają tego równania. Pamiętaj o tym, że liczby m, n, p nie muszą być różne. Pamiętaj też o tym, że te same liczby w innej kolejności dają inne rozwiązanie równania i musisz podać wszystkie rozwiązania (nawet jeśli różnią się tylko kolejnością liczb).

Proooszę Smile

Hmm trochę bez sensu to zadanie Tongue, ale tak:

1) Pierwsze oczywiste rozwiązanie 3,3,3
2) Drugie oczywiste rozwiązanie 2,4,4

Hmm po algebrze i analizie na agh przychodzą mi do głowy same ciężkie działa Tongue.

Ale spróbuj poprzekształcać to równanie. Ja już otrzymałem takie cuś:

Kod:
x*y = z
y+x = z -1

I tutaj można coś zauważyć Tongue, ale ja już ślepy jestem...

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
26-01-2008 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
likamari Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Homework
to ja bym poprosiła o program w jez. C takiej treści:

Napisz funkcję, która przekopiowuje z pominięciem spacji napis otrzymany w pierwszym argumencie do tablicy elementów typu char, otrzymanej w drugim argumencie.


pozdrawiamBig Grin
27-01-2008 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
koszal Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Homework
Zadanie z rozszerzonej fizyki (LO):

Z równi pochyłej nachylonej pod kątem 30 st. wzg. poziomu stacza się jednorodny walec o m=5 kg. Oblicz przyspienie liniowe walca i siłę tarcia. g=10 m/s2

Zadanie oczywiście z dynamiki bryły sztywnej.

Psor podpowiedział nam, że należy powiązać ruch liniowy walca z jego ruchem obrotowym, ale niewiele mi to mówi. Jestem pewny, że nikt z mojej klasy nie zrobi tego zadania, ale fajnie byłoby zabłysnąć Wink Umie ktoś to zrobić?

[edit]

Doszedłem do tego, że wektor siły tarcia i promień walca dadzą mi moment siły Wink Problem w tym, że nie znam promienia Wink
03-02-2008 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #11
Re: Homework
koszal napisał(a):Z równi pochyłej nachylonej pod kątem 30 st. wzg. poziomu stacza się jednorodny walec o m=5 kg. Oblicz przyspieszenie liniowe walca i siłę tarcia. g=10 m/s2

Ja bym to zrobił z zasady zachowania energii (potencjalna na górze, musi być równa kinetycznej na dole). Energię kinetyczną obliczysz sobie z tych wzorów na moment bryły sztywnej. Do tego wziąć pod uwagę siłę tarcia i powinno wyjść. Poszukaj na google, bo to jest standardowe zadanie z fizyki i bryły sztywnej.

Ale podam wzorek, który znalazłem w zbiorku Tongue

Kod:
m*g*R*sin(alfa) = I*epsilon
I = m*R^2 + Izero
(Korzystam z twierdzenia Steinera)
a = g*sin(alfa) / ((1 + Izero) / m*R^2)

A tym czasem ja wracam do całek i analizy :twisted:

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
03-02-2008 11:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
koszal Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Homework
Dzieki wielkie, postaram sie to jakos zrobic Wink jakbym mial jeszcze problemy to dam znac Wink
03-02-2008 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
koszal Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Homework
Takie coś mi wyszło z zasady zachowania energii, ale jeszcze nie wykorzystałem informacji o kącie pochylenia równi. Mam to przyspieszenie po prostu wymnożyć przez sin 30?

[Obrazek: 948dfe500d146d83.gif]
03-02-2008 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #14
Re: Homework
Ja tutaj nie widzę wzięcia pod uwagę siły tarcia, no i ogólnie coś mi tutaj nie pasuje. Ten kąt 30stopni jest potrzebny, żeby policzyć siłę nacisku jaką działa walec na powierzchnię, a siła ta potrzebna do tarcia, które z kolei potrzebne do ruchu obrotowego bryły, który jest potrzebny do policzenia tych energii a więc suma sumarum do policzenia tego przyspieszenia.

Napisz na matematyka.pl albo matematyka.org, albo już takie zadanie jest, albo spokojnie Ci pomogą, bo ja już głowy do tego nie mam Big Grin (nad analizą siedzę).

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
03-02-2008 16:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Griever Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Homework
Nie wiedzialem, gdzie napisac, ale baardzo barrrdzo potrzebuje JAK NAJBRZYDSZE zdjecie Orlando Blooma i Haydena Christensena. Nie chodzi o tło czy tez fotomontaz, chodzi o to, zeby mieli jak najbardziej fatalne miny, skrzywione czy cos. Potrzebne mi są do fotomontażu, na którym ja robie im krzywde (jeszcze nie wiem jaką, dostosuje to do miny, moze urwe im glowy, moze przydepnę).

Błagam, pomóżcie szukac..
05-02-2008 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości