Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #91
Re: Film
Lektor to dobra sprawa, ale przy filmach, które, wiem, że to głupio zabrzmi i spotkam się z falą krytyki, ale, chce się oglądać, a nie śledzić jego fabułę. Może źle się wysłowiłem (a właściwie na pewno), ale spróbujcie mnie zrozumieć Wink Wszystkiego rodzaju familijne itp. O to mi chodzi. Natomiast w horrorach tylko i wyłącznie napisy! Wszystkiego rodzaju lektory, czy broń Boże dubbingi, tylko zagłuszają różnego rodzaju efekty, które są najlepsze w horrorach.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
21-08-2008 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #92
Re: Film
Wiecie ja tego nie rozumiem, nadawcy kablowi np. Aster czy np UPC wpadli na to juz z dwa lata temu, raczej sądząc po dostępności, oferta tego typu jest skierowana to bardzo nielicznej grupy ludzi. A tu sie musi minister i inne nieroby spotykać, i podejmować decyzję, po której ktoś będzie poszkodowany. Ja patrząc po swojej rodzinie, raczej będę się trzymał wersji że TV oglądają głównie ludzie starsi. Ja siadam do TV raz na tydzień, moja babcia i dziadek oglądają bardzo często, dla nich napisy to ... po oglądaniu.


ps dla mnie np. dubbing w HP to jest po prostu masakra Smile

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
21-08-2008 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #93
Re: Film
Lektor w filmach familijnych, komediach typu 'Kevin sam w domu' czy 'Głupi i głupszy' jest ok, ale do niektórych filmów nie pasuje! No po prostu psuje radość z oglądania.

Przykład 'Godfathera', kiedyś oglądałem na TVN Siedem kawałek z lektorem i jak słuchałem tego czytania scenariusza to mi sie nóż w kieszeni otwierał. To trzeba słyszeć w oryginale, jak Brando flegmatycznie ze specyficznym akcentem wypowiada kolejne kwestie, a nie że ci lektor to przeczyta jak przepis kucharski, bez większych emocji! 'Pulp Fiction' teraz. No kurwa, przecież to trzeba słyszeć jak Jackson cytuje fragment z Biblii, przecież w tym sie objawia fenomen tego filmu. Dialogi, dialogi i jeszcze raz dialogi. A jak już jesteśmy przy Tarantino, to jeszcze film "Wściekłe Psy". 'My way or highway' :lol: No a ciekawe jakby to lektor przetłumaczył. Bo jak wiadomo, 'kurwa' w publicznej to grzech, więc trzeba te zwroty wszystkie jakoś załagodzić.

I mógłbym tu jeszcze z 50 filmów wymienić, gdzie lektor potrafi spierdolić wrażenia.

Naprawdę was to nie wkurza, jak lektor przeczyta tekst, a aktor jeszcze ową kwestię wypowiada potem przez 3 sekundy?
Kula napisał(a):dubbing w HP
W jakim HP?

E:Dobra, bo trochę odbiegłem od tematu. Kula ale ludzie starsi nie oglądają raczej filmów, tylko dokumenty, wiadomości, pogodę itp. Przecież jak starsi widzą film gdzie sie strzelają, ścigają i mordują to zaraz leci tekst, 'jakie teraz to te filmy są'. Może u ciebie jest inaczej, ale przecież starsi ludzie nie są kinomanami.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
21-08-2008 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #94
Re: Film
Harry Potter Big Grin

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
21-08-2008 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #95
Re: Film
Powinien byc wybór. Jak przychodzę zmęczony po pracy, gdzie jeszcze na dodatku siedzę trochę przy kompie, w świetle jarzeniówek, to siadam, włączam tv i ostatnią rzeczą na którą mam ochotę to czytać napisy. Po pierwsze robię ze trzy inne rzeczy oglądając film, później przysypiam przy telewizorze. A napisy wymuszają oglądanie jak w kinie. Nie przeczytasz jakiegoś zdania i możesz tracić kontekst. To musi być naprawdę dobry film, który mnie zaciekawi, żebym się tylko na tym skupił.
Nie jestem kinomanem, aczkolwiek lubię oglądnąć dobre, szczególnie starsze produkcje. Angielskiego nie znam perfekcyjnie, pewnie jak wielu polaków. Co dla mnie lepsze?


Fan United od 1992 roku
21-08-2008 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #96
Re: Film
sebos_krk napisał(a):Angielskiego nie znam perfekcyjnie, pewnie jak wielu polaków. Co dla mnie lepsze?
Sebos ale to jest właśnie mniej więcej po to, żeby młodzi siłą rzeczy chcąc obejrzeć film, musieli czytać tekst. Pisze, przecież w tym tekście jak byk:
Cytat:Zaledwie co trzeci Polak deklaruje znajomość języka angielskiego. To jeden z najgorszych wyników w Unii Europejskiej.

I potem wyjeżdżają do Anglii z 10 słówkami których się nauczyli i myślą, że sie dogadają.

Dwa:
Cytat:zamiany lektorów na napisy takie jak zmniejszenie zjawiska wtórnego analfabetyzmu czy możliwość odbierania filmów przez osoby głuchonieme.

Do tego, niektórzy po paru filmach będą mieć większy zasób słów, bo jak ktoś nie czyta gazeta, książek to potem co słowo to się powtarza. Argument o głuchoniemych też jest dosyć mocny.

Choć wybór powinien być, tyle, że to nie przyniesie żadnych skutków, bo wiadomo, ze wszyscy będą przełączali na lektora.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
21-08-2008 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kisia92 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 577
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #97
Re: Film
Sęk w tym, że pni chcą to wprowadzić w TVP^^ A publiczna telewizja w moich oczach odchodzi do lamusa. Ja nie pamiętam kiedy oglądałam tam jakiś film. Mam cyfre gdzie mogę sobie ustawić napisy, z których często korzystam. A takie tvp ogląda moja babcia notorycznie, wszystkie filmy po dzienniku i serialach są jej. I wątpię by ona dała rade czytać z odległości kilku metrów.

Mówicie o prawie wyboru, ale jak chcielibyście to zorganizować? Każdy musiał by zmienić albo odbiornik albo zainstalować jakiś dekoder. Przecież na zwykłej antence nie ma żadnego menu, a z telegazety się raczej tego nie ustawi^^

Filmy z napisami oczywiście są korzystna dla dzieciaków no i dla nas także, ale nie w publicznej telewizji. To nie ma racji bytu, chyba że 'wdrażanie' tej propozycji trwałoby z 15 lat^^

i kolejny przykład spieprzonego 'filmu' przez lektora. Simpsonowie;] To TYLKO z napisami

If I'd observed
all the rules
I'd never have got

Anywhere

Marilyn Monroe
21-08-2008 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anirin Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 373
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #98
Re: Film
Lektor psuje film. Gra się nie tylko ciałem, ale i głosem, a jak facet tak papla to nie sposób tego praktycznie uchwycić. Zresztą nie chcę, żeby np. taka Alba mówiła z męską chrypką, bo to kurwa takie jest niesmaczne... Tyle w tym temacie.

"Everybody should believe in something - I believe I'll have another drink"
21-08-2008 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #99
Re: Film
Owszem, lektor jest chujowy, ale wole lektora od dubbingu (z wyjątkami rzecz jasna)

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
21-08-2008 18:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olcia937 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #100
Re: Film
Yamakasi. ;*** Zło, Nowy York - nowa miłość, Step Up, Goal, Szansa na sukces. Big Grin
21-08-2008 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #101
Re: Film
Olcia937 napisał(a):Yamakasi. ;*** Zło, Nowy York - nowa miłość, Step Up, Goal, Szansa na sukces. Big Grin
Nie zaglądaj do tego tematu już nigdy. Błagam Cię.

Super gust masz btw. A Yamakasi to już w ogóle kino najwyższych lotów. Zresztą Gol wcale nie gorszy :lol:

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
21-08-2008 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kisia92 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 577
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #102
Re: Film
Nowy York - nowa miłość.
Szansa na sukces.
Też zaliczyłam te filmy
typowe gówienka dla nastolatek

If I'd observed
all the rules
I'd never have got

Anywhere

Marilyn Monroe
22-08-2008 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ŁukaSsZ Offline
Member
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #103
Re: Film
mateksa napisał(a):ale nie wyobrażam sobie np. Pulp Fiction z lektorem, dla mnie to jest niepojęte.
Masz ograniczony umysł. Pulp Fiction z lektorem w telewizji leciało kilka razy.
mateksa napisał(a):Kula ale ludzie starsi nie oglądają raczej filmów, tylko
Ale to starsi ludzie płacą abonament.
mateksa napisał(a):Argument o głuchoniemych też jest dosyć mocny.
A o gorzej widzących, czy mających zmęczone oczy?
mateksa napisał(a):A Yamakasi to już w ogóle kino najwyższych lotów.
Nie każdy musi lubić ambitne kino, ale oczywiście ty sobie tego nie wyobrażasz.


grzeczniej proszę.

Jedni mają 3:0 inni mają YNWA. Wink
24-08-2008 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #104
Re: Film
ŁukaSsZ napisał(a):Pulp Fiction z lektorem w telewizji leciało kilka razy.
Przepraszam, nie wyraziłem się jasno, ale myślałem, że jaśnie Pan sie domyśli, że chodziło mi o to, że nie wyobrażam sobie oglądania PF z lektorem, bo to że akurat ten film leci w polskiej TV z lektorem to ja misiaczku wiem.
ŁukaSsZ napisał(a):Ale to starsi ludzie płacą abonament.
Nie tylko starsi, a po drugie to nie znaczy, ze telewizja ma być robiona pod osoby starsze.
ŁukaSsZ napisał(a):A o gorzej widzących, czy mających zmęczone oczy?
Napisałem przecież, że nie wszystkie filmy maja lecieć z lektorem :arrow:
mateksa napisał(a):Nie mówię, żeby wszystkie filmy były bez lektora, bo dziecka czy starsi nie nadążą za tekstem,
więc i szansę mieliby głusi, jak i ci którzy maja problemy ze wzrokiem. Głuchym należy sie coś więcej niż tylko Panorama, którą ktoś na dole ekranu przekłada na język migowy(o ile to jeszcze leci)!
ŁukaSsZ napisał(a):Nie każdy musi lubić ambitne kino, ale oczywiście ty sobie tego nie wyobrażasz.
Przychodzi laska, wypisuje parę filmów i koniec posta. Nie mogę sobie skrytykować jej gustu?

Atakuj dalej.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
24-08-2008 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ŁukaSsZ Offline
Member
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #105
Re: Film
mateksa napisał(a):Nie tylko starsi, a po drugie to nie znaczy, ze telewizja ma być robiona pod osoby starsze.
Nie tylko starsi, ale głównie starsi, tak jak głównie młodsi oglądają filmy. Pomyśl teraz co z tego wynika.
mateksa napisał(a):Przychodzi laska, wypisuje parę filmów i koniec posta. Nie mogę sobie skrytykować jej gustu?
Nie obchodzi mnie co ona napisała, czy rozpisała się o Strasznym Filmie czy napisała, że Ojciec Chrzestny jest supcio. Drwisz z jej gustu, a nie z tego co pisze. A to jest głupie.

Jedni mają 3:0 inni mają YNWA. Wink
24-08-2008 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości