Ankieta: Kto był najlepszym graczem w meczu z Barceloną?
Ankieta jest zamknięta.
Edwin Van der Sar 12.50% 4 12.50%
John O'Shea 3.13% 1 3.13%
Rio Ferdinand 0% 0 0%
Nemanja Vidic 0% 0 0%
Patrice Evra 3.13% 1 3.13%
Anderson 0% 0 0%
Michael Carrick 3.13% 1 3.13%
Ryan Giggs 0% 0 0%
Park Ji Sung 0% 0 0%
Wayne Rooney 15.63% 5 15.63%
Cristiano Ronaldo 59.38% 19 59.38%
Carlos Tevez 3.13% 1 3.13%
Razem 32 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: FC Barcelona 2-0 Manchester United (27.05.2009)
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #5
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (27.05.2009; 20:45)
Do finału jeszcze trochę, ale póki co spróbuję porównać oba zespoły formacja po formacji Wink

Bramka:

Valdes vs van der Sar

no tu chyba nie ma wątpliwości, który bramkarz jest lepszy. Holender przewyższa Hiszpana niemal pod każdym aspektem. Barca w lidze w tym sezonie straciła 28 bramek, United zaś 23. Ponadto obaj bramkarze w tym sezonie śrubowali rekordy, jednak to Holender wydaje mi się pewniejszy, a Valdes w zespole nie jest aż tak istotną osobą, ponieważ rywale Barcy rzadko zmuszają go do wysiłku.
1:0 dla United Wink

Obrona:

Pique, Puyol, Caceres, Sylvinho, Sanchez, Milito(?)
Rio, Vidic, Evans, O'Shea, Evra, Rafael, Neville

Obrona Barcelony w finale będzie dziurawa i wystąpi tylko jeden gracz z podstawowego składu. Alves i Abidal pauzują za kartki, a Marquez ma sezon z głowy przez kontuzję. Szczególnie brak tego pierwszego jest dużym osłabieniem, ponieważ byłby także niemałym zagrożeniem w ofensywie. W którejś z gazet wyczytałem, że Barca w finale będzie musiała wystawić taką obronę, która jeszcze ze sobą nie grała. A my? Jeśli nikt nie odniesie urazu przed finałem to nasza obrona może okazać się zaporą nie do przejścia.
2:0 dla United Wink

Pomoc:

Xavi, Iniesta, Keita, Hleb, Toure, Busquets (ktoś jeszcze?)

Scholes, Carrick, Anderson, Giggs, Ronaldo(?), Park, Nani, Rooney(?)

Tu już nie ma takiej przewagi United. Xavi z Iniestą tworzą bardzo silny duet, szczególnie w ofensywie i opanowanie środka pola może okazać się kluczowe na przestrzeni całego spotkania. Skrzydła to raczej nasza przewaga, jeśli Roo wystąpi na skrzydle to znając go będzie wspomagał Evrę w walce z Messim i latał po całym boisku. Nie za bardzo wiem jak wygląda organizacja Barcy w środku pola, ale postaram się to nadrobić jakimś meczem ligowym Wink

Jak dla mnie remis. 3:1

Atak:

Messi, Eto, Henry(?), Krkić, Gudjohnsen

Rooney(?) Tevez, Berbatov (chyba nikt nie spodziewa się występu Machedy lub Welbecka Wink )

No tu już Barca ma przewagę. Nieobecność Henry'ego może okazać się poważnym osłabieniem, ale i tak potencjał w ataku Barcelony jest ogromny. U nas jeśli Rooney zostanie posłany na skrzydło to na papierze prezentuje się to i tak okazale, ale nie ma co porównywać ile razem strzelili Berbatov i Tevez, a Messi i Eto. Wcale się nie zdziwię, jeśli zagramy jednym napastnikiem, którym nie będzie ani Bułgar, ani Argentyńczyk, a będzie nim Ronaldo, który w meczach LM na ataku spisuje się bez zarzutu. Takie rozwiązanie zdało już egzamin, ponadto aktywność Portugalczyka w obronie, a Rooneya to dwie inne bajki, więc wolę takie rozwiązanie, niż Roo w napadzie, a Ronaldo na skrzydle.

Mimo wszystko punkt dla Barcy 3:2

Jak widać na papierze mamy przewagę, ale futbol lubi być nieprzewidywalny i niesprawiedliwy. Jeśli macie inne opinie dotyczące naszego rywala to komentujcie Wink

Znakiem zapytania zaznaczyłem graczy, których pozycja jest trudna ostatnimi czasy do określenie (np. Roo czy Ronaldo) albo występ stoi (nomen omen Wink ) pod znakiem zapytania.
09-05-2009 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (27.05.2009; 20:45) - Tomek91 - 09-05-2009 13:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości