Ankieta: Kto był najlepszym piłkarzem spotkania z Wigan Athletic
Ankieta jest zamknięta.
Edwin van der Sar 0% 0 0%
John O'Shea 0% 0 0%
Nemanja Vidic 0% 0 0%
Jonny Evans 0% 0 0%
Patrice Evra 0% 0 0%
Cristiano Ronaldo 0% 0 0%
Michael Carrick 16.67% 4 16.67%
Paul Scholes 0% 0 0%
Anderson 0% 0 0%
Wayne Rooney 0% 0 0%
Dymitar Berbatov 37.50% 9 37.50%
Carlos Tevez 45.83% 11 45.83%
Ryan Giggs 0% 0 0%
Ji-Sung Park 0% 0 0%
Razem 24 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Wigan Athletic 1-2 Manchester United (13.05.2009)
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #1
PL: Wigan Athletic 1-2 Manchester United (13.05.2009)
[Obrazek: 737.png] [Obrazek: m9rm0p.png] [Obrazek: 680m.png]

Wigan Athletic vs Manchester United
Barclays Premier League
13.05.2009; 21:00
JJB Stadium, Wigan

13 maja 2009 na JJB Stadium w Wigan obydwa zespoły będą odrabiać zaległości z 18 kolejki Premier League. Czerwone Diabły pewnie zmierzają ku kolejnemu tytułowi Mistrza Anglii z dorobkiem 83pkt w tabeli, z trzypunktową przewagą nad drugim w kolejności Liverpoolem. Gospodarze środowego spotkania zajmują w tabeli 11 miejsce, udało im się zgromadzić do tej pory 42pkt.

W minionej kolejce gracze Wigan przegrali 1:3 z walczącym o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej zespołem West Bromwich Albion, natomiast United zwyciężyli w derbach Manchesteru 2:0.

W pierwszym spotkaniu obydwu zespołów Czerwone Diabły wygrały 1:0 po bramce Wayne'a Rooneya zdobytej na samym początku meczu. Czy w środę kolejne jakże cenne 3pkt trafią na konto Manchesteru United? Czy też może Wigan sprawi niespodziankę fanom Liverpoolu i urwie punkty liderowi? O wszystkim co związane z tym meczem dyskutujemy w tym temacie.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
10-05-2009 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #2
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Tylko zwycięstwo...Nie obchodzi mnie,czy 1:0,czy 4:1 byleby tylko zgarnąć bardzo ważne 3 punkty...Wigan jest na 11 miejscu w tabeli, wczoraj przegrali na wyjeździe z West Bromwich Albion 3:1, wcześniej zremisowali u siebie z Boltonem i przegrali na wyjeździe z B'burn. W ostatnich 6 meczach uzbierali tylko 4 punkty. Najlepszym strzelcem zespołu jest Amr Zaki, lecz ostatnio ten zawodnik przeżywa wyraźny regres formy. Nie wiadomo,czy wspomniany Egipcjanin oraz jeden z lepszych bramkarzy w PL,Chris Kirkland zagrają przeciwko United. Wspomniana dwójka dostała kontuzji w meczu z WBA i zostali ściągnięci z boiska odpowiednio w 70 oraz 9 minucie spotkania. Zawodnicy z JJB Stadium wciąż walczą o 8 lokatę,która gwarantuje udział w European League w następnym sezonie. Tracą do tej pozycji 6 punktów z 1 meczem rozegranym mniej. Szykuje się ciekawe starcie, mam nadzieję,że Rio wróci, w składzie pojawi się Andy oraz Rooney od pierwszej minuty.Mój skład na to spotkanie:
v.d.S
O'Shea Vidic Ferdinand Evra
Carrick Fletcher
Anderson
Rooney Ronaldo
Tevez

Wyniku nie obstawiam,ale wygraną biorę w ciemno. GGMU!
10-05-2009 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
PepePanDziobak Offline
Member
***

Liczba postów: 83
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #3
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Pozwólcie że wytupuje skład:

Edwin
O'Shea Rio Vida Evra
Ronaldo Carrick Anderson Scholes Rooney
Tévez

Ekspert ze mnie żaden ale ten mecz będzie dla mnie ważny tak samo jak dla was jeśli wygracie macie mistrza jeśli przegracie mamy szanse.I tak nie ma się co łudzić Wigan gra słabo widoczny spadek formy.Nic im nie da że grają u siebie,jedynie o co mogą powalczyć to o remis wygrana była by dla mnie dużym zdziwieniem i oczywiście wielką radością.Powodzenia życzę.

"Jesteś najlepszym graczem na świecie, kiedy masz piłkę. Bądź nim także, kiedy jej nie masz" Josep Guardiola
Nie możesz zatrzymać kogoś,kto chce odejść.Po prostu masz go kochać kiedy jest z tobą.
11-05-2009 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #4
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Po tytuł, naprzód marsz. Rok temu na JJB świętowaliśmy 17 mistrzostwo Anglii, teraz możemy, niemal na 100%, zapewnić sobie 18 tryumf w lidze angielskiej. Nie widzę innej opcji jak 3 punkty. Ostatnio forma idzie w górę, w przeciwieństwie do ekipy Wigan. W ostatnich 5 meczach zdobyli 1 pkt, my 15. Zresztą my ich zawsze ogrywamy, na 8 meczów, zanotowaliśmy 8 zwycięstw, przy stosunku bramek 23-3. Cycuś glancuś.

VDS
Rafael - Vidic - Evans - O'Shea
Park - Andi - Carrick - Fletcher - Rooney
Berbatov - Bramble


Wynik: 3-0 Bramble(og) 3x :lol:

Ronaldo i Evra niech odpoczywają na Arsenal, Rio miał jakieś kłopoty zdrowotne przed meczem z City, więc nie ma pośpiechu żeby wracał, ma go kto zastąpić.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
11-05-2009 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #5
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
PepePanDziobak napisał(a):jeśli wygracie macie mistrza jeśli przegracie mamy szanse.
Człowieku, zdecyduj się wreszcie. Najpierw gratulujesz nam mistrzostwa, a teraz piszesz o jakiś szansach na tytuł Liverpoolu... :|

Matys napisał(a):Ronaldo i Evra niech odpoczywają na Arsenal
Wątpię, aby Cristiano i Patrice'a dostali wolne podczas tego spotkania. Oczywiście także chciałbym, aby ta dwójka odpoczęła w środę, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Jestem również za tym, aby Ferdinand nie wracał jeszcze do składu. Nie był zdolny do gry w niedzielę, więc wątpliwą sprawą jest, aby był gotowy w 100% do meczu, który ma się odbyć trzy dni później. Poza tym, jest Evans, który jest ostatnio w dobrej dyspozycji.

Moje życzenia co do składu.
Za Ronaldo Nani, za Evre O'Shea. Wiem, że to może być zbyt duże ryzyko (Nani), ale mimo wszystko zaufałbym Portugalczykowi. W końcu Cris potrzebuje odpoczynku, chłopak rzadko dostaje szansę gry, na pewno będzie wypoczęty i mam nadzieję, że w końcu pokazałby próbkę swojego talentu, choć muszę przyznać, że tracę już powoli nadzieję, że coś z niego będzie.

Ale tak jak już wspomniałem , szanse na to, że Ron usiądzie na ławie są wg mnie nikłe.

Mistrzostwo jest już na wyciągnięcie ręki. Mamy dobre zeszłoroczne wspomnienia z JJB, jak i pozostałych spotkań z Wigan, więc liczę, że tym razem będzie podobnie jak rok temu.
11-05-2009 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #6
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Richard napisał(a):Człowieku, zdecyduj się wreszcie. Najpierw gratulujesz nam mistrzostwa, a teraz piszesz o jakiś szansach na tytuł Liverpoolu... :|

Ja tu nie widzę sprzeczności. Gratuluje nam bo szanse, że przegramy z Wigan są bliskie zera. Ale jeśli przegramy to ma racje, że wtedy Pool jeszcze będzie miał o co walczyć. Bo Arsenal ostatnio gra jak gra ale to jest zespół, który zawsze może sprawić niespodziankę i wtedy nawet 3 punkty w ostatnim meczu mogą nie wystarczyć.

Co do meczu to co tu dużo mówić. trzeba go wygrać bez względu na wszystko i świętować prawie pewny 18 tytuł. Nie liczę na jakiś specjalnie osłabiony skład bo to nie jest mecz, który można odpuścić. Ronaldo raczej zagra bo skoro się tak rwie do gry to niech mu SAF da się wyszaleć, oby nie złapał kontuzji tylko (odpukać!). Na zmęczonego to on mi raczej nie wygląda. Skład bym dał taki:

VdS
Rafael - Vida - Evans - Fabio/O'Shea
Ronaldo - Fletcher - Scholes - Rooney
Berbatov - Tevez


Berba z Tevezem chociażby za występ z City zasługują na grę. Z drugiej strony Roo ostatnio zaczynał z ławy więc też niech pobiega po skrzydle co mu nieźle wychodzi. O Ronaldo pisałem wcześniej. W środku Fletch ze Scholesym, reszta niech odpoczywa na Arsenal i finał - Fletch nie wystąpi więc może grać a on bardzo dużo nam daje. Defensywa - środek wiadomy, Rio niech się kuruje w spokoju szczególnie że ostatnio coś do zdrowia dojść nie może a w finale zagrać musi. Na bokach bracia da Silva chociaż O'Shea nie grał z City więc mógłby też być ale wolę go mieć w 100% gotowego na Arsenal i Barcę bo to nasz najlepszy prawy obrońca obecnie. Bramka wiadomo

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
11-05-2009 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
garret9 Offline
Member
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #7
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Cóż... nie wiadomo jak się do tego odnieść, bo JJB to gorąca ziemia, Wigan niby w dołku, ale jak wiemy cieniasy na Man Utd sie zawsze spinają, aczkolwiek my też nie możemy się wyluzować.

Rada taka gdybym był Alexem, Phelanem czy Giggsem.. GRAMY jakby to był decydujący mecz o mistzostwo kraju, kto wie może LFC się potknie i nie trzeba będzie potem się spinać, ale nie liczyłbym na to, ważne to zgarnąć pełną pulę i niech oni się modlą o Cud!

Musi wyjść silna jedenastka, bo nie ma innej opcji, to już tylko 4pkt, ale nikt za nic nam ich nie odda, wierzę że zdobędziemy więcej, ale ten mecz będzie niezwykle ważny, bo:
- AFC po ostatnich upokorzeniach może się okazać zmotywowane, Hull z nożem na gardle może się na nas rzucić u Siebie, a szkoda byłoby ryzykować kontuzjami pierwszego składu..

TAK WIĘC<<< PANOWIE >>>> MANCHESTER GRA O MISTRZA ANGLII TAKA MOTYWACJA MA BYĆ NA JJB, nie odpuśćmy ani sekundy tego meczu, oby Cristiano nie miał urazów psychicznych po ostatnich fochach na alexa i zagrał na 100%, oBy Wayne, Carlos i berba pokazali zęby..
POkażmy jak gra mistrz, stać nas na to!! Niech LFC opuści głowy!!

There is no Dark Side of the Moon really.. Matter of fact; it's all dark

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
11-05-2009 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #8
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Też bym postawił na mocny skład. Im szybciej "klepniemy mistrza", tym więcej będzie czasu na odpoczynek i regeneracje przed Rzymem. Także psychiczny odpoczynek, bo granie takiej ilości spotkań o stawkę, w takim klubie i z takimi oczekiwaniami - to nie kaszka z mleczkiem. Chłopakom gotują się głowy, niepotrzebna kartka Darrena, czy fochy Ronaldo IMHO o tym świadczą. Przed Barcą przyda się mecz na luzie.

Na potknięcie Liverpoolu bym wolał nie liczyć, bo to nie drużyna z przetrąconym kręgosłupem jak Arsenal, oni nie odpuszczą do końca sezonu i na pewno nie przegapią okazji byśmy mocno zapamiętali stracone z nimi punkty.

...ale kogo i jak wystawi SAF - nie odważę się przewidywać, zaskakiwał mnie już tyle razy, że nie czuję się kompetentny. ;]

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
12-05-2009 01:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #9
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Ponieważ Wigan o nic nie gra będzie to najłatwiejszy mecz jaki nam został w tym sezonie. Nie wyobrażam sobie, aby gospodarze mogli nam coś zrobić. Potem punkcik z Arsenalem i w Hull odpuszczamy, bo zanosi się, że tygrysy zagrają z nami o życie.
matys napisał(a):Wynik: 3-0 Bramble(og) 3x :lol:
Wystarczy jeden karny Titusa :mrgreen: da radę.


Fan United od 1992 roku
12-05-2009 07:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #10
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Mecz w którym liczą się tylko i wyłącznie 3 pkt. Nieważne jak wysoko, zasłużenie czy nie, fartem czy nie fartem... 3 pkt dają nam w 90% mistrzostwa, ponieważ nie wierzę, że w ostatnich dwóch meczach nie zdobędziemy przynajmniej 1 pkt. Poza tym fajnie było by móc świętować już trzeciego z rzędu mistrza już w meczu z Arsenalem. W meczu z Hull spokojnie mogli by zagrać wtedy tacy zawodnicy jak: Macheda, Welbeck, Foster/Kuszczak, Fabio, Rafael.

Jeśli chodzi o skład na jutrzejszy mecz, to widzi mi się coś takiego:
VDS
O'Shea - Vidic - Evans - Evra
Ronaldo - Scholes - Anderson - Carrick - Nani
Tevez/Berbatov


bądź

VDS
O'Shea - Vidic - Evans - Evra
Ronaldo - Anderson - Carrick - Nani
Tevez - Berbatov



Mój Blog: Pod presją czasu
12-05-2009 18:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #11
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Jak już zauważyliście ten mecz należy wygrać i innego wyjścia nie ma. Jeśli wygramy to wizja 18 tytułu Mistrza Anglii staje nam przed oczami bardzo klarownie. Mecz wydaje się prosty, bo Wigan nie wydaje się obecnie zbyt groźnym przeciwnikiem, ale każdy zespół na mecz z Mistrzem Anglii, triumfatorem Ligi Mistrzów etc mobilizuje się podwójnie- także skład trzeba dać naprawdę mocny.
Wg mnie będzie wyglądało to następująco:
VDS
O'Shea- Vidic- Evans- Evra
Ronaldo- Fletcher- Giggs/Anderson- Rooney
Berbatow- Tevez

Myślę, że po ostatnim występie Tevez powinien ponownie dostać szansę na grę u boku Berbatowa w ataku.
Wynik: 0-3

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
13-05-2009 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #12
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Przypomina się sytuacja z przed roku, gdzie wygrana z Wigan, również dawała nam praktycznie mistrzostwo. Wystarczy przypomnieć historie meczów z Wigan 8 meczów, 8 zwycięstw, bramki 23-3 jeśli się nie mylę. Bilans Bruce vs Ferguson: 12 meczów, 10 zwycięstw Sir Alexa i tylko 2 remisy. Statystyki są za nami. Obecne formy drużyn również przemawiają na niekorzyść Wigan.
W razie wygraniu tego meczu w kolejnej kolejce będzie można świętować mistrzostwo na OT wspólnie z kibicami. Skład według mnie:

VDS
O'Shea - Evans - Vida - Evra
Ronaldo - Fletcher - Anderson - Rooney
Berbatov - Tevez

Wynik 0-2 x)

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
13-05-2009 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #13
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Wigan to rywal, który nam leży. Z tego co pamiętam to regularnie strzelamy im po kilka bramek na mecz, nie tracąc przy tym goli. Jednak nie można zlekceważyć rywala i liczyć, że sam się podda, bo i forma u nich nie ta. Wigan walczy już tylko o lepsze miejsce w lidze, bo ani na puchary szans nie mają i widmo spadku nie straszne temu zespołowi.

truered napisał(a):oraz jeden z lepszych bramkarzy w PL,Chris Kirkland

Czy ja wiem czy jeden z lepszych. Dla mnie Kirkland gra w klubie, który idealnie pasuje. Jest to po prostu średniak, który miewa przebłyski, ale zbyt rzadko by móc nazwać go bramkarzem bardzo dobrym. Lepsi w lidze są m.in Edwin, Cech, Almunia, Friedel, Given i gdyby sporządzić ranking bramkarzy PL to zapewne Anglik mieściłby się gdzieś w środku stawki.

O motywację nie ma co się bać, bo każdy zawodnik będzie wiedział jaka jest stawka tego spotkania i zapewne dadzą dziś z siebie wszystko.

W perspektywie meczu z Arsenalem już za 3 dni trzeba mieć na względzie kondycję kluczowych graczy, dlatego chciałbym by podobnie jak w derbach z City część graczy odpoczęła.
13-05-2009 17:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #14
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Składy zostały już podane:

Wigan Athletic
Kingson - Melchiot ©, Boyce, Bramble, Figueroa - Valencia, Cattermole, Scharner, Brown, N'Zogbia - Rodallega

Rezerwa: Pollitt, Edman, Watson, Koumas, De Ridder, Mido, Kapo

Manchester United
van der Sar © - O'Shea, Evans, Vidić, Evra - Carrick, Scholes, Anderson - Ronaldo, Rooney, Berbatow

Rezerwa: Kuszczak, Neville, Giggs, Park, Nani, Rafael, Tevez

Będziemy grać 1-4-3-3 co świadczy o tym, że mamy strzelić kilka bramek.
W szeregach przeciwników braknie Zaky'ego ich najlepszego strzelca, który jest kontuzjowany. Jego miejsce w ataku zajmie Rodallega. W ich składzie brakuję tego co najwięcej mówił przed meczem - Kapo.
W drugiej połowie chciałbym zobaczyć Teveza.
Go, go United !!!

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
13-05-2009 19:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #15
Re: PL: Wigan Athletic - Manchester United (13.05.2009; 21:00)
Uch i znów Diabły zafundowały nam dreszczowiec. Jeśli chodzi o emocje to nie ma na co narzekać, jeśli chodzi o styl i samą grę to już znacznie gorzej. Sporo błędów w defensywie, w ofensywie nawet ładnie budowaliśmy akcje ale ciągłe kiksy (ile ich było!) zapobiegły strzeleniu przez nas z 6 goli zamiast 2 w tym meczu. Dużą rolę odegrała tu pogoda oraz murawa stadionu. Piłkarze ciągle się ślizgali, nie umieli czysto trafić w piłkę. Przez poślizg Vidića straciliśmy pierwszą bramkę (na powtórce widać, że nie był faulowany tylko noga mu odjechała). Na szczęście udało się odrobić straty. Bramka Teveza cud, miód i orzeszki. Carricka nie gorsza. Mam nadzieję jednak, że w sobotę pokażemy już lepszy futbol niż dziś.

Praktycznie jesteśmy już mistrzami! Fajnie by było świętować po meczu z Arsenalem na OT.

Edit: Aha, imho powinny być 2 karne dla United w tym meczu. No ale wygraliśmy więc nie ma co się żalić.

Nie chce mi się oceniać wszystkich zawodników bo już późno ale muszę jeszcze zauważyć, że bardzo słaby mecz zaliczył niestety Ronaldo. I to już drugi z rzędu - oby odzyskał formę do finału. Na minus również Scholes. Bardzo ładnie za to dla mnie Berbatov (MOTM) i tradycyjnie Rooney. Świetny mecz oczywiście również Carricka - zaliczył pięknego gola i asystę.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
14-05-2009 00:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości