Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-stka wszech czasów United
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #1
11-stka wszech czasów United
Jak tytuł wskazuje chodzi o wybranie jedenastu piłkarzy Manchesteru którzy wg was byli najlepszymi na swojej pozycji w historii klubu . Jak wiadomo Manchester ma piękną historię i jest w kim wybierać, a więc do dzieła :

Peter Schmeichel- bez wątpienia jeden z najlepszych golkiperów na świecie , prawie 300 meczy w barwach United robi wrażenie, wybór po prostu nie może być inny

Gary Neville - nasz były kapitan , przyzwyczaił nas do rajdów prawą flanką i dokładnych dośrodkowań, trapiony przez kontuzje ale nie tak dawno nie można było wyobrazić sobie prawej obrony bez Neville'a
Rio Ferdinand- wielkie pieniądze, wielki transfer , wielki piłkarz, opoka naszej obrony mienionych lat
Denis Irwin- kolejny piłkarz związany z MU przez większość swojej kariery, nie dane było mi ujrzeć go w akcji często ,gdyż rozpoczynałem przygodę z czerwonymi diabłami gdy on powoli zbliżał się do schyłku kariery ,ale za to kilka przepięknych rajdów i goli z dystansu widziałem po których aż serce szybciej bije

David Beckham- śmiem twierdzić że najbardziej rozpoznawalny piłkarz na świecie po dzień dzisiejszy, tak naprawdę to dzięki niemu Manchester stał się dla mnie czymś więcej niż drużyną piłkarską, wielki piłkarz, wielki technik i jego rzuty wolne które można oglądać zawsze i wszędzie nieskończoną ilość razy, David po co odszedłeś do realu :-(
Roy Keane- za jego gry sytuacja gdy "nie gra Roy to MU ma problemy w destrukcji" bywało dość często, techniką nie powalał na kolana ale siłą, walką i determinacją był wstanie "przenosić góry" na boisku, w każdym meczu dawał z siebie nie 100% a 200% , gdy trzeba było się wziąść w garść to zawsze był gotów poderwać zespół i zmotywować go do walki, wielki autorytet na boisku od dawien dawna ,a do tego brutal i człowiek od czarnej roboty , ot i cały Roy.
Eric Cantona- nie sposób pominąć tego pana , na boisku był jednocześnie wirtuozem i karateką , gola przeciwko Sunderlandowi chyba każdy widział i był pod wielkim wrażeniem, cios rodem z kung-fu też , charakterystycznym gestem był podniesiony kołnierzyk do góry i z gracją jaką celebrował gola a nastrzelał ich trochę , król Eric i wszystko jasne
Ryan Giggs-"Walijski czarodziej" nie od dziś wiadomo że z piłką zrobi dosłownie wszystkio, kilka rajdów i goli w jego wykonaniu choćby ten przeciwko kanonierom będzie pamiętanych po wsze czasy, całą piłkarską karierę związany z jednym klubem,w obecnych czasach wydaję się być to wręcz niemożliwe
Cristiano Ronaldo- każdy mały czy duży fan piłki wie kim jest ten piłkarz, z każdym sezonem coraz lepszy, obecnie bez niego tracimy jakieś 30-40% , to co wyprawiał w ostatnim sezonie było czymś genialnym , głównie dzięki niemu Manchester stał się piłkarską stolicą świata przynajmniej na najbliższy sezon ,
Georg Best- filmy dokumentalne , filmy dokumentalne i jeszcze raz filmy dokumentalne o Beście to coś wspaniałego, kilkadziesiąt lat minęło od jego ostatniego meczu a oglądając jego wyczyny można stwierdzić że w latach 60tych. wyprzedzał każdego piłkarza o klasę, gdyby nie alkohol i kobiety zapewne po dzień dzisiejszy związany byłby z United , choćby jako ambasador klubu
Ole Gunnar Solskjaer- miałem ogromny dylemat na kogo postawić i po głębszym zastanowieniu mój wybór pał na Ole , zwany "zabójcą o twarzy dziecka" super rezerwowy i przede wszystkim 26 maj 1999 roku 20LELEGEND


Wielu jest świetnych piłkarzy i wiele różnych może być takich zestawień a więc czekam na wasze propozycję 11-stki wszech czasów Manchesteru ;-)

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
04-09-2008 14:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #2
Re: 11-stka wszech czasów United
Ciężka sprawa z takimi zestawieniami. Tak wielu ich było wybitnych. Tylko że gry większości nie mamy szans pamiętać. Dlatego ostrożnie z wymienianiem nazwisk Besta, Edwardsa, Byrne'a, Law'a, Violleta, Foulkes'a, Charltona czy innych genialnych piłkarzy grających na Old Trafford. Czymś jednak trzeba się podeprzeć.


Fan United od 1992 roku
04-09-2008 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kikks Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: 11-stka wszech czasów United
Stepney(Schmeichel) - G.Nevile - Foulkes(Pallister) - Ferdinand - Irwin - Keane(Scholes) - B.Charlton - Giggs - Beckham - Cantona - Law(Best). Nie byłbym dobrym selekcjonerem, mam "paraliż decyzyjny" Big Grin
07-09-2008 08:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
hadaszyszek Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #4
Re: 11-stka wszech czasów United
Hmm, sam nie wiem. Wszech czasów powiadacie? Niech no się zastanowię...

-------------------------Peter Shmeichel-----------------------------
Phil Neville----------Vidić-----Ferdinand-----------Gary Neville
David Beckham-----Keane----Scholes--------------Ryan Giggs
----------------------Best*------Nisterloy------------------------

Rezerwa :

----------------------Edwin Van der Sar--------------------------------
Wes Brown---------Foulkes*-----Pallister*----------Patrice Evra
Cristiano Ronaldo-------Charlton*---Cantona------Solskjaer @
----------------------Yorke-------Rooney---------------------------

* Gwiazdki oznaczają, że wybierałem "na czuja" i przyznaje się bez bicia. Nie widziałem dokładnie gry, ale z 'opowiastek' wiem, że byli naprawdę dobrzy w swym fachu. Sam jednak ocenić tego nie mogę.

@ Małpa... tak wiem, wiem, że Ole grał w ataku, a nie na lewej pomocy. Ale nie miałem kogo tam obsadzić, a jak można podać rezerwę Manchesteru United i nie wymienić Solsjaer'a? No właśnie Wink .

A tak, to tylko takie moje zdanie. Według niego, to właśnie te dwie jedenastki są najlepszymi w caaaluuutkiej historii United, choć pewnie co do wielu pozycji mogę się mylić, ponieważ byli dużo "lepszejsi". Ale że akurat nikt mi taki nie przychodził do głowy to dałem jaką dałem. Tyle Big Grin
18-01-2009 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #5
Re: 11-stka wszech czasów United
Peter Schmeichel
Denis Irwin
Gary Pallister
Steve Bruce
Duncan Edwards
Ryan Giggs
Bryan Robson
George Best
Eric Cantona
Denis Law
Bobby Charlton

tak na moje oko powinno to wyglądać. Tylko, że wyżej napisałem, że jednak trudno nam porównywać piłkarzy z przeszłości do grających obecnie, dlatego napiszę taką prywatną jedenastkę, złożoną z graczy, których miałem okazję widzieć w akcji o wiele więcej.

W bramce oczywiście stawiam na Petera Schmeichela, bo innego wyboru po prostu nie ma. To od niego rozpoczęła się moja kariera fana United. To co wyprawiał na Mistrzostwach Europy, gdy Duńczycy zdobyli tytuł w głowie się nie mieściło.
Jego grę doskonale określa zdanie, które wiele lat temu wyczytałem w jakiejś gazecie.

W powszednim meczu potrafił puścić największą szmatę, ale w najważniejszych bitwach można było liczyć na niego jak na Zawiszę.

Mając jego za plecami obrońcy czuli się bardzo pewnie, co miało wpływ na grę całego zespołu.

Na prawej stronie stawiam na Garego Neville'a.

W środku wymieniona już modelowa wręcz para defensorów czyli Gary Pallister i Steve Bruce. Pally'ego trochę więcej widziałem w akcji. Świetna odpowiedź United w tych latach na parę z Arsenalu- Adams, Keown. Tych wszystkich piłkarzy przypomina obecnie Nemanja Vidic. Twardy zabijaka, który nawet bez nogi grałby dalej. Napastnicy mają czuć strach przed stoperami. Przed Brucem i Pallisterem na pewno czuli.

Z lewej strony piłkarz dla wyjątkowy. Ferguson kupił go za worek gruszek, ale gdyby obecnie była możliwość kupienia znowu młodego Denisa Irwina to 50 milionów euro jest ceną niewygórowaną.
Wzór profesjonalizmu i solidności, pod tym względem lepszego sportowca nie widziałem. Przez 12 lat kariery w każdym meczu grał zawsze na takim samym poziomie. Znak firmowy prócz rajdów lewą flanką to oczywiście rzuty karne.
Pamiętam jak swego czasu kolekcjonowałem wszystkie plakaty piłkarzy United to zawsze mi brakowało tylko Denisa, bo nikt nie chciał dać plakatu piłkarza, który na pozór niczym się nie wyróżniał. Mam tylko jeden taki plakat z piłki nożnej z cyklu gwiazda na życzenie. Ktoś musiał o to poprosić redakcję. To najlepiej podsumowuje tego piłkarza. Niezwykle skromny facet.

W pomocy chciałem dać Bryana Robsona, ale więcej jego spotkań widziałem na jakiś nagraniach niż na żywo, więc tylko wspomnę o tym genialnym pomocniku. Miejsce na prawej stronie wędruję więc do Davida Beckhama.
Środek mało oryginalnie- Roy Keane, Paul Scholes. Takiej pary w środku długo mieć nie będziemy.
Lewa flanka do faceta, który jest już pomnikiem na Old Trafford. Chyba nie do końca przez całą karierę był doceniany tak jak powinien. Takie mam wrażenie.
Dla mnie najlepszy skrzydłowy jakiegokolwiek widziałem- Ryan Giggs.

Napad. Eric Cantona. Na redlogu jest seria o legendach, więc co tu się rozpisywać. Przede wszystkim wyjątkowy człowiek, posiadający wiele talentów, z których największym był talent do kopania piłki i przywództwa w drużynie. Piłkarz idealny, ciężko go porównać do kogokolwiek innego. Miał swój własny styl. Trochę za dużo lat kariery zmarnował na konfliktach, przez co francuzi mają przede wszystkim Platiniego i Zidane'a. Ale jeśli chodzi o geniusz to gra Cantony stała na tym samym poziomie.
Dopiero w Manchesterze odnalazł swoje miejsce. Nie ma co się dziwić, że jest tak kochany przez fanów. Tacy ludzie za sobą ciągną tłumy.

Jak już zestawiam tu wyjątkowych piłkarzy to drugie miejsce w napadzie nie dla Yorke'a, Nistelrooya czy Cole'a. Tu musi się znaleźć Ole Gunnar Solskjaer. Za to jakim był piłkarzem i jakim jest człowiekiem. Smile


Fan United od 1992 roku
19-01-2009 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #6
Re: 11-stka wszech czasów United
Cytat:Jedenastka United według Paula Scholesa:

Schmeichel; G Neville, Ferdinand, Brown, Irwin; Beckham, Keane, Robson ©, Giggs; Van Nistelrooy, Sheringham.

Ławka rezerwowych: Ronaldo, Rooney, Tevez, Carrick, Butt, P Neville, Stam.

Mi nasuwają się pytania: gdzie Cantona? Gdzie Charlton? Gdzie Best? Wink

Widać, że Scholes brał pod uwagę głównie zawodników, z którymi miał przyjemność grać. Wink
28-01-2009 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: 11-stka wszech czasów United
Skoro odświeżyliście, to i ja podam własną taką ;D

____________Schmeichel____________
__Neville__Ferdinand__Bruce__Irwin___
___Best__Scholes___Keane___Giggs___
_______Solskjaer___Cantona_________

Może dziwić, że podałem Irwina, Bruce'a, Besta czy Cantonę skoro nei widziałem ich gry, ale kogo miałem dać? Evrę, Vidicia, Beckhama i RVN? Jednak mimo tego, że ci są genialni, to jednak i statysktyki i wszelkie lektury przemawiają za tymi panami, których wypisałem.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
28-01-2009 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #8
Re: 11-stka wszech czasów United
Temat nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem, więc go zamykam i przenoszę do archiwum.



Mój Blog: Pod presją czasu
07-09-2010 17:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości