Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie sezonu Premier League 08/09
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Podsumowanie sezonu Premier League 08/09
1.Wayne Rooney- kawał pracy wykonany w tym sezonie, gdyby nie jego ofiarność w defensywie to spokojnie strzelałby te 16 bramek na sezon.Choć przyznam, że Gerrard mocno naciska Wazzę.

2.Jonny Evans- w PL bez zarzutu, godnie zastępował to Rio to Vidica i uniknął poważniejszych błędów. Z początku dałem Younga, ale stwierdzam, iż Ashley już kilka sezonów w EPL gra, a Irlandczyk to dopiero "młodziak", stąd też taka decyzja.

3.Edwin van der Sar i długo,długo nic. Najdłuższa passa bez utraty gola, pewny w swoich interwencjach, troszkę regres formy na koniec sezonu, ale dla mnie bezkonkurencyjny na tej pozycji.

4.Nemanja Vidic- czy komuś to jeszcze trzeba tłumaczyć. Do meczu z Poolem dla mnie najlepszy obrońca na świecie, potem zdarzyło się kilka wpadek, ale ogólnie trzeba przyznać, że sezon miał doskonały. Mocno naciskał go John Terry, ale ostatecznie Anglik poległ.

5.Steven Gerrard- z nim Liverpool w składzie zyskiwal 70% swojej siły ofensywnej, rozdzielał piłki , odbierał i harował jak wół na skrzydłach. Drugie miejsce dla Lamparda, a trzecie dla Carricka.

6.Nicolas Anelka. Pierwszy zdobył koronę króla strzelców, strzelił 19 bramek i należy mu się za to pochwała, gdyż młodziakiem już nie jest. Drugi Rooney, ze względu na to, że często był przesuwany do pomocy, no i zdobył tylko 10 bramek. Jak już mówiłem harował jak wół, ale napastnika rozlicza się z bramek.

7.Liverpool 4-4 Arsenal, bo ten mecz chyba pozbawił marzeń o mistrzostwie Liverpool,a ponadto pokazali kawał dobrej piłki. Genialny mecz Ruska, no i poza tym niezły Fabiańskiego. Świetny mecz, trzymał w emocjach do samego końca. Na podium również Arsenal 4-4 Tottenham i MUFC 5-2 Tottenham.

8.van der Sar- Bosingwa,Terry,Vidic,Evra-Ronaldo,Gerrard,Lampard,Young-Anelka,Rooney

9. Newcastle United- taki klub, taki stadion, tacy kibice, taka drużyna i wszystko w pizdu. Zasłużenie, aczkolwiek niespodziewanie.

10.Aston Villa- koniec sezonu fatalny, ale przez większość mocno pukali do bram Wielkiej Czwórki.

11. Stuart Downing- miał być liderem drużyny,prowadzić ją do kolejnych zwycięstw, ale reprezentant Anglii był praktycznie niewidoczny w większosci występów Boro w tym sezonie.

12. Darren Fletcher- dotychczas niedoceniany, uważany wyłącznie za solidnego ligowca, dla mnie zyskał miano jednego z najlepszych defensywnych pomocników w Anglii. Miał genialny początek sezonu, kiedy zdobył 3 bramki.Przez resztę sezonu grał wyśmienicie i tylko Rzymu żal.Sad

13.Andrey Arshavin- 6 bramek, 7 asyst. Dzięki niemu Arsenal odzyskał płynność i szybkość gry. Bez Ruska byli mało efektywni(patrz: mecz z niejakim Manchesterem United F.C w półfinale Ligi Mistrzów)

14.Ricardo Quaresma.- ... i na tym zakończmy ten wpis, bo niewiele więcej można powiedzieć o jego występach. Szkoda, bo dużo sobie obiecywałem po tym zawodniku, ale jednak liga angielska weryfikuje twoje umiejętności.

15. Stary lis Ferguson znowu upolował złotą kaczkę. Wprowadził młodzież do drużyny- Macheda,Welbeck,Rafael,Fabio,Gibson, Evans, oprócz tego świetnie ustawiał drużyne i dokonywał logicznych zmian. Potrafił osiągnąć sukcesy na wielu frontach, no i pomimo swojego wieku na ławce trenerskiej jest żywotny jak 20-latek.

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
02-06-2009 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: Podsumowanie sezonu Premier League 08/09 - truered - 02-06-2009 20:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości