Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie sezonu Premier League 08/09
rooney77 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 47
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Podsumowanie sezonu Premier League 08/09
1. Najlepszy zawodnik - Wayne Rooney
Nie przesadzę, mówiąc, że Rooney to jeden z najlepszych zawodników na świecie. Swoim zaangażowaniem, walką o każdą piłkę i mocnym charakterem nie raz dawał znać rywalom.

2. Najlepszy młody zawodnik - Jonny Evans
Nie Rafael, nie Welbeck, nie Macheda! Nikt z nich! To właśnie Evans zasłużył na miano "najlepszego młodego zawodnika". Młody obrońca Manchesteru United godnie zastępował to kontuzjowanego Ferdinanda, to zawieszonego za kartki Vidicia. Jako rezerwowy obrońca rozegrał 34 spotkania i uważam, że w przyszłości ta liczba powinna się podwoić.

3. Najlepszy bramkarz - Edwin Van der Sar
Van der Sar nie bez powodu jest w tym sezonie najlepszym bramkarzem (według mnie, was i wielu wielu innych ludzi). Swoja liczba 1311 minut bez straty gola, dała o sobie znać.

4. Najlepszy obrońca - Nemanja Vidić
Serb na Old Trafford przebywa już czwarty rok i jak mało, który obrońca - zdobywa bramki. Vidić zaliczył w tym sezonie 55 występów (3 z ławki), zdobywając 7 bramek. Jest 5-tym najlepszym strzelcem Manchesteru United w tym sezonie. W obronie radził sobie najlepiej.

5. Najlepszy pomocnik - Steven Gerrard
Co prawda, nie poprowadził drużyny do 19. mistrzostwa Anglii, ale miał bardzo udany sezon. Był, jest i będzie siłą napędową Liverpoolu. Oczywiście liczymy po cichu, że Gerrard będzie grał dobrze tylko w reprezentacji, nie w klubie.

6. Najlepszy napastnik - Nicolas Anelka
Liczba strzelonych bramek dała o sobie znać. Anelka jest obecnie jednym z kilku najlepszych napastników Premier League. Zastanawiałem się jeszcze nad Rooneyem, ale stwierdził, że, co za dużo, to nie zdrowo.

7. Mecz sezonu - Liverpool - Arsenal (4:4) / Manchester United - Tottenham Hotspur (5:2)
Do wyboru, do koloru. Gdybym miał wybierać najlepszy mecz sezonu w Premier League, to wybrałbym właśnie spotkanie Liverpoolu z Arsenalem Londyn, zakończone remisem 4:4. Jednak, gdybym miał wybierać najlepszy mecz Manchester United, to wybrał był cudowną drugą połowę spotkania z Tottenhamem Hotspur. Poza tym, rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie z Chelsea Londyn (3:0).

8. Jedenastka sezonu EPL - składające się z 11 zawodników (1-3-4-3)
Van der Sar - Bosingwa, Ferdinand, Vidić - Ronaldo, Gerrard, Lampard, Alonso - Torres, Anelka, Rooney

9. Rozczarowanie sezonu (drużyna) - Newcastle United
Jest to drużyna, którą bardzo cenie. Spotkania między Czerwonymi Diabłami, a właśnie Newcastle United były bardzo ciekawe. To właśnie Newcastle w 1. kolejce Premier League zatrzymało Manchester United, remisując z nim 1:1.

10. Objawienie sezonu (drużyna) - Fulham Londyn
Drużyna.. która mogła spaść! Jednak udało im się pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. W następnym sezonie zagrają w Lidze Europejskiej i mam nadzieję, że sprawią w niej dużą niespodziankę.

11. Rozczarowanie sezonu (zawodnik) - Deco
Tutaj jest podobnie jak z najlepszym transferem do ligi. Czytałem Wasze komentarze, stwierdziłem, że to właśnie Deco zasłużył na miano "rozczarowania sezonu". Co prawda, zastanawiałem się jeszcze nad Nanim, jednak stwierdziłem, że jest to Czerwony Diabeł i trzeba dać mu drugą szansę.

12. Objawienie sezonu (zawodnik) - Darren Fletcher
To będzie chyba Fletcher.. nie! Stawiam na Fletchera, który nie raz w tym sezonie zaliczył bardzo udany występ. Spotkanie z Arsenalem Londyn (3:1) w półfinale Ligi Mistrzów trzeba puścić w niepamięć. Trzeba pamiętać jego dobre spotkania.

13. Najlepszy transfer - Andrey Arshavin
Ogólnie to nie wiedziałem, na kogo mógłbym tutaj postawić. Czytając powyższe komentarze, stwierdziłem, iż będzie to Andrey Arshavin. Napastnik ten dołączył w Arsenalu i pokazał, co potrafi. Cztery bramki w jednym spotkaniu, w swoim pierwszym sezonie w Premier League - palce lizać.

14. Niewypał transferowy - Robbie Keane
Kompletna klapa Liverpoolu, ale z drugiej strony dobrze dla nas. The Reds za czasów, kiedy to grał u nich Keane - wygrywali mecze i zajmowali pozycję lidera. Po jego odejściu Liverpool zaczął grać słabiej i nie zdobył mistrzostwa.

15. Najlepszy trener - Sir Alex Ferguson
Mistrzostwo Anglii, Puchar.. ale, co ja tam będę wymieniać. Sami doskonale wiecie, co Ferguson zrobił w tym sezonie. Co prawda, nie udało się mu zdobyć mistrzostwa Europy, ale zdobył kilka innych trofeów, między innymi mistrzostwo Anglii, po raz 11 z drużyną.
02-06-2009 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: Podsumowanie sezonu Premier League 08/09 - rooney77 - 02-06-2009 21:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości