Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #1
Mistrzostwa Europy U-21, 2009
[Obrazek: uefa-under-21-championship.jpg]


Mistrzostwa Europy U-21 w piłce nożnej – są rozgrywkami, organizowanymi co 2 lata przez UEFA, w których uczestniczą europejskie reprezentacje do lat 21. Tegoroczne ME odbędą się w dniach 15-29 czerwca na 4 szwedzkich stadionach: w Malmo, Helsinborgu ,Goteborgu oraz Halmstad.

Weźmie w nich udział 7 reprezentacji które przeszły kwalifikacje(w eliminacjach startowało 51 drużyn narodowych) oraz gospodarze Szwedzi.

Gr.A: Szwecja,Białoruś,Włochy,Serbia

Gr.B: Hiszpania,Anglia,Niemcy,Finlandia

Dwa lata temu najlepsi okazali się Holendrzy którzy w finale pokonali 4:1 reprezentację Serbii.

Kto zwycięży w tym roku? Do kogo tym razem będzie 'należał' turniej?
Przypomnę , ze w przeszłości najlepszymi graczami zostawali między innymi Petr Cech,Klaas Jan Huntelar , Andrea Pirlo , Louis Figo czy też Laurent Blanc.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
12-06-2009 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Istnieje dość dużo szansa, że będziemy mieli możliwość obejrzeć w akcji kilku młodych zawodników United, m.in. Fraizer'a Campbella czy Zorana Tosicia. Tak więc piloty w dłoń!

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
14-06-2009 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
I jak chcecie się pobawić troszkę podczas ME to http://en.u21fantasy.uefa.com/

Zapraszam!

Nasza liga LIGA REDCAFE.pl
14-06-2009 20:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Szczególnie grupa B wygląda atrakcyjnie.

Anglia z Richardsem w obronie, Milnerem i Walcottem w pomocy oraz duet Agbonlahor-Campbell może siać popłoch w szeregach przeciwnika.

Hiszpanie to z kolei Miguel Torres w defensywie, w pomocy Raul Garcia, natomiast w ataku zabójcy: Diego Capel i Bojan Krkić.

U Niemiaszków to przede wszystkim Manuel Neuer na bramce, nasz kochany Sebastian Boenisch w obronie i Mesut Ozil w pomocy. Ogólnie niemiecka reprezentacja w takim składzie do jakiego nas przyzwyczaiła, 80% imigrantów, 20% uwzględniając trenera to zawodnicy rodem z Niemiec.

Równie silna reprezentacja Włoch, w barwach której zobaczymy między innymi trio z Juventusu: Paolo De Ceglie, Sebastian Giovinco i Claudio Marchisio. Ponadto silnymi punktami drużyny będą Marco Balotelli z Interu i Alberto Paloschi z Milanu.

Serbowie to przede wszystkim "Diabelski" Zoran Tosić i napastnik Ajaxu, Miralem Sulejmani. Reszta drużyny oparta jest na zawodnikach z rodzimej ligi, mowa tu o graczach Partizanu,Vojvodiny, Kosic, czy OFK Belgrad.

Pozostałe reprezentacje, czyli ekipy Białorusi, Finlandii i gospodarzy imprezy, Szwecji to dla mnie drużny, który nie będą się liczyły w walce o najwyższy laur.

Oto 8 zawodników wg UEFA, na których warto zwrócić uwagę z racji zbliżających się finałów:

Białoruś
Sergei Kryvets
Pozycja:Pomocnik
W reprezentacji U-21:8 występów, 3 gole
Ur.8 Czerwca 1986
Klub: FC BATE Borisov

Włochy
Marco Balotelli
Pozycja:Napastnik
W reprezentacji U-21:3 występy, 3 gole
Ur.12 Sierpnia 1990
Klub: FC Inter Mediolan

Serbia
Gojko Kačar
Pozycja:Pomocnik
W reprezentacji U-21:8 występów, 6 goli
Ur.26 Stycznia 1987
Klub: Hertha Berlin

Szwecja
Marcus Berg
Pozycja:Napastnik
W reprezentacji U-21:-
Ur.17 Sierpnia 1986
Klub: FC Groningen

Anglia
Theo Walcott
Pozycja:Napastnik
W reprezentacji U-21: 7 występów, 1 gol.
Ur.16 Marca 1989
Klub: Arsenal Londyn

Finlandia
Tim Sparv
Pozycja:Pomocnik
W reprezentacji U-21: 9 występów, 3 gole.
Ur.20 Stycznia 1987
Klub: Halmstadts BK

Niemcy
Mesut Özil
Pozycja:Pomocnik
W reprezentacji U-21: 8 występów, 4 gole.
Ur.15 Października 1988
Klub: Werder Brema

Hiszpania
Bojan Krkić
Pozycja:Napastnik
W reprezentacji U-21: 6 występów, 3 gole.
Ur.28 Sierpnia 1990
Klub: FC Barcelona.

Ja będę na pewno śledził wszystkie spotkania tych mistrzostw, bo można dostrzec wiele talentów z różnych krajów, ponadto poziom takich zawodów jest wysoki. Szkoda tylko, że zabrakło moich dwóch ulubionych ekip: Holandii(np.z Roystonem Drenthe), czy Francji( z N'Zogbią, Ben Arfą, Gourcuffem, Gouffranem i wieloma innymi w składzie). Każde mistrzostwa przynoszą piłce nożnej nową gwiazdę, która w obliczu kilku lat staje się czołowym zawodnikiem globu. Oto lista zdobywców trofeum Golden Player dla najlepszego zawodnika turnieju. Jak sami widzicie, nazwiska te nie są anonimowe:

2007: Royston Drenthe
2006: Klaas Jan Huntelaar
2004: Alberto Gilardino
2002: Petr Čech
2000: Andrea Pirlo
1998: Francesc Arnau
1996: Fabio Cannavaro
1994: Luís Figo
1992: Renato Buso
1990: Davor Šuker
1988: Laurent Blanc
1986: Manuel Sanchís
1984: Mark Hateley
1982: Rudi Völler

Osobiście, najbardziej kibicuję Anglikom,a jak Wasze opinie i przewidywania? Wie ktoś, gdzie można oglądać mecze tych Mistrzostw? Pomijam oczywiście Justiny, Sopy i TvAntsy. Wiem, że juto o 20 ZDF transmituje mecz Niemcy-Hiszpania, ale czy którakolwiek ze stacji ma prawa do transmisji całego turnieju?

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
14-06-2009 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #5
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Miko napisał(a):I jak chcecie się pobawić troszkę podczas ME to http://en.u21fantasy.uefa.com/

Zapraszam!

Nasza liga LIGA REDCAFE.pl

Fajnie fajnie, a kodu by się dołączyć to nie podał. :mrgreen:

Dobrze się orientuję, że transmisji w żadnej polskiej tv nie będzie i pozostaje jedynie oglądanie meczów przez internet?

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
15-06-2009 16:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Wiem, że ZDF transmituje mecze Niemiaszków.

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
15-06-2009 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Kod do naszej ligi: 12425-1219
15-06-2009 17:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #8
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Z niemieckiej tv to jeszcze DSF transmituje mecze tego turnieju. Szkoda, że w Polsce nikt się tą imprezą nie zainteresował.

Już za parę sekund pierwszy gwizdek na Mistrzostwach Europy U-21, spotkanie Anglia - Finlandia (trans. DSF), a o 20:45 Hiszpania - Niemcy (trans. ZDF).

Anglia: Hart - Cranie Richards Mancienne Gibbs - Muamba Cattermole Noble - Milner Agbonlahor Walcott

Finlandia: Jaakkola - Aho Portin Turunen Raitala - Hamalaninen M. Hetemaj Sparv P. Hetemaj - Parikka Sadik

Link do transmisji za pomocą sopcasta: sop://211.152.36.37:3912/60341

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
15-06-2009 17:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #9
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Anglia 2-1 Finlandia

Nie było to jakieś porywające widowisko, momentami mecz był nawet nudny, bałem się że zasnę... Walcott zagrał kaszanę, w ciągu 45 min ani razu nie udało mu się przejść obrońcy, tak bezradnego zawodnika już dawno nie widziałem... Po przerwie wszedł za niego Campbell, który zagrał lepiej, ale w sumie też nic ciekawego nie zaprezentował.
Bardzo dobrze zaprezentował się Richards, który czyścił praktycznie wszystko. Mancienne zaś zagrał bardzo słabo, do tego ten głupi faul i czerwona kartka.

Jeśli chodzi o ekipę z Finlandii to bardzo dobrze zaprezentował się ich kapitan, Sparv. Defensywny pomocnik - dobrze pracował w obronie, ma spory przegląd pola, potrafi posłać dobrą długą piłkę, a do tego posiada silne uderzenie z lewej nogi. W dalszej części tego turnieju mam zamiar jeszcze bliżej przyjrzeć się temu zawodnikowi Wink

Jutro Serbia, liczę na występ od pierwszych minut Zorana Tosica Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
15-06-2009 19:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Foster26 napisał(a):Anglia 2-1 Finlandia

Nie było to jakieś porywające widowisko, momentami mecz był nawet nudny, bałem się że zasnę... Walcott zagrał kaszanę, w ciągu 45 min ani razu nie udało mu się przejść obrońcy, tak bezradnego zawodnika już dawno nie widziałem...

To trzeba było obejrzeć, poprzednie mecze Anglików, ten człowiek jest cienki, wiatrakuje i szybko biega, i tyle. Zero pożytku, gra na przypale, raz na 10 razy mu coś wyjdzie i jest zachwyt. Cienizna okrutna.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
15-06-2009 19:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #11
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Foster26 napisał(a):Nie było to jakieś porywające widowisko, momentami mecz był nawet nudny, bałem się że zasnę...
W porównaniu z meczami, które ostatnio miałem wątpliwą przyjemność oglądać, tj. RPA - Polska, czy Irak - Polska ten mecz oglądało się bardzo przyjemnie. Ale zgadza się, Anglicy zagrali słabo, zabrakło kreatywności, linia pomocy praktycznie nie istniała, długimi momentami wyglądało to chyba trochę jak gra Auxerre "na Jelenia" - długa piłka do przodu i niech Agbonlahor, czy inny napadzior powalczy. No ale przy pierwszej bramce przyniosło efekt. Chciałbym, żeby to Anglicy wygrali te mistrzostwa, ale niestety z taką grą to będzie niemożliwe.

E:

Hiszpania 0-0 Niemcy

Czyli liderem po pierwszej serii spotkań zostają Anglicy.
Niemcy mogli ten mecz wygrać, no ale jak się nie wykorzystuje takiej sytuacji:
[Obrazek: orur7n.jpg]
ach młodość... Big Grin

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
15-06-2009 21:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #12
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Włochy
Consigili
Motta - Andreolli - Bochetti - Criscito
Marchisio - Ciagarini - De Ceglie
Giovinico - Balotelli
Acquafresca


Serbia
Brkic
Tomovic - Vukovic - Pejcinovic - Petkovic
Tosic - Fejsa - Smiljanic - Sulejmani
Matic
Kacar


Tak wyglądają wyjściowe "11" według UEFA Wink Zachęcam do oglądania, zapowiada się ciekawy mecz Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
16-06-2009 19:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #13
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Włochy 0-0 Serbia

Wprawdzie żadna z drużny nie zdobyła bramki, ale mecz był ciekawy. Oba zespoły stworzyły kilka dobrych sytuacji z który mogły, a nawet powinny paść bramki. Niestety najczęściej młodym brakowało zimnej krwi. Jeśli chodzi o jakiś ciekawy młodych graczy, to:
Giovinico - drobny piłkarz, ale niezwykle szybki, piłka to mu się chyba klei do nogi. We wczorajszym meczu zaprezentował się na prawdę dobrze. Miał wspaniałą sytuacje, którą zmarnował... Będzie miało Juve z niego jeszcze wiele pociechy

Balotelli - może i wczoraj nie zaprezentował się najlepiej, ale ja w tym chłopaku widzę ogromny potencjał. Jest bardzo dobrze zbudowany, dobrze wyszkolony technicznie, posiada dobry strzał. Trochę taki buntowniczy, trudnych charakterek. Jak się nad nim trochę popracuje to będzie z niego świetny grajek.

Kacar - zawodnik uniwersalny, może grać zarówno w pomocy i w ataku. Bardzo dobrze wyszkolony technicznie, wczoraj zaprezentował świetną przewrotkę, niestety piłka po jego strzale trafiła w słupek... Trzeba by bliżej przyjrzeć się temu zawodnikowi.

Tomovic - prawy obrońca, świetnie włączał się do akcji ofensywnych, w obronie również bez zarzutów.

Tosic - największą moją uwagę oczywiście przykuł Czerwony Diabeł. Z początku było trochę niemrawo, ale z każdą minutą było widać u niego większą pewność siebie i co za tym szło, lepszą grę. Chłopak jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie (który młody zawodnik obecnie nie jest?), dobrze bije rzuty rożne (tego w United trochę brakuje, bo Giggs piłkę tak podcina i ona leci i leci, a Zoran biją ją bardzo mocno i dokładnie, wystarczy tylko głowę dołożyć i golBig Grin ), wolne również (niewiele brakowało a strzeliłby bardzo ładną bramkę) Parę razy zdecydował się na dłuższy rajd, który niestety po przejściu dwóch czy trzech graczy kończył się stratą, bo nie było nikogo grać. W sumie to nie bardzo jest się czym podniecać. Zobaczymy jak sobie poradzi w następnych meczach...



Mój Blog: Pod presją czasu
17-06-2009 13:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
Mecze można oglądać na stronie UEFA:
http://video.uefa.com/Video/Live/Competi...hList.html
Wszystko jak na razie za free.

E:
Kilka refleksji co do turnieju. Jak na razie najbardziej zachwycili mnie Szwedzi: z 0:1 na 5:1 wyjść to jest sztuka. Bohaterem spotkania, wspominany przeze mnie(bądź też UEFASmile ) Marcus Berg, który zdobył klasycznego hat-tricka. W innych spotkaniach, tzn. Anglii z Finlandią młodzi piłkarze pokazali niezły futbol, szczególnie podobała mi się gra Richardsa, który nie dość, że nie popełniał błędów w defensywie, to na dodatek zdobył bardzo ładną bramkę. Finowie zaskoczyli mnie swoją ofensywną grą i można powiedzieć, iż zasłużyli na remis.
W innych spotkaniach, Włosi zremisowali bezbramkowo z Serbią, a Niemiaszki z Hiszpanami. Obydwa spotkania były toczone w niezłym tempie, ale piłkarze takich klubów jak Juventus, Werder, Inter, czy Barcelona pokazali ile pracy przed nimi, by osiagnąć poziom seniorskiej kadry. Z tych spotkań najbardziej zapamiętałem zmarnowane sytuacje Smile. W tej chwili toczy się inne spotkanie grupy A,w którym Niemcy po bramkach Dejagaha i Howedesa prowadzą z Finami 2:0. Na tę chwilę wyrzuca to Skandynawów z turnieju. Pomimo ich heroicznej walki, nie daję im zbyt wielkich szans. A szkoda, bo ekipę mają fajną...

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
18-06-2009 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #15
Re: Mistrzostwa Europy U-21, 2009
truered napisał(a):Mecze można oglądać na stronie UEFA:
http://video.uefa.com/Video/Live/Compet ... hList.html
Wszystko jak na razie za free.

O, dzięki stary Wink Dzisiaj dobry mecz Anglia - Hiszpania, a już jutro okazja do zobaczenia Tosicia. Smile Wszystko śmiga elegancko. Trzeba się tylko zarejestrować (można podać błędne dane, bo nie wymagają weryfikacji).

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
18-06-2009 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości