Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #16
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Cytat:Following the explosions in Jakarta – one of which was at the hotel the team were due to stay in

Ufff... dobrze, że te zamachy nie były trochę później.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
17-07-2009 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #17
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Bankowo Araby z City za tym stały, innej możliwości by zagrozić United nie mają.
17-07-2009 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #18
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
[Obrazek: 7001manchesterunitedasi.jpg]

Już jutro o godzinie 11:30 Manchester United zmierzy się z MALAYSIA XI. Dla Czerwonych Diabłów, będzie to pierwszym mecz w ramach przygotowań do sezonu.
Jaki przewidujecie skład na jutrzejsze spotkanie Kto wygra?
Zapraszam do dyskusji


Zapowiedź spotkania oraz linki do transmisji na Redlog.pl



Mój Blog: Pod presją czasu
17-07-2009 18:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #19
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
http://redlog.pl/2009/07/17/manchester- ... czac-czas/

Oczywiście, to ogólnie do tournee, a nie do konkretnego spotkania, ale przedstawiłem dwie malezyjskie gwiazdy.

A to spotkanie?

Dajmy szansę rezerwowym.

Kuszczak - Neville; Evans; Brown; Fabio - Nani; Gibson; Anderson; Tosic - Owen; Rooney

Tym sposobem wystawiając silną jedenastkę damy szansę wielu zawodnikom. Ktoś może się zastanawiać, co w tym towarzystwie robi Rooney. Ale ja sądzę, że trzeba testować wariant Owen - Rooney. Myślę, że możemy tak zagrać przez sezon. Na Euro 2004 świetnie się rozumieli i liczę na powtórkę. Jako, że sparing, będzie można skorzystać zapewne z drugiej jedenastki.

A kto wygra? Mecz wygrają obie drużyny. To sparing. Która strona nie wygra, i tak obie drużyny znajdą pozytywne. Ale i tak wygramy my.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
17-07-2009 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #20
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Jak poinformowała oficjalna strona, Park dołączy do drużyny w środę, przed wylotem do Seulu. Natomiast w miejsce odwołanego meczu z drużyną Indonezji zagramy w poniedziałek 'rewanż' z jedenastką gwiazd Malezji.

It's Kuściak time! :mrgreen:

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
19-07-2009 07:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #21
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
garść fotek z pobytu w Malezji
http://forum.cari.com.my/viewthread.php ... D1&page=44


Fan United od 1992 roku
19-07-2009 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #22
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Co tu tak cicho?

Dwa sparingi za nami. Dwukrotne zwycięstwo z Malezją 3-2 i 2-0.

Pierwszego meczu nie oglądałem, w drugim natomiast umknęło mi z 10 minut pierwszej połowy.

Co mogę powiedzieć o grze? Jak na razie leniwie, ale nie ma się co dziwić. Brak rytmu meczowego powoduje dużą niedokładność w grze. W dodatku stan murawy też nie pomagał.

Ciężko mi ocenić grę po jednym spotkaniu, bo każdemu może zdarzyć się przeciętny. W oczy rzuciła mi się przeciętna gra Tosicia. Niby miał udział przy bramce i słupku Owena (którego tak btw. nie widziałem), ale ogólnie mecz bardzo słaby. Większość dośrodkowań niecelnych, a dodatku całkowity brak szybkości. Jeśli nie radził sobie z amatorami z Malezji to nie wyobrażam sobie, żeby woził obrońców na angielskich boiskach.

Druga sprawa to pozycja Browna. Według mnie nie nadaje się na środek obrony. Popełnił kilka błędów, często faulował i ogólnie nie grał zbyt pewnie, a jak wiadomo jest to bardzo odpowiedzialna pozycja. Ale po to są sparingi, żeby testować piłkarzy na poszczególnych pozycjach. Myślę, że Ferguson raczej będzie go wystawiał na boku obrony, bo i tak to Evans będzie pierwszym rezerwowym, więc nie sądzę, by Brown dostawał szanse na środku.

Poza tym, że chłopakom średnio się chciało grać na pochwałę zasługuje Fletcher oraz rezerwowi Rooney i Nani. Również Berbatow na tle niektórych spisał się nieźle. Przede wszystkim widać było kreatywność w grze, zarówno Rooneya, jak i Bułgara. Czuję, że Roo będzie miażdżył w tym sezonie. Nani natomiast zaczął grać z głową, bez zbędnych sztuczek, pierdołów, stara się grać efektywnie. To dobry prognostyk, ale nie ma co się pozytywnie nastawiać, bo to dopiero dwa mecze ze słabą ekipą.

Cieszy to, że Owen strzelił w obu sparingach. Doda mu to pewności siebie. Bramki typowo dobijane, ale przynajmniej wie, jak się ustawić. Poza golami raczej średnia gra, choć dało się zauważyć powroty do drugiej linii i próby rozgrywania. Choćby jego gol, którego w jakichś 30% sam sobie wypracował świetnym podaniem do Tosicia.

Czekam na Parka i przede wszystkim Valencię, bo na Tosicia zupełnie nie liczę. Fletcher, którego nominalną pozycją jest środek pomocy grał od niego dwa razy lepiej. Nie ukrywam, że liczę na Valencię, bo te skrzydła nie wyglądają zbyt optymistycznie. Mam również nadzieję, że Park utrzyma formę z tamtego sezonu, choć przydałby się progres po odejściu Ronaldo.

To raczej tyle takich moich przemyśleń. Czekamy na kolejne spotkania i z każdym meczem będziemy coraz mądrzejsi Wink

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
20-07-2009 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #23
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
muszeq napisał(a):W oczy rzuciła mi się przeciętna gra Tosicia.
Jeden i ten sam zwód i wrzutka. Na razie szału nie ma, ale ja się na razie po nim nic szczególnego nie spodziewam. Naczytałem się opinii jak to będzie, gdy już się trochę ograją Tosic i Ljaic, że niby zyskamy świetnych piłkarzy, ale na mnie to wrażenia nie robi. Chcę widzieć realne wzmocnienia.

muszeq napisał(a):Druga sprawa to pozycja Browna. Według mnie nie nadaje się na środek obrony.
Wes ostatnimi czasy więcej odpoczywa niż gra, więc średnio jest u niego z czuciem gry. Ale zgadzam się z tobą, że Ferguson będzie stawiał na Evansa, więc Anglik powinien myśleć tylko o grze na boku. A i tak będą spotkania, gdzie przyda się jego doświadczenie w grze na pozycji stopera. Sezon długi, Brown w końcu jest reprezentantem Anglii, więc o niego się nie martwię.
muszeq napisał(a):Rooney
Nasza nowa gwiazda przodowa u żółtków. Ktoś musiał zastąpić Ronaldo.
muszeq napisał(a):Cieszy to, że Owen strzelił w obu sparingach. Doda mu to pewności siebie. Bramki typowo dobijane, ale przynajmniej wie, jak się ustawić.
Owena zawsze piłka szukała w polu karnym. Nie mam co do jego osoby żadnych obaw. Po cichu myślę, że będzie większym wzmocnieniem w tym okienku niż nawet Valencia.


Fan United od 1992 roku
20-07-2009 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #24
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
sebos_krk napisał(a):Owena zawsze piłka szukała w polu karnym. Nie mam co do jego osoby żadnych obaw. Po cichu myślę, że będzie większym wzmocnieniem w tym okienku niż nawet Valencia.

Napisałbym pewnie coś podobnego, ale nie muszę bo zrobił to za mnie sebos. Owen to dla mnie dobre wzmocnienie i jeśli się nie posypie to może okazać się naprawdę konkretnym wzmocnieniem. Poza tym dla innych zawodników nie widzę teraz w ataku miejsca - trzeba dać szansę rozwoju Danielowi i Kiko.

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
20-07-2009 22:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #25
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Obejrzałem sobie drugi mecz z Malezją ( pierwszego niestety nie widziałem). Co tu dużo mówić, szału nie był i spotkanie nie było zbyt ciekawe. Ale nie ma się co dziwić, w końcu okres przygotowawczy nie jest od pięknej gry. Jest od sprawdzenia taktyki, formy piłkarzy, itp.

Na pewno wielu z nas ciekawiło jak zaprezentuje się nasz nowy nabytek, czyli Owen. Wielka szkoda, że w najbliższym czasie nie zobaczymy Obertana i Valencii, ale można było za to ocenić jak wygląda forma Michaela.

Wprawdzie nie błyszczał w drugim spotkaniu ( w pierwszym też nie, przynajmniej tak wynika z tego co wyczytałem na forum ), ale swoje zrobił. Ogólnie nie był zbyt niewidoczny, lecz ważne, że zdobył swoją drugą bramkę dla United. Niby znowu nic nie pokazał, ale po raz kolejny ukłuł i co mogło się rzucać w oczy, cofał się rozgrywać.

Jego partner z ataku także swoje zrobił, ale podobnie jak Anglik, nie za bardzo rzucał się w oczy. Chyba, że złym przyjęciem piłki :? Musi szczególnie popracować nad techniką, lecz także nad zwrotnością.

Bardzo liczyłem na Tosicia, ale gościu mnie totalnie zawiódł. I o ile w pierwszych 20 minutach starał się, był widoczny, miał udział przy golu, to jednak z każdą kolejną chwilą było coraz gorzej. Czy on umie w ogóle dośrodkować? Mimo to nie tracę nadziei, że coś z niego będzie, w końcu w naszych barwach rozegrał dopiero 5 spotkań.

Pisaliście o niepewnej grze Brown'a. Ja tam tego nie zauważyłem. Wprawdzie nie był taką ostoją jak Evans, ale jestem zadowolony z jego występu.

A teraz złe wiadomości. Fabio znowu doznał urazu. Kurde, szkoda mi chłopaka, bo talent ma bardzo duży, co udowodnił w poniedziałek. Bardzo podobał mi się jego występ. Aktywny w ofensywie, co chwila wspomagał nasz atak. I w defensywie nie było źle. Pewny, nie popełniający głupich błędów - wielkie brawa dla niego.

Kolejne spotkanie w piątek. A taki skład chciałbym zobaczyć:

Kuszczak - O'Shea, Brown, Ferdinand, Fabio - Nani, Anderson , Gibson, Tosić - Berbatov, Rooney
23-07-2009 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #26
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Richard napisał(a):A teraz złe wiadomości. Fabio znowu doznał urazu.
Jeszcze można dodać, że jego brat Rafael też jest kontuzjowany i może nie zdążyć na inaugurację rozgrywek.


Fan United od 1992 roku
23-07-2009 07:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #27
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Oj, wielka szkoda Sad Chłopak leczył się od maja do lipca i kiedy wrócił, nagle wyskakują kolejne problemy.

Uważam, że da Silva w nadchodzących rozgrywkach powinien być mocniejszym ogniwem naszego teamu, niż to miało miejsce w 2008/2009. Wprawdzie drugi sezon na Wyspach zawsze jest ciężki, ale patrząc na styl gry Rafaela - zawziętość, agresja, nie odpuszczanie rywalowi na krok, to jakoś nie chce mi się wierzyć, że mogłaby się powtórzyć sytuacja jaka miała miejsce w poprzednim sezonie z Nanim. Oczywiście, to nie gwarantuje mu dobrej formy, ale talent oraz umiejętności ma i to spore.

A propos składu na piątkowy mecz, to zupełnie wyleciało mi z głowy, że Park jest już z drużyną, także jego z miłą chęcią bym zobaczył w pierwszej 11 zamiast Nani'ego, ale z drugiej strony, za długo z zespołem Koreańczyk nie trenuje, także pewnie SAF nie postawi na niego od początku.
23-07-2009 12:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #28
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Ja bym go (tj Parka) o wiele bardziej chciał widzieć w Twoim składzie zamiast Tosića. Park - Nani jest to jedna z możliwości zestawień naszych skrzydeł w tym sezonie, dlatego warto by było sprawdzić jak to będzie wyglądać w meczu.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
24-07-2009 08:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #29
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
Ale z drugiej strony dużo szans pokazania się powinien otrzymywać Tosić, który w porównaniu do
Nani'ego, czy Park'a nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności.

Wiem, wiem, zaraz ktoś napiszę, że nic z niego nie będzie, więc lepiej próbować model Park-Nani, lecz uważam, że głupotą byłoby od razu skreślać piłkarza, tak jak to było w przypadku Manucho, tyle że u niego sytuacja wyglądała trochę inaczej ze względu na mocną konkurencję w ataku.

Także poczekajmy, niech chłopak trochę pogra z pierwszą drużyną, pozna tą ligę lepiej i co za tym idzie, oby dostał przynajmniej kilkanaście szans w sezonie ( w zależności jak będzie z jego formą ). A jeśli będzie prezentował to co dotychczas, wtedy prawdopodobnie adios.
24-07-2009 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #30
Re: MU - okres przygotowawczy do sezonu 2009/10
I Tosić szansy nie dostał. Zawodnicy, którzy dzisiaj grali na skrzydle (Giggs, Fletch, Gibson, Nani i Park) grali dobrze. Ja myślę, że SAF wystawi Tosića w meczu niedzielnym i znów powrót do rezerw. Już bardziej wolę oglądać na boku Gibsona niż Serba.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
24-07-2009 14:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości