Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gabriel Obertan
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #16
Re: Gabriel Obertan
No wiadomo że to doba 12-latków zdobywających Złotą Piłkę ale trzeba wyluzować z tymi rygorami. Niedługo 21-latek który nie gra w pierwszym składzie topowej drużyny zostanie uznany za niespełniony talent. A przecież choćby pamiętając casus Rudego powinniśmy wiedzieć że tak być nie musi.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
08-07-2009 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #17
Re: Gabriel Obertan
To fakt, co pisze pan opticum, ale...

Mnie ten transfer martwi. Zaczynamy przypominać Arsenal, który skupuje co lepiej zapowiadających się zawodników z myślą, że coś z nich wyrośnie. Tak moglibyśmy robić jeśli mielibyśmy świetnych zawodników na tej pozycji w pierwszej jedenastce. My jednak mamy jednego solidnego Parka, po którym wiemy czego możemy się spodziewać, oraz całą masę niepewnych graczy, którzy mogą wypalić, ale nie muszą(co jest całkiem prawdopodobne) i wtedy będzie płacz.

Żałuję tego transferu bo liczyłem w końcu na uznanego gracza, ktróry z miejsca mógłby decydować o naszej sile (young). Teraz już raczej nic z tego.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
09-07-2009 04:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #18
Re: Gabriel Obertan
michal85 napisał(a):Zaczynamy przypominać Arsenal, który skupuje co lepiej zapowiadających się zawodników z myślą, że coś z nich wyrośnie.
This.

Takie rzeźbienie w gównie. Tosic, Obertan, Nani, Park co to jest nawet gorszy od drewnianego skrzydłowego napastnika Dirka Kałta i jeden skrzydłowy z prawdziwego zdarzenia, Valencia.

Fergie, why? No chyba nie for money.

Tam tego, nie mówię, że kupa będzie z tych młodzików, no ale co, ja mam wierzyć w ich eksplozje talentu?

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
09-07-2009 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #19
Re: Gabriel Obertan
W sumie gówno wydaliśmy w tym oknie transferowym. 3 na Obertana i 16 na Valencię, więc pieniądze są. Na dzień dzisiejszy mamy Valencię, w którym pokładam spore nadzieje, Parka, który jest jedynie solidnym zawodnikiem i niewiadomą - Naniego. Od Obertana nie ma co oczekiwać większego wkładu w sukcesy. Także na dzień dzisiejszy mamy 3 skrzydłowych w tym żadnego klasowego. Znając Fergusona, to może być koniec naszych transferów. Ale jak się tak bardziej zastanowić, to w sumie nie mamy czym za bardzo straszyć.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
09-07-2009 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #20
Re: Gabriel Obertan
Nie ma jak tradycyjne, polskie narzekanie. Przecież Ferguson nie jest w tym klubie tyle co np.Nani czy Tosic.Troche optymizmu ludzie,sztab wie co robi.Odszedł z United najlepszy pilkarz globu w 2008 roku,klasa światowa.Kto by na te skrzydło nie przyszedł grać, wielbiony przez wszystkich Young czy Obertan czy ktokolwiek inny, to ciężko będzie im zastapić Ronaldo.Przynajmniej z początku bo duzo ludzi będzie z pewnością porównywać ich do Krystka, co też żadnemu ze skrzydłowych nie będzie pomagało.Apeluję o więcej optymizmu i cierpliwości, bo czasu w tym okienku transferowym jeszcze trochę zostało.
09-07-2009 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #21
Re: Gabriel Obertan
fasol napisał(a):Nie ma jak tradycyjne, polskie narzekanie.
Bez kitu, na redcafe.net normalnie fetują transfery. Zbiorowa masturbacja, tak się cieszą.

fasol napisał(a):Kto by na te skrzydło nie przyszedł grać, wielbiony przez wszystkich Young czy Obertan czy ktokolwiek inny, to ciężko będzie im zastapić Ronaldo.
No pewnie, trzeba było postawić na Lee Martina, bez różnicy, po co wydawać kase na lepszego skrzydłowego i tak nikt Rona nie zastąpi.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
09-07-2009 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #22
Re: Gabriel Obertan
Nie jestem jakimś wielkim pesymistą, ale umiarkowanym tak. Lepiej się miło zaskoczyć niż później rozczarować.

Trzeba sobie zdać sprawę, że straciliśmy piłkarza, który zapewniał nam sukcesy w ostatnich trzech latach. Gdyby nie on, byłoby krucho. Dlatego martwię się o tę drużynę. Dlaczego? Bo tuż po zakończeniu sezonu, będąc pewnym zostania Ronaldo, chciałem, żeby zawitał do nas klasowy skrzydłowy. Po odejściu Portugalczyka zrobiło się jeszcze gorzej.

Wiem, że nikt nie zastąpi Ronaldo, bo on był unikalny. Mamy na dzień dzisiejszy trzech skrzydłowych. Valencia, Park i Nani. Tak naprawdę żaden z nich nie gwarantuje nam choćby połowy tego co dawał Ronaldo. Valencia jest dobrym zawodnikiem, ale nie mam zamiaru go oceniać, bo go za mało razy widziałem. Park to zawodnik solidny, ale mecze niezłe przeplata ze słabymi. Raczej nie zdarzało mu się grać świetnie. Nani to jedna wielka niewiadoma. Chłopak ma potencjał. Musi trochę dorosnąć i nabrać odwagi. Jak widać ze skrzydłowymi nie jest tak dobrze. Także uważam, że powinniśmy sprowadzić kogoś na lewą stronę, ale kogoś ogranego, który od razu będzie w stanie ciągnąć drużynę. Pieniądze mamy, więc nie widzę problemu.

Wszystko też zależy od Fergusona. On zna tych piłkarzy jak własną kieszeń i najlepiej wie, czy trzeba jeszcze wzmocnić zespół czy już nie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że mamy dość kompletny skład. Atak już nie wymaga wzmocnienia. Środek pola raczej też nie. Jedynie prawa obrona, ale to nie jest priorytet, bo wielkiego problemu tam nie ma. Tak więc boki pomocy to według mnie jedyna pozycja, która wymaga wzmocnienia. Właściwie to mamy wielu skrzydłowych. Tylko co z tego, skoro wszyscy są albo co najwyżej solidni albo są melodią przyszłości.

Ja tam jestem cierpliwy. Wcale nie będę ubolewał nad tym, jeśli do klubu już nikt nie przyjdzie. Okno się dopiero rozpoczęło, więc czas jest. Mnie po prostu martwi obsada tego skrzydła, bo jeśli na papierze ma to być: Valencia - Park/Nani to nie wygląda to zbyt okazale.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
09-07-2009 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #23
Re: Gabriel Obertan
Cytat:Nie ma jak tradycyjne, polskie narzekanie. Przecież Ferguson nie jest w tym klubie tyle co np.Nani czy Tosic.Troche optymizmu ludzie,sztab wie co robi.Odszedł z United najlepszy pilkarz globu w 2008 roku,klasa światowa.Kto by na te skrzydło nie przyszedł grać, wielbiony przez wszystkich Young czy Obertan czy ktokolwiek inny, to ciężko będzie im zastapić Ronaldo
Staram się być w tym przypadku jak najbardziej obiektywny. Gdyby od Liverpoolu odszedł Gerrard, a w zamian sprowadziliby dwóch dobrze rokujących, ale jednak póki co przeciętniaków, to powiedziałbym że nie ma się kogo bać. Chociaż przykład z Gerro jest zły - oni przynajmniej mają dwóch innych klasowych CM'ów. My tymczasem mieliśmy jednego topowego skrzydłowego i każdy liczył, że sprowadzimy drugiego, a tymczasem zostaliśmy bez żadnego. Będę tą drużynę wspierał jak zawsze, ale nie rozumiem ostatnich ruchów Fergiego. Wszystko zaczęło się od sytuacji z Tevezm - próba jego wykupienia w ostatnim momencie zachwiała moją wiarę w to, że Szkot wie co robi. Rozwiązanie z Owenem popieram jak najbardziej, ale transfer Obertana...To już wolę Welbecka na skrzydle.

Moim zdaniem mieliśmy całkiem sporo młodych skrzydłowych przed przejściem Obertana, ale ani jednego klasowego. My nie jesteśmy AFC, żeby zadawalać się walką o majstra. My musimy go wygrać, a tego raczej nie da się uczynić Obertanem i spółką. Chyba, że sie nam bardzo poszczęści. Ryzyko jednak jest bardzo duże, a my nie chcemy go minimalizować.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
09-07-2009 17:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #24
Re: Gabriel Obertan
A co w tym dziwnego? kupujemy gnojków 3-4 ( bo pewnie jeszcze ktoś przyjdzie ) po to by za rok lub dwa 1 z nich wzniósł się na wysoki poziom, każdy ma kawał talentu, pytanie który się rozwinie ? Ja uważam, że SAF wie co robi, kupuje na raz dwóch-trzech skrzydłowych do tego jeszcze Nani i Ljajic. Ktoś błyśnie to pewne.

Podobnie wyglądał ten sezon w którym trafił do nas Ronaldo, SAF kupił łącznie czterech pomocników i jeszcze dwóch-trzech napastników, po to by tak naprawdę "zakwitł" jeden. I teraz znowu jest to samo. doskonale wie co robi i do czego to ma doprowadzić. Do tego jeszcze upoluje pewnie większego rodzynka w rodzaju Sancheza czy Costy. Przekomarzając się z Wami, napiszę, że to okno transferowe jest typowe dla United, i zawsze po takim oknie prędzej czy później jesteśmy do przodu.

Cytat:Liam Miller Free
Cristiano Ronaldo £12,200,000
Kleberson £5,930,000
Eric Djemba-Djemba £3,500,000

Poza tym dajcie chłopakom zagrać, nie zostali kupieni bez powodu. Albo będziemy jak ten znienawidzony Real czy obśmiewane Chelsea, że na każde miejsce od razu musimy kupować gwiazdę co najmniej za 20 mln F albo będziemy z czeluści wyciągać Ronaldów, Vidiców i Evrów, się zdecydujcie, ja wolę bramkę numer 2.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
09-07-2009 19:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #25
Re: Gabriel Obertan
Zacznę może od końca...

Wolę kiedy stawia się na wychowanków. Jestem pewien, że jeśli też byśmy postawili na 3-4 to co najmniej jeden wyszedłby na topowego grajka.
Jeśli zaś już trzeba kupować to zdecydowanie bardziej wolałbym jeden konkretny transfer niż kilku niepewnych małolatów. Szczególnie teraz, kiedy straciliśmy jednego z najlepszych zawodników United w historii, a na skrzydle nie mamy ŻADNEGO klasowego zawodnika. Jesteśmy jeszcze w gorszej sytuacji niż po odejściu Becksa, bo wtedy nie dość, że był Giggs, to jeszcze Ole radził sobie na boku bardzo dobrze. A nie muszę przecież wspominać, że liga jest obecnie dużo mocniejsza.

Nigdzie nie napisałem, że przyszły sezon jest stracony. Twierdzę jednak, że poprzez brak klasowego skrzydłowego jest to całkiem prawdopodobne. A martwi mnie to, że mało robimy, aby te prawdopodobieństwo zminimalizować. Zamiast kupować Obertana mogliśmy się skupić na ot Youngu.

A jeśli ma przejść kolejny skrzydłowy to po kiego nam tylu tych młodzików ?
- Tosić
- Nani
- Welbeck (Fergie mówił, że widzi go póki co na skrzydle - coś jak z Wallcotem)
- Obertan
- Llajic
(jak widać już jest ciasno)
Valencia jest również całkiem młody...

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
09-07-2009 19:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #26
Re: Gabriel Obertan
Na teraz to skrzydłowych mamy trochę mniej, Ljajica jeszcze nie ma a Welbeck jest w/g mnie słaby i na skrzydle grać nie będzie jeśli w ogóle grać będzie.

Więc młodzików na skrzydła zostaje trzech, Obertan może nie podołać całemu sezonowi. Z musu nie da rady zagrać całego sezonu. Poza Valencią zostaje nam Nani i Tosic, a z nimi cholera wie, jeszcze jeden skrzydłowy dobrej kasy by się przydał. A może rzeczywiście wystarczy, stary lis wie co robi... ja mogę tylko zgadywać

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
09-07-2009 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #27
Re: Gabriel Obertan
Cytat:Na teraz to skrzydłowych mamy trochę mniej, Ljajica jeszcze nie ma a Welbeck jest w/g mnie słaby i na skrzydle grać nie będzie jeśli w ogóle grać będzie.
Dla niektórych i Rooney jest słaby, ale wiele wspólnego z rzeczywistością to nie ma. Podobnie ma się sprawa z Welbeckiem - jest wysoko ceniony przez wszystkich trenerów, którzy mieli z nim styczność. Na ME u-16 był jednym z najmłodszych, podobnie by było na ME u-21 gdyby nie kontuzja, a Fergie mówił nawet, że Danny ma szansę na wyjazd na przyszłoroczny Mundial. Tosić to Welbeckowi może buty czyścić, a Obertan pewnie póki co nie pokazał więcej.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
09-07-2009 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #28
Re: Gabriel Obertan
Poczekamy i zobaczymy jak będzie z Welbeckiem, o Rooneyu chyba nic nie wspominałem.

Cytat:Introducing... Obertan

United’s new signing may be something of an unknown quantity in England, but over in France they’ve been singing his praises for years.

In fact, Gabriel Obertan was being tipped for the top long before he even made his senior debut for Bordeaux as a 17-year-old.

So what sort of player is the France U21 international? And what can United fans expect from his first season at Old Trafford? To find out, we spoke exclusively to BBC 5Live’s European football expert Andy Brassell...

How highly rated is Obertan in France?
He’s a terrific player, although, to be honest, I think some people in France are quite surprised by the transfer. He’s been on the cusp of something great at Bordeaux for a while now – he made his debut at 17 – but he hasn’t quite kicked on and forced himself into the side on a regular basis. Despite that, I think he’ll be a really good fit at United.

What are his main attributes?
He’s a very versatile player and the way United play you need your frontmen to be mobile and flexible. He’s a right-sided attacker, but he can also drop back into midfield or play as a second striker. He could probably also play in central midfield, and I expect his adaptability is one reason Sir Alex was interested in him. He went through the famous Clairefontaine football academy so he has a lot of technical ability and he’s also very quick.

So he’s not a like-for-like replacement for Cristiano Ronaldo?
No, I don’t think you can compare him to Ronaldo or claim he’ll be a direct replacement – they’re different sorts of players. However, like Ronaldo when he first came to England, there’s an element of the unknown around Obertan, which could work in his favour. Remember, though, Obertan’s played about 100 first-team games already and he’s played in the Champions League, so he has decent experience under his belt. In that sense, he’s maybe better prepared for England than Ronaldo was when he first arrived. Obertan also understands his attributes very well: he’s direct and has plenty of tricks, but he’s not going to over-elaborate or do them for the sake of showing off.

Are we talking about a future star?
Well, a lot of people in France think he could become something really special. He hasn’t quite progressed at the rate people had hoped after his debut at 17, but he’s also been a little bit unlucky. Last year, for instance, Bordeaux played Roma in the Champions League and Obertan started terrifically. Bordeaux went 1-0 up and things were looking really good. But then their centre-back was sent off and Obertan was sacrificed for a defender and Bordeaux ended up losing. Similar things have happened on one or two other occasions and there was a feeling that it just wasn’t going to happen for him at Bordeaux, a feeling that luck just wasn’t going his way.

He was sent out on loan to FC Lorient for the second half of 2008/09. They’re not exactly a big club…
That’s true, but he did very well at Lorient. And the fact that Bordeaux sent him on loan to a struggling side shouldn’t be seen as a negative. I think it served two purposes: it said to him that he needed to play more games and start making some progress, but it also would have provided a valuable education. Lorient are a modest club without bells or whistles – he would have been forced to work hard there and roll his sleeves up and get stuck in. While he was there he played for France U21s against England U21s in Nottingham. France won that night, Obertan was the best player on the park and scored the first goal. That performance was a good indication of what he’s capable of.

Realistically, how much can United fans expect to see him this season?
He’s relatively unknown so I don’t think too much will be expected of him. There won’t be too much pressure. I see it almost as a free season for him to ease himself into the club. I definitely wouldn’t like to see him go out on loan – he has such fantastic players to learn from at United and because he’s tall, pacy and has tricks I think he’ll work really well as an impact substitute against tired defenders. I can see him playing about 25 games this season.

Can he cope with the rigours of the English game?
Absolutely. I think the French league, in general, is a great finishing school for life in England. It’s physically tougher than most other leagues in Europe – certainly the Spanish, Portuguese, German or Italian leagues – so that helps players prepare for the Premier League. Most players who have come from France to England are quite physical and get stuck in – people like Drogba and Essien at Chelsea and even Bassong at Newcastle. Obertan is a big guy – 6ft 1in – he’s quick and he can handle himself agai

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
11-07-2009 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #29
Re: Gabriel Obertan
Sky Sports napisał(a):Nieprędko Gabriel Obertan zadebiutuje w barwach Manchesteru United. 20-latek, pozyskany niedawno z Boredaux, wróci do gry dopiero w październiku. Jest to efekt kontuzji, której doznał jeszcze za czasów gry w Ligue 1.

- Obertan jest kontuzjowany. Jego przerwa w grze potrwa trzy lub więcej miesięcy - powiedział Sir Alex Ferguson.

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 13,00.html

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
17-07-2009 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #30
Re: Gabriel Obertan
Cytat:Gabriel ma problemy z kręgosłupem, ale myślę, że wróci do gry za 4-6 tygodni. Nie chcemy przyspieszać jego powrotu – mówi sir Alex Ferguson.
Patrząc na naszą sytuację na skrzydłach, należy się spodziewać, że po powrocie do pełnej sprawności Francuz otrzyma swoje szanse.



Mój Blog: Pod presją czasu
04-09-2009 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości