Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siatkówka
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #31
Re: Siatkówka
Foster26, medal na IO?! Siatkarze polscy grają w kratkę. Ok, Lozano stosuje rotację ale nie widzę póki co, żeby osiągnęli coś dużego w Pekinie. Chcesz wiedzieć kto jest pewniakiem na IO? Oczywiście Brazylia, jeśli Polacy chcą zdobyć medal to muszą poprawić zagrywkę bo ten element leży.
13-07-2008 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #32
Re: Siatkówka
Miko

Umiesz czytać? Przecież wyraźnie napisałem
Foster26 napisał(a):Z taką gra jak w tym secie to jesteśmy w stanie spokojnie zdobyc medal IO

To że nasi graja w kartkę pokazał choćby wczorajszy mecz, gdzie w pierwszym grali świetnie, a później było już gorzej.
W tym pierwszym secie było wszystko co trzeba. Była zagrywka, blok, atak, przyjęcie. O ile dobrze pamiętam to w tym secie nasi popełnili ledwie dwa błędy.



Mój Blog: Pod presją czasu
13-07-2008 17:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #33
Re: Siatkówka
Foster, ja napisałem tylko o ich szansach na medal! Ale z kim graliśmy? Z Japonią, która w przy siatce ma bardzo niskich siatkarzy więc Polacy gdyby to przegrali to byłby kolejny blamaż.
13-07-2008 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #34
Re: Siatkówka
A kto powiedział, że LŚ jest najważniejsza? Ma służyć tylko temu, aby wypracować formę, która najwyższa ma przyjść na IO. Przecież oni harują jak woły na treningach wydolnościowych i technicznych, a wy cudów oczekujecie. I tak sukces, że awansowaliśmy dalej.
13-07-2008 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #35
Re: Siatkówka
Ja to wiem, tylko widzisz Miko czepia Wink

Wiadomo przecież że IO są ważniejsze niż Liga Światowa, która jest rozgrywana co roku. Tak jak napisałeś oni teraz mają ostre treningi więc gra nie wygląda jeszcze najlepiej.Choć w tym pierwszym secie w drugim meczu pokazali na co ich stać.
Dobrze że nasi awansowali do finałów (no nie wierzę aby mieli przegrać dwa ostatnie mecze) to tak naprawdę będzie ostatni wielki sprawdzian przed Pekinem. Chciałbym aby w tych finałach nasi trafili sobie na Brazylię Smile aby można było sprawdzić jakie skutki przyniosły treningi.

Ogormny problem ma teraz Lozano. Otóż kogo wybrać na libero. Gacek czy Ignaczak? Kolejnym takim problem jest środek, Grzyb, Nowakowski, Możdżonek, Pliński, Kadziewicz. Kogo tu wybrać? Czekam na wasze opinie Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
14-07-2008 12:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #36
Re: Siatkówka
Igła to lider. Nie ma mowy o Gacku. Na środek bez Kadziewicza, Plińskiego i Możdżonka na rezerwie nie widzę kadry.
14-07-2008 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #37
Re: Siatkówka
Lucas napisał(a):Igła to lider. Nie ma mowy o Gacku. Na środek bez Kadziewicza, Plińskiego i Możdżonka na rezerwie nie widzę kadry.

Cytat:Skład olimpijskiej reprezentacji Polski:

rozgrywający: Paweł Zagumny (Mlekpol AZS Olsztyn), Paweł Woicki (ASSECO Resovia Rzeszów)
atakujący: Piotr Gruszka (Altay Izmir), Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów)
środkowi: Daniel Pliński (PGE Skra Bełchatów), Łukasz Kadziewicz (Trefl Gdańsk), Marcin Możdżonek (Mlekpol AZS Olsztyn)
przyjmujący: Sebastian Świderski (Lube Banca Marche Macerata), Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński (obaj ASSECO Resovia Rzeszów), Michał Winiarski (Itas Diatec Trentino)
libero: Krzysztof Ignaczak (ASSECO Resovia Rzeszów)
Kto mi postawi? :oops:

Ogólnie to bez większych niespodzianek. A tu kobitki:

Cytat:Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet na igrzyska olimpijskie:
rozgrywające: Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa
atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor
środkowe: Agnieszka Bednarek, Katarzyna Gajgał, Maria Liktoras
przyjmujące: Anna Barańska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Milena Rosner, Anna Podolec
libero: Mariola Zenik
Brak Leny Dziękiewicz może trochę dziwić, bo jednak jest ona czołową blokującą. Maria Liktoras już powiedziała, że po IO kończy karierę, więc fajnie by było uciułać coś. Fajnie, że ta kadra jest dosyć ofensywnie usposobiona. Dziwi mnie tylko obecność słabiutkiej Rosner, no ale liczę na Bonittę.
19-07-2008 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #38
Re: Siatkówka
Jeśli chodzi o męską reprezentacje, to nie ma praktycznie żadnych niespodzianek. Szkoda że na Io nie jedzie Grzyb, wg mnie jest on lepszym srodkowym niż Możdżonek, ale jak powiedział asytent Lozano, on będzie do zadań taktycznych np. na podwyższenie bloku...

Jeśli zas chodzi o damską reprezentacja no to dużym zaskoczoniem jest brak Leny. Nie dość że jest bardzo ładna Big Grin to do tego bardzo dobra, dziwne. Może jakaś słabsza dyspozycja czy coś...

Wczoraj nasza męska rep. Polski zapewniła już sobie awans do finału LŚ w Rio, pokonując Egipt 3:0 (25:21, 25:21, 25:16)



Mój Blog: Pod presją czasu
19-07-2008 13:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #39
Re: Siatkówka
Powołania Lozano jak najbardziej słuszne, Możdżonek gra świetnie w bloku, i to ma być nasz główny atut z największymi rywalami bo w zagrywce to ja nie widzę nadziei.

Brak powołania dla Leny jest dla mnie dużym zaskoczeniem, ona po prostu zasłużyła sobie na to! Bierze jakąś Gajgał. Widocznie musiała mu podpaść. Liktoras leczy kontuzje, zobaczymy w jakiej będzie formie.
19-07-2008 13:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #40
Re: Siatkówka
Miko napisał(a):Powołania Lozano jak najbardziej słuszne, Możdżonek gra świetnie w bloku, i to ma być nasz główny atut z największymi rywalami bo w zagrywce to ja nie widzę nadziei.
Sądzisz, że nasza zagrywka jest słaba? Przecież mamy kilku graczy, którzy serwują ponad 100 km/h (Wlazły, Winiarski oraz Kadziewicz)

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
21-07-2008 09:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #41
Re: Siatkówka
RedLucas napisał(a):Sądzisz, że nasza zagrywka jest słaba? Przecież mamy kilku graczy, którzy serwują ponad 100 km/h (Wlazły, Winiarski oraz Kadziewicz)

Jedyny który dobrze i mocno serwuje jest Wlazły. Jego zagrywki są przeważnie powyżej 110km/h i trzeba powiedzieć, że nie psuję ich sporo.
Winiarski często zmienia zagrywkę. Raz po celuje, raz puści bombę.
A Kadziewicz? Co druga jego mocna zagrywka ląduje w siatce, więc nie ma co go zaliczać do tej grupy.

Mamy dwóch graczy którzy serwują bardzo dobrze, a spójrz na inne zespoły...



Mój Blog: Pod presją czasu
21-07-2008 13:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #42
Re: Siatkówka
RedLucas napisał(a):Sądzisz, że nasza zagrywka jest słaba? Przecież mamy kilku graczy, którzy serwują ponad 100 km/h (Wlazły, Winiarski oraz Kadziewicz)

Za dużo psują, jak wspomniał Foster, Kadziewicza zagrywka co druga ląduje w siatce. To jedyny nasz mankament bo blokiem coś uciułamy. Szkoda, że Szymański jest na ścieżce wojennej z Lozano. Wlazły też nie jest jakimś fachowcem od zagrywki, no cóż siłę ma ale to nie wszystko.
21-07-2008 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #43
Re: Siatkówka
Miko napisał(a):Wlazły też nie jest jakimś fachowcem od zagrywki, no cóż siłę ma ale to nie wszystko.

Nie przesadzaj znów. Wlazły nie raz już męczył przeciwników swoją zagrywką czy to jak grał z klubem w pucharach czy w rep. Polski.
Nie zmienia to jednak faktu że reszta drużyny musi popracować na zagrywką. Szczególnie Kadziewicz gdyż ma potencjał... Pliński również czasem potrafi porządnie uderzyć. No i oczywiście nie wolno zapominać o Świderskim, który nie raz już męczył swoją zagrywką po przekątnej.



Mój Blog: Pod presją czasu
21-07-2008 16:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #44
Re: Siatkówka
Z Kadziewiczem nieco przesadzacie. Gdy już decyduje się na silną zagrywkę to naprawdę często zdarzają mu się serie. Oczywiście nie jest tak regularny jak Wlazły, ale myślę, że można go zaliczyć do grupy dobrze serwujących graczy. Poza tym trzech dobrze serwujących na podstawową szóstke to nie jest źle...

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
21-07-2008 16:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #45
Re: Siatkówka
Wlazły jest tylko dobrym serwującym. Cała drużyna musi popracować nad zagrywką, chociaż ten problem jest już od samego przyjścia Lozano.

Foster26 napisał(a):Pliński również czasem potrafi porządnie uderzyć.

'Czasem' to nawet ja potrafię dobrze uderzyć.
21-07-2008 17:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości