Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siatkówka
allez Offline
Member
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Siatkówka
Siatkówka to jeden z moich ulubionych sportów, więc zakładam wątek. Są może jacyś inni miłośnicy tej dyscypliny?

Niestety, ani naszym paniom, ani panom nie udało sie zakwalifikować do Igrzysk. Co sądzicie na temat naszych szans w turniejach interkontynentalnych?

Manchester, so much to answer for.

last.fm
26-01-2008 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Siatkówka
Ja od lat chodzę na mecze mojego AZS-u, ale generalnie fanką siatkówki, jako sportu nie jestem. Czasem popatrzę na naszą reprezentację, ale ogólnie poza PLS-em niewiele mnie interesuje Smile

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
26-01-2008 14:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allez Offline
Member
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Siatkówka
Ja też głównie fanką reprezentacyjną jestem, no i naszą ligę oglądam. I występy klubów w pucharach, o ile mam możliwość.

Manchester, so much to answer for.

last.fm
26-01-2008 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
vtg87 Offline
Member
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Siatkówka
Dla mnie siatkówka to część życia... tak jak piłka nożna. Bardzo długo nie mieliśmy w Gdańsku siatkówki mężczyzn (ok. 30 lat) i było tylko LSK/I ligia kobiet. Próbowałam w sumie na to chodzić, ale nie wciągnęło mnie ani trochę. Gedania to niestety totalna klepanina moim zdaniem i nie byłam w stanie wysiedzieć na tych meczach - nie budziły we mnie emocji.

Swego czasu powstały dwa półamatorskie kluby męskie no i tam zaczęłam uczęszczać, mimo że to tylko II liga... Ale chciałam jakoś też dać coś z siebie, tyle że tam nie było wcale nikogo, kto by dopingował, ba, choćby klaskał. Tak jakoś z przyjaciółkami reagowałyśmy tylko na prośby zawodników i klaskałyśmy również, a z czasem i ludzie zaczęli. niestety ten klub miał ogromne problemy finansowe, bo "szycha" zgarniała całą kasę, a chłopaki nie dostawali pensji. Po dwóch sezonach wegetacji - aczkolwiek choć grali za darmo, to docierali ambitnie do play-offów - przyszedł pan Wierzbicki (ten od Trefla, który ma również udziały w koszykówce sopockiej) i postanowił stworzyć ekipę siatkarzy. Awansowali oni sezon temu do 1 ligi, a ja zakochałam się już zupełnie w klubowej siatkówce i nie wyobrażam sobie bez niej życia. Teraz sa liderem tabeli i mam nadzieję, że tak zostanie, a w październiku będziemy w PLS... Chyba znów bym się popłakała z radości Smile Tam, w każdym razie, tworzę Klub Kibica Trefla Gdańsk - tzn. tworzę to dziwne słowo, bo wyszło, że po prostu jestem przedstawicielką... Organizuję szaliki itp. Jest bardzo fajnie. Po prostu kocham to uczucie, gdy idę na mecz, gdy każdy dzień "meczowy" odkąd otwieram rano oczy jest wyjątkowy, niepowtarzalny. Małe poddenerwowanie jak to będzie. Leczenie gardła po dopingu. Zrywanie się z zajęć na mecze pucharowe. Światła hali, takie niepowtarzalne, których barwę bym rozpoznała na drugim końcu świata. Muzyka do treningu - zawsze ta sama, ale nigdy nie nudna. Uśmiechy zawodników po wygranym spotkaniu. Gorące brawa za doping dla Klubu Kibica.

To jest coś fantastycznego. kto nigdy tego nie próbował, kto nie ma pasji, ten będzie mnie miał za wariatkę Tongue Może słusznie ;-) Ale ja to kocham - oglądać mecz w TV a przeżywać mecz na żywo to dwie różne sprawy jak dla mnie. Magia hali działa, magia tych ludzi, którzy są obok i z którymi dzieli się swoja pasję (i nie wychodzi się na jednostkowego debila Big Grin). Gdyby ktoś chciał nas zobaczyć --> http://kktrefl.redlog.pl Zapraszam serdecznie Smile

Kadrze, rzecz jasna, również kibicuję. Tylko szkoda, że panom coś się pozmieniało w głowach po jednym sukcesie. Mam wrażenie, że nie mogą się zmobilizować do walki i że sądzą, iż wygrają mecz na stojąco. Żałuję tylko, że nikt z mojego Trefla nie jest w kadrze - emocje byłyby większe, kiedy ogląda się "swojego". Ale mam nadzieję, że w końcu ktoś do kadry trafi.

No i wyjątkiem jest siatkówka kobiet, ale reprezentacyjna. Prezentują bardzo fajny poziom - coraz mocniejsze ataki i zagrywki. Gra jest bardziej agresywna - coraz rzadziej nudna. Jedyne wydanie siatkówki kobiecej, które zwykłam oglądać i któremu zwykłam kibicować Smile

Znów się "wyesejowałam" Tongue

1908 and 1911 and 1952 and
1956 and 1957 and 1965 and
1967 and 1993 and 1994 and
1996 and 1997 and 1999 and
2000 and 2001 and 2003 and
2007 and 2008 and 2009 !!!!!
...as The Reds go marching on on on!!
---
<!-- m -->http://sktg.pl<!-- m -->

Piszę poprawnie po polsku.
26-01-2008 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TRSWS Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Siatkówka
Ja jestem asportowy, tzn. oglądać piłkę nożną, ręczną czy siatkę to ja mogę, ale grać nie potrafię Smile Przykładowo dziś widziałem mecz Skry z AZS-em Olsztyn, czyli dwóch moich ulubionych klubów. Wolę Skrę i cieszę się, że wreszcie wygrała, mimo że już trzeci mecz z rzędu skończył się tie-breakiem.
26-01-2008 18:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #6
Re: Siatkówka
vtg87 napisał(a):Gedania to niestety totalna klepanina moim zdaniem

No niestety, tak właśnie gra wiele zespołów z naszej LSK. Mecze, które elektryzują i które po prostu warto obejrzeć dla dobrego sportowego widowiska to pojedynki tzw. "wielkiej czwórki" (czyt. BKS Bielsko-Biała, Muszynianka Muszyna, Calissia Kalisz i Nafta Piła). Pozostałe zespoły grają siatkówkę monotonną, nieciekawą, czytelną, po prostu słabą. Nie ma co tu zresztą porównywać siatki żeńskiej do męskiej, bo nie od dziś wiadomo, że ta druga jest milsza dla oka.

Co do reprezentacji. W tym przypadku, o wiele bardziej pociąga mnie siatkówka żeńska. Recz nie dotyczy jedynie gry Polskie kadry, ale wszystkich reprezentacji (absurd wiem, sama nie potrafię tego wytłumaczyć). Mecze Panów oglądam chętnie, świetnie kiedy wygrywamy, jednak nie podniecam się też zbytnio kiedy przegrywamy. Sytuacja zmienia się diametralnie w przypadku Pań. Taki mecz z Rosją jest dla mnie wydarzeniem tygodnia (w czasie Pucharu Świata byłam bliska omdlenia) i zgodnie z moimi zasadami moralnymi wszystko winno być podporządkowane właśnie temu wydarzeniu. Po "nieudanych" dla nas ME siatkarzy było mi przykro, po przegranych ME siatkarek przechodziłam tygodniową depresję, po PŚ byłam wrakiem człowieka(zaprawdę, to okrutne, kiedy wstajesz o 5.00 rano i patrzysz jak twoja ukochana reprezentacja zostaje ograna przez, takie dajmy na to, Japonki) :lol: . Co do samej siatkówki żeńskiej, to jeżeli chcemy obejrzeć ją na wysokim poziomie, to tylko w pucharach, najsilniejszych ligach i właśnie reprezentacjach. Inaczej, bardzo łatwo jest się zrazić...
31-01-2008 22:13
Odpowiedz cytując ten post
TRSWS Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Siatkówka
Skra Bełchatów zagra w Final Four Ligi Mistrzów! Co lepsze, Łódź będzie gospodarzem. Bardzo prawdopodobne, że jakieś bilety uda mi się zdobyć.
A jak Jastrzębie powalczy, to kto wie, może zobaczymy dwie polskie drużyny w ścisłej czołówce europejskiej siatkówki. Chociaż na to potrzeba naprawdę wiele pracy. I wielka szkoda, że reprezentacji za to nie idzie...
31-01-2008 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
vtg87 Offline
Member
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Siatkówka
A moi dziś wygrali znowu Big Grin No cóż... mamy dream-team, więc trudno, żeby było inaczej Smile Czasami trochę żałuję, że nie mogę obserwować w tym klubie jak powstaje z niczego, ale pojawił sie sponsor, kupił dobrych siatkarzy więc zamiast narzekać pozostaje mi się cieszyć, że może będzie PLS w Gdańsku. Chyba nie będę malowała oczu na play-offy, bo tak czy siak się popłaczę - albo z radości, albo ze zdenerwowania ;-)
Ale dziś szybkie 3:0 i jeszcze na Manchester United zdążyłam Smile I Play-off juz chyba zapewniony, wiec awansik coooooraz bliżej mam nadzieję Smile

1908 and 1911 and 1952 and
1956 and 1957 and 1965 and
1967 and 1993 and 1994 and
1996 and 1997 and 1999 and
2000 and 2001 and 2003 and
2007 and 2008 and 2009 !!!!!
...as The Reds go marching on on on!!
---
<!-- m -->http://sktg.pl<!-- m -->

Piszę poprawnie po polsku.
02-02-2008 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #9
Re: Siatkówka
No i Skra wygrała - 3 drużyna w Europie ;-), pięknie. A Tie Break - miód, cud i orzeszki!

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
30-03-2008 12:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Siatkówka
Wielki sukces. Znów mamy trzecią drużynę w Europie, poprzednią był Kędzierzyn-Koźle Wink
Antiga rozegrał świetny mecz, a tie-break mógł zakończyć się większą przewagą lecz znów SKRA miała przestoje.
30-03-2008 13:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #11
Re: Siatkówka
Miko napisał(a):tie-break mógł zakończyć się większą przewagą lecz znów SKRA miała przestoje.

Jak każda drużyna grająca w siatkówkę Wink

Mecz stojący na bardzo wysokim poziomie, klasowa publika i wygrana. Ciesze się, że wygrała Skra, ale nie dlatego, że lubie tą drużynę, ale dlatego, że nadszedł taki czas w naszej rodzimej sietkówce, żeby kluby w końcu, po wielu latach posuchy, zaczęły zdobywać medale w pucharach. I powiem szczerze, że mam nadzieje, że ten sezon był jedynie przygrywką do nastepnego.

Swoje zrobiła Skra, Resovia była bardzo blisko, ale zabrakło paru elementów (przede wszyskim szerokiej kadry), AZS otarł się o Final Four Pucharu CEV. Liczę na to, że w przyszłym sezonie zarówno w Final Four Ligi Mistrzów, Pucharu CEV i Challenge Cap będziemy mieli swojego przedstawiciela i że w przynajmniej dwóch finałach tych imprez uda nam się zdobyc medal.

Pora żebysmy zrobili duży krok na przód, bo w innym razie mogą nas czekać kolejne lata posuchy. Co więcej, kluby PLS idą w dobrą stronę. Nie sprzedają, a kupują wartościowych i klasowych zawodników. Poziom cały czas idzie w górę. Przyszła więc pora na to, żeby udowodnić klasę naszych ligowych zespołów w pucharach.
30-03-2008 13:41
Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Siatkówka
Cytat:Sztab szkoleniowy siatkarskiej reprezentacji kobiet powołał kadrę na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, który zostanie rozegrany w dniach 17-25 maja w Japonii.

Kadra na turniej kwalifikacyjny:

Milena Sadurek-Mikołajczyk, Katarzyna Skorupa, Magdalena Godos, Mariola Zenik, Agata Sawicka, Maria Liktoras, Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał, Agnieszka Bednarek, Berenika Tomsia, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor, Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Podolec, Milena Rosner, Anna Barańska, Karolina Ciaszkiewicz, Klaudia Kaczorowska, Anna Woźniakowska.

Myślę, że mamy spore szanse na awans Wink Jadą nasze najlepsze armaty: Skowrońska, Glinka i Barańska Wink oczywiście nie zapominam o Podolec.

Najcięższe mecze zagramy z Japonią i Serbią.
14-04-2008 17:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #13
Re: Siatkówka
Miko napisał(a):Myślę, że mamy spore szanse na awans Wink
Albo nie wyczułam ironii, albo nie znasz się za dobrze na siatkówce Wink

Miko napisał(a):Barańska
Co jak co, ale ja bym jej jeszcze nie stawiała w jednym szeregu z Glinką czy Skowrońską. Grać w rep. zaczęła stosunkowo niedawno (po dłuższej przerwie), zdarzały się jej lepsze i gorsze mecze. Zresztą w kadrze nie pełni roli sztandarowej atakującej (i pewnie nie będzie).
14-05-2008 14:32
Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Siatkówka
Joanna napisał(a):Albo nie wyczułam ironii, albo nie znasz się za dobrze na siatkówce Wink

Polskie siatkarki jadą na IO Smile Grały nierówno ale to chyba spowodowane, że Bonita często stosował rotację. Bardzo udany występ Bednarek w całym turnieju. Na igrzyskach zagramy z Chinami, USA, Kubą, Japonią i Wenezuelą...
25-05-2008 10:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Siatkówka
Polska reprezentacja siatkarzy zagra na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Podopieczni Raula Lozano pokonali Portugalię 3:0 i zapewnili sobie, tak wyczekiwany, awans.

Polska - Portugalia 3:0

(25:21; 25:19; 26:24)

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
02-06-2008 14:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości