Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Champions League 2009/2010
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #76
Re: Champions League 2009/2010
Kwas napisał(a):Tacy trenerzy jak on, Maradona, Leonardo, Van Basten, Klinsmann, nie powinni mieć zatrudnienia w żadnym dobrym europejskim klubie, bądź reprezentacji.
Tzn jacy? Byli, znani piłkarze?


Fan United od 1992 roku
09-12-2009 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #77
Re: Champions League 2009/2010
Patrząc na wcześniejszy post grupy B i C wytypowałem bezbłędnie. Nie wierzyłem trochę w Bordeaux, ale pokazali, że mistrzostwo Francji, to nie dzieło przypadku czy też beznadziejnej dyspozycji rywali, mają swój charakter i świetnego szkoleniowca w osobie Blanca. Przynajmniej dla mnie Ligue 1 przebija w tej chwili Serie A.
Porto wykorzystało pogrążone w kryzysie Atletico i bez większych problemów zajęło miejsce za CFC. Nie liczyłem na taki obrót sprawy ale jak widać z Hiszpanii liczyć może się tylko Barcelona - która notabene może dzisiaj odpaść :lol: A już całkiem na serio, to nie zdziwię się w ogóle gdy Inter na wiosnę, będzie grał w Lidze Europejskiej.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
09-12-2009 13:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #78
Re: Champions League 2009/2010
sebos_krk napisał(a):
Kwas napisał(a):Tacy trenerzy jak on, Maradona, Leonardo, Van Basten, Klinsmann, nie powinni mieć zatrudnienia w żadnym dobrym europejskim klubie, bądź reprezentacji.
Tzn jacy? Byli, znani piłkarze?
Tacy, których wymieniłem. Od razu wzięli się za pracę w wielkich zespołach, mając bardzo małe doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu drużyn. I nie przyjmuję np. takich argumentów, że Ferrara pracował u boku Lippiego. Maradona zanim objął reprezentację, prowadził bez sukcesów Mandiyú de Corrientes i Racing Club, od tego chwili miał aż 13 lat przerwy od trenerki. Mógłbym tak dalej się mad tym rozwodzić, ale nie o tym jest ten temat.

Ogólnie na twoje pytanie odpowiem krótko - trenerzy bez doświadczenia i bez przejścia odpowiednich kursów, tak jak to jest w przypadku Maradony, czy Leonardo, nie powinni zabierać się za coś takiego jak Milan, czy Argentyna.
09-12-2009 19:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #79
Re: Champions League 2009/2010
Guardiola i Blanc sobie jakoś poradzili. Klinsi z reprezentacją też.
Ogólnie to każdy przypadek można rozpatrywać indywidualnie. Nie ma reguły.
Co do Maradony to nigdy bym po nim nie oczekiwał większych sukcesów, bo to nie jest zbyt inteligentny człowiek. Nie nadaje się do trenerki, a już na pewno nie do reprezentacji. Jedyne co u niego działa to magia nazwiska i fakt, że piłkarze sa w niego zapatrzeni jak w obrazek.


Fan United od 1992 roku
09-12-2009 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #80
Re: Champions League 2009/2010
sebos_krk napisał(a):Guardiola i Blanc sobie jakoś poradzili. Klinsi z reprezentacją też.
Ogólnie to każdy przypadek można rozpatrywać indywidualnie. Nie ma reguły.
Co do Maradony to nigdy bym po nim nie oczekiwał większych sukcesów, bo to nie jest zbyt inteligentny człowiek. Nie nadaje się do trenerki, a już na pewno nie do reprezentacji. Jedyne co u niego działa to magia nazwiska i fakt, że piłkarze sa w niego zapatrzeni jak w obrazek.
Z tym o Maradonie zgadzam się w całej rozciągłości.

Klinsmann natomiast swoją niekompetencję pokazał prowadząc Bayern. Ściąganie posągów Buddy do klubu, wprowadzanie jakiś amerykańskich zasad, brak jakiegokolwiek pomyślunku taktycznego - praca Niemca w tym klubie była jedną wielką kompromitacją. Natomiast, gdy był coachem kadry narodowej, wydaje mi się, że główną rolę w zajęciu trzeciego miejsca na mundialu odegrał Joachim Löw. Klinsmann dbał o atmosferę, pajacował, natomiast do tego drugiego należała taktyka, itp.

Blanc - bardzo inteligentny facet, którego trenerka fascynowała od dawna. Poza tym, wszelkie papierki na trenera sobie wyrobił. I jeszcze jedno, taki mniejszy, najmniejszy argument - prowadzić Bordeaux, a prowadzić czołowy klub europejski, to trochę inne sprawy.

A teraz do rzeczy. Bez sensacji - Inter i Barcelona w 1/8. Oglądałem spotkanie tych pierwszych. Nie było tak, że czarno - niebiescy awansowali bez trudu, bo Rubin, kilka razy sprawił, że było gorąco pod bramką Julio Cesara. Ale ogólnie byli lepsi. Podobał mi się Balotelli. Charakter ma chujowy, ale umiejętności bardzo duże.
Aktywny, chyba najbardziej z ofensywy, ładna asysta, świetna bramka - mógł tylko nie kłaść się na murawie bez powodu, co miało miejsce trzy, czy cztery razy. Może być z niego zawodnik pełną gębą, ale jeśli nie zmieni swojego podejścia, talent może pójść na marne i skończy nie tak, na ile on go oscyluje.

Wrócił Sneijder, będzie/jest zwycięstwo - trochę dzisiaj pierdzielili o tym, na Polsacie, ale prawda jest taka, że i bez niego Inter potrafi wygrywać, co pokazał chociażby mecz z Fiorentiną, gdzie po ładnej grze wygrał 1-0.

I oczywiście ukłony i brawa w stronę looserpoolu.
09-12-2009 23:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #81
Re: Champions League 2009/2010
Możemy trafić na Bayern, Milan, Porto, Lyon, Inter, Stuttgart lub Olimpiakos.

Najbardziej chciałbym trafić na Stuttgart lub Olimpiakos,
najmniej chyba na Porto,
chociaż najbliżej z Polski do Monachium...

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
10-12-2009 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #82
Re: Champions League 2009/2010
Mi po głowie chodzi AC Milan, czas odpłacić Włochom za wcześniejsze starcia w fazie pucharowej które nie kończyły się dla nas szczęśliwie, a w szczególności 3:0 na SS :x

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
10-12-2009 00:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #83
Re: Champions League 2009/2010
Chciałbym zagrać z Bayernem.
Kwas napisał(a):wprowadzanie jakiś amerykańskich zasad
Nikt trenerowi tego nie zabroni, byle były wyniki. Nie było ich w Bawarii, zresztą za van Gaala też nie jest za różowo.
Kwas napisał(a):I jeszcze jedno, taki mniejszy, najmniejszy argument - prowadzić Bordeaux, a prowadzić czołowy klub europejski, to trochę inne sprawy.
Byłem pewny, że podasz ten argument. Tylko, że to nic nie oznacza. Co prawda w Bawarii czy Mediolanie jest większa presja wyniku, ale to Blanc stworzył drużynę lepszą od obu wymienionych zespołów. Mimo sto razy gorszych warunków, budżetu. Nie sądzę, by miał problemy z poprowadzeniem dużego klubu.

Ogólnie to nie zauważyłem jakiejś większej prawidłowości, bo wielu znanych, byłych piłkarzy zostawało trenerami na chwilę, awaryjnie, na zasadzie, a nuż się uda. Bo byli pod ręką. Gdy nie wychodziło zatrudniano, bardziej doświadczone osoby.
Ale zgadzam się z tym, że niektórzy faktycznie powinni rozpocząć swoją pracę od niższego szczebla, a przy zatrudnianiu ich w wielkich klubach za bardzo kierowano sie nazwiskiem piłkarza.


Fan United od 1992 roku
10-12-2009 08:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #84
Re: Champions League 2009/2010
Najsłabszy w tej stawce jest chyba Olimpiakos, ale uważam, że na kogo United by nie trafiło to i tak faworyt może być tylko jeden. Jednak podobnie jak Mata chciałbym Milan, który ostatnio w lidze prezentuje się całkiem całkiem, ale nie jest to na pewno ten sam poziom co za czasów ostatniej konfrontacji.
10-12-2009 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #85
Re: Champions League 2009/2010
sebos_krk napisał(a):Byłem pewny, że podasz ten argument.
I dlatego celowo napisałem: "mniejszy, najmniejszy argument".

sebos_krk napisał(a):Nie sądzę, by miał problemy z poprowadzeniem dużego klubu.
Także uważam, że prezentował by się najlepiej w wielkim zespole, z tych, których tu wymieniliśmy. Umiejętności mu nie odbieram i również uważam, że w przyszłości będzie z niego bardzo dobry trener.

Bayern, Milan, Porto, Lyon, Inter, Stuttgart lub Olympiakos - nasi potencjalni rywale. Na żadnego bym się specjalnie nie obraził, ale podobnie jak Mata, z miłą chęcią chciałbym ponownego spotkania z Milanem.
10-12-2009 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #86
Re: Champions League 2009/2010
Milan na puchary potrafi się spiąć ale nie ma tam już Ancelottiego i fajnie byłoby sprać dupę włoskiej ekipie. Najłatwiej byłoby chyba jednak z Grekami, wczoraj młodzież z Arsenalu miała conajmniej 3 świetne okazje na pokonanie Nikopolidisa. Defensywę mają słabą i w optymalnym składzie powinniśmy ich roznieść.
10-12-2009 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #87
Re: Champions League 2009/2010
Real - Lyon
Tradycji ciąg dalszy - Real odpada znów w 1/8.
Barcelona - VFB
Pewniak.
MU - Milan
Czas odwdzięczyć się za wcześniejsze edycje.
Chelsea - Inter
Z czym do ludzi?
Bordeaux - Olympiakos Pireus
Pewniak.
Fiorentina - Bayern
Odrodzenie Monachijczyków.
Sevilla - CSKA
Pewniak.
Arsenal - Porto
Pewniak.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
18-12-2009 12:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ryszard Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #88
Re: Champions League 2009/2010
Powiem szczerze, że używanie słowa "pewniak" w kontekście pojedynków w LM jest nieco ryzykowne...szczególnie na tym etapie.
Jeśli jednak miałbym już coś obstawić na 99% to wybrałbym oczywiście przejście Barcelony, Bordeaux i Manchesteru (bardzo się cieszę z wylosowania Milanu: głównie ze względu na nasz, stary nr 7 Smile ).
Z Realem nigdy nie wiadomo: mają Ronaldo, który potrafi wygrać mecz samemu (patrz: nasze starcie z Porto z zeszłego sezonu).
Co do Chelsea, to patrząc na ich ostatni mecz w lidze z ostatnia drużyna w tabeli, nie jestem przekonany, czy dadzą radę sforsować zdyscyplinowaną obronę Interu: może być niespodzianka. Wszystko zależy od formy londyńczyków.
Fiorentina i Bayern to wielka niewiadoma: jeśli bawarczycy graliby tak, jak pozwala im na to skład, to awans mają pewny.
CSKA - osobiście wolałbym żeby przeszli dalej, dzięki grze swojej bramkarza. może to przekona ostateczne SAF'a, że warto w niego zainwestować. Sevilla potrafi zagrać genialnie (vide mecz ligowy z Realem), ale zdarzają się też dziwne wyniki a'la remisy ze średniakami w lidze.
Porto to niedoceniana drużyna: mają Hulka, który może swoją siłą fizyczną pozamiatać dzieciaki z Londynu. Jeden z ciekawszych pojedynków na tym etapie: bardzo wyrównany.

Podsumowując: bardzo ciekawe losowanie. Zacieram ręce w oczekiwaniu na powrót Beckhama... Wink
18-12-2009 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #89
Re: Champions League 2009/2010
Kulawe te losowanie, nie chciałem Milanu za chuja. To jest ekipa starych wyjadaczy, wyjdzie im mecz i może być ciężko.W grupie jak jechali na Santiago Bernabeu to każdy ich skazywał na porażkę, a pokazali, że potrafią się "spiąć". Chociaż z drugiej strony na plus można zapisać to, że Carlo juz ich nie trenuje. Pora się zrewanzować za porażkę w półfinale 06/07.
18-12-2009 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ryszard Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #90
Re: Champions League 2009/2010
fasol napisał(a):Kulawe te losowanie, nie chciałem Milanu za chuja. To jest ekipa starych wyjadaczy, wyjdzie im mecz i może być ciężko.W grupie jak jechali na Santiago Bernabeu to każdy ich skazywał na porażkę, a pokazali, że potrafią się "spiąć". Chociaż z drugiej strony na plus można zapisać to, że Carlo juz ich nie trenuje. Pora się zrewanzować za porażkę w półfinale 06/07.
jeśli to było ich spięcie, to nie mam obaw przed meczem z nimi. zagrali wtedy bardzo przeciętnie.
mam do nich duży szacunek, doceniam kolektyw, ale prawda jest taka, że to nie jest ten Milan sprzed kilku lat - podobnie jak większość drużyn włoskich, które nie radzą sobie od jakiegoś czasu na europejskiej arenie.
do lutego jeszcze kupa czasu - może się zdarzyć wiele rzeczy: transfery, kontuzje, spadem/wzrost formy etc.
obecnie to tylko dywagacje na poziomie wróżenia z fusów.
18-12-2009 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości