Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: Olympique Lyon 1-1 Manchester Unted (20.02.2008)
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Olympique Lyon - Manchester Unted (20.02)
Lyon był na mojej liście marzeń jako rywal United na tym szczeblu rozgrywek. Zespół mistrza Francji nie jest na pewno tak silny jak rok temu, to drużyna, która z każdym sezonem coraz bardziej się osłabia, nie mają już fantastycznej pomocy Essien-Diarra-Malouda i obniżyli nieco loty również w Ligue 1, gdzie w ostatnich 6 latach po prostu dominowali i wygrywali mecz za meczem. Niemniej jednak, mają nadal utalentowaną ekipę, choć łatwiejszą do ogrania. Niedawno wybuchła gwiazda Karima Benzemy, który jest najbardziej wartościowym piłkarzem Lyonu w tym sezonie. Zdobywa bramki jak na zawołanie, w samych rodzimych rozgrywkach ma już ich na koncie 15. To świetny wynik, choć oczywiście nie jest tak skuteczny jak Ronaldo. ;-)

Jestem bardzo ciekaw co będzie ze Scholesym i czy wykuruje się na mecze przeciwko Francuzom. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę opcję, że może nie być w formie, ale pozwolę sobie na chwilę marzeń i wyobrażenie o powrocie do zdrowia i pełnej gotowość gry.

Prawdopodobnie jednak nie ma szans, nawet jeśli wyzdrowieje, nie będzie jeszcze w pełni przygotowany do takiego sprawdzianu, a Anderson byłby zdecydowanie gwarancją bezpieczeństwa i najlepszą opcją. Według mnie, gra w tym sezonie naprawdę znakomicie i jestem bardzo optymistycznie nastawiony do jego osoby. Potrafił znakomicie wkomponować się do zespołu i zastąpić Anglika. Wierzę w niego, gdyż utwierdził mnie w przekonaniu, że ofensywnie usposobiony piłkarz, jeśli jest graczem wielkiego formatu, potrafi realizować również inne zadania. Zawsze daje z siebie wszystko i to robi wrażenie. Premiership jest stworzona dla takich ludzi.

Powoli zaczynam odliczać dni do meczu. Nie ma innej opcji niż zwycięstwo, rok temu rozbiła ich na Stade Gerland Roma, a mieli teoretycznie silniejszy zespół. Skoro my z Romą pojechaliśmy 7-1, to z nimi będzie dwucyfrówa.

Oczywiście żartowałem, nie ma co podejmować rozważań na temat przeszłości. Wink Wygramy ten dwumecz, ciężko mi powiedzieć, czy pójdzie nam jak z płatka (zakładając spokojne zwycięstwo w pierwszym meczu), czy będzie to walka na śmierć i życie. Na pewno jednak piłkarze Alaina Perrina postawią ciężkie warunki. Grają szybką i kombinacyjną piłkę. Zespół zdolnych piłkarzy.
29-01-2008 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: Olympique Lyon - Manchester Unted (20.02) - McLaren - 29-01-2008 20:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości