Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 3-0 Everton (21.11.2009)
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
PL: Manchester United 3-0 Everton (21.11.2009)
[Obrazek: 1zn0jye.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: azjlty.png]

Manchester United vs Everton
Barclays Premier League
21.11.2009; 18:30
Old Trafford, Manchester


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. W ramach 13 kolejki Barclays Premier League na Old Trafford Manchester United zmierzy się z Evertonem.

Nasi rywale nie spisują się najlepiej. Nie zdołali wygrać w 7 ostatnich meczach, przełamali się dopiero w ostatniej kolejce z West Hamem i zajmują 12. miejsce w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów.

W Evertonie mamy swoje akcenty. Podstawowy bramkarz klubu z Goodison Park, Tim Howard, reprezentował barwy United w latach 2003-2007. Kapitan - Phil Neville, brat Gary'ego, grał u nas przez 11 sezonów (1994-2005). Najlepszy strzelec podopiecznych Davida Moyesa - Louis Saha z 7 bramkami na koncie, przybył do naszego klubu w 2004 roku, niestety trapiony kontuzjami odszedł w 2008.

Spotkania obu drużyn:
- Obie drużyny grały ze sobą 181 razy. Manchester United wygrał 78, a "The Toffees" 63 spotkania;

- Everton odniósł tylko jedno zwycięstwo w ostatnich 28 pojedynkach z klubem z Old Trafford w ramach rozgrywek Premier League;

- Mistrz Anglii po raz ostatni przegrał na własnym stadionie z "The Toffees" w sierpniu 1992 roku. Od tego momentu United wygrali 13 oraz zremisowali 3 spotkania rozegrane na Old Trafford z drużyną z Liverpoolu.

- W Premier League "Czerwone Diabły" zdobyły 69 bramek w pojedynkach z Evertonem. Żadnej innej drużynie United nie strzelili więcej goli.

Bilans spotkań na Old Trafford
Ogółem: 48 zwycięstw United, 18 zwycięstw Evertonu, 21 remisów
Ligowe: 45 zwycięstwa United, 15 zwycięstw Evertonu, 20 remisów
Premiership: 13 zwycięstw United, 1 zwycięstwo Evertonu, 3 remisy

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Manchester United - Everton 0:0 (karne 2:4) ; 19.04.2009 FA Cup

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:Manchester United wygrał więcej meczów (26), zdobył więcej punktów (83) i strzelił więcej bramek (69) Evertonowi niż jakikolwiek inny zespół w Premier League.


Dane pomeczowe:


Składy:

Manchester United: Van der Sar - Rafael (Scholes 64'), Brown, Vidić, Evra - Valencia, Fletcher, Carrick (Gibson 82'), Giggs - Rooney (Obertan 74'), Owen

Everton: Howard - Neville, Yobo, Distin, Baines, Gosling (Yakubu 46'), Rodwell, Heitinga, Cahill (Jo 82'), Fellaini, Saha (Hibbert 82')

Ławki rezerwowych:

Manchester United: Kuszczak, De Laet, Anderson, Welbeck

Everton: Nash, Coleman, Duffy, Baxter

Gole:
Fletcher 34', Carrick 67', Valencia 76'

Kartki:
Rafael (Ż), Carrick (Ż) - Cahill (Ż), Fellaini (Ż)

Sędzia: Steve Bennett

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
08-11-2009 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
MaciO Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #2
Re: PL: Manchester United vs Eveton (21.11.2009, 18:30)
Ja powiem tak szykuje się jak dla mnie ciekawy mecz chciałbym żeby United wygrało ten mecz ale ciężko jest przewidzieć wynik, Everton może nie zachwyca ale ma piłkarzy co potrafią przechylić szale zwycięstwa nas swoja korzyść.
08-11-2009 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #3
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
Zapowiada się ciekawe spotkanie. Everton może nie gra jakieś oszałamiającej piłki, ale są naprawdę groźnym zespołem. Po niemrawym początku zaczynają grają coraz lepiej i są coraz wyżej w tabeli.
Po porażce z Chelsea, nie możemy sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. Jeśli chce utrzymać się w czołówce, musimy zaliczyć serię wygranych meczy, przy okazji licząc na potknięcia The Blues i Kanonierów, a takie na pewno przyjadą.

Mam nadzieję, że wszyscy wrócą cali i zdrowi ze zgrupowań swoich kadr. Skład? Wydaje mi się, że zagramy 4-4-2:

VDS
Brown/Gary - Vidic - Evans - Evra
Valencia - Anderson - Carrick/Fletcher - Obertan
Berbatov - Rooney


W tym ustawieniu pojawia się problem. W środku jest miejsce dla dwóch, a kandydatów mamy sporo. Aż boje się pomyśleć, co to będzie jak do zdrowia wróci OH. Co mecz będziemy grali innym środkiem, co nie jest dobrym rozwiązaniem....

Formacja obronna nikogo nie powinna dziwić. Dżon gra dobrze, lubię go, ale z całym szacunkiem jednak ustępuje Wesowi czy Gary'emu. O'Shea jest solidny w defensywie, ale w ofensywie mamy z niego niewiele pożytku...

Na skrzydłach Valencia i Obertan. Chłopak mi się podoba i uważam, że warto dać mu szanse od początku. Skoro Nani może partaczyć parę meczy z rzędu, to dlaczego nie dać szanse młodemu Francuzowi, który wchodząc na boisko w ciągu 10 minut robi więcej niż Portugalczyk przez dwa mecze?
W środku, no właśnie, tu jest problem.... na szczęście nie mój Smile

W ataku oczywiście Berbatov, no i Rooney.

4-3-3?

VDS
Brown/Gary - Vidic - Evans - Evra
Carrick - Anderson - Fletcher
Valencia - Rooney
Berbatov


Tylko nie wiem, czy z Berbatovem na szpicy to by dobrze funkcjonowało....



Mój Blog: Pod presją czasu
09-11-2009 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
To będzie bardzo ciekawy mecz, czas eskperymentowania się powoli kończy, sezon już w pełni, strata do lidera jest i trzeba gonić, LM bezpieczne więc siły skupią się na lidze. I tak coś czuję, że to co zobaczymy w tym meczu (ustawienie i dobór piłkarzy) będzie podlegało w dalszej części sezonu niewielkim modyfikacją. O czym myśleć przed tym meczem ?

- o tym że Obertan zagrał 30 minut (mniej więcej) i znakomicie grał i współpracował z Evrą, co stawia Naniego w bardzo kiepskiej sytuacji.
- o tym, że najlepszy mecz tego sezonu pomoc zagrała w ustawieniu trójkowym, bez kombinowania kogo z naszej Trójcy sadzać na ławce
- Brown jest w pełni sił, SAF w przeciągu tygodnia zdążył obwołać go najlepszym obrońcą a Valencię rewelacyjnym skrzydłowym.

- in minus, to czekająca Fletchera operacja...więc pomoc się kurczy

SAF powninen iść za ciosem

Brown (i nikt inny)-Vidic-Evans-Evra
Fletcher-Carrick-Anderson
Valencia-Berbatov-Rooney

Bez szpicowania, po co to komu potrzebne ? Smile

przy 4-4-2 Obertana rzucać na głębiny.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
11-11-2009 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #5
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
Kula napisał(a):- in minus, to czekająca Fletchera operacja...więc pomoc się kurczy
Jaka operacja?

E: Evans czasem nie czeka na wyrok w sprawie kung-fu? Jeśli go zawieszą, to Brown na środku, a O'Shea zaś na boku.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
11-11-2009 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #6
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
matys napisał(a):Jaka operacja?
Ma problemy z kostką i obecnie jedzie na zastrzykach przeciwbólowych. Jak sam powiedział, po sezonie będzie musiał poddać się operacji.



Mój Blog: Pod presją czasu
11-11-2009 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kastet Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #7
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
Ten mecz po prostu musimy wygrać i innego rozwiązania to ja na dzień dzisiejszy nie widzę.Bardzo bym chciał żeby swoją szansę od pierwszych minut w końcu dostał Obertan bo zapowiada się świetnie jak dotąd i przydałoby się sprawdzić jak mu będzie szło od pierwszych minut Smile
Nie ma co wydziwiać z taktyką , proponuję klasyczne 4-4-2

VDS
Brown - Vidic - Evans - Evra
Valencia - Anderson - Fletcher - Obertan
Berbatov - Rooney

Taką jedenastkę bym chciał ujrzeć w tym spotkaniu.Co do wyniku typuję 2-0 dla nas 8-)
12-11-2009 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pedro Offline
Member
***

Liczba postów: 138
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #8
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
Grając u siebie z Evertonem to powinny byc pewne 3pkt. Lepiej zeby nie obylo sie bez wpadki, bo własnie takie mecze zaważą nad tym kto sięgnie po mistrzostwo.
Wątpie ze zagramy 4-3-3, choć bardzo bym chciał, bo w meczu z chel$ea pokazalismy Wielkie Cojones.

Bramka: Edwin
Obrona: Brown Vidic Evans Evra
Pomoc: Valencia Anderson Fletcher Obertan (duzo wnosił z ławki, czas zobaczyc co wniesie od początku)
Atak: Berbatov Rooney

jeszcze 9 dni, ale to sie dłuuuuży...
UNITED!

LUHG
12-11-2009 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bobsley Offline
Member
***

Liczba postów: 161
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #9
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
van der sar
o'shea-evans-vidic-evra
valencia-fletcher-ansderson-nani
berbatow-owen

Obertana nie chciałbym zobaczyć w tym meczu bo widzi mi się Gabryś przez pełne 90' przeciwko Besiktasowi

Trzeba wygrać z Evertonem i liczyć, że nie skarci nas Saha Wink
12-11-2009 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #10
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
Ja nie widzę drugiej linii bez Carricka. Moim zdaniem jeśli myślimy o grze ofensywnej to zawsze, a to zawsze musi grać ktoś z dwójki Scholes, Carrick. Nikt inny w naszej kadrze nie potrafi tak szanować piłki w drugiej linii jak tak dwójka. Jako, że Rudy nie jest ostatnio w najlepszej dyspozycji, to osoba Michaela to mus. Fajnie by było gdyby obok niego zagrali również świetnie dysponowani Fletcher i Anderson, ale tego się raczej nie spodziewam. A szkoda...

To będzie bardzo ważny i bardzo trudny mecz.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
12-11-2009 21:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Matubatu Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #11
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
Wiadomo będą chcieli spiąć się na nas. Liczę, że ich spokojnie pykniemy 2:0 Wink
14-11-2009 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #12
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
Mam takie pytanie jaki sens ma typowanie wyjściowej jedenastki 8 - 10 dni przed meczem. W dodatku jest przerwa na kadrę, a widzę nie pierwsze typowania składu zanim jeszcze skończyły się spotkania międzypaństwowe. Myślę, że należałoby się wstrzymać z typowaniem jedenastki na 2-3 dni przed każdym meczem bo różne rzeczy mogą się dziać(w sumie kontuzje przede wszystkim) Chyba, że zależy niektórym na nabijaniu liczby postów. Równie dobrze możemy już typować składy w jakich chcielibyśmy zobaczyć diabły np.w święta na wyjezdzie w Hull. Wink
14-11-2009 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #13
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
Każde typowanie nie ma sensu, każde pisanie o kupowaniu/sprzedawaniu piłkarzy nie ma sensu, każde pisanie o następcy Fergusona nie ma sensu. Wszystko jest nabijaniem. Zwińmy interes w związku z tym.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
14-11-2009 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bobsley Offline
Member
***

Liczba postów: 161
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #14
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
matys napisał(a):Każde typowanie nie ma sensu, każde pisanie o kupowaniu/sprzedawaniu piłkarzy nie ma sensu, każde pisanie o następcy Fergusona nie ma sensu. Wszystko jest nabijaniem. Zwińmy interes w związku z tym.

ta dokładnie, po co spekulować, bawić się, wymieniać poglądy i spostrzeżenia jak i tak decyduje SAF
14-11-2009 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #15
Re: PL: Manchester United vs Everton (21.11.2009, 18:30)
Spekulować można, a nawet należy. Po to w końcu jest forum. Chodziło mi o fakt, że bez sensu jest typowanie składu jesli kilku lub kilkunastu zawodników jest na zgrupowaniach kadry, a do meczu jest 8-10 dni. Przykładowo dwóch wróci z kontuzją, jednemu umrze ktoś bliski(czego oczywiście nikomu nie życzę) i jaki sens mają tak wczesne rozprawki na temat składu.
15-11-2009 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości