Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Birmingham City 1-1 Manchester United (09.01.2010)
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
PL: Birmingham City 1-1 Manchester United (09.01.2010)
[Obrazek: 100px-Birmingham_City_FC_logo.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 1zn0jye.png]

Birmingham City vs Manchester United
Barclays Premier League
09.01.2010; 18:30
St Andrew's Stadium, Birmingham


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. Już trzy dni po pucharowym meczu z Man City, w ramach 21 kolejki Barclays Premier League na St Andrew's Stadium, zaskakująco rewelacyjny w tym sezonie beniaminek - Birmingham City zmierzy się z Manchesterem United.

Nasi przeciwnicy zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Udało im się wygrać dziewięć spotkań, pięć zremisowali i sześć przegrali. Najlepszym strzelcem w drużynie Blues jest Cameron Jerome, który ma na swoim koncie 4 strzelone bramki. W swoim ostatnim ligowym meczu Birmingham pokonało na wyjeździe Stoke City 0-1, a gola zdobył wspomniany wcześniej Jerome.

Ten beniaminek również całkiem niedawno zremisował z Chelsea 0-0, a w tym meczu wspaniale zaprezentował się bramkarz Joe Hart. W dodatku sędzia nie zaliczył prawidłowo zdobytej bramki dla Birmingham, która na pewno odmieniłaby losy tego spotkania.

W ostatnim pojedynku pomiędzy United a B'ham, górą były Czerwone Diabły. Na inaugurację sezonu podopieczni sir Alexa Fergusona pokonali na Old Trafford wicemistrza The Championship 1-0, a jedynego gola zdobył w 34. minucie Wayne Rooney. W tym meczu zabrakło m.in. van der Sara, Vidicia, Ferdinanda, Neville'a, Evansa i Rafaela, ale również Alex McLeish musiał uporać się ze "szpitalem" w swojej ekipie, gdyż kontuzjowanych było aż ośmiu jego podstawowych graczy.

Spotkania obu drużyn:
- Manchester United jest niepokonany od 22 spotkań przeciwko Birmingham. Diabły wygrały 15 z nich;

- Ostatnie zwycięstwo Birmingham z United miało miejsce 2 stycznia 1978 roku na Old Trafford. Mecz zakończył się rezultatem 1:2.

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Manchester United - Birmingham City 1:0 ; 16.08.2009 Barclays Premier League

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:Największy sukces Blues w rozgrywkach ligowych to zajęcie 6. miejsca. Poza tym Birmingham City w 1963 roku wygrało Puchar Ligi, a w 2001 roku przegrało w finale tych rozgrywek.

Dane pomeczowe:

Składy:

Birmingham City: Hart - Carr, Dann, Johnson, Ridgewell - Larsson (Fahey 83'), Bowyer, Ferguson, McFadden - Jerome, Benitez

Manchester United: Kuszczak - Rafael, Evans, Brown, Evra - Valencia, Fletcher, Carrick, Scholes (Diouf 81'), Park (Giggs 66') - Rooney

Ławki rezerwowych:

Birmingham City: Maik Taylor, Martin Taylor, Phillips, McSheffrey, Queudrue, Johnson

Manchester United: Amos, Neville, Fabio, Anderson, Owen

Gole: Jerome 39' - Dann 64' (sam.)

Kartki: Carr (Ż), Larsson (Ż) - Fletcher (Ż,Ż), Brown (Ż)

Sędzia: Mark Clattenburg

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
30-12-2009 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #2
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
No, mamy w takim razie cały tydzień na przygotowanie się do tego meczu, a przygotować się trzeba solidnie, bo łatwo nie będzie. Nie liczę na nic więcej jak na skromne 1-0. Skład ma zagrać najsilniejszy z możliwych:

Kuszczak - Rafael, Vidic, Evans, Pat - Valencia, Carrick, Fletcher, Giggs - Rooney, Berbatov.

Myśl o Rafaelu na prawej stronie mnie zbytnio nie jara, ale co zrobić.

Giggs też mi się średnio widzi, no ale lepszych opcji nie ma. Won mi z Parkiem! W ataku też wybór taki, że urwanie głowy.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
05-01-2010 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #3
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
matys napisał(a):Myśl o Rafaelu na prawej stronie mnie zbytnio nie jara, ale co zrobić.

Nie gadaj, że wolałbyś Neville'a. :roll:
05-01-2010 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #4
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
W sumie to jest jeszcze Brown, który może zagrać na prawej stronie defensywy.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
05-01-2010 19:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #5
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
fasol napisał(a):Nie gadaj, że wolałbyś Neville'a. :roll:
Napisałem, że zagrać ma skład najmocniejszy z możliwych i w 11 umieściłem Rafaela, znaczy się, że to jego wolę, co nie?

Jest jeszcze Brown, ale kiedy on ostatni mecz grał na prawej stronie? W 2008 roku chyba, więc wątpię, że mu tak nagle SAF da szansę, zwłaszcza po takim meczu jak ten z Leeds.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
05-01-2010 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #6
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
matys napisał(a):Jest jeszcze Brown, ale kiedy on ostatni mecz grał na prawej stronie? W 2008 roku chyba, więc wątpię, że mu tak nagle SAF da szansę, zwłaszcza po takim meczu jak ten z Leeds.

Matys, tyle że jeśli Wes wróci do formy porównywalnej z tej z 2008 roku ro będzie naszym najlepszym prawym obrońcą. Może warto by mu dać szansę? Jak wiadomo gdy po kontuzji wróci Rio, to nagle na środku obrony może zabraknąć miejsca w składzie dla Wesa, a prawa obrona naszą najsilniejszą pozycją nie jest, a Wes może ją bardzo wzmocnić.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
05-01-2010 19:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #7
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
Cytat:Lekarze powiedzieli mi, że nie będę mógł grać przez przez następnych siedem do dziesięciu dni, dlatego prawdopodobnie opuszczę spotkanie z Birmingham.

Także najprawdopodobniej środek Brown - Evans.



Mój Blog: Pod presją czasu
05-01-2010 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #8
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
Nic odkrywczego nie powiem, ale ten mecz trzeba po prostu wygrać i tak jak powiedział matys należy wystawić najmocniejszy możliwy skład.

Kuszczak - Rafael, Brown, Evans, Evra - Valencia, Carrick, Fletcher, Park - Rooney, Berbatow

To chyba nasz najmocniejszy skład na tę chwilę. Bramka i obrona, to wiadomo. Środek pomocy, prawe skrzydło również. Zaś jeśli chodzi o lewe, to nie mam pojęcia, kto powinien zagrać. Jeśli Giggs jest nadal tak tragiczny, jak w ostatnim meczu, to już chyba wolę Parka. W ataku oczywiście Roo i... no nic nie wymyślisz, musi być Berba.

E:
Kwas, a jak myślisz? Big Grin

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
05-01-2010 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #9
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
Pamiętam, że na Chelsea kilka osób chciało zobaczyć Wesa na prawej stronie, w tym także ja. Niestety do tego nie doszło, bo coś tam wypadło Vidiciowi i Brown musiał iść na środek. Szkoda tylko, że do dzisiaj jest problem ze stoperami, bo tak Brown'a można było spokojnie sprawdzić na boku.

To wcale nie był głupi pomysł. Teraz może się takowy wydawać, bo Rafael wrócił w dobrym stylu, ale przecież Brazylijczyk często łapie jakiś uraz i nie będzie grał mecz w mecz, a już na pewno rzadziej w takich pojedynkach jak ten, który nas czeka w sobotę. Wrócił po operacji kostki Evans, Vida wypada tylko na jeden mecz, także parę stoperów mogliby tworzyć Jonny z Nemanją, a na bok mógłby powędrować anglik.

To tak na przyszłość.

A w teraźniejszości ( Birmingham ) Brown wystąpi na środku. Innej opcji nie ma.

Kuszczak - Rafael, Brown, Evans, Evra - Valencia, Carrick, Fletcher, Park - Rooney, Berbatov.

RedLucas napisał(a):Jeśli Giggs jest nadal tak tragiczny, jak w ostatnim meczu, to już chyba wolę Parka.
Masz chyba na myśli mecz z Hull, a nie z Leeds ?
05-01-2010 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #10
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
Kuszczak
Rafael - Brown - Evans - Evra
Carrick - Scholes/Giggs - Fletcher
Valencia - Berbatov - Rooney


4-3-3 podpisuje się pod tym co w którymś z tematów na forum napisał Michał. Przestańmy w końcu grać ustawieniem pod przeciwnika i grajmy ciągle 4-3-3. Nie oszukujmy się, nie mamy obecnie nikogo kto zagwarantuje nad naprawdę dobrą grę na lewym skrzydle. W pomocy mamy zawodników, którzy potrafią zdominować drugą linię przeciwnika. Zaś Rooney schodzący z lewego skrzydła, może być bardzo groźny.

Nie ważne jak, nie ważne ile. Jedyne co mnie obchodzi to 3 pkt, które po tym meczu mają zostać dopisane na nasze konto.



Mój Blog: Pod presją czasu
05-01-2010 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #11
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
Kadra na jutrzejsze spotkanie:

Bramkarze: Tomasz Kuszczak, Ben Foster
Obrońcy: Gary Neville, Rafael da Silva, Ritchie De Laet, Wes Brown, Jonny Evans, Patrice Evra, Fabio da Silva
Pomocnicy: Antonio Valencia, Ji Sung Park, Michael Carrick, Darren Fletcher, Paul Scholes, Anderson, Darron Gibson, Ryan Giggs, Gabriel Obertan, Zoran Tošić
Napastnicy: Wayne Rooney, Dymitr Berbatov, Michael Owen, Danny Welbeck, Mame Biram Diouf

Rio do gry wrócić ma za dwa tygodnie, Vidic wraca na mecz z City w CC. Hargo zaczął trenować na pełnych obrotach z rezerwami.

Ciekaw jestem czy Diouf znajdzie się w meczowej "18"



Mój Blog: Pod presją czasu
08-01-2010 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kamill Offline
Member
***

Liczba postów: 219
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 2
Post: #12
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
Foster26 napisał(a):Ciekaw jestem czy Diouf znajdzie się w meczowej "18"

Nawet jeśli tak, to Ferguson dokona zmian w końcówce meczu więc wiele nie pogra Wink

Co do samego meczu to zdziwiłbym się jeśli byśmy tego nie wygrali. Birmingham trochę zaskakuje w tym sezonie, myślałem, że będą w okolicy strefy spadkowej, a tu prozę ósme miejsce w lidze. Ale to nie jest ważne, musimy zdobywać punkty by jako pierwsi wygrać ligę czwarty raz z rzędu Wink

Form Is Temporary, Class Is Permanent
08-01-2010 17:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #13
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
Myślę, że na Dioufa jeszcze nie czas. Szansę może dostanie z City, ale znając życie i tak od pierwszych minut nie zagra. Na chwilę obecną chciałbym, żeby Welbeck dostawał więcej szans. Po cichu liczę na jego występ w meczu z Birmingham, chociażby wejście z ławki.

Co do składu to chciałbym:

Kuszczak
Rafael/Neville - Brown - Evans - Evra
Carrick - Giggs/Fletcher - Scholes
Valencia - Berbatov - Rooney


Ale znąjąc SAFa wyjdziemy 442 albo 451 z osamotnionym Rooneyem.

442 (najbardziej prawdopodobne):

Kuszczak
Rafael/Neville - Brown - Evans - Evra
Valencia - Carrick - Scholes - Park
Rooney - Berbatov


451:

Kuszczak
Rafael/Neville - Brown - Evans - Evra
Valencia - Carrick - Giggs/Fletcher - Scholes - Park
Rooney


Mecz bez wątpienia będzie ciężki i każde zwycięstwo będzie cieszyć. Przeciwnicy ostatnio grają bardzo dobrze, a o naszej grze rozpisywać się zbytnio nie będę. Znów mamy problemy w obronie. To ustawienie nie jest naszym optymalnym, ale w pierwszym meczu też musieliśmy sobie radzić bez Rio i Vidy (przynajmniej tak mi się wydaje). Na lewej stronie dużego wyboru nie mamy, dlatego do składu dałbym Parka, a gdyby mu nie szło to jest jeszcze Tosić czy Obertan. Serb mógłby dostać szansę, bo Oberek ostatnio nie zachwyca.

Wynik: 1-2

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
08-01-2010 17:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #14
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
Cytat:- Chcemy, by Diouf był zaangażowany w mecz z Birmingham. To odpowiednia chwila, żeby dokonać tego teraz. Na treningach spisywał się bardzo dobrze - powiedział Szkot. - Jest szybki i pomimo 1,78 metra wzrostu świetnie radzi sobie w powietrzu. Różni się trochę od napastników, których mamy obecnie do dyspozycji. Sprowadzenie go do klubu było dobrym posunięciem.
Czyli należy się spodziewać Mame w "18" meczowej.



Mój Blog: Pod presją czasu
09-01-2010 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #15
Re: PL: Birmingham City - Manchester United (09.01.2010; 18:30)
Dalej nie do końca mogę wierzyć, że ten mecz dojdzie do skutku, ale póki nie ma żadnego oficjalnego komunikatu...

Ostatnie nasze wizyty w niebieskiej części Birmingham kojarzą mi się z wielkimi męczarniami. Myślę, że nie inaczej będzie tym razem i niestety powiem to po raz kolejny - żaden wynik mnie nie zdziwi. Jesteśmy obecnie na takim etapie, że naprawdę niewiadomo czego można spodziewać się po naszych.

Chętnie widziałbym 433, ale tylko w wersji z Rooneyem na skrzydle. Jeśli miałby wystąpić po lewej Park, czy Giggs to już wolę chyba czterech w drugiej linii.

Zagadką jest dla mnie postawa linii defensywy. Oby dali radę, bo z dużo gorszym przecież Leeds Brown miał olbrzymie kłopoty. A można się spodziewać, że Birmingham zagra z podobną determinacją jak Pawie i nie złożą tak szybko broni jak Wigan.

1) Kuszczak - Rafael, Brown, Evans, Evra - Carrick, Fletcher, Anderson* - Rooney, Valencia - Berbatov

2) Kuszczak - Rafael, Brown, Evans, Evra - Valencia, Fletcher, Carick, Park - Roo, Berba

* w 433 prezentuje się prawie zawsze bardzo dobrze, a w innym wariancie nie mielibyśmy chyba zawodnika, który byłby w stanie tyle biegać do przodu

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
09-01-2010 10:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości