Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zimowe IO - Vancouver 2010
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Zimowe IO - Vancouver 2010
[Obrazek: 300pxVancouver_2010_logo.svg_thumb.png?imgmax=800]
XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Vancouver w dniach 12-28 lutego 2010 roku. Vancouver jest miastem położonym w zachodniej Kanadzie, praktycznie "na końcu świata".

Zimowe Igrzyska Olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Będą to trzecie igrzyska, które odbędą się w Kanadzie. W 1976 roku organizatorem letnich igrzysk był Montreal, a w 1988 roku w Calgary odbyły się zimowe igrzyska. Równocześnie będą to szóste zimowe igrzyska olimpijskie, które odbędą się na kontynencie Ameryki Północnej. Ostatnie takie wydarzenie w tej części świata obyło się w 2002 roku, kiedy to organizatorem zimowych igrzysk olimpijskich było Salt Lake City.

Uczestnicy zimowych igrzysk w Vancouver w 2010 roku rywalizować będą w 7 dyscyplinach sportowych i 86 konkurencjach. Obecnie wiadomo że na igrzyskach wystartuje 45 państw, wśród nich oczywiście Polska.

Kto z polskich reprezentantów ma największe szanse na medal?
Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Tomasz Sikora. A może ktoś mniej znany okaże się mistrzem?
Przekonamy się już w lutym. Zapraszam do dyskusji.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
10-01-2010 20:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
Stawiam na Justynę Kowalczyk, jeżeli nie zdarzy się nic niespodziewanego to powinna zająć miejsce na podium. Bardzo na to liczę, gdyż moim zdaniem jest to nasza największa szansa na medal.

Adam Małysz, no tutaj może być ciężko. Bardzo dobrze życzę naszemu, mistrzowi z Wisły. Ale jednak jego szanse na medal, są małe. Warto jednak wierzyć. Życzę Adamowi upragnionego Złota.

Co do Sikory, to już pokazał że umie zaskoczyć, tylko czy aż na tyle?
10-01-2010 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
Ja myślę, że Justyna powalczy o nie jeden medal i pewnie przywiezie jakieś złoto. Choć sport to sport, bywają różne niespodzianki, ale ona jest w tej chwili największą faworytką IO.
Co do Sikory, to potrafi zaskakiwać i ostatni PŚ pokazał, że wraca do formy. Jak będzie dobrze strzelał to na podium są duże szanse. Kibicuje Sikorze odkąd pamiętam i niejednokrotnie odnosił sukcesy nawet jak sie nikt po nim tego nie spodziewał.
Szanse Adama oceniam najniżej, ale złoty medal z jego strony najbardziej by mnie cieszył, bo tylko tego mu brakuje do kolekcji trofeów, a wiadomo że to jego ostatnie Igrzyska w karierze.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
11-01-2010 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #4
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
Ja mam kilku swoich faworytów.

Jest rzecz jasna Kowalczyk. Pewniak. Jak to powiedziała Majdić "nie ma gorszych dni". Wiadomo, tu upadek, tam choroba, ale kiedy trzeba, to się zmobilizuje i nawet w gorszej formie zbiera gratulacje. Tak więc powiedzmy - złoto.

Tomasz Sikora. Myślę, że jest w stanie wywalczyć medal i w tej sprawie podzielam zdanie Branki.

No i Małysz. W ostatnim sezonie w Whistler był trzeci, więc zakładając, że miejsce drugiego wówczas Larinto zajmie powiedzmy Ammann, może coś wywalczyć. Jeśli pasuje mu skocznia - to fajnie, a ostatnie konkursy pokazały, że po wyeliminowaniu problemów z prędkością najazdu może wywalczyć dobry wynik. Tak więc wystarczy odrobinę szczęścia do pełnego szczęścia, że się tak wyrażę.

Oczywiście na medal ma też szansę Paulina Ligocka. Spisuje się dobrze, a jej szanse oceniam wyżej niż Sikory i Małysza.

A może Stoch? W Libercu był czwarty - może i w Kanadzie się zmobilizuje? Jest pewne prawdopodobieństwo, że Kamil chociaż powalczy i zajmie miejsce w pierwszej dziesiątce.

Tym bardziej, że jeśli zarówno Stoch i Małysz będą w formie, a pozostała dwójka skoczków nie nawali, jesteśmy w stanie przy niemocy Finów wyprzedzić w wyścigu o medal Niemców i Japończyków.

Poza tym jest jeszcze drużyna biathlonistek. Osobiście uważam, że z wyżej wymienionych mają najmniejsze szanse, ale kto wie?

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
11-01-2010 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
Skład polskiej kadry na Igrzyska Olimpijskie w Vanocuver:
Cytat:Biathlon: Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka, Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek

Łyżwiarstwo figurowe: Anna Jurkiewicz, Joanna Sulej, Mateusz Chruściński, Przemysław Domański

Short track: Paula Bzura, Patrycja Maliszewska, Jakub Jaworski

Łyżwiarstwo szybkie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Maciej Biega, Zbigniew Bródka, Sławomir Chmura, Sebastian Druszkiewicz, Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz

Narciarstwo dowolne: Karolina Riemen

Narciarstwo alpejskie: Agnieszka Gąsienica-Daniel

Skoki narciarskie: Stefan Hula, Adam Małysz, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch

Biegi narciarskie: Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek Kornelia, Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok

Snowboard: Maciej Jodko - SBX, Paulina Ligocka - Half-Pipe, Michał Ligocki - Half-Pipe

Saneczkarstwo: Maciej Kurowski, Ewelina Staszulonek

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
27-01-2010 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #6
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
Tymczasem prawie na pewno na igrzyska pojedzie także trzeci z klanu Ligockich - Mateusz. Okazało się, że zostało nam przyznane drugie miejsce. Z racji tej decyzji, obok Macieja Jodki, w kategorii SBX wystąpi Mateusz Ligocki.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
28-01-2010 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
sport.pl napisał(a):Gruziński saneczkarz Nodar Kumaritashvili, który w piątek uległ ciężkiemu wypadkowi podczas treningu zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. 21-letni Gruzin, przy prędkości około 140 km/h, wypadł z sanek i uderzył w barierę. Stracił przytomność. Kumaritaszwili jest pierwszą śmiertelną ofiarą w historii zimowych igrzysk olimpijskich.

Fspaniale rozpoczęli.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
12-02-2010 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #8
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
http://www.youtube.com/watch?v=CJKySRJCbCE
Po prostu makabra.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
12-02-2010 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
już nie ma

Pele good, Maradona better, George Best
13-02-2010 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #10
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
Nom juz wczoraj nie bylo, tu jest:

http://www.ishatonu.com/2010/02/12/luge/

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
13-02-2010 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sir_matt Offline
Member
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
mamy srebrny medal Smile brawo Adam! Amman dzisiaj nie do pobicia.

What a friend we have in Jesus ?
He's a saviour from afar
What a friend we have in Jesus ?
And his name is Cantona
13-02-2010 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #12
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
Ech Amman to ma szczęście do tych Igrzysk. Trochę niedosyt bo złoto się Małyszowi należało w karierze a na dużej będzie jeszcze ciężej je zdobyć niż na małej. Ale i tak wielkie, wielkie brawa bo kto by się przed tym sezonem spodziewał takiego świetnego wyniku na IO

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
13-02-2010 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
Ale Amman był genialny cały sezon. Tym razem mu się należało naprawdę, choć nie obraziłabym sie jakby zepsuł skok. No ale jeszcze została duża skocznia, wszystko się może zdarzyć jak np powieje, zresztą Małysz jest z dnia na dzień coraz lepszy - i będzie skakał na większym luzie, bo medal już jest.
Super zaczęliśmy te Igrzyska, byle tak dalej! Mam nadzieję, że Justyna sobie poradzi z rekreacyjnością tras i zmiecie rywalki z powierzchni ziemi 8-)

Ps Podobała mi się ceremonia otwarcia,fajnie że tak zaangażowali ludność rdzenną. I te 'wieloryby' :mrgreen:

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
13-02-2010 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
Dziś była największa szansa na upragniony złoty medal, jednakże jestem bardzo zadowolony bo udało się TeamMałyszowi zrobić to, co zakładali przed sezonem, zdążyli idealnie, choć po cichu sobie mówię, że ta największa forma przyjdzie na Turniej Skandynawski. Na dużej skoczni będzie cholernie ciężko, bo do faworytów dołączy Anders Jacobsen oraz Morgi. Ahonen 4, choć nie skakał w poprzednim sezonie, czyżby było inaczej, gdyby nie zawiesił nart na kołku?

Czekam z dużym optymizmem na kolejny konkurs ZIO, myślę że brąz będzie. Walka Ammana z Schlierim będzie genialna, miałem wrażenie, że on już myśli o nastepnych zawodach, strasznie się spina na te konkursy, oby się nie spalił, bo presja złotego medalu jest duża w jego wykonaniu.
13-02-2010 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #15
Re: Zimowe IO - Vancouver 2010
branka napisał(a):Ale Amman był genialny cały sezon. Tym razem mu się należało naprawdę

Oczywiście ale Małysz w sezone 2001/2002 był jeszcze genialniejszy. Można powiedzieć, że liczyłem na swego rodzaju "sprawiedliwość dziejową" Wink

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
13-02-2010 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości