Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak spisują się byłe Diabły?
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #655
RE: Jak spisują się byłe Diabły?
Zacznijmy od - ja Gary'ego uwielbiam, ubóstwiam i to nie dlatego, że mi podpisał kiedyś tam koszulkę Tongue W przypadku jego, tak jak przy Chicharito mogę być bardzo nieobiektywny, wiem o tym i dobrze mi z tym Big Grin

Dlaczego Valencia postawiła na braci N.? Z tego samego powodu, co Molde na Solskjaera, reprezentacja Niemiec na Klinsmanna, Barcelona na Guardiolę, a Sunderland na Keane'a. Każdy z nich albo nie trenował nikogo wcześniej (Roy), albo były to jakieś rezerwy (Pep, Ole) czy asystenctwa. Widać duże / wielkie kluby podejmują nieraz decyzje o zatrudnieniu trenera bez żadnego doświadczenia na podstawie różnych przesłanek. Gary kursy trenerskie miał pokończone, był asystentem w reprezentacji Anglii, z kolei Phil był już drugim trenerem w United i właśnie Valencii. Nie wyszło, pewnie wkrótce się pożegnają, ale bardziej szokujące było dla mnie to, że Hiszpanie sięgnęli po Anglików niż sam fakt wyboru Gary'ego.

Z punktu widzenia Neva: skoro kończył kursy trenerskie, to nie po to, by świecić nimi w CV przed właścicielami Sky Sports. Dostał opcję startu w mało znanym sobie środowisku, fakt, ale za to w najwyższej klasie rozgrywkowej, w lidze ze światowego top 3. Odmów raz, a drugi raz nie będziesz miał okazji odmówić. Na co miał czekać? Aż się zgłosi Blackburn czy Bolton? Kopanie się z nimi o utrzymanie w Championship nie byłoby dużo łatwiejszym wyzwaniem, a ryzyko utknięcia na długi czas gdzieś po zapleczach EPL byłoby spore.

Tak jak piszesz i jak ja pisałem na shoucie, nie wyszedł mu ten start w trenerkę bardziej niż by się tego spodziewał pewnie i będzie to rzutować na także jego dotychczasową nieskazitelną opinię jako eksperta TV. Trochę trudniej będzie się przekonująco mądrzyć pod krawatem, wróciwszy po blamażu w realu, a nie teoretycznym rysowaniu linii na ekranie.

Gdzie jest Groszek?
04-02-2016 10:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak spisują się byłe Diabły? - Kosma - 04-02-2016 10:27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości