Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Green & Gold w Polsce
dulekthered Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Green & Gold w Polsce
Witam !!

Tak się składa że jakoś w Polsce względnie cicho o tej akcji. Chyba polscy kibice United nie są jakoś do tej idei przekonani, mało tego, część z nich wręcz broni Glazerów. W świetle miażdżących dla obecnych właścicieli faktów (dostępnych chociażby na forum MUST) wynika to chyba raczej z niewiedzy niż ze złej woli. Zdaję sobie przy tym doskonale sprawę, iż wielu z polskich fanów jest członkami oficjalnego stowarzyszenia, MUSC. Nie oznacza to jednak, iż należy akceptować wszystkie posunięcia władz klubu. Mało tego, czasem odnoszę wrażenie, że tutaj w Polsce ludziom właściwie zwisa czy w United siedzą Glazerowie czy nie, byleby drużyna wygrywała. Tymczasem trzeba mieć świadomość, że obecność tej rodzinki to bezprecedensowe zagrożenie w historii klubu (zobaczcie co się właśnie stało z Portsmouth). Zatem należy walczyć o United całym sercem i duszą.

Oto kilka moich propozycji na gorąco:

1) widzę że na Waszych portalach dominuje nadal czerwony. Należałoby rozważyć zmianę barw na G&G lub dodanie jakichś widocznych elementów w tych barwach (np. wstążeczki lub herbu)

2) promocja historii Newton Heath

3) promocja ubierania się na mecze w barwy G&G nawiązujące do NH (czyli powrót do tradycji) - można zacząć już od finału z Villą, bo niestety na razie jak widzę (we Wro) jestem w tym odosobniony

4) promocja niezależnych inicjatyw (MUST, IMUSA, PF [SU], FCUM)

5) promocja filozofii United z uwzględnieniem odrębności, o czym wielu kibiców w Polsce nie ma pojęcia (Republic of Mancunia, Pride of The North, niechęć do little ingerlunders)

6) promocja pośrednio lub bezpośrednio związanych z United ikon sceny alternatywnej (np. The Stone Roses)

7) łopatologiczne wytłumaczenie szerokiej publiczności dlaczego Glazerowie są zagrożeniem dla United

8) stworzenie własnej strony koordynującej działania G&G w Polsce (najlepiej na Facebooku, jak zrobili to nasi bracia Norwegowie)


Liczę na rozważenie powyższych propozycji oraz na Waszą pomoc. Z chęcią wysłucham Waszych uwag / sugestii.


Pozdrawiam

Piotr E. Dulanowski AKA dulekthered, Wrocław
<!-- e -->[email protected]<!-- e -->
GG:2029357
27-02-2010 00:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Green & Gold w Polsce
Nic się nie dzieje - rzecz względna, zależy gdzie na sytuację patrzysz.

Wziąwszy pod uwagę że 90% kibiców United w PL marzy o najnowszym kicie z tego sezonu aby być na czasie i jedyne co zaśpiewać umie to Glory Glory Man United, jedyną rzeczą jaką możemy zrobić jest wychowywanie kibica. Sam taki byłem i potrzeba było naprawdę sporo zapału aby czytać historie United i uczyć się samemu przyśpiewek z YT, ale później zapisałem się do MUSC i poszło z górki.

My w stowarzyszeniu jeśli chodzi o edukację niezrzeszonych robimy naprawdę sporo, choć inna sprawą jest że wielu ludzi patrzy na nas jak Stivie Wonder na Raya Charlsa gdy zaczynamy śpiewać podczas meczów coś czego inni nie znają. Co do oficjalnego działania to mamy związane ręce. Flagi G&G pod szyldem MUSC nie możemy zrobić, bo groziło by to straceniem statusu OSC (na co pracowaliśmy od 1991 roku). Niemniej jednak indywidualnie każdy z nas popiera G&G z całego serca i przywdziewa historyczne barwy w ramach protestu.

Myślę że wystarczy aby każdy był w uczciwy w tej kwestii wobec siebie i akcja odniesie spory sukces (a już odniosła).
A tak poza tym to moim zdaniem nie ma co w Polsce silić się na bycie bardziej manchesterskim od rodowitych Mancs z dziada pradziada.

UWS

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
27-02-2010 12:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wróbel Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Green & Gold w Polsce
Dla mnie ta cala inicjatywa G&G jest w porzadku bo fajnie to wyglada na trybunach, ale co to ma dac? Jak oni wybieraja taka forme 'protestu' to gratuluje. Ciekawe co takim postepowaniem im sie uda wywalczyc jak Glazerzy na meczu United nie byli bodajze od wrzesnia czy pazdziernika. Zreszta ich to nawet nie rusza bo poki stadion jest pelny to pieniazki do kabzy wpadaja. Jedyne co uda sie kibicom tym ugrac to pewnie kolor strojow wyjazdowych od NIKE na przyszly sezon albo to ze te szale znajda sie w MEGASTORE bo jestem prawie pewien ze ktos to lyknie i zbije na tym gruby hajs.

Czytalem ostatnio na jednym angielskim forum wypowiedz kibica Man City przed meczem 1/2 CC na OT jak z megastore wychodzi turysta caly obladowany gadzetami i zaraz podbija do stoiska i kupuje szalik G&G. To sie troche mija z celem, a jak juz widze ludzi ubranych w nowe meczowki a na szyi szalik G&G to po prostu smiech na sali. Na OT powinno sie zrobic protest jak na Legii. Wiadomo ze nie na taka skale jak ma to miejsce w Warszawie bo jest to nie mozliwe ze wzgledu na pakoli, kitajcow i gowno wszelkiej masci jakie sie na OT zjezdza, ale mysle ze bez zbednego oglaszania takiej akcji na Facebook'u czy MySpace'ie (gdzie "kibice" od razu to podlapia) miala by ona szanse wypalic na 2-3 mecze. Gdyby wiekszosc nie kupila biletow w kasach, a karnetowcy olali mecz to Glazerzy by to odczuli bo juz same przychody z dnia meczowego to jest ogromny hajs. Nawet gdyby na stadionie zasiadlo 10-20 tysi nie liczac przyjezdnych to juz by to odczuli. Tyle ze na OT sie to nie stanie bo lepiej walczyc kolorowymi szalikami niz zorganizowana akcja, ktora faktycznie moglaby uderzyc w finanse klubu.

Dla mnie te ich inicjatywy wprowadzane w Polsce sa zupelnie bez sensu, wiekszosc polskich kibicow United to chodzace MEGASTORE. Znam duzo z polskich fanow i naprawde 5 czy 6 to sa prawdziwi zajawkowicze na ta jazde i do nich mam szacunek, a reszta albo idzie za stadem albo po prostu chce sie polansowac bo z czyms "walcza". Tylko z czym? Dla mnie to jest kreowanie z siebie na sile mega kibica United bo skoro Angole sa anty to my tez mamy byc anty. Ja nigdy nie bylem ani za ani przeciw Glazerom bo mnie ich polityka nie dotyczyla, ale ostatnie wydarzenia sprawiaja ze coraz bardziej jestem przeciw, co jednak nie znaczy ze bede nosil zielono-zloty szalik i robil z siebie mega kumatego anty Glazera bo tak nigdy nie bedzie.

A jeszcze tak z ciekawostek to moze nie mamy tak bardzo uswiadomionych kibicow i zajawkowiczow pod wzgledem G&G, ale lepsi tacy niz pewien kibic ze Slowenii (ludzie z MUSC beda wiedzieli o kogo chodzi). Gosciu ktory wypisuje bezustannie na facebooku hasla antyglazerowskie itp, a ma albumy ze swoimi koszulkami i gadzetami z MEGASTORE, samemu wygladajac jak chodzaca reklama Smile.
27-02-2010 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
tasior Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Green & Gold w Polsce
Co do protestu w Polsce, to zgadzam sie z przedmowcami, nie ma wiekszego sensu go organizowac, bo 99% kibicow United w kraju, nie wie nawet dokladnie o co w nim chodzi. Nie jest tak, ze Angole protestuja tylko dlatego, ze mamy gigantyczne dlugi i SAF nie moze wydac sobie 35 baniek na Benzeme, chodzi glownie o gigantyczne podwyzki biletow (moje miejsce na ST2 w 2004 kosztowalo 24 funty, teraz jest po 36 !!!!), ACS, szopki z biletami wyjazdowymi, wypieranie prawdziwych kibicow United ze stadionu czy nawet ostatni cyrk z biletami na Wembley. Nie ma przeciwko czemu protestowac, jezeli wiekszosc spraw ich nie dotyczy. Zreszta jak pisali przedmowcy wiekszosc z nich to chodzacy megastore i nie wierze, ze bedac raz w zyciu na OT ktos nie kupi sobie koszulki czy szalika na pamiatke. Najgorsi i tak sa Chinczycy, bo obwieszeni zolto - zielonymi szalikami, wchodza na stadion z reklamowkami z megastora i daja wywiady dla Sky przed meczem, az mnie telepie jak widze tych fachowcow.

Co do samego protestu, to jest Anglia nie Polska i 95% kibicow na stadionie to pikniki i turysci, wiec nie ma opcji zrobienia pustego stadionu. Na OT jest 62,000 karnetowcow i nawet jak nikt by nie przyszedl to kasa i tak jest juz u glazerow, a 10 000 turystow zawsze sie znajdzie. Nie po to daje ponad 600 funtow za karnet co roku, zebym sobie opuszczal mecze. Jakbym mial 10% pewnosci, ze jak nie przyjde na mecz zrobi to jeszcze 5000 kibicow, to bym sie nie zastanawial, ale jak pisze tu sa inne realia. Nawet jak oddam moj karnet po sezonie, na moje miejsce znajdzie sie Chinczyk, czy ktos inny i atmosfera na Stretford End jeszcze sie pogorszy, zreszta zrobilo to 2000 - 3000 najbardziej harkorowych kibicow w 2005 roku i co ... i nic, zostali zastapieni. Tak jak pisza Angole zolto - zielone szaliki to pierwszy krok i jego celem jest "to Unite the supporters", zobaczymy moze cos z tego jeszcze bedzie ...
28-02-2010 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
tasior Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Green & Gold w Polsce
Dobra dulekthered masz pomysl co mozecie zrobic w Polsce, plan jest prosty, wystarczy dolaczyc do MUST. Caly artykul i link do MUST tutauj: http://www.strettyender.com/join-save-united, moze cos bedzie z tych Red Knights, widzialem wywiad z tym calym Keith Harrisem na BBC jakis czas temu i wyglada na to, ze naprawde przygotowuja oferte dla Glazerow.
02-03-2010 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #6
Re: Green & Gold w Polsce
Tasior ma racje.
Ja osobiście nie widzę sensu ubierania się w zielono złoty szalik, bo będzie to tylko pokazówka tylko dla mnie nic nie wnosząca do samego protestu.

IMHO celem nie powinno być tylko usunięcie Glazerów, bo jak zechcą to sprzedadzą i nie protest, a oferta będzie na to miała wpływ. Celem powinno być znalezienie kupca, który nie właduje nas w jeszcze większe długi, by sobie pokryć koszty.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
02-03-2010 16:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dulekthered Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Green & Gold w Polsce
Heh no właśnie to nie jest takie proste. Postaram się w punktach:

1) Tak sobie ostatnio dyskutuję na różnych forach z kibicami United w Polsce i rzeczywiście ze świadomością jest bardzo kiepsko. Ludzie bronią Glazerów i atakują Red Knights, oskarżając ich o próbę wyciągnięcia kasy z kieszeni kibiców (sic!).

2) No cóż, kibice, zwłaszcza Ci polscy, mają bardzo ograniczone pole działania. Nikogo przecież chyba nie stać na poważne zaangażowanie się w PF. Jedyne co możemy robić to okazywać solidarność z G&G, MUST, FCUM czy RK.

Ogólnie PR-owo akcja okazała się sukcesem, gdyż trąbią o niej czołowe brytyjskie media. Ciekaw w tym kontekście jestem, co się kryje za podjęciem współpracy MUST z Blue One Digital - czyżby jakiś PR-owy atak na imperium Glazerów w Ameryce?? :->>

3) Słusznie zauważyliście, że kibica trzeba wychować. Przyznam, że liczyłem, iż spotkam na tym forum jakichś członków MUST gotowych do współpracy w zakresie edukacji kibiców United i nagłaśniania problemu Glazerów.

Niestety MUST nie ma żadnych struktur w Polsce i nie udostępnia swoim członkom żadnych informacji o innych członkach. Pozostają więc fora takie jak to lub facebook etc.

4) Nie zgadzam się jednak że problem nas nie dotyczy. Droższe bilety to tylko skutek złego zarządzania klubem i ogromnego zadłużenia. Tutaj bardzo ciekawa analiza finansowa:

http://www.joinmust.org/forum/showthread.php?t=64599

Jej autor twierdzi, że gdyby jakimś nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności United wypadliby z wielkiej czwórki, wobec tych gigantycznych zobowiązań klub czeka katastrofa finansowa.

Może jak znajdę trochę czasu naświetle problem w przystępny sposób na jakimś forum.

5) Gdybyście jeszcze na to nie trafili, tutaj sylwetki Red Knights

http://www.joinmust.org/forum/showthread.php?t=65783

Pzdr

dq
03-03-2010 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #8
Re: Green & Gold w Polsce
No i fajnie, że nas oświecasz ale wystarczy uważnie przeczytać, co napisaliśmy.
Każdy chyba jest świadom, czym takie zadłużnie grozi. Spadnięcie z Top 4 kosztowałoby sporo wszystkie kluby, nas, czy LFC więcej niż innych.
Nikt tu chyba nie stwierdził, że problem nas nie dotyczy - tylko, że nie mamy na problem wpływu (chyba, że ktoś ma w skarbonce wolny miliard funciaków).

Co niby miałby dać nam atak na PR Glazerów w USA? Fastfoodożerców nic przecież nie obchodzi jakiś tam europejski soccer club. Ich nawet nie rusza przenoszenie ich własnych zespołów, którym kibicują do innych stanów. Straty zachęcą tylko do żwawszego dojenia United.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
03-03-2010 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dulekthered Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Green & Gold w Polsce
@Breakthru

Wg mnie dobrze przeprowadzona kampania PR-owa może być skuteczna. Po pierwsze – należałoby zdobyć sympatię mediów dla sprawy. Wtedy już każdy sponsor by się 5 razy zastanowił czy nie ryzykuje utratą reputacji podpisując kontrakty z Glazerami.

Pytanie tylko czy Blue State Digital stać na przeprowadzenie czegoś takiego?? Na razie z sukcesem skupiono się na powiększeniu liczby członków MUST (obecnie ponad 94 000). Następnym krokiem będzie pewnie zorganizowanie dobrowolnej składki wśród kibiców, gdyż – z tego co pisze prasa – Red Knights nie mają na razie wystarczających środków na złożenie atrakcyjnej oferty. Ciekaw jestem jak to wyjdzie w praktyce, bo ostatnio np. podobna akcja nie wyszła kibicom Poolu.

Poparcie kibiców wzmacnia też pozycję negocjacyjną Red Knights wobec instytucji finansowych czy posiadaczy wyemitowanych ostatnio obligacji.

Pzdr

dq
03-03-2010 18:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #10
Re: Green & Gold w Polsce
Cytat:Wtedy już każdy sponsor by się 5 razy zastanowił czy nie ryzykuje utratą reputacji podpisując kontrakty z Glazerami.
Jaki sponsor, przepraszam, by się zastanawiał? Gdzie? Patrz zdanie o Fastfoodożercach? Glazerowi nie opierają marki o siebie, nazwisko, czy flagową firmę. Jak chcemy koniecznie finansowej vendetty, to może by ktos wreszcie określił jak to zrobić?

Cytat:Poparcie kibiców wzmacnia też pozycję negocjacyjną Red Knights wobec instytucji finansowych czy posiadaczy wyemitowanych ostatnio obligacji.
W tym faceta, który pośredniczył w sprzedaży MU Glazerom. Trochę śmiesznie to wygląda, że gość będący współautorem przejęcia MU przez Glazerów teraz nagle jest wielkim obrońcą klubu.

Ja złamanego grosza nie przeznaczę na te ewentualne składeczki, dopóki nie dowiem się co za interes/plan mają "rycerze" na myśli*. Bo, że to robią to dla idei, nie kupuję - sorry, mam już więcej niż pięć lat.

PS
* od razu zaznaczam, że szukania zysku przy takiej inicjatywie nie uważam za coś karygodnego, to jest gra o miliony funtów, sęk w tym by osoby, które sobie może i kupią MU były na tyle poważne, by zabawki po tygodniu nie wyrzucać do kosza.


edit:
dla rozluźnienia atmosfery odcinek od Czerwonych Rycerzach:
http://www.studs-up.com/2010/03/tmi-tmi/

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
04-03-2010 08:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dulekthered Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Green & Gold w Polsce
@Breakthru

1) przestrzegałbym jednak przed niedocenianiem PR, bo to bardzo potężne narzędzie. Zobaczymy, jak zostanie rozegrana ta kampania. A repertuar ewentualnych działań jest naprawdę szeroki (chociażby bojkot wybranych firm).

2) do RK przekonują mnie 3 rzeczy:

a) sylwetki osób związanych z MUST (a wcześniej z SU) i walczących o klub od 1998 r.

b) plany stopniowego zmniejszania długu (w długim terminie całkowitej spłaty) – bo Glazerowie dług nieustannie rolują, wobec czego wzrasta zadłużenie (z 559 mln GBP w 2005 do 716 mln GBP w 2009; mimo że na obsługę długu poszło w latach 2005-2009 ok. 260 mln GBP, a w 2010 r. Ma to być ok. 140 mln GBP)

c) zapowiedź realnego wpływu organizacji kibiców na proces decyzyjny (szczegóły są cały czas negocjowane, jednakże padały takie propozycje jak np. złota akcja)


3) nikt nie pisał, że RK to inicjatywa non profit, ale część z nich robi to też na pewno dla idei (zakładam, że przy ich wiedzy i możliwościach dostępne są dla nich inwestycje o większej stopie zwrotu).

4) tak jak wspomniałem, szczegółowe plany na razie się tworzą, ale zastanawia 100% poparcie MUST dla tej inicjatywy (wczoraj zetknąłem się z informacją, że kompleksowa oferta ma być złożona w okresie między finałem LM a początkiem MŚ)


@All

Korzystając z okazji, wrzucę parę info:

1) MUST liczy już ponad 108 tys. Członków

2) rynki finansowe nie wykluczają, że inicjatywa RK odniesie sukces (rośnie cena klubowych obligacji, maleje ich oprocentowanie)

3) działania MUST cieszą się oficjalnym poparciem takich legend United, jak: Ole Gunnar Solskjaer, Alex Stepney, Willie Morgan czy Harry Gregg (a półoficjalnym Erica Cantony).

4) media spekulują, iż w razie odrzucenia oferty RK przez Glazerów istnieje plan B. Polegać on miałby na kupnie na wolnym rynku klubowych obligacji oraz PIKs (wtedy RK staliby się wierzycielami Glazerów, co w przypadku potencjalnej niewypłacalności tych ostatnich skutkowałoby przejęciem władzy w klubie)


Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za dyskusję

dq
04-03-2010 19:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
rooney91 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Green & Gold w Polsce
Macie racje, ze nie wszyscy sa dobrze poinformowani o tej sytuacji wiec moze powinno powstac jakies centrum informacji na ten temat (faq czy jak to sie tam nazywa Wink ) tak aby kazy mogl sie zapoznac i wyrobic sobie opinie ? Bo tekst, ze glazerowie sa zli a info jest na innym forum to na pewno nie wyedukuje Big Grin ja sam tez nie znam wszystkich szczegolow, a na pewno w manchesterze maja swoje poowdy !

Zadbaj o to, aby pisać swoje posty staranniej. Na pewno każdy czytelnik będzie Ci za to wdzięczny. Smile //paolo
16-03-2010 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
dulekthered Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Green & Gold w Polsce
Hey!!

Najpełniejsze źródło wiedzy to forum MUST, gdzie agregowane są najważniejsze artykuły prasowe, wywiady, analizy i inne informacje.

http://www.joinmust.org/forum/forumdisplay.php?f=26


Możesz się też zapisać do MUST, będziesz otrzymywać newslettery.


Wydaje mi się, że w miarę krótko i wyczerpująco opisałem zagadnienie u siebie - aczkolwiek niektórzy mogą polemizować ;-)).

Chciałem się swego czasu zaangażować w tworzenie jakiejś polskiej stronki o G&G, natomiast - po wielu dyskusjach z kibicami - mój zapał nieco osłabł...

Pzdr

dq
17-03-2010 15:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Green & Gold w Polsce
Jak mozna pisac, ze akcja Green&Gold jest bez sensu? Przecież kasa ze sprzedazy idzie na MUST czyli na walke z Glazerem a jednoczesnie tez jest powiązane z Red Knights. Nic w tej walce nie jest bez sensu i ostatnie działania Reds pokazują, że jest sens...

Banery z Glazerem tez sa bez sensu? niech śmiecie wiedzą, że są nie mile widziany na własnym podwórku Smile

Marzy mi się wieksze zainteresowanie FCUM w Polsce, ale to raczej sfera wielkich marzen Smile

Dulek jedziesz na FCUM do Hamburga w maju ?

Under The Boardwalk - United Warriors
29-03-2010 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
dulekthered Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Green & Gold w Polsce
Hi!!

Czasowo i finansowo to jestem uziemiony na jakieś 3-4 mies, ale potem będę otwarty na wszelkie propozycje :-))

Pzdr

dq
29-03-2010 08:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości