Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United - sezon 2010/2011
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #1
United - sezon 2010/2011
Jako, że w shoucie po prawie każdym nieudanym meczu odzywają się głosy na temat tego jak ma wyglądać United w kolejnym sezonie, to zakładam temat, żeby normalnie porozmawiać tutaj, a nie tam, gdzie to wszystko zaraz zniknie.

Wiem, że jest temat o transferach, ale tutaj rozmawiamy o wszystkim dotyczącym następnego sezonu. Kto ma odejść, kogo kupić, jaką taktyką grać.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
11-04-2010 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #2
Re: United - sezon 2010/2011
skład mi się marzy taki VDS
Rafael Ferdinand Vidić Evra
Fletcher Carrick
Valencia Hamsik Nani
Roo
451/433 wydaje się najlepszą taktyką, kluczowe jest opanowanie środka pola a ta taktyka w tym pomaga, tak mi sie wydaje. Uważam że kolejny środkowy pomocnik z zacięciem ofensywnym nam się przyda najbardziej, Hamsik jest takim graczem, jest on uniwersalny na tyle że może zagrać nawet na lewej pomocy i pracy w defensywie się nie boi. Jak się domyślam nie mamy wiele kasy na wydanie, a także lepiej kupować mało zawodników i zgrywać ich z zespołem niz wymieniać pół składu jak to robi Real. Przyjdą Smailling i Rodriguez ale to niewiadome, do tego pierwszego mam mieszane uczucia.Liczę na młodzież , że Rafael, Fabio, De Laet, Evans Wellbeck, Macheda, Obertan,Cleverley, James czy Eikrem zrobią duże postępy i będziemy mogli na nich śmiało postawić w FA i CC(niektórych z nich w najwazniejszych meczach).
Nie wiadomą jest postawa Hargo i Andersona po kontuzjach, kluczowy będzie okres przygotowawczy,wtedy Fergie będzie mógł ocenić ich przydatność do zespołu.Jeśli wszystko będzie z nimi dobrze nie będziemy potrzebowali większych rewolucji w składzie.Jestem zwolennikiem pozostawienia Bułgara i Carricka który rozgrywa może gorszy sezon niż poprzednie lecz kilka razy błyszczał w tym sezonie i jestem pewien że będzie przydatny za rok.
Z potencjalnych transferów warci uwagi są także Gourcuff który potrafi nieszablonowo rozegrać piłkę , Rodwell w którym upatruję nadzieję Angielskiej piłki, świetny młodziak potrafiący grać DM jak i CB. Di Maria- lewoskrzydłowy choć drogi niestety, Portugalskie kluby życzą sobie wiele za swoje gwiazdy.
11-04-2010 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #3
Re: United - sezon 2010/2011
To ja zacznę narzekanie.

Uważam, że mamy w drużynie zbyt wielu przeciętniaków, który trzeba zastąpić kimś lepszym.

Rooney, Berbatov, Owen, Macheda, Diouf, Welbeck, Hernandez. 7 napastników, w tym tylko jeden gwarantujący wysoki poziom.

Na skrzydłach tylko 2 graczy gwarantujących wysoki poziom, tutaj ratio mamy wyjebiste, ale to pewnie temu, że mamy w kadrze tylko 3 skrzydłowych.

Giggs, Scholes, Carrick, Fletch, Ando, Hargo, Gibson, Park. 1 gracz, którego można zaliczyć do światowego topu. Co z resztą?

Smalling, Hernandez? Ok, fajnie, że stawiamy na młodych i inwestujemy w przyszłość, ale to nie są raczej transfery na tu i teraz, a my właśnie takich potrzebujemy.

Silvy i Macheda muszą być zarejestrowani na tej liście 25 graczy, czy mogą grać z listy B?

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
11-04-2010 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #4
Re: United - sezon 2010/2011
Dobra, to teraz sprawdźmy co się zmieniło od zeszłego sezonu:

Odszedł Ronaldo, przyszedł Valencia. Fakt, odszedł najlepszy gracz świata ale zastąpił go całkiem porządny skrzydłowy, na którego chyba mało kto narzeka. W dodatku z cienia Robaldo wyszedł Rooney więc na minus nie jesteśmy.

Odszedł Tevez, przyszedł Owen. Od dawna było wiadomo, że jeden z dwójki Tevez/Berba będzie musiał odejść bo nie było siły trzymać 2 takich zawodników w kadrze gdzie każdy chciał grać w wyjściowej 11. Padło na twata, czy on gwarantował nam wyższy poziom niż Berba? Teraz pewnie wielu krzyknie, że tak. Fakt Argentyńczyk rozgrywa świetny sezon w barwach Man City ale u nas grał w ostatnim sezonie słabiutko. Nie prezentował się lepiej od Berbatova. Do tego jest Owen, tani w utrzymaniu, idealny zmiennik, nie narzeka na ławkę. Gdyby nie kontuzja to byłby całkiem udany transfer ale i tak nie można go nazwać złym.

Do tego można jeszcze dodać, że dojrzał Nani, trochę za to oklapł Giggs.

Więcej zmian w kadrze w stosunku do zeszłego sezonu nie widzę. Czy w zeszłym roku też trzeba było wywalić tych wszystkich przeciętniaków, czy jednak można im było odpuścić bo wygrali ligę i doszli do finału LM? A 2 sezony temu? Większość z tych przeciętniaków spełniała ważne role również w tamtym sezonie, w którym zdobyliśmy podwójną koronę. No ale fakt, w tym roku prawdopodobnie nic nie wygramy więc trzeba wymienić połowę składu. Czy na naszym herbie jest napisane Real Madryt? Może SAFa też zmieńmy? W końcu pewnie się wypalił, tak jak wypalił się 4 lata temu, po 2 słabych sezonach.

Imho potrzebujemy max 2 wzmocnień:

Kogoś do środka pola jeśli powrót Hargo się nie uda (poza tym sprzedałbym Andersona).
Skrzydłowego.
Napastnika tylko w wypadku jeśli sprzedamy Berbę. W innym nie.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
11-04-2010 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #5
Re: United - sezon 2010/2011
Wprawdzie sezon jeszcze się nie zakończył jednak co nieco można już napisać.

Sytuacja nie jest zła, mamy dobry zespół, jednak potrzebujemy jeszcze jednego zawodnika, która będzie w stanie poprowadzi zespół do zwycięstwa. Sam Rooney to niestety za mało...

Bramkarz
Niekwestionowanym numerem 1 jest Edwin. Na szczęście podpisał kontrakt na kolejny rok, także o obsadę bramki nie musimy się obawiać. Fostera należałoby sprzedać. Umiejętności ma, jednak chyba nie wytrzymuje presji związanej z grą w tak wielki klubie jak United. Tomkowi dawać coraz więcej szans. W tym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony i uważam, że zasługuje na to by dać mu szansę.

Prawy obrońca
Neville, Rafael, O'Shea i ewentualnie Brown.
Jest z czego wybierać. Dla Gary'ego przyszły sezon zapewne będzie ostatnim, o ile zdecyduje się podpisać nowy kontrakt. Rafael pokazał jak ogromny talent w nim drzemie. W przyszłym sezonie powinniśmy zacząć coraz częściej na niego stawiać. O'Shea to gracz niezwykle uniwersalny, który może być bezcenny w razie kolejne plagi kontuzji.

Środek obrony
Rio, Vidic, Evans, Smalling, Brown, O'Shea.
Spory ścisk, jednak obecny sezon pokazał, że i taka liczba obrońców w pewnym momencie może być niewystarczająca. Rio i Vidic - klasa światowa, nie ma co pisać. Evans to niezwykle utalentowany zawodnik, który wielokrotnie pokazał już, że bez problemu może zastąpić Anglika czy Serba. Wes to solidna marka i bez większych obaw można na niego stawiać. Do tego w razie draki zawsze może zagrać na prawej obronie. Smalling to trochę taka niewiadoma. Człowiek znikąd. Jeszcze niedawno grał w amatorach, teraz już w United. W pierwszym sezonie zbyt dużo grać raczej nie będzie.

Lewa obrona
Evra, Fabio, O'Shea, De Laet
Pat to klasa sama w sobie. Fabio to zawodnik bardzo utalentowany, ale szklany. Jeśli w przyszłym sezonie znów będzie tak często kontuzjowany, to chyba będzie trzeba się go pozbyć. O'Shea to wiadomo, a De Laet pokazał, że w CC czy FA CUP spokojnie może grać jeśli zajdzie taka potrzeba.

Skrzydła
Valencia, Nani, Park, Cleverley, Giggs, Obertan.
Dwóch klasowych skrzydłowych i jeden walczak. Nie ukrywam, iż bardzo liczę na młodego Toma. NA wypożyczeniu w Watford spisywał się znakomicie, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Ryan z pewnością będzie grał już coraz rzadziej, a Obertan? Zobaczymy...

Pomoc
Carrick, Scholes, Fletcher, Anderson, Hargreaves, Gibson oraz Giggs i Park.
Miejsca dwa, góra trzy a ośmiu chętny i jeszcze chcemy kolejnego. Carrick na początku i na końcu sezonu słabo, jednak poza tym grał bardzo dobrze. Scholes już swoje lata ma i pewnie będzie grał coraz rzadziej. Fletchera opisywać nie trzeba. Hargo to wielka niewiadoma. Jeśli będzie zdrów i wróci do optymalnej formy to będzie to jak zajebisty transfer. Gorzej jeśli będzie inaczej. Anderson... przyszły sezon powinien być jego ostatnim jeśli nadal będzie prezentował taki poziom jak dotychczas. Gibson spokojnie niech się rozwija. Na Ryana i Ji-Sunga można jakby co postawić.
Hamsik - wydaje się być idealny uzupełnieniem. Jeśli jednak zawodnik ten czy inny trafi do naszego zespołu, to któregoś z wcześniej wypisanych pomocników będziemy musieli się pozbyć.

Atak
Rooney, Berbatov, Owen, Macheda, Welbeck, Diouf, Hernandez.
Sporo tego, jednak tak naprawdę to tylko Wayne jest z najwyższej półki. Berbatov to zawodnik dobry, ładnie uzupełnia atak, gdy ma przed sobą Rooneya. Jednak nie jest on w stanie pociągnąć zespołu i wziąć na siebie odpowiedzialności za strzelanie bramek. Owen jako joker się świetnie nadaje. Macheda i Welbeck to zawodnicy przyszłościowi, Diouf to chyba kolejny Manucho, a Hernandez to niewiadoma. Jednak wątpię by zawodnik ten był w stanie zagwarantować nam dobrą grę i kilkanaście bramek.
Jeśli chcemy tu kogoś kupić to wtedy Berbatov out. Tylko kto miałby przyjść w jego miejsce?



Mój Blog: Pod presją czasu
11-04-2010 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #6
Re: United - sezon 2010/2011
Ja postaram się scharakteryzować naszą kadrę i wyciągnąć jakieś wnioski. Na pierwszy ogień idzie formacja defensywna. O pomocy i ataku napiszę później.

Bramkarze:

Van der Sar jest nam potrzebny. Mimo, że jest już stary, to wciąż należy do grona najlepszych bramkarzy na świecie. Rezerwowy bramkarz musi być. Pytanie tylko czy Kuszczak lub Foster zgodzą się na pełnienie takiej roli. W sumie obojętne mi, który z nich siedziałby na ławie, bo obaj prezentują podobny poziom. Z oczywistych względów wolałbym, żeby był to Tomek. Jeden z nich mógłby odejść. Skończą się głupie dyskusje: Foster czy Kuszczak.

Prawa obrona:

Podobnie jak w przypadku bramkarzy, zacznę od najważniejszego punktu. Uważam, że w przyszłym sezonie powinniśmy najczęściej oglądać Rafaela, który ma naprawdę wspaniały potencjał, a jego obecne umiejętności nie są słabsze od chociażby Neville'a. Trzeba stawiać na Brazylijczyka, bo uważam, że to nasza przyszłość. Neville mógłby zakończyć karierę. Ten sezon ma dosyć udany, więc odszedłby zapamiętany pozytywnie. Nie mam nic przeciwko, żeby został, ale dla dobra młodzieży najlepszym wyjściem byłoby zakończenie kariery. Zostaje O'Shea. Zawodnik solidny. Co prawda w ataku słaby, ale będą mecze z takimi drużynami jak choćby Bolton, gdzie trzeba będzie zmagać się z długimi piłkami i wtedy Irlandczyk na pewno nam się przyda. Mówię jednak stanowcze 'NIE' dla O'Shea jako lewego obrońcy.

Lewa obrona:

Tu nie ma co się rozpisywać. Evra to jeden z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji i zawodnik, od którego powinniśmy zaczynać ustalanie składu. Brakuje mu jednak dobrego zmiennika. Jak wspomniałem nie chcę widzieć O'Shea na lewej obronie. Jest natomiast Fabio, którego można by było ogrywać z ogórasami. Słabszy od Rafaela, ale na dobrą sprawę nie dostał dużo szans. Nie podoba mi się jedynie fakt, że jest prawonożny (choć szczerze powiedziawszy nie jestem przekonany, czy tak rzeczywiście jest). Jednak pod tym względem ma przewagę nad O'Shea bo jest zwinny, przebojowy, lepszy technicznie od Irlandczyka, dzięki czemu fakt, że jest prawonożny nie jest wielkim utrudnieniem. Ot przykład Zanettiego, który gra na lewej obronie, ale jego dynamika i dobra technika nie sprawiają mu pod tym względem problemu.

Środek obrony:

Ferdinand i Vidić - podstawa. Szkoda, że w tym sezonie nie dane im było grać zbyt często razem. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie lepiej. Pierwszy rezerwowy to Evans, który podobnie jak Rafael, ma spory potencjał i należy mu dawać szansę. Kolejny w hierarchii Brown, którego pozycja to środek obrony. Mimo, że w sezonie 07/08 grał z powodzeniem na prawej obronie, jego występy w następnych latach na tej pozycji były średnie. Trochę szkoda, że Brown byłby dopiero czwartym obrońcą w hierarchii, bo z powodzeniem grałby jako lider środka obrony w większości klubów Premier League. Jeśli chodzi o Smallinga - w życiu nie widziałem jego gry na oczy, ale podejrzewam, że wielu szans nie dostanie. Myślę, że nie da rady wygrać rywalizacji z wyżej wymienioną czwórką, choć wszystko okaże się na przestrzeni sezonu. Jedno jest pewne - na tej pozycji nie potrzebujemy wzmocnień.

Reasumując:

Formacja defensywna według mnie nie wymaga wzmocnień, a w szczególności środek obrony. Jedynie na lewą obronę przydałby się dobry zmiennik dla Evry, ale nie narzekam na obecną sytuację, tym bardziej, że wzmocnień potrzebujemy w formacjach ofensywnych.

Później wrócę ze swoimi wypocinami i postaram się opisać formacje, które wymagają zmian. Juz wiem, że nie będzie to łatwe.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
11-04-2010 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #7
Re: United - sezon 2010/2011
matys napisał(a):Uważam, że mamy w drużynie zbyt wielu przeciętniaków, który trzeba zastąpić kimś lepszym.
Mamy w kadrze jednego ofensywnego piłkarza klasy światowej. Paula i Ryana nie liczę z wiadomych względów, ale podaje jako przykłady wyznaczające kiedyś tą klasę. Jeden piłkarz. Czy to dużo? Trudno stwierdzić, ale taki lekceważony przez nas Bayern ma aż dwóch...
Mamy wybitnego bramkarza, genialną obronę, klasowych defensywnych pomocników i Rooneya.
Kogo brakuje? Nie wiem, ale wierzę, że Ferguson zna odpowiedź na to pytanie.
Ten sezon nie był dobry, pchaliśmy te wyniki, stać nas było na pojedyncze kapitalne występy, ale widziałem, że nie jest tak jak powinno. 7 porażek o czymś świadczy, own goal coś znaczy.
Pewnie przy odrobinie szczęścia w maju gralibyśmy w finale w Madrycie, ale ten wynik tylko oddalałby potrzeby zmian.


Fan United od 1992 roku
11-04-2010 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #8
Re: United - sezon 2010/2011
A ja się nie zgodzę. Dla mnie to był dobry sezon, sezon który chyba dostarczył mi więcej radości niż zeszły, kiedy to w wielu spotkaniach niemiłosiernie się męczyliśmy. W tym graliśmy efektowniej. Sporo punktów straciliśmy niewątpliwie przez kontuzje, kilka przez błędy arbitrów, a w kilku daliśmy niewątpliwie ciała. Nie zmienia to jednak faktu, że oceniłbym ten sezon na plus.

W ofensywie nie mamy tylko Roo, mamy również dwóch bardzo dobrych skrzydłowych, którym do światowego topu brakuje jedynie malutkiego kroczku. W moim mniemaniu brakuje nam z pewnością środkowego pomocnika i ja bym postawił na 2 wzmocnienia w tym sektorze boiska - Hamsik, Fellaini.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
11-04-2010 18:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Matti888 Offline
Member
***

Liczba postów: 191
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #9
Re: United - sezon 2010/2011
Michal85
Może i graliśmy efektownie, ale niestety mniej efektywnie, w porównaniu do zeszłego sezonu...

Co do składu, to kupiłbym rozgrywającego np.Gourcuff, Hamsik, Silva i napastnika. Jako snajpera widziałbym Benzemę.
11-04-2010 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #10
Re: United - sezon 2010/2011
fidain napisał(a):Czy w zeszłym roku też trzeba było wywalić tych wszystkich przeciętniaków, czy jednak można im było odpuścić bo wygrali ligę i doszli do finału LM? A 2 sezony temu? Większość z tych przeciętniaków spełniała ważne role również w tamtym sezonie, w którym zdobyliśmy podwójną koronę. No ale fakt, w tym roku prawdopodobnie nic nie wygramy więc trzeba wymienić połowę składu.
A nie tak to działa? IMO to normalne, że skoro coś przestaje działać jak należy, to trzeba to jakoś naprawić. Co z tego, że działało rok temu, dwa, skoro teraz nie działa. I nikt nie mówi o wymianie połowy kadry.

Nie wiem po co ta ironia o Fergusonie.
michal85 napisał(a):Dla mnie to był dobry sezon, sezon który chyba dostarczył mi więcej radości niż zeszły, kiedy to w wielu spotkaniach niemiłosiernie się męczyliśmy.
Patrząc na grę, to tak, było lepiej, patrząc na wyniki, nie. A o wyniki głównie chodzi. Dlatego nie bardzo potrafię zrozumieć np. kibiców Arse, którzy się spuszczają nad swoją grą, a gówno z tego mają.

Co do prawej obrony na przyszły sezon, to ja tam widzę Browna. Rafaelowi bym rzecz jasna pograć dużo więcej niż w tym sezonie, ale jeśli Brown miałby pokazać to co w 07/08, to dla mnie to jest grajek na pierwszy skład.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
11-04-2010 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #11
Re: United - sezon 2010/2011
W shoucie przebąkiwałeś coś o "czystce" - stąd moja wzmianka o wymianie połowy składu. Z Fergusonem to tak wyszło, że skojarzenia z Realem, który prócz połowy składu wymienia co sezon też trenera.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
11-04-2010 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: United - sezon 2010/2011
Jak dla mnie graliśmy w tym sezonie nieźle, ale nie to co w poprzednich 2-3. Zabrakło determinacji przede wszystkim w końcówce sezonu - a może nie determinacji, bo widac że chłopaki się starali, walczyli, ile dokładnosci, skuteczności. Za dużo jest chaosu w naszej grze i zbyt wiele zależy od tego czy gra Rooney. Nie wyszło nam kilka ostatnich meczy i dużo na rzeczy miał własnie jego brak. Jak mieliśmy i Roo i Ronaldo to jak jeden wypadał, był drugi.
Coraz bardziej żałuję odejścia Teveza, jestem pewna, że gdyby pod nieobecność Roo on sam grał w ataku wygralibyśmy i z Bayernem i z Chelsea. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem teraz. Berbatov jest bardzo dobrym piłkarzem i wiele razy mnie zachwycił, ale w tych ostatnich 3 meczach mnie zawiódł, szczególnie jeśli spojrzeć ile za niego daliśmy. I wciąż, nawet jak gra dobrze, mam wrażenie że do nas nie pasuje. Ja bym go sprzedała za 20 baniek i kupiła jakiegoś kreatywnego pomocnika, bo takiego nam naprawdę potrzeba. Co do reszty składu - chyba powoli przyszedł ten czas kiedy trzeba odmłodzić drużynę. Choć szkoda byłoby mi gdyby wszyscy ze starej gwardii odeszli. Szczególnie za Giggsem bym tęskniła. Sar póki co jest naszym nr 1 i o jego odejściu oczywiście nie ma mowy. Trzeba się pozbyć za to Tomka lub Fostera, dwóch takich zmienników to za dużo. Niech jeden odejdzie, a drugi dostaje więcej szans.

Także najbardziej martwi mnie środek pola i atak, sam Roo to za mało, albo trzeba liczyć na Meksykanina i zdrowego Owena w niezłej formie, albo kogoś kupić a sprzedać Berbe. Nie wiem też na ile można stawiac na Welbecka i Diufa... No i w środku nie wiadomo co będzie - czy wróci Hargo, jak będzie się rozwijał Gibson(mi się ten chłopak podoba), co będzie grał Carrick, czy zostanie Scholes, czy ktoś z rezerw lub młodzieży się przebije...
Mamy naprawdę niezłych zmienników, ale potrzeba większej siły w pierwszej 11 i to ją wzmacniać jak coś, a nie kupować młodych przyszłościowych, bo takich jest dość... Cieszy mnie chociaż sytuacja na skrzydłach, szczególnie jeśliby jeszcze Obertan zaczął coś grać.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
11-04-2010 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #13
Re: United - sezon 2010/2011
branka napisał(a):Cieszy mnie chociaż sytuacja na skrzydłach, szczególnie jeśliby jeszcze Obertan zaczął coś grać.

Cieszy? Mamy dwóch naprawdę wartościowych skrzydłowych (Park jest do troche innych zadań a Ryan za stary na skuteczną grę na skrzydle) i Obertana, który jest niewiadomą. To tylko cud sprawił,. że Valencia z Nanim wykpili się w tym sezonie od poważniejszych kontuzji i z obsadzeniem skrzydeł faktycznie problemu nie było. Przy założeniu braku kontuzji i formy kluczowych zawodników to mnie żadna formacja nie martwi - mamy super skład na papierze, tylko w rzeczywistości zawsze coś się schrzani. W tym sezonie nie schrzaniło się na skrzydłach ale mimo wszystko tam jest chyba nasz najbardziej podatny na kontuzje punkt. Imho potrzeba nam jak najszybciej jeszcze przynajmniej jednego porządnego skrzydłowego, który by zmieniał Valencie i Naniego.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
11-04-2010 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: United - sezon 2010/2011
1. KADRA
1.1. Bramkarze
VdS przedłużył kontrakt o sezon więc klasowego numer 1 mamy zapewnionego.
Kuszczak to solidny zmiennik pozwalający odpocząć Holendrowi w pucharach krajowych oraz fazie grupowej LM.
Dla Fostera nie widzę miejsca ze względu na jego psychikę.
1.1.1. Ewentualne przetasowania
Fostera powinniśmy się pozbyć po sezonie 10/11, bo to chyba będzie ostatni czas gwarantujący otrzymanie za niego przyzwoitej kwoty. W obliczu prawdopodobnego końca kariery VdS sprowadzić wtedy Akinfiejewa.

1.2. Defensywa
Na środku kapitan Rio oraz Vidić, Evans i Brown jako solidni zmiennicy.
Smalling to niewiadoma, która będzie się raczej ogrywać w CC i FA. Od bidy mogą zagrać O'Shea i Gary, czego wolałbym uniknąć. Mam nadzieję że nie spotka nas znów taka plaga kontuzji jak w tamtym roku.
Po bokach podstawowymi zawodnikami powinni być Rafael i Evra.
Z wiekiem Garego wiąże się ryzyko "sinusoidalnej" formy, poza tym to może być jego ostatni sezon, jednak uważam że jest w stanie jeszcze odciążyć Rafaela i przy okazji wiele go nauczyć.
Fabio ma potencjał i jeśli uda mu się ominąć kontuzje (zajebiście wątpliwe) to przy ograniu może być wartościowym zmiennikiem lewej obrony.
W odwodzie na boki zwłaszcza O'Shea (RB/LB) oraz Brown(RB) i De Laet (LB). Raczej w tej kolejności.
1.2.1. Ewentualne przetasowania
Przyglądać się rozwojowi Rodwella. Nie jest to w żadnym wypadku priorytet, ale jeśli znajdą się pieniążki, których będzie wart, to czemu nie...
Do odstrzału nikogo.

1.3. Pomoc i Skrzydła
Fletcher to klasa sama w sobie i od tego zawodnika powinniśmy zaczynać ustalanie środka pola.
Carrick pewnie znów późno wejdzie w sezon, ale traktuję go jako postać numer 2 w naszym środku pola, więc gracz jak najbardziej podstawowy. Zostaje.
Powrót Hargo, o ile nie będzie nawrotu kontuzji może okazać się jak zajebisty transfer. Idealny do 4-2-3-1 jako drugu obok Fletcher DM. Obawiam się jednak że długo może wchodzić sezon.
Giggs i Scholes - o nich ciężko coś powiedzieć ze względu na wiek. Ich forma będzie prawie na pewno "sinusoidalna", więc mam nadzieję że każdy z nich dołoży od siebie małą cegiełkę w kilku meczach sezonu. Więcej od weteranów nie wymagam.
Gibson udowadnia powoli swą wartość oraz ciągle się rozwija dlatego może mieć większy wkład w grę od weteranów. Będzie grał również więcej kosztem Ando.
Andersona, mimo ogromnej sympatii do tego pogodnego chłopaka, jako piłkarza mam osobiście dość - jeśli nie wyleci w najbliższym okienku, to po sezonie 10/11 musi.
James, Eikrem, Cleverley - liczę na ogrywanie w CC, a tego ostatniego również w innych meczach.

Nani i Valencia - jak napisał Michał, do klasy światowej brakuje im małego kroczku. Podstawowi skrzydłowi.
Park - wartościowy gracz jako AM do 4-2-3-1 (jeśli nie sprowadzimy kogoś na tą pozycje), poza tym dobry skrzydłowy w meczach gdzie trzeba zapierdalać wzdłuż całej linii. Odegra pewnie taką rolę jak i w obecnym sezonie.
Wellbeck - jak dla mnie nie doceniany. Chociażby mecz z Leeds się kłania gdzie miał ładne okazje i został zdjęty. Wierzę że na skrzydle jako zmiennik może pokazać więcej niż w ataku.
Obertan - niewiadoma jak dla mnie. Faza grupowa LM, CC, FA, ogórasy. Ale przede wszystkim z ławki.
1.3.1. Ewnetualne przetasowania
Anderson OUT
Sprowadzić typowego AM (Gurków/Modrić, choć ten drugi trochę szklany się zrobił) albo kogoś ofensywnie usposobionego, ale ogarniającego cały środek (Hamsik/Fallaini). Moim marzeniem jest Hamsik.
Kolejny skrzydłowy wysokiej klasy (Di Maria/Young) zbędny. Zwłaszcza że rozrzutnością to raczej grzeszyć nie będziemy...

1.4. Napad
Tutaj mamy ścisk, a tak na prawdę oprócz Rooneya klasy światowej, Berbatowa klasy ligowej i jokera Owena dobrobytu nie ma.
Rooney - podstawowy wysunięty napastnik, może grać sam, może z partnerem. Obawiam się że jednak że z powodu Mistrzostw Świata może być nadmiernie eksploatowany i jego stopa w pewnym momencie sezonu znów nie wytrzyma.
Berbatow - tylko i wyłącznie jeśli mamy grać 4-4-2 jako cofnięty napastnik. Wtedy umiemy z niego korzystać. Gracz głównie na ligę i fazę grupową LM, co nie zmienia faktu że jeśli nikogo nie kupimy to w ataku nasz nr2.
Owen - nie wierzę że uda mu się rozegrać pełny sezon, ale jako joker przez pół sezonu może nam dać tyle samo bramek co Berbatow przez cały sezon (no, dobra może trochę mniej, ale ratio na bank lepsze).
Macheda, Wellbeck - CC, FA, faza grupowa LM, partnerzy Roo na ogórasy. Przestałem już wierzyć że któryś z nich zostanie graczem formatu Rooneya, czy nawet Owena. Ale na takiego Benta to bym się nie obraził Wink
Chicharito - Ciekaw jestem naszego nowego nabytku. W reprezentacji ma ratio równe 1,0. Mega debiutanckiego sezonu ligowego mu nie wróżę (172cm), ale w fazie grupowej LM być może namiesza.
Diouf - jak dla mnie drugi Manucho. Wypożyczyć, później sprzedać/od razu sprzedać
1.4.1. Ewnetualne przetasowania
Chicharico - IN
Diouf - OUT/loan
Jeśli sprzedamy Berbę - kupiłbym Dżeko.
Uważnie przyglądałbym się również rozwojowi kariery Romelu Lukaku z Anderlechtu. 16lat, 192cm, 19 bramek w 41 meczach (w tym 4 gole na 11 spotkań Europa League). Myślę że jeśli jest w Europie jakiś dzieciak wart ryzyka finansowego, które mogłoby zaprocentować w przyszłości, to właśnie on.
Poza tym niewykluczone że któryś trójki Macheda/Wellbeck/Chicharito w drugiej połówce sezonu pójdzie na wypożyczenie.

1.5. Taktyka
Tego nie lubię wróżyć, bo po prostu za słaby w tym temacie jestem. Jednak wydaje mi się że:
Na ogórki i średniaki będzie to 4-4-2.
Na drużyny mocne 4-3-3 lub 4-2-3-1 w zależności od chwilowej dyspozycji zawodników lub przeprowadzonych transferów.
Jeśli kupimy AMa, to w ciężkich meczach wróżę kombinacyjną grę 4-2-3-1.
Jeśli nie kupimy nikogo to 4-3-3 z atakiem kombinacyjnym/"wrzutkowym" (zależne od formy Rooneya oraz rodzaju przeciwnika).
Jeśli podmienimy Berbatowa na dobrze grającego głową snajpera typu Dżeko - 4-4-2 z przewagą gry długą piłką.


2. POLITYKA KLUBU
2.1. Transfery

Jak wcześniej napisałem, nie będziemy grzeszyć rozrzutnością.
Wróżę jeden solidny transfer (ofensywnie usposobiony do środka - najlepiej Hamsik), ewentualnie przy sprzedaży Berbatowa, można pokusić się o klasowego napastnika (Dżeko). Do tego pewnie jedno do trzech wzmocnień typu Obertana w poprzednim sezonie. Meksyka już możemy wliczać.
Z tego co pamiętam to podpisaliśmy jakiegoś tam jeszcze młodego Belga, ale to raczej chłop do rezerw.
W wersji zajebiście pesymistyczniej same dzieciaki przychodzą, a odchodzą Anderson, Berbatow, Carrick...

2.2. Inne finanse
Mimo że popieram z całego serca, jakoś nie wierzę w sukces Red Knights. W bojkot OT nie wierzę tym bardziej.
Jedynym pozytywnym (to w wersji dla tych co szklanka jest do połowy zajebiście pełna, dla reszty raczej neutralnym) skutkiem G&G było zamrożenie cen biletów na przyszły sezon, więc wpływy z Matchday specjalnie nie powinny ulec zmianie. Moim zdaniem kompetentni ludzie na OT zwęszyli już potencjalne sukcesy z G&G i tak oto powstanie nam złotozielony 3rd kit oraz całkiem ładna kolekcja podkoszulków, szali, szczoteczek do zębów i dildos chętnie kupowana przez FANÓW w MS.
Poza tym cięcie kosztów na kontraktach, ogrodnikach i czym tylko się da.

2.3. Atmosfera na OT
Raz na jakiś czas rozwiesi się LUHG, zakręci złotozielonym szalem (niejednokrotnie kupionym w MS), no ale ogólnie poza 5 meczami w sezonie (+ewentualne szlagiery CC, FA, ważne mecze LM) tradycyjny piknik. Szczytem oprawy będzie odgrzewane po raz enty BELIEVE.


3. PRZED SEZONEM
3.1 FIFA World Cup

Odbije się znacznie pod koniec sezonu na formie zawodników na nim występujących. Zwłaszcza Rooneya i Evry którzy wydają się być niezastąpieni (Naniego zawsze można spróbować zastąpić Parkiem, Ferdinanda Evansem).

3.2 Tourne/mecze przedsezonowe
Obiło mi się o uszy że mamy zagrać mecz w Meksyku (element transakcji za Chicharito). Poza tym pewnie znów jakiś Asia tour.
RPA + Meksyk + Chiny/Korea/Indonezja = nie jestem pewien czy duża liczba spotkać w gorącym, raz suchym, raz wilgotnym klimacie dobrze wpłynie na kondycje naszych zawodników oraz co gorsza na ich ścięgna.

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
11-04-2010 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #15
Re: United - sezon 2010/2011
Teraz mam banię. Czytam jeszcze raz te nowe przepisy PL i rozumiem je tak, że zgłoszonych do rozgrywek może być ledwie 17-stu zawodników powyżej 21-go roku życia :shock: Przedtem wydawało mi się, że musi być ośmiu tzw. wychowanków, a wiek istotny nie jest.

Cytat:Overall squad limit of 25 players (to be registered before the seasons starts like the Champions League)
Limit of 17 players aged 21 and above and not "home grown";
The remaining 8 players will be aged 21 and under and home grown;
"Home grown" defined by a player who has spent 36 months prior to his twenty-first birthday at an English or Welsh club.

VdS,Kuszzak/Foster, Neville, Evans, Ferdinand, Vidić, O'Shea, Brown, Valencia, Nani, Park, Scholes, Giggs, Fletcher, Carrick, Rooney, Berbatov, Owen...I wychodzi 18 :lol: Pewnie i tak o kimś zapomniałem.

ps no jasne - o Evrze

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
24-04-2010 01:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości