Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa A
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Grupa A
Drużyny:
RPA
Meksyk
Urugwaj
Francja

Terminarz:
11 czerwca, piątek
Johannesburg: RPA - Meksyk (16.00)
Kapsztad: Urugwaj - Francja (20.30)

16 czerwca, środa
Pretoria: RPA - Urugwaj (20.30)

17 czerwca, czwartek
Polokwane: Francja - Meksyk (20.30)

22 czerwca, wtorek
Rustenburg: Meksyk - Urugwaj (16.00)
Bloemfontein: Francja - RPA (16.00)

W tym temacie dyskutujemy o wszystkim, co związane z Grupą A.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
04-06-2010 18:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Włoski Ogier Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 38
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Grupa A
Zagłosowałęm na RPA i Francje. Ponieważ RPA będą pomagać ściany, a Francja nie ma opcji, żeby nie wyszła.
04-06-2010 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Grupa A
Że co?

Fatalnie grająca w sparingach Francja zdecydowanym faworytem grupy?

Ja tam się nie zdziwię gdy skończą na 3 miejscu.

Meksyk pokazał, że potrafi grać na wysokim poziomie, a o Urugwaju nie trzeba nawet zbyt wiele mówić. Wystarczy, że Francja przegra pierwszy mecz i już ma ciężko.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
04-06-2010 20:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #4
Re: Grupa A
Urugwaj i Meksyk.

Francja skład ma jaki skład, zbytnio kim straszyć nie mają. A o trenerze wspominać chyba nie muszę...
Gospodarze moim zdaniem zajmą ostatnie miejsce w grupie, no chyba, że Francja już całkiem da ciała. Owszem będą mieli za sobą setki fanów, jednak aby coś osiągnąć trzeba mieć mocny zespół, a tego według mnie na razie nie mają.



Mój Blog: Pod presją czasu
04-06-2010 21:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
atenats Offline
Member
***

Liczba postów: 102
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Grupa A
Ja typuję, że jednak wyjdzie Francja. Niby nie grają pięknie, niby nie wygrywają, a grupę wygrają. Z drugiego miejsca wyjdzie Meksyk. Pewnie RPA będą pomagać sędziowie, ale myślę, że to nie wystarczy Smile

"Nie należy mylić prawdy z opinią większości. "
04-06-2010 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #6
Re: Grupa A
Ja również postawiłem na Urugwaj i Mexyk, są to ciekawe drużyny ofensywnie grające i mądrze, z charakterem. RPA ma tylko atut w postaci gospodarza a Francja wiadomo, trener plus brak formy niektórych gwiazd.
04-06-2010 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #7
Re: Grupa A
Ja zagłosowałem na Meksyk i Francję, lecz dopiero potem popatrzyłem na dyspozycję Francuzów i gdybym mógł zmienić zdanie, to obok Meksyku postawiłbym na RPA.

Jestem niemal pewny, że Żabojady będą jednym z rozczarowań tegorocznego mundialu, za to Meksyk może namieszać także w fazie pucharowej.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
05-06-2010 10:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #8
Re: Grupa A
Meksyk przede wszystkim, jak dla mnie mogą być czarnym koniem całego mundialu. Francuzi są niewiadomą, wpadka z Chińczykami nie była pierwsza, poza tym fakt, że grają na MŚ to i tak dzieło wielkiego przypadku i ślepoty arbitrów. W związku z tym nie życzę im wyjścia z grupy, o Urugwaju i RPA za dużo powiedzieć nie potrafię, więc ciężko mi wytypować, kto oprócz Meksykanów będzie grać dalej.
05-06-2010 10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
CyberMU Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 1
Post: #9
Re: Grupa A
Ja zagłosowałem na RPA i Meksyk. Smile

Nie głosowałem na Francję ponieważ wg mnie w ogóle nie powinni się znaleźć na Mundialu z racji tego, iż ich futbol jest słaby i życzę Żabojadom 4 miejsca. 8-)

http://www.futbolbladihel.blogspot.com

Własne zdanie na różne tematy. Nie tylko piłkarskie. Blush
05-06-2010 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #10
Re: Grupa A
W gruncie rzeczy ta grupa jest naprawdę mocna. Francuzi wiadomo. Choć ostatnio nie błyszczą, jest to drużyna złożona z wielu gwiazd i uważam, że spokojnie wyjdą z grupy. Dalej Meksyk, który gra bardzo dobry futbol. Pokonali Włochy, walczyli jak równy z równym z Anglią. Uważam, że razem z Francją powinni wyjść z grupy. Następnie mamy Urugwaj, który z atakiem Forlan-Suarez może również pokazać się z dobrej strony. No i RPA. Gospodarz, ale to nie ten fakt odgrywa największą rolę w szansach na ich wyjście z grupy. Oni po prostu dobrze grają. W ostatnich sparingach w ogóle nie przegrywają. Ostatnio pokonali Danię. Reszta drużyn, z którymi się rozprawili nie powala na kolana, ale liczą się zwycięstwa. Taka Francja przegrała z Chinami 1:0 ostatnio. Jak widać grupa jest naprawdę bardzo wyrównana i w zasadzie żadne rozwiązanie mnie tutaj nie zdziwi.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
06-06-2010 10:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #11
Re: Grupa A
Sam się zastanawiam, jak ta Francja się zaprezentuje :roll: Bo 4 lata temu sytuacja wyglądała podobnie, a mimo to doszli aż do finału. Z drugiej strony 2 lata temu nie wyszli z grupy. Ciężka reprezentacja do oceny. Gwiazd mają bez liku, tylko popatrzmy na ich formę sezonową; Ribery nie zachwycał tak jak w 2008/2009, do tego ta afera, Henry strzelił zaledwie 4 gole pełniąc rolę rezerwowego, w końcówce sezonu bardzo głębokiego rezerwowego, Gourcuff spuścił z tonu, Govou nie zdobył w tym roku bramki. Z drugiej strony jest parę pozytywów, jak świetny Malouda, czy niezniszczalny Evra.

Wielka niewiadoma tych mistrzostw. Niby wielka drużyna, a jak dotrwają do 11 lipca, wszyscy będą mówić o wielkiej niespodziance, może nawet o rewelacji turnieju.
06-06-2010 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #12
Re: Grupa A
RPA - Meksyk 1:1

Bramki: 1:0 Siphiwe Tshabalala (54), 1:1 Rafael Marquez (79).
Żółte kartki: Kagisho Dikgacoi, Tsepo Masilela - Efrain Juarez, Gerardo Torrado

RPA: Itumeleng Khune - Siboniso Gaxa, Aaron Mokoena, Bongani Khumalo, Lucas Thwala (46. Tsepo Masilela) - Teko Modise, Kagisho Dikgacoi, Steven Pienaar (83. Bernard Parker), Reneilwe Letsholonyane, Siphiwe Tshabalala - Katlego Mphela.

Meksyk: Oscar Perez - Paul Aguilar (56. Andres Guardado), Rafael Marquez, Francisco Rodriguez, Carlos Salcido - Efrain Juarez, Gerardo Torrado, Ricardo Osorio, Carlos Vela (69. Cuauhtemoc Blanco) - Giovani dos Santos, Guillermo Franco (73. Javier Hernandez).

________________________________________

Pierwszy mecz MŚ w RPA za nami. Mecz mógł się podobać, sporo było szybkich akcji, nie brakowało sytuacji podbramkowych, bramki też były choć powinno ich być więcej.
W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę miała rep. Meksyku. Mieli trzy świetne sytuacje, jedną z nich wykorzystali, jednak liniowy wyraźnie był po stronie RPA. W drugiej połowie role się odwróciły i to RPA zaczęło napierać. Strzelili bramkę, po czym cofnęli się i szukali szansy do kontrataku. Swoją drogą bramka Czabalali była bardzo ładna. W końcówce Meksykanie nie bardzo wiedzieli jak rozgrywać akcje, jednak błąd obrońcy wykorzystał Marquez.
Chicharito miał jedną sytuacje, ale dobrze została zablokowany przez obrońce.
Jestem pod wrażeniem bramkarza gospodarzy Khune. Świetnie gra chłopak nogami. Bardzo dokładnymi wykopami rozpoczynał akcje swojego zespołu. Podobał mi się typ który grał na prawym skrzydle, Modise bodajże. Przypominał mi Holendra z HSV - Eljero Elia.
Jeśli chodzi o Meksyk, to mają fatalnego bramkarza. Muszą postawić na kogoś innego bo Peraz był strasznie niepewny. Muszą też popracować nad komunikacją w obronie. No i przede wszystkim muszą poprawić skuteczność, szczególnie Guillermo Franco.
Blanco, świetny technicznie. Bardzo dobrze operuje obiema nogami, szkoda tylko, że jest gruby i wolny.



Mój Blog: Pod presją czasu
11-06-2010 17:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Grupa A
Bronił Perez bo jakieś problemy ma Ochoa który miał być bramkarzem nr 1 na tych MŚ.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
11-06-2010 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #14
Re: Grupa A
Mecz całkiem całkiem, kilka ładnych akcji było.
Mi sie podobał...dos Santos. Szybki, dobry balans ciałem, ładne i mocne uderzenie.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
11-06-2010 18:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #15
Re: Grupa A
Foster napisał(a):Mieli trzy świetne sytuacje, jedną z nich wykorzystali, jednak liniowy wyraźnie był po stronie RPA.

Ja już sam nie wiem, jak to jest... Z początku mi się wydawało, że linie spalonego w takiej sytuacji wyznacza ostatni obrońca. A potem w studiu mówili, że zawsze bramkarz. Więc jak to w końcu jest? Jeśli bramkarz - bramki nie było, jeśli ostatnio obrońca - bramka była i to ewidentna.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
11-06-2010 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości