Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa E
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Grupa E
Drużyny:
Holandia
Dania
Japonia
Kamerun

Terminarz:
14 czerwca, poniedziałek
Johannesburg: Holandia - Dania (13.30)
Bloemfontein: Japonia - Kamerun (16.00)

19 czerwca, sobota
Durban: Holandia - Japonia (13.30)
Pretoria: Kamerun - Dania (20.30)

24 czerwca, czwartek
Rustenburg: Dania - Japonia (20.30)
Kapsztad: Kamerun - Holandia (20.30)

W tym temacie dyskutujemy o wszystkim, co związane z Grupą E.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
04-06-2010 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #2
Re: Grupa E
Holandia i Kamerun.

Pomarańczowi na pewno będą jedną z ekip grających najpiękniejszy futbol. VDV, Sneijder, Van Persie - ci zawodnicy gwarantują ofensywną piłkę w ekipie Berta van Marwijka, a potem kto wie, może wyjątkowo nie wyłożą się w fazie pucharowej. Jako drugą drużynę, która awansuje wytypowałem Kamerun. Jak dla mnie Dania, a szczególnie Japonia to mocno przeciętne ekipy, a ta afrykańska krew + Eto'o powinna dać awans.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
05-06-2010 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #3
Re: Grupa E
Murowanym kandydatem do awansu są Holendrzy. Mają naprawdę silny zespół, szczególnie jeśli chodzi o ofensywę i powinni na tym Mundialu zajść daleko.
Reszta moim zdaniem gra na podobnym poziomie, choć Kamerun wydaje się być trochę silniejszą ekipą niż Dania i Japonia. Szczerze jest mi to obojętne, która z tych trzech ekip zajmie drugie miejsce.



Mój Blog: Pod presją czasu
05-06-2010 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #4
Re: Grupa E
Zgadzam się. Holandia ma niesamowicie silną ofensywę. Grają nią od lat (nie licząc van Nistelrooya) i są naprawdę świetnie zgrani. Ostatnio ograli Węgrów aż 6:1. Sneijder, Robben, van der Vaart czy van Persie. To już nie są zawodnicy, którzy może coś kiedyś osiągną. Dwaj pierwsi to w tej chwili klasa światowa. Co do reszty, naprawdę ciężko mi się zdecydować. Dałem głos na Danię. To jest drużyna, którą zawsze lubiłem, tak samo jak Szwedów. Czuję, że okażą się lepsi od Kamerunu i od Japonii.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
06-06-2010 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #5
Re: Grupa E
Robben nie pojedzie... :| Oj żesz ty w mordę kopany, kolejny świetny gracz nie wybiegnie na afrykańskie boiska. I kolejny, który ma związek ( częściowy ) z Chelsea Tongue Szkoda, formę miał nieziemską, z Węgrami dołożył dwie brameczki.
06-06-2010 11:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #6
Re: Grupa E
Holandia - Dania 2:0

Słaba gra obu reprezentacji w pierwszej połowie. Duńczycy właściwie tylko się bronili a Holendrzy grali strasznie zachowawczo. Samobójcza bramka z dupy na początku drugiej połowy chyba ustawiła mecz bo Duńczycy musieli się otworzyć co nie było im na rękę. Jedyny pozytywny aspekt w grze Holendrów to genialna zmiana Elii. Zaraz po wejściu zaczął robić wiatr na lewym skrzydle, kilka świetnych akcji w tym akcja bramkowa wypracowana przez niego gdzie odbitą od słupka piłkę dobił Kuyt (lub jak mówili Lubański ze Szpakiem: Kojt). Nie tego niestety oczekiwałem po tym meczu. Malutko ruchu w ataku, statyczna gra, do wejścia Elii zero dynamiki. Wyjście z grupy po tym meczu raczej pewne ale żeby walczyć o coś więcej trzeba poprawić grę, na co liczę. Pocieszam się tym, ze w poprzednich MŚ Włosi też zaczynali słabo a jak skończyli każdy wie.

C'mon Oranje!

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
14-06-2010 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Grupa E
Holandia 2-0 Dania

Kuriozalny gol samobójczy Poulsena, jednak Duńczyk w końcówce meczu wynagrodził to wspaniałą interwencją dzięki której zapobiegł kolejnej bramce Holendrów. Bardzo podobał mi się w tym meczu zmiennik VDV, Eljero Elia. Ładnie się woził na skrzydle i w ogóle elegancko. Szkoda, że nie uwieńczył występu zdobytym golem i strzałem w słupek "wypracował" tylko okazję Kuytowi. Ogólnie mecz średnio ciekawy, ale źle nie było.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
14-06-2010 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #8
Re: Grupa E
Spodziewałem się ciekawszego widowiska, no i lepszej gry Oranje. Tak jak napisał fidain, Holendrzy grali praktycznie na stojąco. Dopiero wejście Elii ożywiło ich grę. Zawodnik HSV dał świetną zmianę, obrońcy Danii nie potrafili sobie z nimi poradzić. Dobrą zmianę dał również Affelay.
Żałosny był dzisiaj van Persi, który powinien dziś strzelić przynajmniej jedną bramkę.... Mam nadzieję, że Holendrzy z każdym meczem będą grać coraz lepiej, bo z taką grą ciężko będzie walczyć o mistrza.

Kjaer, zawodnik za którego niby złożyliśmy ofertę dał ciała przy drugiej bramce Holendrów. Tak nawiasem tylko Wink

E:
Japonia 1-0 Kamerun

Bardzo słaby mecz. Japonia grała średnio, Kamerun zaś beznadziejnie. Mam nadzieję, że więcej takich meczy na tych mistrzostwach oglądać nie będę musiał.



Mój Blog: Pod presją czasu
14-06-2010 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Grupa E
Holandia 2-0 Dania

Wynik lepszy niż gra Holendrów. Dania była dobrze poukładana. Nieźle wychodziły im kontry. Mecz mógłby się zakończyć zupełnie inaczej gdyby nie błąd z początku drugiej połowy S.Poulsena (świetnie zrehabilitował się wybijając strzał Affelaya). Po tym golu Dania miała już zdecydowanie pod górkę. Drugi gol - w którym również Oranje mieli wiele szczęścia. Świetnych zmian dokonał Van Marwijk i Elia i Affelay rozruszali zespół. Słabo zagrał van Persie.

Japonia 1-0 Kamerun

Mecz nie stał na najwyższym poziomie. Japonia zagrała mądrze. Akcja bramkowa bardzo ładna. Trzeba powiedzieć, że po zdobytym golu Japończycy ustawili się w obronie i wyprowadzali ciekawe kontry. Kamerun zawiódł totalnie, z Eto'o na czele. Jedyną groźną akcją był świetny strzał Mbii, który uderzył w poprzeczkę. Zdziwił mnie brak Kameniego i Songa, którzy powinni zagrać w pierwszym składzie.

***

Z dzisiejszych spotkań:

Holandia - Japonia
Kamerun - Dania

Szczególnie emocjonujący będzie wieczorny mecz, bo to on zadecyduje, która ekipa będzie mogła walczyć jeszcze o wyjście z grupy.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
19-06-2010 09:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #10
Re: Grupa E
Holandia 1-0 Japonia

Holandia znów zawiodła... Oczywiście, cieszy mnie że znów wygrali, jednak styl gry pozostawia wiele do życzenia. Na Japonię czy Danię taka gra wystarcza, jednak w meczach z najlepszymi Oranje muszą zagrać zdecydowanie lepiej.
Pierwsza połowa praktycznie na stojąco. Jedyny Sneijder coś tam biegał i pokazywał się partnerom. Reszta stała i czekała na podania od partnerów. van Persi jest żałosny i mam nadzieję, że następny mecz rozpocznie na ławce rezerwowych. Po raz kolejny wejści Eli i Affelaya ożywiło grę pomarańczowych. Ten drugi powinien był strzelić przynajmniej jedną bramkę.

W dalszym ciągu czekam na prawdziwą Holandię



Mój Blog: Pod presją czasu
19-06-2010 18:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #11
Re: Grupa E
Meczu niestety nie miałem możliwości oglądać ale już po samym wyniku, statystyce strzałów i podań mogę sobie wyobrazić jak wyglądał. No cóż, pocieszam się tym, że rzadko Mistrzami Świata zostawała drużyna grająca wyśmienicie i przekonywująco w grupie. Holandia ciuła punkty i to się liczy. Osobiście nie miałbym nic przeciwko żeby dla odmiany, zamiast w pięknym stylu odpaść, w brzydkim zdobyli Mistrzostwo Wink

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
19-06-2010 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #12
Re: Grupa E
Ale mecz!!!
Capello powinien zabrać 'swoich' na to spotkanie by pokazać im jak powinna wyglądać walka i mecz na najwyższym poziomie. Póki co dla mnie mecz Mistrzostw, w którym było wszystko! Kto oglądał ten wie, nie ma sensu jakieś pisanie raportu czy sprawozdania. Biorąc tylko i wyłącznie pod uwagę ten mecz oraz wcześniejsze spotkanie tej grupy Holandia - Japonia, to do awansu obstawiałbym śmiało Danie i Kamerun, jednak nie ma różowo i przejdzie 'człapiąca' Holandia :/

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
19-06-2010 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Grupa E
Holandia 1-0 Japonia

Słaby mecz. Spodziewałem się więcej po Holandii, tymczasem trochę się rozczarowałem. Japonia pokazała, że wcale taką słabą drużyną nie jest i przy odrobinie szczęście mogła ten mecz zremisować. Kolejny raz o sobie dała znać Jabulani. Kolejne świetne zmiany w ekipie Holandii. W Japonii po raz kolejny wyróżniał się Nakazawa i Honda.

Kamerun 1-2 Dania

Cudowne spotkanie. Naprawdę świetnie można było spędzić wczorajszy wieczór oglądając to spotkanie. Masa akcji z jednej i drugiej strony, dużo strzałów, parady bramkarskie i ładne bramki. Kamerun był bardzo blisko wywiezienia dobrego rezultatu, ale brakło trochę szczęścia i zimnej krwi. Pierwszy gol po ewidentnym błędzie Kjaera. Wyrównująca bramka dla Danii to wspaniała asysta gracza meczu - Rommedahla. W drugiej połowie jedno z piękniejszych podań tych mistrzostw - długa piłka do Rommedahla, który ustawił wynik spotkania. W obydwu przypadkach zawalił Assou-Ekotto, który nie wracał po akcjach ofensywnych.

3 kolejka:

Holandia - Kamerun
Japonia - Dania

Holandia ma pewny awans i będzie mogła wystawić piłkarzy rezerwowych przeciwko Kamerunowi. W drugim meczu będzie bardzo ciekawie bo będzie to mecz o wyjście z grupy i naprawdę ciężko powiedzieć, kto jest w spotkaniu faworytem.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
20-06-2010 09:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #14
Re: Grupa E
Myślę że Holendrzy wyciągnęli wnioski z poprzedniego EURO i teraz wyjdą normalną 11stką.
22-06-2010 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości