Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Już w niedzielę wieczorem na Soccer City Stadium w Johannesburgu odbędzie się wielki finał Mistrzostw Świata 2010, na który kibice czekali całe 4 lata! Na przeciw siebie staną reprezentacje Holandii oraz Hiszpanii.

Przypomnę, że w roku 2006 o tytuł Mistrza Świata walczyły ze sobą drużyny Włochów oraz Francji, ostatecznie po rzutach karnych zwyciężyli ci pierwsi (1:1; 5:3 karne). W tym samym turnieju na afrykańskim terenie zarówno Włochy jak Francja nie wyszły ze swojej grupy. Mimo zadziwiająco niewielkiej obecności europejskich reprezentacji w fazie pucharowej i tak w finale spotkają się ponownie Europejczycy.

W meczu o 3. miejsce naprzeciw siebie staną Niemcy oraz niewątpliwie odkrycie turnieju - Urugwaj na czele z byłym zawodnikiem Manchesteru United - Diego Forlanem.

Wyniki na MŚ 2010:

Mecze grupowe
Holandia - Dania 2:0
Holandia - Japonia 1:0
Holandia - Kamerun 2:1
--
Hiszpania - Szwajcaria 0:1
Hiszpania - Honduras 2:0
Hiszpania - Chile 2:1

Mecze fazy pucharowej
Holandia - Słowacja 2:1
Holandia - Brazylia 2:1
Holandia - Urugwaj 3:2
--
Hiszpania - Portugalia 1:0
Hiszpania - Paragwaj 1:0
Hiszpania - Niemcy 1:0

Jak widać, wyniki bardzo skromne. Hiszpania odniosła jedną porażkę, Holandia przebrnęła do finału niepokonana.

Kto jest faworytem? Jakie są wasze typy na to szczególne spotkanie? Zapraszam do dyskusji.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
08-07-2010 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #2
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Trzebaby się Paula spytać

Kciuki będę trzymał za Hiszpanów i wydaje mi się, że to właśnie oni zwyciężą. Ich gra na pewno nie jest tak widowiskowa, jak na ME, ale co by nie mówić to grają efektywnie + trochę szczęścia i są w finale. Poza tym w spotkaniu z Niemcami było widać przejawy naprawdę dobrej gry, przypominającej tą sprzed dwóch lat. Z drugiej strony, jeśli wygrają Holendrzy, to w sumie też się nie obrażę Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
08-07-2010 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #3
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Ja chyba nie muszę mówić komu będę kibicował Wink Obawiam się mocno tego spotkania. O ile wcześniej mówiłem, że wolałbym Hiszpanię niż Niemców bo nic ciekawego w tym turnieju nie pokazała o tyle w spotkaniu półfinałowym zagrali naprawdę dobry mecz. Jeśli zagrają tak w finale to w połączeniu z niepewną obroną Oranje może to dać katastrofę Sad Z drugiej strony przed spotkaniem z Brazylią też wszyscy skreślali Holendrów więc ja po prostu ściskam kciuki i nie analizuję Smile

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
08-07-2010 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
RedLucas napisał(a):Trzebaby się Paula spytać

Mówisz masz. Ośmiornica Paul w meczu o 3. miejsce wskazuje Niemców, zaś w finale stawia na Hiszpanię. Ja jednak liczę, że mój imiennik co do finału się myli Wink, podobnie jak na Euro 2008, gdzie podczas finału Niemcy - Hiszpania wytypował naszych zachodnich sąsiadów.

Jakby ktoś nie wiedział o co chodzi z tą ośmiornicą :mrgreen:
Mieszkający w Oberhausen Paul przewidział poprawnie wszystkie mecze z udziałem reprezentacji Niemiec w tym porażki z Serbią i Hiszpanią.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
09-07-2010 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #5
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Ja tam posłuchałem Paula i puściłem kupon według jego rad, w razie wpadki będzie na kogo zwalić.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
09-07-2010 12:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #6
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Mecze półfinałowe pokazały inne i zdecydowanie lepsze oblicze Hiszpanii. Wreszcie zagrali tak jak należy. Skutecznie powstrzymali Niemców, nie dając im za wiele szans do zdobycia bramki. Taką grą zaskoczyli nie tylko mnie i innych widzów, ale także samym Niemców; dlatego uważam że w niedzielnym finale ich szanse na wygraną są jeszcze wyższe i to oni są faworytami.
Niemniej ja będę kibicował Oranje- ich styl gry może nie jest taki efektowny jak kiedyś, ale przede wszystkim są konsekwentni i skuteczni. Niestety ostatnie spotkania nie idą po mojej myśli- drużynom którym kibicowałem odpadają (Paragwaj, Urugwaj, czy też Niemcy). Dlatego kolejna przepowiednia ośmiornicy może znów się spełnić Tongue

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
09-07-2010 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #7
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Ta ośmiornica wie więcej, niż możemy przypuszczać Big Grin
I dostała ksywę: "Macki Prawdy" Big Grin

A tak serio, to ta ośmiornica przepowiada bardzo realistycznie, o co zwierzęcia niemającego zielonego pojęcia o futbolu bym nie posądzał. Finał - szacun dla Holandii, ale pękająca często holenderska defensywa nie powstrzyma Villi czy Iniesty. Kibicuję Holandii, bo Hiszpanów i ich "posiadania" po prostu nie trawię, ale jestem też realistą.
Mecz o 3 miejsce - wskazanie na Niemców, chociaż Urugwaj wzmocniony powracającą boską ręką Suareza może pokusić się o niespodziankę. Jak dla mnie - mniejszy pewnik niż finał dla Hiszpanów.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
09-07-2010 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #8
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Wygra na pewno H___ia, oby padło na Sneijdera i spółkę. Ciężko będzie mi zaakceptować inny rezultat.

nmz napisał(a):Ja tam posłuchałem Paula i puściłem kupon według jego rad, w razie wpadki będzie na kogo zwalić.

Ten mięczak poprawnie typuje tylko i wyłącznie spotkania Niemców, za 3h potwierdzi się to. Mam nadzieję, że nie grałeś za dużo Wink

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
11-07-2010 19:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #9
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Póki co to okrutnie nudne, tak jak się spodziewałem. Na moje po meczu Ghana - Urugwaj trzeba było zamknąć te budy, bo większych emocji żadne starcie już nie dostarczy.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
11-07-2010 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #10
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
I chuj, parówy wygrały. Trudno.

Afrykańcy będą jeszcze długo sprzątać komentatorkę po Szpaku i Włodku bo dużo sraki tam zostawili.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
11-07-2010 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Kim jest Rołben?
11-07-2010 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #12
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Niestety Holandia przegrała Sad Przegrała na własne życzenie.
Oranje popełnili ten sam błąd co Niemcy, czyli za bardzo się cofnęli. Cofnęli się przez co nie mogli grać to co lubią i potrafią najlepiej. Mimo to mogli ten mecz wygrać, jednak Robben spartaczył dwie znakomite okazje. Zawiódł mnie Sneijder, który był niewidoczny. Prócz dwóch czy trzech genialnych podań nie zrobił nic. Kuyt był żałosny, Elia niestety tym razem szału nie zrobił.
Webb po raz kolejny pokazał jakim światowej klasy jest sędzią, boczni zresztą też... Jaki prawem Xavi czy to Iniesta nie wyleciał z boiska za atak na van Bommela bez piłki? Ba, on nawet za to zagranie nie dostał kartki :o Jak można było nie zauważyć dotknięcia piłki przez Fabregasa i Casillas po rzucie wolnym minutę przed bramką Hiszpanów? Owszem "super sędzia" mylił się w obie strony. Robben za strzał po gwizdku powinien otrzymać drugą żółtą i czerwoną. Jednak oglądając ten mecz miałem wrażenie, że Hiszpanie mogli więcej niż Holendrzy...



Mój Blog: Pod presją czasu
12-07-2010 10:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Foster napisał(a):Jaki prawem Xavi czy to Iniesta nie wyleciał z boiska za atak na van Bommela bez piłki? Ba, on nawet za to zagranie nie dostał kartki :o

Z Urugwajem van Bommel za zagranie faul również bez piłki nie obejrzał kartki, tak więc spoko. Smile Było kilka błędów sędziowskich, ale nie ma w tym wypadku co zganiać wszystkiego na Howarda, bo to Robben miał dwa razy świetne okazję i to on ich nie wykorzystał, a nie Webb.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
12-07-2010 10:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #14
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Wszystko spoko tylko byle faul na Hiszpanach a już przy Webbie było 4 czy 5 zawodników z półwyspu iberyjskiego namietnie gestykulujących i domagających się kartki <świr>
Fakt faktem czasem Oranje nie przebierali w środkach, faul De Jonga na Alonso choćby o tym świadczy, jednak za każdym razem starali się oni wywrzeć presję na decyzji sędziego/sedziów.

Ogólnie mecz no nie oszukujmy się - strasznie nudny. Dużo kopaniny, niecelnych podań i mało 'futbolu'. Do tego wuwuzele /choć i tak normalny doping sie przebijał/ plus stronniczy komentarz i oglądało się słabo.
Blatter na pewno zadowolony z wyniku jest.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
12-07-2010 12:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #15
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
danieltwi napisał(a):Fakt faktem czasem Oranje nie przebierali w środkach, faul De Jonga na Alonso choćby o tym świadczy, jednak za każdym razem starali się oni wywrzeć presję na decyzji sędziego/sedziów.

[Obrazek: de_jong.gif]

:o

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
12-07-2010 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości