Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #16
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Czary
W przypadku van Bommel atak był czasie akcji, obaj walczyli o piłkę, a Holender spóźnił się i ostro wszedł. W tym przypadku piłka była zupełnie gdzie indziej, a zawodnikowi rep. Hiszpanii chodziło tylko i wyłącznie o odwet na zawodnik. Także jest spora różnica.

De Jong miał szczęście, że nie dostał czerwonej. Wydaje mi się, że Webb nie dał czerwonej gdyż Holender patrzył gdzie piłka i nie widział Alonso.



Mój Blog: Pod presją czasu
12-07-2010 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #17
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Jak dla mnie nie ma sporej różnicy, bo chciałbyś, żeby Hiszpan był ukarany, a jeśli tak to na identycznej zasadzie ukarany powinien być van Bommel we wcześniejszym spotkaniu.

Nie można też zbytnio narzekać na Webba, bo tak jak sam mówisz, De Jong mógł dostać czerwo za ten faul, ale Howard był wyrozumiały. Tak samo jak w sytuacji ze strzałem po gwizdku Robbena, który powinien za to zagranie obejrzeć drugie żółtko Wink

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
12-07-2010 14:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #18
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Kiedy Holender walczył o piłkę, a celem Hiszpana był wyłącznie tylko zawodnik - to jest różnica i to zasadnicza.



Mój Blog: Pod presją czasu
12-07-2010 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #19
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Ale faul i jeden i drugi bardzo groźny, a o tym wejściu bezcelowym van Bommela to nie jestem przekonany, bo jest to gościu znany ze swojej chamskiej gry i często fauluje celowo. Na moje wyglądało to jak atak na zawodnika, nie na piłkę.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
12-07-2010 14:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #20
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Może i jego celem był zawodnik, ale ten zawodnik miał piłkę. Hiszpan zaatakował van Bommel gdy piłka jakieś 20-30 metrów dalej. Także to się zalicza jako niesportowe zachowanie i za takie coś jest czerwona kartka. A pan Webb nawet żółtej nie dał, co dla mnie jest zupełnym nieporozumieniem.



Mój Blog: Pod presją czasu
12-07-2010 14:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #21
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Finał rozczarował, potwierdziło się, że teraz wszyscy wolą wygrać taktyką, a nie po prostu dobrą grą i przez to emocji wczoraj było niewiele jak na finał. Więcej kopania po nogach niż piłki no i jestem niepocieszony, że wygrali Hiszpanie, myślałem, że jak nie wygrają to przynajmniej na jakiś czas ogół przestanie podniecać się hiszpańską piłką, a tak zachwytów będzie jeszcze więcej.

Holendrzy mogli spokojnie ten mecz wygrać, Robben mając dwie takie sytuacje nie powinien pomylić się ani razu, szkoda.

No i irytujące było, że od pewnego momentu co gwizdek to Hiszpanie albo gest o kartkę albo od razu 3-4 do Webba z pretensjami, mało fajne.

Mecz o 3. miejsce zdeklasował finał.
12-07-2010 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #22
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Foster napisał(a):Może i jego celem był zawodnik, ale ten zawodnik miał piłkę. Hiszpan zaatakował van Bommel gdy piłka jakieś 20-30 metrów dalej. Także to się zalicza jako niesportowe zachowanie i za takie coś jest czerwona kartka. A pan Webb nawet żółtej nie dał, co dla mnie jest zupełnym nieporozumieniem.

Foster, w tej sytuacji Gargano nie miał piłki, próbował przeciąć podanie, a tutaj wyprostowaną nogą wpadł mu van Bommel i też nie dostał, żadnej kartki. Dla mnie sytuacje są analogiczne i nie ma w tym przypadku co narzekać na Webba, bo ten mecz Holendrzy przegrali z własnej winy.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
12-07-2010 18:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #23
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
http://www.footytube.com/video/uruguay- ... ands-51414

Od 3:10

Obaj walczyli o piłkę, owszem van Bommel wszedł ostro, ale podkreślam tu była walka o piłkę. Także jest zasadnicza różnica, pomiędzy tą sytuacją, a sytuacją z wczorajszego finału.

Czary napisał(a):nie ma w tym przypadku co narzekać na Webba, bo ten mecz Holendrzy przegrali z własnej winy.
Zgodzę się co do tego, że Oranje przegrali go na własne życzenie. Jednak można mieć zastrzeżenia do postawy arbitra.



Mój Blog: Pod presją czasu
12-07-2010 19:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #24
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
Foster napisał(a):Zgodzę się co do tego, że Oranje przegrali go na własne życzenie. Jednak można mieć zastrzeżenia do postawy arbitra.

W obydwie strony Wink

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
12-07-2010 20:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #25
Re: Finał MŚ: Holandia - Hiszpania (11.07.2010; 20:30)
W tym roku Mistrzem Świata została Hiszpania, zaś w 2006 Włosi. Zbiegiem okoliczności jest to, że obie drużyny na MŚ w 2002 zostały wykiwane w meczach z Koreą. Więc wygląda to trochę jak rekompensata za tamte wydarzenia. Więcej na tym wideo:
http://www.youtube.com/watch?v=NTnPb1Pk ... re=related

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
26-07-2010 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości