Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beniaminki: Newcastle, Blackpool, West Bromwich Albion
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Beniaminki: Newcastle, Blackpool, West Bromwich Albion
Sezon 2009/2010 za nami, angielską ekstraklasę opuściły trzy najsłabsze ogniwa: Portsmouth, Hull City oraz Burnley. Najbardziej rozczarowała drużyna The Pompey, która kłopoty finansowe uwieńczyła ostatnim miejscem w ligowej tabeli z 67-punktową stratą do lidera - Chelsea.

Naturalnie spadkowiczów zastąpią trzy inne drużyny - beniaminki z Championship, a w tym roku są nimi świetnie znane Newcastle United, które odpokutowało już słaby sezon 2008/09 i wraca do Premier League jako mistrz Division One, a także: wicemistrz West Bromwich Albion (były klub Tomasza Kuszczaka), który opuścił Premiership w tym samym czasie co Newcastle i w tym samym czasie do Premiership wraca oraz Blackpool FC debiutujące w Premier League, dla których będzie to pierwszy występ w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej od 1971. W ekipie Blackpool numerem jeden w bramce jest wychowanek Manchesteru United, Paul Rachubka. W latach 1999-2001 wystąpił on w trzech meczach drużyny z Old Trafford.

Zapraszam do wstępnej dyskusji, jak oceniacie szanse poszczególnych drużyn, które w tym roku zawitały do Premier League.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
25-07-2010 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #2
Re: Beniaminki: Newcastle, Blackpool, West Bromwich Albion
WBA to w ogóle dziwna drużyna.. Za słaba na Premier League a za mocna na Championship. Który już raz spadają by po sezonie powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej?

Najmocniej wygląda Newcastle, które w miarę ustabilizowało skład w niższej lidze. Nie było też wyprzedaży na miarę oczekiwań, więc po drobnych wzmocnieniach powinni sobie bez problemu poradzić.

Blackpool będzie jedną wielką niespodzianką. Coś jak Burnley w zeszłym sezonie. I pewnie podzielą los "The Clarets" tj. pokażą ambitną walkę, mogą sprawić kilka niespodzianek, ale bez doświadczonych graczy na poziomie BPL może być bardzo trudno zostać na więcej niż jeden sezon.

Ale do pierwszego meczu sezonu jest jeszcze trochę czasu. Okienko trwa i dopiero po ukrystalizowaniu się składów beniaminków będzie można powiedzieć więcej. Więc to moja taka wstępna opinia. Wink
25-07-2010 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #3
Re: Beniaminki: Newcastle, Blackpool, West Bromwich Albion
allfanmu napisał(a):WBA to w ogóle dziwna drużyna.. Za słaba na Premier League a za mocna na Championship. Który już raz spadają by po sezonie powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej?
Sytuacja podobna do Sunderlandu swego czasu. W końcu Czarne Koty zdobyły lepsze finansowanie i poukładały zespół na tyle, żeby mieć wyższe cele niż tylko walka o utrzymanie.
Jednakże West Bromowi tak różowej opcji nie przewiduje. I tak sukcesem jest, że tak często goszczą w PL.

allfanmu napisał(a):Najmocniej wygląda Newcastle
Dobrze, że wrócili. Taka publika zasługuje na coś więcej niż oglądanie Scunthorpe czy Plymouth.
To będzie sezon, gdzie piłkarze będą chcieli zmazać plamę i pokazać, że w najwyższej klasie są w stanie walczyć o coś więcej niż 17 miejsce. Nie przewiduję od razu walki o puchary, ale ligowy byt powinni sobie spokojnie zapewnić. Skład mają doświadczony, może jeszcze dojdą jakieś wzmocnienia, nowy nabytek, Gosling dopiero co wraca po kontuzji.


Fan United od 1992 roku
25-07-2010 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ZasadKG Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 400
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Beniaminki: Newcastle, Blackpool, West Bromwich Albion
Ja tam zamiast komentować każdą drużynę po kolei powiem jedno - bardzo szkoda że Notthingam Forrest nie weszło do najwyższej klasy rozgrywkowej, bo wreszcie mielibysmy zawodnika z Pola regularnie grającego w Premier League: )

Glory, glory man united!

Totalna pustka, myśle i nic - za tą pustke szóstka - myśle i nic Smile
25-07-2010 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #5
Re: Beniaminki: Newcastle, Blackpool, West Bromwich Albion
Osobiście byłbym mocno zaskoczony jeśli Newcastle nie utrzymałoby się w Premier League, za to swój byt w najwyższej klasie rozgrywkowej uratowałoby WBA i Blackpool. Pod warunkiem, że ci pierwsi jakoś sensownie się nie wzmocnią, to zapewne skończą jak zazwyczaj. Za to druga drużyna jest dla mnie kompletnie anonimowa, nigdy nie widziałem ich w akcji, wogóle nie wiem jakim cudem udało im się awansować zostawiając w przegranym polu m.in. Mboro :mrgreen:

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
27-07-2010 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #6
Re: Beniaminki: Newcastle, Blackpool, West Bromwich Albion
Dajmy nowy temat z aktualnymi Benjaminami, ciekawe ekipy weszły do PL i można by coś o nich skrobać powoli Wink

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
10-06-2011 16:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #7
Re: Beniaminki: Newcastle, Blackpool, West Bromwich Albion
daniel napisał(a):Dajmy nowy temat z aktualnymi Benjaminami, ciekawe ekipy weszły do PL i można by coś o nich skrobać powoli Wink
Załóż Smile

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
10-06-2011 17:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #8
Re: Beniaminki: Newcastle, Blackpool, West Bromwich Albion
matys napisał(a):Załóż Smile

A ty moderatorze od czego jesteś? :lol:

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
10-06-2011 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #9
Re: Beniaminki: Newcastle, Blackpool, West Bromwich Albion
Ja już dawno nie jestem moderatorem, już im mówiłem nie raz, żeby mnie wywalili, bo nic nie robię.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
10-06-2011 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #10
Re: Beniaminki: Newcastle, Blackpool, West Bromwich Albion
Dajcie mi chwilkę, albo i ze dwie.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
10-06-2011 18:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości