Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawodnik miesiąca - wrzesień
Lisu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 289
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2
Post: #1
Zawodnik miesiąca - wrzesień
Kolejny miesiąc za nami. United zapewniło nam huśtawkę nastrojów. Zaczęło się od straty punktów na Goodison Park, później hattirck Berby, aż wreszcie zwycięstwo na Mestalla. Oto mecze United we wrześniu:

Everton Liverpool 3:3 Manchester United - Premier League

Skład: VDS - Neville, Evans, Vidić, Evra(Park81') - Nani, Scholes, O'Shea, Fletcher, Giggs - Berbatov
Bramki: Piennar 39', Cahill 90' +1, Arteta 90' +3 - Fletcher 42', Vidić 47', Berbatov 66'
Asysty: Nani 2x, Scholes

Pechowa strata punktów w Liverpoolu. W doliczonym czasie strata 2 bramek i 2 punktów. Nie wszystko jednak zasługiwało na krytykę. Na uwagę zasługuje występ Nani'ego, który zdobył 2 asysty, Berbatova, który zagrał dobry mecz i zdobył bramkę, a także Fletchera, który świetnie grał w środku pola.


Manchester United 0:0 Glasgow Rangers - Champions League

Skład: Kuszczak - Brown, Smalling, Ferdinand, Fabio(Evans76') - Valencia(Giggs62'), Gibson, Fletcher, Park(Owen76') - Rooney, Hernandez
Bramki: -
Asysty: -

Mocno eksperymenatlny skład nie poradził sobie z rozmontowaniem dobrze zorganizowanej obrony przyjezdnych. Dobry mecz zagrali ponownie Fletcher i Valencia, który doznał paskudnej kontuzji.

Manchester United 3:2 FC Liverpool - Premier League

Skład: VDS - O'Shea, Vidić, Evans, Evra - Nani, Fletcher, Scholes, Giggs(Macheda82') - Rooney, Berbatov
Bramki: Berbatov 42' 59' 84' - Gerrard 65'-k., 70'
Asysty: Giggs, Nani, O'Shea

BERBATOV!!! Cóż to był za mecz w wykonaniu Berby, zapewne był hego najlepszym w karierze. Hat-trick w derbach północnej Anglii miał miejsce aż 42 lata temu!

Scunthorpe 2:5 Manchester United - Carling Cup

Skład: Kuszczak - Brown, Ferdinand, Smalling, Rafael - Anderson, Gibson, Park(Bebe74') - Owen, Hernandez(Obertan68'), Macheda
Bramki: Wright 18', Woolford 90' - Gibson 23', Smalling 35', Owen 49', 71', Park 54'
Asysty: Smalling, Park 2x, Macheda

Szansę gry dostali zawodnicy, którzy grali rzadziej w poprzednich meczach. Większość wykorzystało swoje szanse. Owen zdobył 2 bramki, Macheda zaliczył Asystę, dobry mecz rozegrał Park, nieźle zaprezentowali się też między innymi Gibson i Smalling. Pewny awans do następnej rundy

Bolton Wanderers 2:2 Manchester United - Premier League

Skład: VDS - O'Shea, Vidić, Evans, Evra - Nani, Fletcher(Owen 71'), Scholes, Giggs(Park 53') - Rooney(Macheda61'), Berbatov
Bramki: Knight 6', Petrov 67' - Nani 23', Owen 74'
Asysty: Nani

Kolejna wyjazdowa strata punktów. Remis był jednak sprawiiedliwy, gdyż United zagrało po prostu słabo. Świetna bramka Naniego a później asysta przy bramce Owena.

CF Valencia 0:1 Manchester United - Champions League

Skład: VDS - Rafael(O'Shea 90'+2), Ferdinand, Vidić, Evra - Nani, Fletcher, Carrick, Anderson(Macheda 84'), Park - Berbatov (Hernandez 74')
Bramki: Hernandez 85'
Asysta: Macheda

Bardzo, ale to bardzo szczęśliwe zwycięstwo. Valencia zagrała lepiej i powinna wygrać, lecz zmarnowała kilka dogodnych okazji. Fergie miał jednak w tym meczu nosa do zmian. Wpuścił na boisko Groszka i Macheda a ci po dobrej akcji zapewnili bardzo cenne 3 punkty. Dobry mecz Ferdinanda, również Nani pokazał się z dobrej strony.

Podsumowując:
6 meczy, 3 zwycięstwa, 3 remisy, bilans 14:9. Najwięcej bramek zdobyli: Berbatov(4), Owen(3) Największą ilość asysty zaliczyli: Nani(4) a także Park, Macheda( po dwie)
Najwięcej minut na boisku w tym miesiącu spędził Fletcher (431 minut).


Kto wg was zasługuje na miano najlepszego piłkarza września? Zapraszam do dyskusji i do głosowania w ankiecie Wink

Proszę o podanie najlepszej trójki, tak samo jak miało to miejsce w poprzednim miesiącu, gdyż na koniec sezonu właśnie biorąc pod uwagę wyniki tych ankiet wyłonimy zawodnika sezonu. Przy każdym wyborze, proszę również o krótkie, bądź jeśli ktoś woli długie uzasadnienie swojego wyboru

Bycie fanem United to nie przyjemność, to zaszczyt
02-10-2010 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #2
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
Według mnie Berbatov. Jego absolutnie fenomenalny występ przeciwko Liverpoolowi zapadnie mi na długo w pamięć. Także dobry występ przeciwko Evertonowi. Końcówka miesiąca już trochę słabsza, ale dla mnie wystarczyłby tylko ten występ z The Reds. Może trochę niesłusznie wyżej cenię jeden wspaniały, ale bardzo prestiżowy mecz ze Scousersami, ale taki mam dzisiaj kaprys. Wink

Jeżeli ktoś wyżej ceni sobie kilka równych występów to na pewno wybierze Naniego. Dosyć długo się wahałem pomiędzy tymi dwoma panami, ale ostatecznie serce przeważyło nad rozumem i mój głos wędruje do Berby.

Edit: Ponieważ jeszcze sugerowane jest podanie najlepszej trójki dopełniam formalności.

Do tego mogę dorzucić Owena, który uratował nam punkt z Boltonem i dorzucił dwa gole ze Scunthorpe. Wraca do formy i nagle wszyscy zaczęli o nim poważnie myśleć w kontekście kontuzji Roo i pierwszego składu. Już nikt nie pamięta, że przed meczem Carling Cup wszyscy równo go ganili za kompletną niewidoczność na boisku.

Oczywistą oczywistością więc będzie kolejność:
1. Berbatov
2. Nani
3. Owen

Edit 2: Ja mam info, że hattrick Berby był pierwszym od 64 a nie 42 lat, Lisu. Wink
02-10-2010 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #3
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
1) Berbatov - bez niego w poprzednim miesiącu nasza gra wyglądałaby o wiele słabiej. Hat-trick w meczu, a szczególnie jego druga bramka robi wrażenie. W ostatnich dwóch meczach zagrał troszkę gorzej, ale nie tylko on.

2) Nani - jak napisał kolega Lisu, Portugalczyk we wrześniu zaliczył 4 asysty. Miał duży wpływ na naszą grę, sporo od niego zależało.

3) Vidic - z braku laku Vidic, jednak Serb nie zawsze stawał na wysokości zdania.



Mój Blog: Pod presją czasu
02-10-2010 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lisu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 289
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2
Post: #4
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
Również wahałem się co do wyboru tego najlepszego. Wybrałem jednak Nani'ego, który był po prostu równiejszy. Portugalczyk oczywiście nie zagrał jakiegoś genialnego meczu, ale w każdym meczu spisywał się bardzo dobrze. Cieszę się, że nie ma on wahań formy jak to bywało wcześniej.
Drugi oczywiście Berbatov, bo nikt inny nie był lepszy w tym miesiącu od Berby i Naniego. Cudny występ przeciwko Liverpoolowi zapamiętam na bardzo długo.
Trzeci Fletcher za dobre wykonywanie swojej roboty. Szału nie było, ale wszystkie mecze zagrał bardzo poprawnie. Wink

1. Nani
2. Berbatov
3. Fletcher

Bycie fanem United to nie przyjemność, to zaszczyt
02-10-2010 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #5
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
Pytanie, kto bardziej zasłużył na miejsce pierwsze - Berba czy Nani? Pierwsza część miesiąca zdecydowanie dla Berby, druga ze wskazaniem na Naniego. I tu jest naprawdę olbrzymi kłopot z wyborem. Ostatecznie...

1) Berbatow - za to, że zmienił moje zdanie o tym zawodniku i w końcu udowodnił, ze jak chce, to może
2) Nani - ciągnie naszą ofensywę, bez niego byłoby kruchutko
3) Vidić - nie jestem przekonany, ale kogoś trzeba było wybrać, innymi kandydatami byliby Owen i Rio, gdyby grali więcej

Gdzie jest Groszek?
03-10-2010 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #6
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
Na pierwszym miejscu Berbatow za bardzo równą grę okraszoną pięknymi i ważnymi bramkami.
Miejsce drugie na Naniego za to w jaki sposób ciągnął naszą grę do przodu, za asysty i ciężką pracę jaką wykonywał.
W trzecie miejsce pozostaje nie obsadzone. Nie bardzo widzę zawodnika, który jakoś specjalnie zapadł mi w pamięć poza ww dwójką.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
04-10-2010 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #7
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
1. Nani - jest w formie, jak chce to i potrafi, świetni mecz przeciwko Boltonowi; jest ok; gdyby tylko nie leciał na murawę po każdym starciu z rywalu :x
2. Berba - liverpool, 3 gole przeciwko odwiecznemu rywalowi zapadną na lata, takiego Dymitara chce oglądać zawsze
3. Owen - w sumie żaden obrońca nie zasługuje na wyróżnienie po tych wszystkich cudach, a Owen zrobił co do niego należało - strzelał.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
04-10-2010 13:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Peneros Offline
Member
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
1. Berbatow 2. Nani 3. Van der Sar.

Było kilka groźnie wyglądających strzałów, z którymi sobie poradził bez zarzutu. Nie wolno zapominać o naszym świetnym bramkarzu Smile
04-10-2010 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
1. Berbatow - mecz z Liverpoolem wyraża więcej niż tysiąc słów.
2. Nani - przyzwoita forma i bardzo dobry mecz z Boltonem. Ponadto 4 asysty, w tym dwie we "frajerskim" spotkaniu z Evertonem.
3. Hernandez - ważne trafienie z Valencią. Teoretycznie wyjazd do Hiszpanii był naszym najtrudniejszym starciem w fazie grupowej, poza tym to trzeba było wygrać i 3 punkty zawdzięczamy jego bramce (oraz błędowi Soldado ).

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
04-10-2010 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
1. Dimitar Berbatov - 4 trafienia w dwóch spotkaniach z drużynami Liverpoolu. Ponadto świetna gra w większości z wrześniowych spotkań.
2. Luis Nani - świetne spotkanie z Boltonem i dobra, równa forma w pozostałych spotkaniach. 4 asysty i bramka z Boltonem mówią same za siebie.
3. Michael Owen - za 2 gole zdobyte ze Scunthorpe i arcyważnego gola w meczu z Boltonem.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
04-10-2010 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
premislav Offline
Member
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
1. Berbatov, super forma i spokój, hattrick z loosersami z czefo jedna bramka przepięknej urody
2. Vidić - filar obrony, gdyby nie jego pewność siebie w defensywie to obrona by nie istniała
3. Nani - asysty, gole, dobra forma i zadziwiające triki, gdyby poprawił celność podań po super strikowanych akcjach to mógłby być na 2 miejscu, ale ciągle idzie chłopak do przodu

M.U.F.C.
Not arrogant
Just better...
05-10-2010 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #12
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
1. Berbatov, za dobrą skuteczność oraz trzy bramki w meczu z Liverpoolem.
2. Nani, za asysty oraz dobre mecze w jego wykonaniu
3. Vidić, obecnie nasz najpewniejszy gracz w linii defensywy.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
05-10-2010 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #13
Re: Wrzesień - gracz miesiąca
1. Dymitar Berbatov- wnioskując po jego wypowiedziach zrozumiał, że do dobrej w Manchesterze United nie wystarczy ciężka praca. Potrzebna jest jeszcze cięższa praca. On zadanie domowe odrobił, a za trzy gole z liverpoolem długo będę mu wdzięczny.

2. Nani- w jego wypadku kluczem do sukcesu jest tylko stabilizacja formy, bo w piłkę grać potrafi naprawdę świetnie.

3. Nemanja Vidic- wraca do formy po słabszym okresie.


Fan United od 1992 roku
05-10-2010 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #14
Re: Zawodnik miesiąca - wrzesień
Piłkarz miesiąca - Wyniki


Na wstępie przypomnę Wam zasady oceniania. Zawodnik, który w opinii danego użytkownika redcafe zajął trzecie miejsce otrzyma 1 punkt, drugie miejsce otrzyma 2 punkty, a pierwsze miejsce rzecz jasna otrzyma 3 punkty. To pozwoli na wybrania najlepszej trójki w danym miesiącu. Najlepsza trójka danego miesiąca w również otrzyma punkty, podobnie jak wyżej. Na koniec sezonu zrobimy podsumowanie głosowań miesiąca i wybierzemy najlepszego zawodnika sezonu 2010/2011.

TRZECIE MIEJSCE
Nemanja Vidić - otrzymał 6 punktów

DRUGIE MIEJSCE
Nani - otrzymał 26 punktów

PIERWSZE MIEJSCE
Dymitar Berbatov - otrzymał 33 punkty.

Tym samym oznajmiam wszem i wobec, że PIŁKARZEM MIESIĄCA - WRZESIEŃ został
DYMITAR BERBATOV


Po dwóch miesiąca klasyfikacja prezentuje się następująco:
D. Berbatov - 5 pkt
P. Scholes - 3 pkt
N. Vidic - 2 pkt
Nani - 2 pkt

Przy okazji chciałbym zachęcić pozostałych użytkowników redcafe i redlog do głosowania w następnych miesiącach.



Mój Blog: Pod presją czasu
24-10-2010 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości