Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Newsy piłkarskie
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #451
RE: Newsy piłkarskie
No przecież żółta kartka, zwłaszcza dla obrońców to jest korzyść dla przeciwnika.

Gdzie jest Groszek?
05-12-2013 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #452
RE: Newsy piłkarskie
Idiotyzm.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
05-12-2013 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #453
RE: Newsy piłkarskie
Jestem pod wrażeniem niesamowitej konstruktywności władz europejskiego i światowego futbolu.

Sport.pl napisał(a):Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Sepp Blatter zamierza ukrócić plagę symulowania kontuzji na światowych boiskach. "To irytujące, gdy "ledwie żywy" gracz odradza się i w ciągu kilku sekund wraca na murawę" - zauważył Szwajcar.
W felietonie, który ukaże się w piątek na oficjalnej stronie internetowej FIFA, Blatter zaproponował nieoficjalną "karę czasową".

Zawodnik, któremu udzielono pomocy medycznej na placu gry, musi zgodnie z przepisami wyjść poza linię boczną. Może jednak powrócić na boisko, gdy tylko pozwoli na to sędzia. W efekcie niektórzy przebywają poza nim przez zaledwie kilka sekund.

Blatter uważa, że należy ten czas wydłużyć. - W praktyce sprowadza się to do chwilowego wykluczenia. Może to skłoniłoby "aktorów" do zastanowienia, czy warto - napisał, nie podając żadnych konkretów.

- Tego typu niepożądane zachowania stały się normalną, a nawet akceptowaną częścią dzisiejszego futbolu. Zaniechanie takiego oszustwa to kwestia szacunku wobec rywali i kibiców. Piłkarze muszą być profesjonalistami i służyć za wzór do naśladowania - podkreślił przewodniczący FIFA.

Symulowanie urazu jest jedną z najczęstszych form gry na czas. W końcowych minutach meczów zawodnicy drużyny, która chce utrzymać wynik, chcą uniemożliwić kontynuowanie akcji, domagając się interwencji służb medycznych.

Jak wielki jest problem?

"Daily Mail" przywołuje statystyki z Premier League, gdzie każde symulowanie jest karane żółtą kartką. Takie regulacje obowiązują od sierpnia 2008 r. i w sumie pokazano już 125 żółtych kartek za próbę wymuszenia faulu rywala. Najwięcej razy ukarani byli piłkarze Tottenhamu (13 razy), a po 12 żółtych kartek zobaczyli gracze Chelsea i Manchesteru United. Blackpool i Burnley to jedyne drużyny, których gracze za symulowanie nie byli karani.

Siedem z 13 kartek za symulowanie to "zasługa" Garetha Bale'a. Bardzo szybko w rankingu indywidualnym wspina się Adnan Januzaj z Manchesteru United, który w zaledwie 14 meczach w Premier League zarobił już trzy kartki za symulowanie i w klasyfikacji jest już na drugim miejscu ex aequo z Fernando Torresem.

Nic co nie jest sprecyzowane w przepisach nie jest tego warte. Skoro to miała by być jedynie sugestia dla arbitrów, to niektórzy mogli by z niej nie korzystać.

Poza tym najczęściej pokazanie kartki delikwentowi stawia go na nogi. Raczej nie zdarzają się sytuacje kiedy ktoś symulował, udaje poszkodowanego, schodzi, wchodzi i zostaje mu pokazana żółta kartka.

Nie mówiąc o tym, że subiektywizm arbitrów byłby kolejną kwestią. Jeden arbiter może nie pozwolić na wejście 30 sekund a inny 5 minut. Z tego co wiem sędzia ma obowiązek wpuścić piłkarza do gry gdy ten nie będzie w grze przeszkadzał i gdy go zauważy.

Też jak ocenić czy uraz nie był jedynie bolesny, ale nie poważny.

By się chłopaki wzięli za robotę a nie filozofię..
03-01-2014 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #454
RE: Newsy piłkarskie
Fakt: Mundial w Katarze czy innych arabskich zadupiach kosmosu zimą.
Opinia: To jest ten moment, w którym umiera piłka reprezentacyjna.

Gdzie jest Groszek?
08-01-2014 12:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #455
RE: Newsy piłkarskie
Fifa - wybrać Katar na gospodarza MŚ po to by potem przekładać ich termin i rozpieprzyć rozgrywki ligowe i puchary europejskie i krajowe, tudzież zabić największy turniej w historii tego sportu.

[Obrazek: Bravo_Bravo.gif]

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
08-01-2014 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #456
RE: Newsy piłkarskie
O kurwa :O Ta FIFA to niedługo będzie większy cyrk, niż jeszcze niedawno PZPN.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
08-01-2014 14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #457
RE: Newsy piłkarskie
Taka sama mafia jak wszędzie

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
08-01-2014 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #458
RE: Newsy piłkarskie
CR7 <3

Zawsze będę gościa ubóstwiał i szalenie się cieszę, że w końcu dostał Złotą Piłkę Smile

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
13-01-2014 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #459
RE: Newsy piłkarskie
Przyznano jeszcze jedną nagrodę!

Ukryty tekst:
[Obrazek: 1044107_675890445789052_1494227284_n.jpg]

Gdzie jest Groszek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2014 23:09 przez Kosma.)
13-01-2014 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #460
RE: Newsy piłkarskie
RedLucas napisał(a):Zawsze będę gościa ubóstwiał i szalenie się cieszę, że w końcu dostał Złotą Piłkę Smile

Ja też uwielbiam CR7 i uważam że ma więcej do zaoferowania niż Messi.
Jednak w moim odczuciu dostał tą piłkę raczej za całokształt całej kariery i dlatego że Messi miał w końcówce sezonu kontuzje. Bo Korona strzelców LM to trochę mało. Dziwię się że Ribery nie otrzymał piłeczki, zdobył wszystko co mógł zdobyć, walnie przyczynił się do 4trofeów dla Bayernu i miał duży wkład do awansu na MŚ. Więc decyzja bardzo dziwi z resztą tak jak w poprzednich latach gdzie Messi zdobył nagrodę za ilość strzelonych goli ,a w ogóle nie były brane pod uwagę imprezy rangi MŚ (FORLAN) i ME (INIESTA) i co tam prezentowali inni zawodnicy.
15-01-2014 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #461
RE: Newsy piłkarskie
Przecież ta nagroda jest już gówno warta Smile

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
15-01-2014 10:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mat.ka Offline
oj.cieć
****

Liczba postów: 324
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 5
Post: #462
RE: Newsy piłkarskie
Na pewno nie jest warta takiego bicia piany. Ja jednak wciąż mam wątpliwości co do rozstrzygnięć, nie wierzę w rankingi indywidualne układane bez odniesienia się do osiągnięć całego klubu.

to nie może tak być
ja sobie sam wybiorę wroga
15-01-2014 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #463
RE: Newsy piłkarskie
Mata napisał(a):Przecież ta nagroda jest już gówno warta Smile

Oczywiście. W przeciwnym razie na zmianę wygrywaliby Fletcher, Chicharito i Gary Neville.

Gdzie jest Groszek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2014 15:00 przez Kosma.)
15-01-2014 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #464
RE: Newsy piłkarskie
Moim zdaniem skoro to jest nagroda indywidualna to przede wszystkim brana pod uwagę powinna być forma danego zawodnika w ciągu minionego roku, a dopiero jeśli jest ona porównywalna do drugiego z kandydatów, to należy spojrzeć na to, jaki wpływ ta forma grajka miała na jego zespół. W minionym roku Cris był bezkonkurencyjny indywidualnie. Także w mojej opinii wyniki klubowe idą w cień.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
15-01-2014 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #465
RE: Newsy piłkarskie
Dokładnie, zgadzam się z Redziem. Nie widzę przełożenia w byciu najlepszym piłkarzem na świecie (co to znaczy najlepszym, to już każdy powinien wedle uznania ocenić - czy będzie to jego efektowność, efektywność, czy jeszcze jakieś inne dowolne cechy) na przymus osiągania trofeów w danym roku. Bo jeśli tak podejdziemy do sprawy to tak naprawdę nagradzamy najlepszą drużynę roku, wyróżniając z niej jednego najlepszego piłkarza. Nie widzę w takim postępowaniu większego sensu.

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2014 18:53 przez robaldo.)
15-01-2014 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości