Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #1006
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Sebos, pograłeś? Smile

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
14-01-2013 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #1007
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Jak nie, jak tak Smile
4v4 dla mnie przy losowych składach nie ma sensu. Lepiej sobie skompletować zespół i się zgrywać, każdy przynajmniej wie co ma grać. Inaczej jest niemiłosierny chaos i takie kwiatki jak ten co mnie dzisiaj wkurzył- Gram DM'a, a drugi napastnik mojego zespołu 80% czasu stoi za mną. Czyli tak naprawdę gra toczy się 3v4, bo w przodzie nie ma żadnego wyboru z podaniem.

Na każdym turnieju pewno będziecie grać z zasadą i szkoda czasu na stare przyzwyczajenia typu pomurujemy i pójdzie kontra. Na dłuższą metę nie pomuruje się. Jeszcze jak niektórzy grają na dużych bramkach to w ogóle trzeba się starać cały czas być na połowie rywala.


Fan United od 1992 roku
15-01-2013 01:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #1008
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Intel, co tam ustaliłeś? Ile jest chętnych do gry?

Ja bym to widział tak:
sbs (robak) (maatka)
Intel (sbs) (Foster)
Wejwer (Kris) - Ruuud (Red)

+ ci co jeszcze wyrażą chęć

Daj znać, co Ci ludzie napisali i można by coś w końcu ustalić, bo nie powiem wróciła chęć do gry Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2013 13:26 przez Foster.)
15-01-2013 13:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #1009
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Foster napisał(a):Wejwer (Kris) - Ruuud (Red)
Odbiegając od kadry i tego, że ja raczej mogę być w roli sparingpartnera dla zespołu, to Angelito jest jednym z lepszych DM'ów na 4v4 jakich znam. DM'ów, a nie skrzydłowych, jak w Twoim ustawieniu Smile
A parę różnych reprezentacji i pierwszoligowych klubów grających tym systemem miałem szczęście i nieszczęście widzieć.


Fan United od 1992 roku
15-01-2013 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #1010
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Przecież to wszystko tak prowizorycznie napisałem.
A co do Wejwera, to ostatnim czasy jak grałem to :biegał" bardziej z przodu niż z tyłu, dlatego tam go ustawiłem. Ja się tu nie znam, Wy tu jesteś znawcy, chciałem tylko mniej więcej coś ogarnąć.



Mój Blog: Pod presją czasu
15-01-2013 15:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #1011
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Foster napisał(a):Intel, co tam ustaliłeś? Ile jest chętnych do gry?

Nic ponad to, o czym pisałem ostatnio - na chwilę obecną jest na 5 (ja, Ty, Red, Ruud, mat.ka), do tego bardziej niż inni z sesją walczą Kris, Robak, a także Kaka, z kolei z lagami problemy ma Kojot, a Hubercik niekoniecznie nadałby się póki co do gry na wysokim poziomie. Do tego Wiew, który czasu na kadrę nie ma, a po którym tego nie widać, Sebos, który póki co w reprze grać nie chce i Adis, któremu prócz sesji dokuczają obowiązki na Zaq. Jeszcze Mucha, Break i Karton - pierwszy wczoraj wszak zawitał, ale nie wiem, jak to wyglądać będzie w dłuższej perspektywie, pozostali dwaj na PW jeszcze nie odpisali.

sebos_krk napisał(a):A parę różnych reprezentacji i pierwszoligowych klubów grających tym systemem miałem szczęście i nieszczęście widzieć.

O 1-1-2 mówisz, rekomendując nam zarazem kwadrat? Cóż - przy takim, a nie innym składzie bramkarskim, to może być dobre rozwiązanie, ale jeszcze sporo czasu przed nami, nim grę w systemie 2-2 opanujemy. Bo, rozumiem, miałoby to wyglądać mniej więcej tak?

Kwadrat:
Tył: Robak/mat.ka - Intel/ Foster
Przód: Ruud/Red/Krix (w składzie dwóch)

Zasada:
Tył: Robak/mat.ka - Intel - Foster
Przód: Red/Ruud/Krix

Do tego mamy parę zawodników do przodu w zanadrzu - jak Kaka czy Kojot - oraz parę niewiadomych - jak Wiew czy Mucha. Szału nie ma, ale cóż...

I jeżeli już jesteśmy przy Sebosowych rekomendacjach - nasza gra zawsze jest otwarta na krytykę, a że z systemem innym niż standardowe 1-1-2 za bardzo ograni nie jesteśmy, czekamy na uwagi. Wink

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
15-01-2013 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #1012
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Ja mam jeszcze pytanie do tej "zasady".Rozumiem, że nie można murować we 4, jeden musi być z przodu, ale jest jakaś zasada gdzie dokładnie jest ten "przód"? Za połową, na połowie czy może po prostu byle nie na linii bramkowej?;d

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
15-01-2013 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Angelito Offline
Legenda Haxa :)
****

Liczba postów: 404
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 5
Post: #1013
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
za ostatniego atakującego - można zawsze próbować odbić w strone swoich obrońców chociaż to bardzo ryzykowne
15-01-2013 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #1014
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
http://forum.zaqhax.pl/viewtopic.php?f=181&t=5980
Poczytać.


Fan United od 1992 roku
15-01-2013 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #1015
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Intel napisał(a):O 1-1-2 mówisz, rekomendując nam zarazem kwadrat?
Nie, nie. O tym systemie mówiłem względem podniesienie ogólnej kultury gry zespołu. Po prostu uczyłby kordynacji i wymiany piłki. Jednakże zupełnie się z tego wycofuję, bo nie ma szans na ogarnięcie już tego, a druga sprawa istotniejsza, jak teraz wszędzie ma się kopać z zasademKG to chyba nawet nie bardzo jest możliwość zagrania w ten sposób. Byłoby to zbyt ryzykowne.

Także potrzebny jest inny system nastawiony na ofensywę. Trójka z przodu w ataku gra to samo, jakby odbywał się mecz 3v3. Ponieważ jeden napastnik rywala musi stać z przodu ułatwiona gra w ofensywie zmienia się z 4v4/3v4 na 3v3. Jest więcej miejsca i sporo łatwiej. I znów kwestia, żeby się grać i opanować jakąś klepkę.


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2013 19:34 przez sebos_krk.)
15-01-2013 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #1016
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Ja pierdolę, ale wymyślają. Uzasadnienie wprowadzenia tej zasady mnie rozwaliło, "bo słabsze drużyny się bronią".Ta sytuacja w której ten wysunięty zawodnik blokuje dm-a też śmiechowa.Dla mnie bezsensowne to wszystko, ale dzięki za link sbs, teraz rozumiem Wink

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
15-01-2013 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #1017
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Ruuuuuuuuuud napisał(a):Ja pierdolę, ale wymyślają. Uzasadnienie wprowadzenia tej zasady mnie rozwaliło, "bo słabsze drużyny się bronią".
Uwierz, gra przeciwko drużynie, która w czwórkę stoi na linii bramkowej nie jest przyjemna Big Grin

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
15-01-2013 20:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #1018
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Pomyśl, co przeżywa Barcelona z 98% przeciwników...

Gdzie jest Groszek?
15-01-2013 20:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #1019
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
(15-01-2013 20:51)Krix napisał(a):  Pomyśl, co przeżywa Barcelona z 98% przeciwników...

Im to rybka, nabijają achivementy w ilości podań jak w FIFie, a potem Messi i tak strzeli. Dodgy

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
15-01-2013 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #1020
RE: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
W dzisiejszych czasach nawet hax nie jest prosty.
16-01-2013 00:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości