Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paul Pogba
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #46
RE: Paul Pogba
RedLucas napisał(a):No i błagam, nie łykajcie jak pelikany tego, co mówi Francuz. Odszedł dla hajsu, wrócił dla hajsu i nie zdziwię się, jak za parę lat znów odejdzie dla hajsu. (...) By mu zależało na tym klubie, to by wtedy został.

Mam wrażenie, że trochę ciągniesz znowu w drugą stronę. Pogba odszedł bo miał konflikt z Fergusonem, czuł, że jest gotowy na wskoczenie na wyższy poziom, pojawiła się szansa, natłok spotkań, nienajlepszy przeciwnik i kontuzje, a Ferg wolał wystawić Parka i Rafaela w środku zamiast niego, potem jeszcze reaktywował Scholesa... Nie zaufał mu wtedy, to jak miał zaufać, kiedy wrócili podstawowi pomocnicy + Rudy? Już dawno Pogba wspominał, że ten mecz przelał czarę goryczy. Obiektywnie muszę napisać, że Paul miał rację i czas to udowodnił. Ferg pod koniec kariery kochał się w swoich zaufanych ludziach i praktycznie tylko na nich stawiał, przez co zostawił podstarzały i wypalony skład wymagający rewolucji. Wracając do samego Pogby, gdy już Ferg (sorry, że tak napiszę) poszedł po rozum do głowy i zaproponował mu profesjonalny kontrakt, to chłopak był już po słowie z Juve, w ogóle sądzę, że Ferg zrobił to właśnie dlatego, że usłyszał o zainteresowaniu Juventusu, który oferowali mu podobne pieniądze, młodzian odmówił sir Alexowi, a ten się wkurwił i wykluczył go z treningów. Po czymś takim nikt z nas nie wspominałby go zbyt szczególnie i nie oglądał się za bardzo za siebie. Odejście Pogby w moim odczuciu to wielbłąd Fergusona, który nie był całkiem nieomylny, a pod koniec kariery jeszcze lekko zdziwaczał, kocham go, nie zmienia to mojej opinii na jego temat, ale tak to wyglądało.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
09-08-2016 12:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #47
RE: Paul Pogba
Zdziwaczał, czy nie zdziwaczał, zależy, jak na to patrzysz. Dla mnie zdziwaczało obecne United, to nie to United, które doceniało ludzi, którym naprawdę zależało na tym klubie, które nie wywalało tonę siana, bo gracz jest zajebisty, tylko brało pod uwagę coś więcej, niż umiejętności piłkarskie, czyli charakter, osobowość i w końcu to nie United, w którym nikt nie jest większy od klubu. Przypadki zaczynają się mnożyć.

Tak, błędem było, że Pogba nie grał w tym felernym meczu, że nie dostał wtedy więcej szans w tamtym czasie, bo pokazywał, że może. Ale z drugiej strony SAF nie złamał potem swojej zasady, nie spłaszczył się przed nim, dając mu tygodniówkę, jaką sobie zaśpiewał i ja to szanuje. Niemniej można było to lepiej rozwiązać. Mógł dostać szansę wtedy, wówczas pewnie sam Paul nie stawiałby sprawy na ostrzu noża i zgodził na niższą tygodniówkę.

Reszta jest gdybaniem, czy by się rozwinął, jakby został, czy nie. Faktem za to jest, że minuty zaczął dostawać i BYĆ MOŻE dostawałby ich jeszcze więcej w następnym sezonie. Tak, czy siak, dla mnie chciał być ważniejszy, niż zasady, jakie w tym klubie panowały, miało być, tak jak on chciał i zdanie najważniejsze - ważniejszy dla niego był jego własny rozwój, a nie gra w United. Więc niech nie teraz nie pieprzy, jak to jego marzenia się spełniają, jak to jest w domu itd. Dla mnie jest najemnikiem i jeszcze się o tym przekonamy. Jeśli tu rzeczywiście zostanie na długie, długie lata, to wówczas to odszczekam i przyznam, że byłem w błędzie Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
09-08-2016 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #48
RE: Paul Pogba
Redziu Smile Pięknie reprezentujesz romantyzm futbolu, a konkretnie idee romantyzmu dawnego United. Problem w tym, że romantyzm United Fergusona opierał się już praktycznie w całości na kompletnym zaufaniu jakim klub go obdarzył. Jeżeli zaś chodzi o zawodników i transfery, to Ferguson często bywał po prostu pragmatykiem, a nie idealistą. Weźmy choćby transfer Rio Ferdinanda, który nienawidził United i otwarcie się z tym obnosił, powiedział też kiedyś, że nigdy w tym klubie nie zagra, noi jak się to skończyło? Chyba nie chcesz mi wmówić, że Rio przyszedł do United bo miał "odpowiedni" charakter, osobowość itd. Ośmielę się wysunąć tezę, że Ferguson pozyskując go, nie kierował się tym, że Ferdinand wpasowuje się w profil zawodnika godnego Manchesteru United. Ferdinand był po prostu zajebistym obrońcą, a Ferguson potrzebował zajebistego obrońcy, brakującego elementu sportowej układanki, uparł się na niego i tyle w tym temacie. Rio został "kupiony" ogromną tygodniówką, (z tego co pamiętam najwyższą w tamtym czasie w United) a jego Leeds (LEEDS!!!!) po prostu nie mogło odrzucić kolosalnej w tamtym czasie sumy 30 milionów funtów. W moim odczuciu istnieje ogromna różnica między praktycznie wychowankiem United Pogbą, a Ferdinandem, Persilem czy innym Owenem, czyli transferami ery Fergusona, których główne postacie autentycznie były zwykłymi najemnikami, za duże pieniądze, zakupionymi przez Ferga, bo mógł. Ich właśnie nazywam "najemnikami" i w żadnym razie nie postawiłbym między nimi a "Pogbackiem" znaku równości.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2016 10:08 przez Silvan.)
10-08-2016 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #49
RE: Paul Pogba
Oczywiście od każdej reguły znajdziesz wyjątki. Rio to klasyczny wyjątek, a Persil, czy Owen to dowody na to, że Ferg pod koniec kariery też się zmieniał. Dostrzegał, że czasem ważniejsze od jego ideałów jest piłkarska potrzeba chwili.

Doprecyzuje też, że pisząc o stronie mentalnej nie chodziło mi tylko o to, że sprowadzał ludzi, którzy będą się zabijać za United. Ale też ludzi, którzy po prostu swoją osobowością pasowali do układanki, jaką Szkot posiadał na dany moment.

A ten romantyzm, w sumie dochodzę do wniosku, że to były ideały Ferga, a nie klubu. Z tym, że Ferg to United, więc zawsze stawiało się równość Big Grin Niemniej smutne to i pewnie zawsze mnie będzie boleć, że dziś NICZYM nie różnimy się od tych komercyjnych ścierw. Z których zawsze się śmialiśmy, wywyższaliśmy ponad nich. Dziś jesteśmy tacy sami, ale cóż, takie czasy. Jednak ja osobiście nie czuję już takiej więzi z United, wszystko mi takie obce.

Dobra, koniec gorzkich żali Smile Niechaj Paul gra, jak należy i wszyscy będą happy.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
10-08-2016 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #50
RE: Paul Pogba
Cytat:Pogba odszedł bo miał konflikt z Fergusonem, czuł, że jest gotowy na wskoczenie na wyższy poziom, pojawiła się szansa, natłok spotkań, nienajlepszy przeciwnik i kontuzje, a Ferg wolał wystawić Parka i Rafaela w środku zamiast niego, potem jeszcze reaktywował Scholesa...
I były ku temu podstawy. Przypomnę również, ze w owym spotkaniu na ławce siadł Anderson. Pogba w rezerwach nie prezentował regularnie poziomu, który kwalifikowałby go do gry w pierwszej drużynie. Inna sprawa, że chłopak nigdy wcześniej nie grał (i dalej ma z tym chyba problemy) mając jedynie jednego kompana do pomocy w środku, więc wystawianie go wobec zaistniałych okoliczności wcale nie było tak oczywiste.

Talent to nie wszystko. Inna sprawa, że sam Pogba miał o sobie bardzo dobre mniemanie i był mega pewny siebie. Ostatnio pisał coś o tym Ferdinand

Cytat: I remember going over to watch a group of the youth team players training and thought they werent training in a complete professional manor and saw Paul, Ravel & Januzai all sat down chatting as everyone was going inside so I strolled over and got stuck into them a bit, asking "do you guys want to be top players, do you think switching on your efforts in training on & off are going to make the manager think you should be with the first team"?

They all could see the wrongs in their behaviour but I remember Paul saying he should be there with the first team anyway!
Taki był, a Ferguson widział w swojej karierze masę zaprzepaszczonych talentów. Tym razem się pomylił, albo...albo takie a nie inne podejście do tematu Szkota podziałało na Francuza mobilizująco i zmiana otoczenia doprowadziła do tego, że zaczął jednak pracować ciężej.

Zresztą z tego co wiem od ludzi będących blisko młodzieży to kością niezgody nie była tylko kasa, a przede wszystkim gwarant ilości występów w pierwszej "11" czego Ferguson zapewniać nie chciał.

Trochę nie rozumiem natomiast fragmentu o Ferdinandzie bo ja sobie nie przypominam, żeby z jakąś mega wrogością wypowiadał się o United. Jego zachowanie na boisku, pasja, wola zwycięstwa, autentyczny wkurw po porażkach, którego mi obecnie brakuje oraz zachowanie po odejściu z United jasno pokazuje, że to nie był tylko najemnik.

EDIT:
Jeszcze raz wklejam jak kilka lat temu sytuacje Pogby opisał - będący od kilkudziesięciu lat blisko młodziezy United - mrmujac

Cytat:Pogba came to the club via Le Havre under some controversy with the French club calling ‘foul’ in our transfer dealings. The fact that UEFA negated Le Havre’s claim put the matter to rest. But Pogba had only been with Le Havre for a short period of time…something he had done with all his previous junior clubs. Track record?
Immediately at Academy level (while some people may disagree with the definition of ‘youth product’…a debate I will leave for another day…he played in our Academy and is regarded as an Academy product) he showed outstanding ability on the pitch and was destined for a fine future in the game.
Pogba had an outstanding 2010/11 season helping us win the FA Youth Cup and was a major ‘potential’ talent alongside Ravel Morrison. Both players were standouts in a very, very good side. They had other good players around them that allowed them both to showcase their skills.
The following season, 2011/12, his form in the reserves was very average. He would have one very good game, followed by an average game, then he was a virtual passenger in the next. Consistency is critical the higher up the ladder you play. Many players have fallen by the way…not because they weren’t talented…but because they were inconsistent.
Alex Ferguson recognised the need to test Pogba at a higher level, give him a taste of first team football and see how he reacted under more significant pressure. The manager gave him a run out in all three League Cup games that term and he did ok without doing anything brilliant. In fact, in the games against Leeds and Aldershot we were winning quite comfortably and it was a real chance for his to excel…something he didn’t do. He showed glimpses of his talent and was certainly one to watch.
This brings us nicely to the Blackburn game. Before the match Pogba has been quoted as saying “I told Ferguson I was ready and that he should pick me…”. During the Christmas period we were suffering from terrible injury problems and Ferguson played an experienced international midfielder in Ji Sung Park and took a gamble on Rafael as Carrick played centre half. When it didn’t pay off he brought on more experience at half-time with Anderson making an appearance. Pogba had three substitute appearances behind him and was putting in average performances in the reserves. There was no logical reason why the manager would have started him and if anyone should have been annoyed that Rafael was preferred it was Anderson. Secondly, I wonder how Alex Ferguson reacted at being told who should be playing and who should not by an inexperienced 18 year-old? Interestingly, the game needed a goal and after bringing on Anderson to strengthen midfield…a logical conclusion…Ferguson then brought on Will Keane in a bid to get an equaliser. No-one will ever know the reasons behind Ferguson’s selection that day…maybe he was testing Pogba’s attitude or maybe he just thought the young Frenchman wasn’t ready.
Ferguson offered Pogba a new contract but the agent wanted a ‘guarantee’ of first team football and a minimum number of first team starts. Ferguson (like most managers) couldn’t guarantee any player a first team place so why would he do so with an inexperienced 18 year-old? You only need to look at how he dropped Wayne Rooney last season to understand that there are no guarantees in football…nor in life come to that matter.
Ferguson then gave Pogba more first team opportunities in the league and in Europe. In March he made three successive substitute appearances for 20, 30 and 35 minutes each, respectively, as Ferguson gradually introduced him to the ‘hurly-burly’ of first team football. However, the youngster still decided not to sign a contract even though the manager assured him he would get more chances during 2012/13 regardless of his poor showing for the reserves during 2011/12. In addition, in his time on the pitch he was just ok…nothing he did particularly stood out…but you could see the makings of a fine player.
I repeat…in those first team outings he showed ‘glimpses’ of his talent and potential but was hardly running games.
At the end of the season Pogba’s agent spoke to numerous clubs and the player and his agent decided a move to Juventus would be better. Only they know why they chose to ignore United’s offer.
Ferguson once again spoke to the player who refused to budge
The player moved to Italy.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2016 10:45 przez michal85.)
10-08-2016 10:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #51
RE: Paul Pogba
michal85 napisał(a):Trochę nie rozumiem natomiast fragmentu o Ferdinandzie bo ja sobie nie przypominam, żeby z jakąś mega wrogością wypowiadał się o United.

“I couldn’t stand United when I was 21 or 22 because they used to win everything,” said Ferdinand. “A United fan came up to me once and said “I bet you’d love to come to United”. ‘I said “I’ll never go there”. But I have to admit I was so excited when I arrived.” - Money talks... Big Grin

Przy okazji Rio w trakcie rozmów o przedłużenie kontraktu, bodaj w 2006(?) roku, "zabłysnął" poprzez niejasną sytuację, gdy kibice United przypadkiem (albo i nie) przyłapali go w restauracji z przedstawicielami Chelsea. Ferdinand tłumaczył się potem, że został zaproszony przez swojego agenta, nie wiedząc gdzie i z kim będzie się stołował Smile W rezultacie i ostatecznie Rio dostał więcej siana i został w United, a kibice FC United wymyślili mu z tej okazji przyśpiewkę “I don’t care about Rio, Rio don’t care about me, all I care about, is watching FC!" Przyznam, że Rio nigdy nie darzyłem wielką sympatią z powodów, które opisałem powyżej. Owszem, nikt nie jest święty i każdemu pachną pieniążki, ale przykład Rio mnie osobiście mocno zniesmaczył.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
10-08-2016 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #52
RE: Paul Pogba
Pogba sportowo podejmuje same dobre decyzje. Umówmy się, nie wiemy czy zrobiłby taką samą karierę w trudniejszej lidze jaką jest angielska. Serie A wybacza więcej błędów i pozwala na zdrowszy rozwój młodych niż PL. Jednak w ciągu ostatniego roku można było zaobserwować pewien zastój w rozwoju Paula, dalej gwałcił Serie A ale nie pokazywał nic ponad to co było wcześniej. Juventus nie mógł mu już więcej zaoferować. Pobyt w PL, jeśli będzie grał na miarę oczekiwań zrobi z Paula lepszego piłkarza. Patrzcie na Payeta, on nie był rok temu takim piłkarzem jak jest dzisiaj. Transfer ze słabszej do lepszej ligi pozwolił mu się rozwinąć, tu jest rozumieć jaka jest jego rola w drużynie, w jaki sposób jej najlepiej pomóc.

Ciekawi mnie jak go będziemy wykorzystywać, Euro pokazało, że Paul który nie ma wiele swobody jest niewidoczny. No ale na tej płaszczyźnie PL i Mou mogą pomóc mu się rozwinąć.
10-08-2016 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #53
RE: Paul Pogba
Wiecie co by zrobił sir Alex gdyby wrócił do prowadzenia zespołu? Oddał go za darmo. Gdziekolwiek. To nie jest mentalność na bycie liderem takiego zespołu. Miałem to napisać już po śmiesznej pierwszej połowie meczu z Crystal Palace, ale machnąłem ręką, pewnie zadowolony z odrobienia strat.


Fan United od 1992 roku
14-03-2018 09:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #54
RE: Paul Pogba
To bzdura, sir Alex by poprostu potrafił zdjąć z niego odpowiedzialność. Znalazł innego lidera i kazał grać w piłkę która nie upośledza posiadanych piłkarzy.
14-03-2018 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #55
RE: Paul Pogba
Kto jak nie on ma brać odpowiedzialność za grę zespołu? Kibice od niego tego oczekują. Nikt go nie sprowadzał za taką kasę, żeby się chował za innymi. On miał być liderem tego zespołu. Tu i teraz.


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2018 20:53 przez sebos_krk.)
14-03-2018 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #56
RE: Paul Pogba
Pieniądze nie grają roli. On nigdy nie grał w sposób jaki oczekują od niego tu kibice. Zarówno w młodzieżowach United i Juventusie cuda działał gdy ktoś inny był pierwszoplanową postacią, swoją drogą nawet w rezerwach gdy zabrakło Ravela bo odjebał i był tym najlepszym to grał słabo. U nas zresztą też to widać, że Pogba gra najlepiej w jak ciągnął nas Lingard, później Martial, wcześniej Rashford czy od czasu do czasu Rom.
14-03-2018 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #57
RE: Paul Pogba
Jedną z przyczyn, dla których Ferguson nie dał szansy Pogbie w słynnym już spotkaniu z Blackburn był właśnie fakt, że dyscyplina taktyczna nigdy nie była mocną stroną tego grajka, nie wspominając już, że w dwuosobowej pomocy zaczął chyba na stałe grać...dopiero po powrocie do nas.

Wpakowaliśmy kupę siana w zawodnika, o określonych predyspozycjach, który lubi grać w określony sposób, a stawiamy go w roli w której nigdy nie czuł się najlepiej i...mamy pretensje, że nie zawsze to wychodzi? I tak w tamtym sezonie, gdyby nie on, to byśmy zaliczyli najgorszy sezon od...już chyba nikt z nas nie pamięta kiedy.

To jest zawodnik, który potrafi zrobić różnicę, ale nie ten, który będzie dyktował tempo gry i który będzie "pod grą" mecz w mecz.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
28-03-2018 09:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #58
RE: Paul Pogba
Krótko i na temat, 100% prawdy. Mówię o tym od dawna.

Idzie repa.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
28-03-2018 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #59
RE: Paul Pogba
W sensie, kogo musimy mu dokupić, żeby czerpał radość z gry? Albo jak należy od następnego spotkania zestawić linię środkową, żeby wszystko było cacy? Pojawiają się czasem różne koncepcje, ale chętnie poczytam jakie macie zdanie na ten temat.


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2018 16:16 przez sebos_krk.)
28-03-2018 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #60
RE: Paul Pogba
Proste i oczywiste. Młodszy o kilka lat Carrick(czyli grajek ubezpieczający tylu ale jednocześnie wyprowadzający piłkę z linii obrony i dyktujący tempo)oraz Herrera(czyli grajek zapierdalajqcynod pola karnego do pola karnego) z zeszłego sezonu swietnie uzupełnialiby Frqncuza i pozwoliliby wykrzesać z niego to co najlepsze.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2018 16:54 przez michal85.)
28-03-2018 16:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości