Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Polityka
O polityce w naszym kraju i zagranicą. Wasze poglądy polityczne: lewica? centrum? prawica?
Co sądzicie o naszym prezydencie i premierze? Czy interesuje Was los Gruzji? Kto zwycięży w wyborach na prezydenta USA? Putin czy Miedwiediew czyli kto naprawdę rządzi potęgą Rosji. Polscy żołnierze w Afganistanie i w Iraku, mamy jakieś korzyści? Tarcza antyrakietowa? Za/przeciw :?:

Zapraszam do dyskusji!
29-08-2008 10:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mlody_unw Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 323
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Polityka
Miko napisał(a):lewica? centrum? prawica?

Bez kitu, ale nigdu nie interesowałem się polityką i nawet nie wiem co to znaczy ...

Miko napisał(a):Polscy żołnierze w Afganistanie i w Iraku, mamy jakieś korzyści?

Hajs.

Miko napisał(a):Tarcza antyrakietowa ?

Za.
29-08-2008 11:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #3
Re: Polityka
mlody_unw napisał(a):Bez kitu, ale nigdu nie interesowałem się polityką i nawet nie wiem co to znaczy

Z tym jest tak, ze można mieć poglądy prawicowe/lewicowe/centrowe i różnie mieszanki ;-).

Ja jestem prawicowy, ale np nie przepadam za 90% partii, nawet tymi, które mówią, że są prawicowe. Jedno drugiego nie wyklucza ;-)/

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
29-08-2008 11:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Polityka
Z Iraku i Afganistanu i kilku jeszcze miejsc mamy po pierwsze, świetnie wyszkolonych potrafiących działać w ekstremalnych warunkach, żołnierzy i oficerów. Samo to, że muszą przystosować się i współdziałać do działania z US Army powoduje dosłownie skok cywilizacyjny w WP. Więc po każdej zmianie kontyngentu do Polski trafia 3000 świetnie wyćwiczonych ludzi, tego nawet nie da się przeliczyć w żaden sposób przy porównaniu ich do poborowych. Zmian było już 3, czyli około 10 000 ludzi, świetny materiał i zaczyn do uzawodowienia armii.

A w Polsce doszło do kompletnego popierniczenia znaczenia słów typu prawica/lewica itp.

Polecam zrobić sobie ten test http://www.politicalcompass.org/test

Economic Left/Right: 7.12
Social Libertarian/Authoritarian: 1.23

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
29-08-2008 11:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Polityka
U nas polityka, to tak jak większośc w tym kraju, jeden wielki kabaret. Teraz doszło do, lekko mówiąc nieporozumienia - kto ma jechać na szczyt do Brukseli: prezydent, czy premier. Konstytucja jasno mówi, kto jest pierwszą osobą, która reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej...

A poza tym w rządzie świetnie im idzie obniżanie pensji i emerytur dla m.in. lekarzy. Dlaczego nikt nie weżmie się tam za nasz sąd?! Dzisiaj oglądałem na Polsat 2 powtórkę progamu "Uwaga" (nie wiem, kiedy program ten został nakręcony). No po prostu żal... do dyskotykii na śląsku, gdzie bawiło się ok. 1000 osób wpadła zorganizowana grupa przestępcza, a po jakim śczasie (mimo, że na nagraniach były ewidentne dowody na to, że grupa napadająca bezpośrednio zagrażała bawiącym się) prokuratura zawiesiła śledztwo... Takie rzeczy tylko w Polsce. Dla porównania w USA, kiedy 3 17-letnie dziewczyny pobiły rówieśniczkę (z tego, co pamiętam niemal do kalectwa, ale mogę się mylić), odpowiadały, jako dorosłe i rodzina dostała wysoką grzywnę. W Polsce skończyłoby się na kuratorze...

Bardziej przeżywam wybory prezydenckie w Stanach, bo my żyjemy w iluzji kraju ;/

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
29-08-2008 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Polityka
A co myślicie o wprowadzeniu 6 stycznia, jako dzień wolny od pracy. Dziś przeprowadzałem sondę uliczną z kumplami w ramach 'WDz' i wielu ludzi ( chrześcijan, dodając nawiasem) bardzo by chcieli aby znów ta tradycja wróciła.

Zapraszam do dyskusji!
22-09-2008 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #7
Re: Polityka
Miko napisał(a):A co myślicie o wprowadzeniu 6 stycznia, jako dzień wolny od pracy.
A co jest 6 stycznia?

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
22-09-2008 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #8
Re: Polityka
matys napisał(a):A co jest 6 stycznia?
Trzech króli.
Mi się kolejne dni wolne nie podobają, ale to pewnie dlatego, że jestem po drugiej stronie w relacji pracownik- pracodawca i tylko na tym tracę.
Dużo tych świąt coś ostatnio. Już nie mówiąc o długich weekendach, które stały się polską specjalnością.


Fan United od 1992 roku
23-09-2008 07:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Polityka
NIe tylko ty tracisz... Ciekawe co mowia ci, co nie maja kontraktow a robia za godzine i im nie pozwola przyjsc do pracy.

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
23-09-2008 08:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #10
Re: Polityka
pawlo napisał(a):NIe tylko ty tracisz...

Paradoksalnie wszyscy za to zapłacą, jeden dzień bez pracy to ok 3 mld złotych mniej w gospodarce ;-) bo wiadomo - sklepy niektóre będą pozamykane, ludzie nie idą pracy = firmy mają o 1 dzień mniej na wykonanie czegoś.


sorry, ale dziękuję za takie "prezenty" od rządu... wolę mieć 6 stycznia tak jak jest ;]

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
23-09-2008 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Polityka
Jak już coś to może skończyć ze świętowaniem rocznicy sprowokowania przez komunistów, rozruchów między policją a robotnikami. Zginęło wtedy prawdopodobnie 15 osób a kilkadziesiąt zostało rannych. Na szczęście w USA było wtedy państwem prawa i sprawcy dostali wyroki śmierci.

A my tą wspaniałą walkę klasy robotniczej czcimy 1 maja...

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
23-09-2008 16:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Polityka
Przeciez to chyba zmienione swieto na rownie swietne: Swieto UE :lol:

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
24-09-2008 11:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #13
Re: Polityka
pawlo napisał(a):Przeciez to chyba zmienione swieto na rownie swietne: Swieto UE :lol:
W sumie to nie robi mi to różnicy - to i to ssie Big Grin

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
24-09-2008 11:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Polityka
kominuzm, socjalizm i tak to to samo Smile

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
24-09-2008 12:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Polityka
w sumie tak ja to nawet nie widziałem bo nie idę z duchem czasu Smile

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
24-09-2008 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości