Redcafe.pl - Manchester United Forum
Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? (/showthread.php?tid=19)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Rafcio - 02-06-2008 15:22

Na 2 miejsca w ataku będziemy mieli 3 rewelacyjnych zawodników + Manucho. Nie będzie żadnych problemów. Patrz rok 99 kiedy mieliśmy 4 wspaniałych napastników na 2 miejsca Wink


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Rudii - 02-06-2008 19:38

Poza tym już teraz mamy bardzo silną konkurencje na innych pozycjach. Popatrzcie np na środek pomocy. Mamy Scholesa, Carricka, Haergavesa, Andersona i nikt z nich nie narzeka, że gra za mało. Myślę, że jeśli Benzema już do nas przyjdzie to nie będzie nikt narzekał na brak gry w podstawowym składzie. Ani on, ani Tevez, ani Rooney. Pożyjemy zobaczymy, ale wydaje mi się, że to tylko plotka. Smile


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Lukas - 03-06-2008 17:55

mufc.pl napisał(a):Według "The Sun" Manchester United zamierza złożyć ofertę w wysokości 15 milionów funtów za napastnika Blackburn Rovers, Roque Santa Cruza. Paragwajczyk jest głównym celem transferowym sir Alexa Fergusona w letnim oknie transferowym.

26-latek może być znakomitym uzupełnieniem linii ataku klubu z Old Trafford. Według gazety Louis Saha już niedługo opuści drużynę "Czerwonych Diabłów", dlatego Ferguson musi sprowadzić rosłego i silnego napastnika.

Z pewnością Balckburn będzie chciało zatrzymać swojego najlepszego atakującego. Jednak duży wpływ na losy Cruza może mieć decyzja Marka Hughesa w sprawie objęcia posady menedżera w zespole Manchesteru City. Jeżeli Walijczyk opuści dotychczasowy klub to przyszłość niektórych piłkarzy z Blackburn może stanąć pod znakiem zapytania.

Sir Alex Ferguson niejednokrotnie bardzo pozytywnie wypowiedał się o Paragwajczyku.

"Nie jestem pewien ile dokładnie kosztuje, ale jest znakomitym wzmocnieniem dla każdego klubu" - przyznał kiedyś Szkot.

Santa Cruz zarabia obecnie 40 tysięcy funtów tygodniowo, jednak w Manchesterze może liczyć na podwojenie tej stawki. Warto również wspomnieć, że napastnik jest bardzo dobrym przyjacielem pomocnika klubu z Old Trafford, Owena Hargreavesa.
Santa Cruz w nowym klubie, w nowej lidze prezentował się bardzo dobrze. Sporo bramek udało mu się strzelić, ma bardzo dobre warunki fizyczne, ale czy jest wystarczająco dobry na United to w sumie nie wiem... Na pewno byłby dużo tańszy od Benzemy...


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - sebos_krk - 14-06-2008 09:26

Cytat:Sir Alex Ferguson zaraz po powrocie z urlopu zamierza zamknąć sprawę transferu na Old Trafford, Dymitara Berbatowa - informuje "The Sun". Szkot chce zaoferować władzom Tottenhamu Hotspur sumę, którą odrzucili rok temu, czyli 25 milionów funtów.

Kwota ta jest nadal do dyspozycji Fergusona. Szkot będzie także dysponował funduszami pochodzącymi z triumfu w Lidze Mistrzów. 20 milionów funtów ma zostać przekazanych na transfer definitywny Carlosa Teveza. Włodarze Tottanhamu Hotspur są gotowi na sprzedaż Bułgara po tym, jak na White Hart Lane trafili Luka Modrić i Giovani Dos Santos.

Agent Berbatowa, Emil Dantczew przekonuje, że jego klient chce występować w Lidze Mistrzów. Transferem 27-latka zainteresowany jest także AC Milan, ale to Manchester United wydaje się być faworytem do pozyskania napastnika "Kogutów".
Przydałoby się, żeby to była prawda.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - mlody_unw - 14-06-2008 09:41

Berbatov mnie nie przekonuje, jestem zwolennikiem Huntelaara.
Wolę 'młodzika', niż staruszka. A najlepiej byłoby, gdyby do pierwszej drużyny SAF przeniósł wychowanków. W United pieniądze zaczynają być zbyt ważne. Komera :? A mamy jedną z najlepszych akademii na świecie ....


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - maju - 14-06-2008 11:45

też wolę Huntera, ale bieżmy pod uwagę sumę odstępnego i jaką ew. nowy napastnik pełniłby rolę w klubie. Nowy napastnik będzie zdecydowanie zmiennikiem więc wolałbym Berbatova, którego myślę, że można obecnie kupić za 20mln a nie 25. Huntelaar to koszt rzędu 30 milionów. Rożnica jest więc duża. A poza tym Dimitar zna już naszą ligę, Huntelaar, nie.

mlody_unw napisał(a):Wolę 'młodzika', niż staruszka.
Huntelaar - 25 lat (12 VII 1983)
Berbatov - 27 lat (30 I 1981)
różnica dwóch lat...


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - mlody_unw - 14-06-2008 12:46

maju1309 napisał(a):różnica dwóch lat...

Dlatego młodzik zawarłem w ' '.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - michal85 - 16-06-2008 12:07

Berba - sprawdzony w PL, wyborowy technik, potrafi zrobić coś z niczego. Hunt - wprost przeciwnie. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy tą dwójką, to nie miałbym żadnych wątpliwośći i wskazałbym na Bułgara.

Czy potrzebny nam kolejny napastnik? Wszystko jak dla mnie zależy od tego, czy pozbędziemy się Louiego. Jeśli Fergie podziękuje Francuzowi, to wtedy przyda nam się jakiś napastnik potrafiący grać na szpicy. Jesli Saha zostanie to nie widzę sensu w sprowadzaniu kolejnego napadziora.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - sebos_krk - 27-06-2008 13:34

I sporo się wyjaśniło jeśli chodzi o francuza.
Cytat:Napastnik Manchesteru United, Louis Saha, zaprzeczył wszystkim doniesieniom, które sugerowały, ze Fancuz może opuścic Old Trafford już w najbliższych dniach.
Gazety wielokrotnie spekulowały na temat przyszłości Sahy, informując, ze już niedługo może przenieść się do Boltonu lub Romy.
I teraz pytanie czy czwarty klasowy napastnik jest nam potrzebny? W sezonie, gdy zdobywaliśmy the treble mieliśmy właśnie czterech piłkarzy tej klasy. Czy jednak dać szansę utalentowanej młodzieży? Niedługo się dowiemy co tam Ferguson sobie wymyślił.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - BartiMU - 27-06-2008 14:49

sebos_krk napisał(a):I teraz pytanie czy czwarty klasowy napastnik jest nam potrzebny?

Ja bym powiedział że jest potrzebny. Weź pod uwagę dwa ostatnie sezony. Pamiętasz jak musielismy grać atakiem Giggs-Ronaldo? Do tego nie bardzo liczę na Sahe. Jeśli nie odejdzie (w co wątpie) to znając życie będzie zdrowy przez pierwsze 5 tygodni sezonu a potem... klapa. Ja liczę że do United zawita Berbatov lub Hunterlaar.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Foster - 27-06-2008 15:44

Cieszy mnie fakt że Saha zostaje na OLD TRAFFORD. Bardzo gu lubię a do tego jest on bardzo dobrym zawodnikiem, tylko ma problemy zdrowotne, ale to już wszyscy mamy przerobione...

Takze nasz atak obecnie wygląda tak: Rooney, Tevez, Saha, Campbell i Manucho. Teraz zadaje sobie i wam to samo pytanie co sebos_krk, "Czy czwarty kalsowy napastnik jest nam potrzebny?"

W tym sezonie radziliśmy sobie nawet mając do dyspozycji tylko Roo i Carlosa. Teraz mamy 5 napastników, w tym trzech bardzo dobrych. Mamy Campbella, który strzelił sporo bramek na wypożyczeniu w II - ligowym Hull City i mamy też Angolczyka - Manucho, który na razie jest wielką niewiadomą...
Moim zdaniem nie ma sensu kupować kolejnego napastnika, bo po co? Żeby siedział na ławie? Berbatov czy Huntelar raczej na to nie pójdą. Dajmy szanse Manucho i Campbellowi, zobaczymy jak to wszystko się ułoży. Jeśli wszystko będzie ok, to będzie świetnie, a jeśli coś będzie nie tak to zadziałamy w styczniowym oknie transferowym...

Liczę że z Saha będzie w tym sezonie grał częściej, a to dlatego że teraz jest zdrów. Spokojnie będzie mógł brać udział w przedsezonowych treningach, czyli w końcu normalnie przygotuje się do sezonu. Chciałbym widzieć w jego wykonaniu przynajmniej taki początek sezonu jak w 06/07 Smile


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - maju - 27-06-2008 15:52

Foster -- czy dla ciebie 15 goli w II lidze to dużo? popatrz na to, że PL to wyższy (zdecydowanie wyższy) pułap niż CCC...

David Villa to zawodnik, za którego trzeba by wybulić 20 milionów Ł, ale nie mniejsze pieniądze musielibyśmy widać na Berbaova, a jak ktoś słusznie zauważył ten zawodnik gra jakby mu się nie chciało. A Villa? Gol ze Szwecją. I wszystko jasne. Facet gra do upadłego, do ostatniego gwizdka i mimo, że jest z Hiszpanii (stereotyp - Hiszpanie nie potrafią grać na Wyspach), jest on graczem idealnie pasującym do twardego angielskiego futbolu. Dla przykładu znów posłużę się golem ze Szwecją.
Villa jest też szalenie skuteczny. W meczu z Rosją miał jakieś 5 okazji do gola. skuteczność - 3/5. W poprzednim sezonie Rooney nam wykazał się swoją skutecznością. Kto (na ten moment) lepszy?
zwracaj uwagę na pisownię


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - sebos_krk - 27-06-2008 16:01

W tej sytuacji wolałbym mieć trzech dobrych napastników + jednego/ dwóch dobrze zapowiadających się młodych chłopaków niż kupować Villę. Zbyt podobny jest po prostu do piłkarzy, których mamy w ataku. Jedyne Berbatov na pewno znalazłby sobie miejsce, nawet gdyby Saha nie odszedł.
maju1309 napisał(a):Foster -- czy dla ciebie 15 goli w II lidze to dużo? popatrz na to, że PL to wyższy (zdecydowanie wyższy) pułap niż CCC...
15 bramek w 34 spotkaniach to nie jest zły wynik, szczególnie, że wywalczył z drużyną awans do premierleague. A poza tym ciężko to porównywać, nie dając piłkarzowi szansy. W United miałby nieporównywalnie lepszych partnerów w zespole, ale również lepszych obrońców przeciw sobie.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Foster - 27-06-2008 16:07

Maju1309 - nie każdy od razu staje się gwiazdą tak jak Ronaldo, Rooney czy inni. Niektórzy muszą przejść poszczególne szczeble w swej karierze. Wszyscy wiemy jaka jest różnica, ale od czegoś trzeba zacząć. Louis Saha zanim trafił do United najpierw strzelał w II lidze dla Fulham dopiero później przyszedł czas na Premiership i na transfer do United. Czemu nie miało by być tak samo w tym przypadku?
Ja przecież nie napisałem że on będzie strzelał bramkę za bramką dla United, ja tylko napisałem że należy dać mu szansę. Jak mamy się dowiedzieć czy nadaje się do gry w ManUtd czy nie? Póki nie damy mu szansy to się nie dowiemy...

Owszem chciałbym żeby grał u nas np. Berbatov, Villa czy jeszcze jakiś inny znakomity napastnik, ale chciałbym abyśmy w końcu dali szanse naszym wychowankom...a po za tym jak już wcześniej pisałem nie wiadmo czy Villa lub Berbatov nie będą stroić fochów gdy przyjdzie usiąść im na ławce...


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - michal85 - 27-06-2008 16:14

Bramki nie zupełnie oddają wkład Campbell w awans drużyny Hull. On wielokrotnie decydował o obliczu Tygrysów, robił na tyle dużo wiatru, że jego partnerzy z drużyny mieli ułatwione zadanie. Zresztą...Taki Bendtner (któremu zdecydowanie bardziej powinna pasować gra w Championship niż Frazierowi) strzelił jeszcze mniej bramek w tej klasie rozgrywkowej, a w tym sezonie był solidnym koniem w stajni Wengera.

Jak już powiedziełem - jeśli Loui zostanie, co akurat mnie cieszy, to nie widzę sensu w kupowaniu napastnika. Nie wiem czemu nie dopuszczacie do siebie myśli, że Ronaldo śmiało można zaliczyć do napastników.

Na skrzydłach już wyglądamy gorzej niż w napadzie...