Redcafe.pl - Manchester United Forum
Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? (/showthread.php?tid=19)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - michal85 - 02-07-2008 08:04

Rafcio napisał(a):
michal85 napisał(a):A skąd to możesz wiedzieć, jak mało kto dostaje szansę. Tak jest prawda, że w dzisiejszych czasach małe szanse na przebicie się do pierwszej drużyny mieliby wymienieni przez Ciebie zawodnicy.

Nie uważasz, że oni po prostu mieli coś czego dzisiejszym wychowankom najwyraxniej brakuje?

Mianowicie ogromny talent.
A jak mierzysz ów talent? Ot taki Scholes debiutował w pierwszym zespole w wieku 20-lat. Z tego co mi wiadomo nie zagrał nawet ani jednego meczu dla reprezentacji na szczeblu juniorskim. Przy takim Welbecku, który reprezentuje Anglię (i to z niemałymi sukcesami) od U-16 wypada trochę blado. Nie mówiąc już o Jonnym Evansie, który jako nastolatek zadebiutował wprawdzie Irlandii Płn., ale był bohaterem meczu z aktualnymi Mistrzami Europy. Nie mówiąc już o tym, że świetnie sobie poczynał na wypożyczeniach w Sunderlandzie.

Campbell też się rozwija o czym świadczyło ostatnie powołanie do młodzieżówki.

Nie sądzę, żeby talent był problemem. Oczywiście, wątpliwe jest, aby kolejny raz przytrafiła nam się taka partia wychowanków jak ta ze Scholsem i spółką, ale to był ewenement, z którym mało kto może się równać.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - pawlo - 02-07-2008 13:31

Sarni napisał(a):W jaki sposob Ruud nie pasowal do stylu?

Bardziej chodziło o to, przynajmniej mnie, ale nie wiem czy to na tym forum pisłem, że z RvN graliśmy innym stylem. Nie, że nie pasował, tylko że był inny i jakoś nie widzi mi się do niego wracać, szczególnie teraz, gdy gramy naprawdę piękną i skuteczną piłkę.

michal85 napisał(a):Wszystko fajnie i super, ale nie zmienia to jednak faktu, że kiedy grał Loui to wyglądaliśmy lepiej. Nie na darmo do składu kosztem RvN wszedł Francuz.

Zasługa tylko i wyłącznie braku formy RvN i świetnej formy Sahy. Właśnie po to mamy mieć kolejnego napastnika sensownego na ławce.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - mally - 02-07-2008 14:11

michal85, ale naprawdę sądzisz, że Ferguson blokuje im wejście? Że mając do wyboru podobnych zawodników kieruje się tym żeby pieniądze wydać? Jasne, Scholes eksplodował po dwudziestce, ale jaki jest sens każdego piłkarza z potencjałem trzymać do tej dwudziestki? Zresztą kiedyś sytuacja chyba ciut inna była. Moim zdaniem jeżeli Ferguson kupuje młodych Adersonów, Naniów czy wcześniej Ronaldów to nie dlatego, że ma taki kaprys, tylko dlatego, że muszą oni być sporo lepsi od naszych Welbacków.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Sarni - 02-07-2008 14:45

pawlo napisał(a):
Sarni napisał(a):W jaki sposob Ruud nie pasowal do stylu?

Bardziej chodziło o to, przynajmniej mnie, ale nie wiem czy to na tym forum pisłem, że z RvN graliśmy innym stylem. Nie, że nie pasował, tylko że był inny i jakoś nie widzi mi się do niego wracać, szczególnie teraz, gdy gramy naprawdę piękną i skuteczną piłkę.

A mi sie z kolei czesto wydaje, ze taki Ruudopodobny napastnik w wielu momentach by sie nam przydal. Nawet w ostatnim sezonie mielismy duzo meczow, w ktorych nie moglismy sie po prostu przebic przez mur obronny, albo marnowalismy setke za setka i myslalem "z Ruudem by sie tak nie dzialo". Roznica w stylu jest glownie taka, ze teraz nie mam centralnego napastnika, na ktorego mozna by liczyc z przodu i gra dzieli sie miedzy wielu zawodnikow - nie zawsze wychodzi nam to na dobre.

Na Sahe to ja w ogole nie licze, bo po tak dlugiej przerwie bedzie pewnie jeszcze bardziej kontuzjogenny, a i z forma pewnie tez najlepiej nie bedzie. Poza tym to, ze "zdrowy Saha to super Saha" to tez troche mit, bo jego bilans w United jest lekko mowiac przecietny (mniej niz 0,25 bramki na mecz) i Ruudowi do piet nie dorasta.

Anyway, Ruud nie odszedl z klubu dlatego ze NIE PASOWAL do stylu, tylko dlatego, ze mial trudny charakter.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - michal85 - 02-07-2008 14:49

mally napisał(a):michal85, ale naprawdę sądzisz, że Ferguson blokuje im wejście? Że mając do wyboru podobnych zawodników kieruje się tym żeby pieniądze wydać? Jasne, Scholes eksplodował po dwudziestce, ale jaki jest sens każdego piłkarza z potencjałem trzymać do tej dwudziestki? Zresztą kiedyś sytuacja chyba ciut inna była. Moim zdaniem jeżeli Ferguson kupuje młodych Adersonów, Naniów czy wcześniej Ronaldów to nie dlatego, że ma taki kaprys, tylko dlatego, że muszą oni być sporo lepsi od naszych Welbacków.
Póki co nikt im miejsca nie blokuje. Ja od dawna wyrażam jedynie nadzieję, że zawodnicy pokroju Evansa, Welbecka, Campbella czy nawet Simpsona dostaną szansę. Większość z nich już pokazała, że drzemie w nich olbrzymi potencjał, ale jeszcze nikt nie polepszył swoich umiejętność poprzez siedzenie na ławce, czy trubynach.

A jak dla mnie Saha w dobrej formie to świetny napastnik. Trudno mi powiedzieć, czy lepszy od RvN, ale nie mam wątpliwości, że wolę właśnie ten typ napastnika, jaki reprezentuje Francuz. Jak już wcześniej powiedziałem - typ rvn-owski przydałby się nam, ale w roli zmiennika.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Sarni - 02-07-2008 15:06

Nie no, Ruud to napastnik swiatowej klasy, jeden z lepszych w swojej generacji i od Sahy zdecydowanie lepszy. Saha to niezly napastnik, wysportowany i przydatny, ale to nie ten poziom wg mnie. Ciezko przychodzi mu konczenie akcji, a to jest w napastniku najwazniejsze. Nie mowiac juz o tym, ze nie mozna na niego liczyc ze wzgledu na kontuzje.

Co do mlodych zawodnikow, to Simpson juz do skladu raczej nie wejdzie nigdy. Niespecjalnie podobal mi sie jak w nim byl, Fergusonowi pewnie tez, i w Ipswich tez specjalnie do gustu nie przypadl. Nawet jak kontuzjowani byli Gary i Brown to gral tam Hargreaves albo O'Shea, a nie on.

Welbeck to ma dopiero 18 lat i nie ma co sie spieszyc. Prawda jest taka, ze juz nie jestesmy klubem "walczacym o mistrzostwo" jak na poczatku lat 90tych, a klubem "wywalczajacym mistrzostwo" i nie mozemy sobie pozwolic na obnizanie poziomu. Evans pewnie zagra w tym sezonie tyle samo meczow, co Pique w poprzednim - wystarczy.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - miszcz26 - 02-07-2008 15:25

Ktoś coś słyszał coś wie o tym Falcao z River Plate? Podają że to potencjalnie zastępca Berby w rozwarzaniach SAF. Jeśli faktycznie ukuł prawie 40 bram w 58 spotkaniach w Argentynie to pasowałby do stylu gry Teveze poza tym (jak wcześniej wspominałem) Berba mógłby rotować z Tevezem albo Rooneyem a tak nie będzie potrzeby roztrząsania czy ma rotować czy być Jokerem - po prostu pierwszy rok musi udowodnić ze MU dało za niego kase nie na darmo i będzie wchodził z ławy.
Poza tym jeśli się nim interesuje Juve i Real to chyba coś w nim jest.....


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Sarni - 02-07-2008 15:37

Zaloze sie, ze interesuje sie nim Porto, a reszte klubow agent wymyslil zeby przyspieszyc transfer.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - miszcz26 - 02-07-2008 15:48

Garść info ze strony River Plate:
Radamel Falcao García
- Date of birth: 10/02/1986
- Born in: Santa Marta, Colombia
- Alias: Tigre
Contexture.
- Height: 1,77 mts.
- Weight: 72 kgs.
Characteristics.
- Shirt number: 19
- Position: delantero - wygląda na lewego napastnika na rysunku
- Pierna hábil: derecha [/size] - ????????
Debut in the pro team.
06/03/2005 (River 3 - Instituto 1)
Matches played.
- 1st team games: 58
- 1st team goals: 21
- International games: 15
- International goals: 9
- National team games: 11
- National team goals: 2
Gained championships.
1 (Clausura 08 -River-)
I link do wikipedii:
<a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Radamel_Falc%C3%A3o_Garc%C3%ADa">http://en.wikipedia.org/wiki/Radamel_Fa ... arc%C3%ADa</a>


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - sebos_krk - 02-07-2008 15:48

No i cena pójdzie do góry, a my kupimy w ciemno piłkarza, który nie wiadomo czy się sprawdzi w Anglii. O Pawluczence też media informują.
miszcz26 napisał(a):Poza tym jeśli się nim interesuje Juve i Real to chyba coś w nim jest.....
No jest. Wyróżnia się w Argentynie, więc z automatu pół Europy się nim interesuje. A czy trafi od razu do topowego zespołu, czy tak jak np Cavenaghi trafi do Spartaka, później Bordeaux to już inna sprawa.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Kisia92 - 02-07-2008 16:45

Cytat:Welbeck to ma dopiero 18 lat i nie ma co sie spieszyć.
Niby racja, ale Rooney w jego wieku już siał postrach wśród najlepszych obrońców. Fakt, że United to nie Everton, ale zamiast marnować chłopaka w rezerwach (bo na pierwszy skład w tym sezonie nie ma szans) To można by było go wypożyczyć np. do Sunderlandu, który boryka sie teraz z problemami z napastnikami, kontuzje etc. Roy lubi naszych młodzików, a i oni maja okazje grac w lidze z tymi najlepszymi. Na pewno to byłaby dla niego lepsza i korzystniejsza lekcja niż siedzenie na trybunach albo granie w Carling Cup gdzie i tak grają piłkarze jego pokroju.

Na przykładzie Pique widać, że wypozyczenie u młodzika jest lepsze. Grał w Hiszpanii szło mu bardzo dobrze, wrócił do klubu z nadzieją, że pogra, ale przesiedział cały sezon, wkurzył się i poszedł do ukochanej barcy(chyba nigdy tego nie przeboleje;/, ale to nie miejsce na wywód).


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Mata - 02-07-2008 19:41

Mam nadzieję że post/posty Sarniego zamkną buzię wielu znawcom piłkarskim odnośnie stylów naszej gry z tym czy innym zawodnikiem, z tym co napisał wypada się tylko zgodzić . Napastnik jest cholernie potrzebny na OT ale musi zajść jeden fakt a mianowicie to co miał na myśli michal85 czyli:
michal85 napisał(a):moim zdaniem nowy napastnik powinien nas zasilić tylko w przypadku, kiedy z klubem pożegna się Saha.

Wciąż jest Francuz . Każdy wie że jak zagra kilka meczów i złapię formę to nie ma sobie równych ale ile można na to czekać no ile ;/
Ja tam widzę jednego nowego piłkarza w MU podczas letniego okienka transferowego . Jest nim Huntelar z prostego powodu : Tevez w pojedynkę jako napastnik jest bez szans , Roo jak Roo rozgrywa + zejścia na skrzydło ale koniec z tymi teoriami . Najprawdopodobniej powróci od kończynek Manucho i nie zdziwię się jak bd to nasze jedyne ofensywne wzmocnienie . Rok temu Fergi zaskoczył wszystkich ofensywą na rynku transferowym a teraz gdy każdy ponownie liczy na mega transfery może zawieść się trochę . Wracając ponownie do napastnika to nie ma to jak zakładanie że ten czy inny zawodnik sie nie zaaklimatyzuje w nowym klubie <rotfl>

Roo mając 16-17 lat strzelał gole w lidze i patrząc na naszych młodzików ... Eagels w sezonie przygotowawczym grał świetnie strzelał te bramki, wychodził w pierwszym składzie, można powiedzieć że robił furorę ale na tle Roo i Teveza wyglądał, wygląda, i bd wyglądał słabo i tak jest chwilowo z większością naszych talencików a szkoda , naprawdę.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - matys - 02-07-2008 19:59

Mata napisał(a):patrząc na naszych młodzików ... Eagels
On nie jest młodzikiem, w listopadzie skończy 23 lata, młodzikiem to można nazwać Campbella czy Wellbecka, Eagles to juz stara dupa jest. Jeszcze ze dwa lata będą w nim widzieć talent, po czym zgłosi sie po niego Roy Keane i zapłaci nam 5 mln Ł.
Mata napisał(a):teraz gdy każdy ponownie liczy na mega transfery może zawieść się trochę .
Jakie każdy? Jak ktoś liczy w tym okienku na kilka transferów, to musi mieć zdrowo nasrane w głowie, a już tym bardziej po wypowiedziach Fergusona.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - michal85 - 02-07-2008 20:06

Cytat:Co do mlodych zawodnikow, to Simpson juz do skladu raczej nie wejdzie nigdy. Niespecjalnie podobal mi sie jak w nim byl, Fergusonowi pewnie tez, i w Ipswich tez specjalnie do gustu nie przypadl.
Zawiódł jedynie w jednym meczu, a w innych był co najmniej przyzwoity. Ja bym z niego tak łatwo nie rezygnował, a z tego co mi wiadomo, to w Ispwich grał dobrze. W ostatnim meczu był chyba nawet wg wielu obserwatorów najlepszy na boisku.

I nie bawmy się w głupawe porównania, że Rooney w wieku nastu lat już niszczył. A Zidane był w tym wieku kiepski, a van Nistelrooy to w ogóle boki zrywać. Jaki to ma sens?


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Mata - 02-07-2008 20:17

michal85
Jeśli chodzi o te porównania to masz w pełni racji , można zauważyć na samym przykładzie Holendrów że RvN mając 30-31 lat gra na światowym poziomie a gdy miał 18 czy 20 prawie nikt o nim nie słyszał . Biorąc do porównania mega gwiazdę Kluiverta , wielki wymiatacz , miał świat piłkarski bd tak naprawdę dzieciakiem . A teraz słuch o nim zaginął , ciężkie kontuzje w związku . Człowiek nie maszyna a pn to twardy sport , zresztą to każdy wie ;P

mateksa
Patrząc nawet w tym temacie ilu przewinęło się już napastników którzy mniej bądź bardziej są wiązani z MU więc mimo to można co nieco oczekiwać po tym okienku Tongue