Redcafe.pl - Manchester United Forum
Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? (/showthread.php?tid=19)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Sarni - 02-07-2008 21:14

michal85 napisał(a):
Cytat:Co do mlodych zawodnikow, to Simpson juz do skladu raczej nie wejdzie nigdy. Niespecjalnie podobal mi sie jak w nim byl, Fergusonowi pewnie tez, i w Ipswich tez specjalnie do gustu nie przypadl.
Zawiódł jedynie w jednym meczu, a w innych był co najmniej przyzwoity. Ja bym z niego tak łatwo nie rezygnował, a z tego co mi wiadomo, to w Ispwich grał dobrze. W ostatnim meczu był chyba nawet wg wielu obserwatorów najlepszy na boisku.

I nie bawmy się w głupawe porównania, że Rooney w wieku nastu lat już niszczył. A Zidane był w tym wieku kiepski, a van Nistelrooy to w ogóle boki zrywać. Jaki to ma sens?

Wiesz, ciezko jest ocenic pilkarza i jego talent patrzac przez pryzmat innego, ale mozna czesto powiedziec, czy zawodnik sie rozwija, czy nie. To nie jest tak, ze Ruud czy inny Scholes do pewnego wieku nie robili postepow, a potem nagle z dnia na dzien zaczeli doskonale grac. Niektorzy szybciej osiagaja szczyt mozliwosci, inni musza sie przez lata doskonalic, ale jesli pilkarz w wieku 23 lat popelnia dokladnie te same bledy i ma te same braki co w wieku 19 lat, to ciezko w niego uwierzyc.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Rafcio - 02-07-2008 21:17

Michal

Co do talentu podpisuję się pod Mallym.

Co do Welbecka. Naprawdę sądzisz, że kiedykolwiek przebije się do składu United skoro nie zdołał tego zrobić w sezonie w któym graliśmy praktycznie dwoma napastnikami?

Gdyby miał potencjał z pewnościa dostałby szansę żeby odciązyć podstwowych napastników.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Sarni - 02-07-2008 21:40

Rafcio napisał(a):Michal

Co do talentu podpisuję się pod Mallym.

Co do Welbecka. Naprawdę sądzisz, że kiedykolwiek przebije się do składu United skoro nie zdołał tego zrobić w sezonie w któym graliśmy praktycznie dwoma napastnikami?

Gdyby miał potencjał z pewnościa dostałby szansę żeby odciązyć podstwowych napastników.

Wg mnie Welbeck byl jeszcze za mlody i zbyt malo ograny, zeby wygryzc Teveza czy Rooney'a. I pozostanie tak na wiele lat, ale zmiennikiem swobodnie moze byc. Oczekiwac od 18-latka, ze bedzie lepszy niz najlepszy napastnik reprezentacji Anglii i jeden z lepszych pilkarzy w Argentynie, to troche przesadne.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Figlarz - 02-07-2008 22:16

A nikt nie wpadł na to, że ci młodzi piłkarze nie grali, bo Ferguson po prostu się bał ich wystawić?

Przecież CAŁY sezon był strasznie trudny i każdy mecz był bardzo ważny. Lepiej wystawić przemęczonego troszkę Browna, niż experymentować i wrzucać Simpsona, który mógłby zawalić gola, a to skończyłoby się utratą lidera itd. Chodzi mi tutaj o "pewność" składu, co Ferguson mógł mieć, wystawiając w kółko tych samych piłkarzy.

Może w tym sezonie będzie "łatwiej" i młodzi zagrają? Kto wie ;>


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - sebos_krk - 02-07-2008 22:22

Ja myślę, że nikt nie wpadł na taki pomysł, bo to jest oczywiste, że przy grze o najwyższe stawki naprawdę trudno znaleźć miejsce na eksperymenty.
Ale tak jak Sarni napisał, Welbeck ma jeszcze czas, Saha wiecznie kontuzjowany no to grał ten Rooney z tym ledwo dyszącym pod koniec sezonu Tevezem, bo oni gwarantowali dobry poziom. Zresztą argentyńczyk dostawał czasem wolne od Fergusona. Ronaldo również wyręczał napastników i to bardzo. Drugi taki sezon nie musi się wcale zdarzyć, więc trzech sprawnych napadziorów to jest minimum.

Cytat:Może w tym sezonie będzie "łatwiej" i młodzi zagrają? Kto wie ;>
Sezon jest długi, różne scenariusze mogą się wydarzyć.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - michal85 - 02-07-2008 23:00

Cytat:Wiesz, ciezko jest ocenic pilkarza i jego talent patrzac przez pryzmat innego, ale mozna czesto powiedziec, czy zawodnik sie rozwija, czy nie. To nie jest tak, ze Ruud czy inny Scholes do pewnego wieku nie robili postepow, a potem nagle z dnia na dzien zaczeli doskonale grac. Niektorzy szybciej osiagaja szczyt mozliwosci, inni musza sie przez lata doskonalic, ale jesli pilkarz w wieku 23 lat popelnia dokladnie te same bledy i ma te same braki co w wieku 19 lat, to ciezko w niego uwierzyc.
Pełna zgoda. Z tymże uważam, że zawodnicy, których wymieniłem czynią regularne postępy i z sezonu na sezon są wyżej w klubowej hierarchii (Evans, Campbell, Welbeck, a nawet Simpson). Inna sprawa ma się z Gibsonem, czy Martinem, którym niestety nie posłużyły wypożyczenia i najprawdopodobniej szansy na OT już nie dostaną.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Rafcio - 03-07-2008 07:35

Dobrze. Z tym, że gdyby tak rokował na przyszłośc to mógłby wejśc na chociaż końcówkę wygranego już przez nas meczu.

Nie oczekuję, żeby był lepszy. Chcę tylko, żeby reprezentował dobry poziom.

W składzie obecnego United na każdej pozycji graja najlepsi na świecie. Czy gdyby Danny rokował na takiego piłkarza, godnego pewnego dnia wybiec w pierwszym skłądzie na murawę, nie dostałby szansy na te kilka minut gry juz teraz? On rzadko kiedy wogóle siedział na ławce.

A jeżeli jest zawodnikiem ambitnym to, podobnie jak Rossi, więdząc, że jest zdobry ale nie na tyle by reprezentować pierwszy skład United, odejdzie do słabszego klubu gdzie będzie grał pierwsze skrzypce.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - elmaggico - 03-07-2008 09:14

Sprowadzenie napastnika na OT jest uzależnione od Sahy, z całym szacunkiem dla francuza , ale ja go nie widzę w przyszłym sezonie w Man Utd.. Powód każdy zna.
Nie ma sensu ciagnąć drugi sezon tylko dwoma napastnikami i mam nadzieje, że Ferguson to widzi.
Ja tylko czekam na jakieś konkrety w sprawie Berbatova Wink


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - bartez - 03-07-2008 09:22

Mam nadzieję że już niedługo pojawią się konkretne oferty za Berbę lub Huntera, bo Villa nie ma zamiaru opuszczać Valencii, przynajmniej tak mówi. Ostatnio była mowa o 23 mln funtów za Dimitara, ciekawe cz to właśnie on zawita na OT. Trzeba czekać, ja byłbym bardzo zadowolony jakby zasilił nas ktoś z tej 2.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Foster - 03-07-2008 10:53

W grę wchodzą tylko Berbatov i Huntelaar. Jeśli mamy już kogoś kupić to któregoś z tej dwójki. Ja jestem za Berbatovem, ponieważ wyraźnie widać że odpowiada mu angielski styl gry. W dwóch sezonach strzelił 46 bramek (w samej lidze) dla Totenhamu.

Gdy ten transfer dojdzie do skutku to z atakiem wyglądamy tak:
Roo i Tevez - pewniaki
Berbatov - nasz nowy nabytek
Saha - ja uważam że w tym sezonie nastrzela nam sporo bramek, ponieważ teraz jest zdrów i może spokojnie się przygotować do sezonu. Marzy mi się powtórka z początku sezonu 06/07 Wink
Manucho - wielka niewiadoma
Campbell - można go jescze na sezon wypożyczyć do Hull (teraz będą grali w PL) i zobaczyć jak sobie będzie radził...
Welback - jest młodziutki, jeszcze ma czas, albo go też wypożyczyć albo dać mu pograć w FA CUP i Carling CUP (tam to raczej tylko młodzi i rezerwy)

Mając czterech bardzo dobry napastników(zakładzając oczywiście że Berbatov zawita na OLD TRAFFORD), mając świetna drugą linie i bardzo dobrą obronę mamy bardzo duże szanse aby obronić LM (fajnie było by to zrobić, w końcu jescze nikt tego nie dokonał)


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - michal85 - 03-07-2008 11:12

Cytat:Czy gdyby Danny rokował na takiego piłkarza, godnego pewnego dnia wybiec w pierwszym skłądzie na murawę, nie dostałby szansy na te kilka minut gry juz teraz? On rzadko kiedy wogóle siedział na ławce.
Rzadko siedział też Pique, a chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten chłopak talent ma. Na ławce było dotychczas ledwie 4 miejsca dla zawodników z pola, więc najlepiej było upychać tam zawodników najbardziej uniwersalnych.

Cytat:A jeżeli jest zawodnikiem ambitnym to, podobnie jak Rossi, więdząc, że jest zdobry ale nie na tyle by reprezentować pierwszy skład United, odejdzie do słabszego klubu gdzie będzie grał pierwsze skrzypce.
Zarzucasz O'Shea, czy Fletchowi brak ambicji ? Smile

Spokojnie, czas jak zwykle wszystko pokaże.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - maju - 03-07-2008 13:44

Welbecka zostawiłbym an pierwszą połówkę sezonu. Zobaczyłbym, jak gra w Curling Cup, a potem zadecydowałbym o jego przyszłości.Jeśli dobrze by mu szło, to dałbym mu pograć w FA Cup, jak nienajlepiej, to wypożyczenie na rundę rewanżową.

A my tu gadamy o napastnikach, czy o obrońcach, bo Danny Simpson wydaje mi się być obrońcą. A na Huntelaara nawet bym nie zwracał uwagi, bo nie jest to zawodnik, którego szukamy. Zamiast Huntera wolę Manucho. Jest o rok młodszy, a nie trzeba płacić Bóg wie jakich pieniędzy za zmiennika. A na Sahę, nie ma co za bardzo liczyć. Niech wytrzyma pół sezonu, to potem coś go dopadnie. Jego nogi są już takie kruche od tych wszystkich kontuzji, że wystarczy, że źle stanie, a Saha odpada. A szkoda, bo to jeden z naszych najlepszych snajperów ;(


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - matys - 03-07-2008 13:58

Co do tego Wellbecka, to teraz jak można po 7 grajków na ławie mieć(bo chyba tak będzie prawda?), to na jakie Hulle czy West Bromy, można go brać i wpuszczać na 20-30 minut, a nawet przy pewnym wyniku i na cała połowę.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Rafcio - 03-07-2008 18:08

michal85 napisał(a):Rzadko siedział też Pique, a chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten chłopak talent ma.

Ale obrońców rzadko zmienia się po 70 minutach, napastników zdecydowanie częściej.

Cytat:Zarzucasz O'Shea, czy Fletchowi brak ambicji ?

Raczej miłość do klubu. Taki Fletcher w klubie walczącym o Uefa byłby gwiazdą. A i u nas mają te 30 spotkań w sezonie pewne.

michal85 napisał(a):Spokojnie, czas jak zwykle wszystko pokaże.

Racja Wink Mam nadzieje, żę sie pomylę i Welbeck już w przyszłym sezonie będzie mega wymiataczem Wink


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - zieli - 03-07-2008 23:05

Crespo dziś kontrakt rozwiązał, można by go wziąć za friko, spełniłby podobną rolę co Larsson, a skoro kasy nie trzeba wykładać, jedynie na pensję, to czemu tego nie wykorzystać.