Redcafe.pl - Manchester United Forum
Orange Ekstraklasa - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2005/2006 (/forumdisplay.php?fid=33)
+---- Wątek: Orange Ekstraklasa (/showthread.php?tid=249)



- Ciampel - 04-01-2008 21:03

A odnośnie praw telewizyjnych, z OE najprawdopodobniej pożegna się C+, a ligę przejmą na spółkę Polsat z ITI Neovision. Ponoć obie platformy połączyły siły, a nowy program, Ekstraklasa.TV miałby być dostępny dla wszystkich.

INFO


- zaga92 - 04-01-2008 21:40

A trzyletni kontrakt z Lechem podpisal zawodnik Plockiej Wisly Slawomir Peszko. Jest on napastnikiem i aktualnie najlepszym strzelcem drugiej ligi. Zawodnik jest mlody ma 22 lata. Bedzie przydatnym wzmocnieniem w walce o puchary bo gdy nie ma Reissa i Rengifo to z reguly nie mial kto strzelac, a teraz to sie moze zmieni.


- WoLaK - 04-01-2008 21:53

ziomo napisał(a):Z tego co słyszałem,to mają dostać -30 punktów,lub degradację.Wydział Dyscypliny poda ostateczną decyzję za tydzień.
Spójrzmy prawdzie w oczy. Minus trzydzieści punktów jest równoznaczne z degradacją Smile


- jabol_phpbb3_import1728 - 04-01-2008 21:54

ziomo napisał(a):Z tego co słyszałem,to mają dostać -30 punktów,lub degradację.

Osobiście to już wolałbym degradacje, tak to jeden sezon w plecy a przy minus 30 to conajmniej 2 bo o ile Zagłębie mogło by się jeszcze uratować to nie sądze aby Widzew zdobył około 50 punktów( 30 karnych i minimum zakładam 20 na utrzymanie)


Ciampel napisał(a):A odnośnie praw telewizyjnych, z OE najprawdopodobniej pożegna się C+, a ligę przejmą na spółkę Polsat z ITI Neovision. Ponoć obie platformy połączyły siły, a nowy program, Ekstraklasa.TV miałby być dostępny dla wszystkich.

No to zajebiście jakby to doszło do skutku, to będę mógł fajny cyrk pooglądać jakim jest niewątpliwie liga Polska


- WoLaK - 04-01-2008 21:59

Jabol napisał(a):to będę mógł fajny cyrk pooglądać jakim jest niewątpliwie liga Polska
No bez przesady.Masz takie zdanie dlatego,że pewnie nie oglądłeś meczów w tym sezonie.Drużyny czołówki OE prezentują naprawdę dobry poziom.To nie jest już ta polska liga,która była jakiś dwa lata temu.Dlatego nazywanie jej cyrkiem jest mocno przesadzone.


- jabol_phpbb3_import1728 - 04-01-2008 22:12

WoLaK napisał(a):.Dlatego nazywanie jej cyrkiem jest mocno przesadzone

Cyrk w tym poście miał takie ironiczne znacznie, wiem że poziom znacznie sie poprawił, chodzi mi tu bardziej o korupcję mam nadzieję, że to bagno w końcu zginie nie bedziemy musieli się wstydzić za naszą narodową ligę. Mam tu na myśli choćby mecz Legia-Odra 0-1. W tym wypadku to wiem że było akurat wypalenie piłakrzy z Łazienkowskiej, ale normalnie to mecz byłby pierwszym podejrzanym. Piłkarze mają teraz o co grac kadra stoi otworem, nie jest tak jak kiedyś Wisła pluspiłkarze z zagranicy i mamy kadrę , teraz każdy ma szansę, oczywiście jeżeli umiejętności posiada, dlaego teraz walczy na całego i dzięki temu liga zyskała.


- zaga92 - 04-01-2008 22:40

WoLaK napisał(a):To nie jest już ta polska liga,która była jakiś dwa lata temu.Dlatego nazywanie jej cyrkiem jest mocno przesadzone.

Byly mecze piekne jak np. Lech- Legia.

WoLaK napisał(a):Spójrzmy prawdzie w oczy. Minus trzydzieści punktów jest równoznaczne z degradacją

Nie do konca, bo np Zaglebie Sosnowiec mialo poczatkowo minus iles punktow i degradacje. Czyli spadliby do trzeciej ligi. Niech sie Lubin cieszy, ze ma tylko jedno


- Stojkovic - 04-01-2008 23:19

WoLaK napisał(a):Przepraszam bardzo,czy Ty sugerujesz,że Wisła maczała palce w tym bagnie.Może źle cię zrozumiałem,ale z tego co napisałeś wynika,że Wiśle nikt nie przedstawił zarzutów,bo ma kasę.

Mówię o ogólnej historii gry Wisły i Legii w OE nie tylko tym sezonie.
woyteq napisał(a):Z punktu a) wynika ze nie musza meczy sprzedawac.
Z punktu b) wynika ze nie musza meczy kupowac.
Dla mnie to nie są żadne argumenty, jak Juventus i Milan kupowały to tymbardziej Wisła czy Legia. Nie powiesz chyba, że Juve lub Milan kasy lub drużyny nie miały...


Jabol napisał(a):Należy zauważyć, że afera korupcyjna dotyczy poszczególnych klubów, kiedy występowały w drugiej lidze, a kiedy ostatnio Legia czy Wisła grały na zapleczu ekstraklasy. Wisła z tego co pamiętam to ostanio grała tam w sezonie 1995/96. W ekstrasklasie spotkań raczej nie ustawiają pomijając oczywiście słynną sprawę Dziurowicza.
Tutaj zgodzic się nie mogę, słuchaj a kto powiedział, że Wisła czy legia musiała mecz kupic? Może sprzedawała np. remisy drużynom spadkowym...


- WoLaK - 04-01-2008 23:58

Stojkovic napisał(a):jak Juventus i Milan kupowały to tymbardziej Wisła czy Legia. Nie powiesz chyba, że Juve lub Milan kasy lub drużyny nie miały...
Stojkovic napisał(a):Tutaj zgodzic się nie mogę, słuchaj a kto powiedział, że Wisła czy legia musiała mecz kupic? Może sprzedawała np. remisy drużynom spadkowym...
Stojko,ty masz jakąś manię prześladowczą czy coś ?
Ani Wiśle,ani Legii nikt żadnych zarzutów nie przedstawił.Co więcej nie było żadnych podejrzeń.Więc nie rozumiem po co takie rzeczy wypisywać ...


- Stojkovic - 04-01-2008 23:59

Cytat:Stojko,ty masz jakąś manię prześladowczą czy coś ?
Ani Wiśle,ani Legii nikt żadnych zarzutów nie przedstawił.Co więcej nie było żadnych podejrzeń.Więc nie rozumiem po co takie rzeczy wypisywać ...
Chodziło mi o to, że ludzie tak bardzo dziwią się jak jakaś afera wypłynie i zazwyczaj wypływa jeśli chodzi o kluby bez kasy. A wielkich naszej ligi nikt nie ruszy nawet jak by coś było i o to mi chodziło. Smile


- Maciek - 05-01-2008 17:28

Piotr Ćwielong z tego co sie własnie dowiedzialem został wypożyczony do Ruchu czyli to o czym rozmawialiśmy tutaj parenaście dni temu bodajże doszło do skutku


- zaga92 - 05-01-2008 17:58

To dobrze dla tego zawodnika, bo jak wiadomo w Wisle by sobie nie pogral, a w Chorzowie na pewno bedzie dostawal szanse i nabierze ogrania.


- WoLaK - 14-01-2008 20:27

No i Kamil Kosowski nie jest już zawodnikiem Wisły Kraków.Jego kontrakt został rozwiązany.Kosa jest teraz wolnym zawodnikiem.

Już od dawna krążyły o tym pogłoski,ponieważ strony nie mogły się porozumieć w sprawie nowego kontraktu Kamila.

Ja nie mam zamiaru z tego powodu płakać.Wisła kilkakrotnie pokazała,że bez Kosowskiego wygrywać potrafi.
To odejście to była jego decyzja.
Jestem pewien,że żaden zespół nie złoży mu większej oferty niż Wisła,ale to już jego problem.Może to wreszcie sprowadzi go na ziemię,bo ma chyba za duże mniemanie o sobie.


- jabol_phpbb3_import1728 - 16-01-2008 20:04

Dzisiaj odbyło się walne zgromadzenie w sprawie skorumpowanych klubów, Zagłębia i Widzewa Łodz. W spawie Lubinian ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, a Widzew jest już w drugiej lidze, ponadto rozgrywki rozpocznie z ujemnym kontem w postaci -6 pkt, dodatkowo kasa klubu uszczupli sie o 35 tys zł. Decyzja w sprawie Zagłębia zapadnie na następnym walnym zjeździe, który odbędzie się 24 stycznia. Jak widać kary są dużo surowsze niż na początku zapowiadano, i dobrze bo może w końcu Polską piłkę uda się oczyścić z korupcji.


- zaga92 - 17-01-2008 15:35

Zostaly rozwiazane wszelkie ploty dotyczace gry Tomasza Frankowskiego w Lechu. Franek nie bedzie tam gral. Natomiast Manuel Arboleda stanie sie zawodnikiem Kolejorza, ale dopiero w lipcu. Szkoda bo przydalby sie solidny obronca w walce o vice mistrzostwo.